Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

zuzzka1
15. sep 2013

Ahoj dievčence, tiež sa hlásim s hotovou výrobou, v pondelok posielam. Každý balíček obsahuje podložku a 30 komponentov, podľa množstva použitých sa dá regulovať náročnosť, pre menšie detičky spočiatku menej- sú tam inštrukcie.

tomaskovamaminka
15. sep 2013

@zuzzka1 pekne si sa s tym pohrala🙂 uz sa moc tesime, aj ked este si maly pocka🙂

danatalu
15. sep 2013

čaute, aké ste šikovné, všetko je také pekné, už sa veeľmo tešíme, ja trochu nestíham, dorobiť ani netovať,ale spolieham sa na osobný odber u lenussky, takže čakám kedy jej všetko príde tak to hádam bude akurát. už asi neskoro reagujem ale @mcoya orechy doplníme a veľkosť aktivity bude A4.

danatalu
15. sep 2013

baby neviete mi poradiť, vôbec mi to tu nefunguje, už aj cca pred týždňom keď som tu bola mi nešli fotoblogy ani skupiny, nič tam neni mám tam prázdnu stranu, úvodná stránka sa mi otvorí a takto cez fórum, ide vám to v pohode?

nenocka
16. sep 2013

@zuzzka1 super 😵 ja sa teším na vláčik - Matej je momentálne vláčikový a minule som postrehla, že už sa mu sem tam podarí priradiť k sebe predmety rovnakej farby, tak som sa chystala vytlačiť vláčik a pozerám, že nemusím 🙂 kartičky máme z hry dúha, takže môžeme trénovať 😉

nikam
16. sep 2013

Tak uz aj nas balik je odoslany. @breky @tomaskovamaminka @ask a @lucikusik dievcata, pribalila som Vam malicky darcek ako podakovanie za pomoc.

ask
16. sep 2013

@nikam Dakujem, to je mile 😉 Hlavne sa tesim ale na pexeso 😵

mcoya
16. sep 2013

Ahojte dievcence, tak aj nas balik uz je na ceste, dufam, ze sa bude pacit. 😉

breky
16. sep 2013

Baby to ani vianoce nemusim riesit pre maleho...same uzasne hracky...parada...normalne sa tesim....moj balik pre vas pocestuje stredu....

janceh
17. sep 2013

ahoj holky, jen se chci zeptat, zda nevite o nejake aktualni vymene na SK nebo CZ konikovi pro vek 1-3? Moc dekuji 🙂

breky
17. sep 2013

zajtra leti zasielka 🙂

lenusskaa
autor
20. sep 2013

@mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam
ahojte baby, este cakam na poslednu aktivitku, mala by prist v pondelok.. ostatne balicky su uz vsetky u mna, uz aj prebalene, aktivitky su nadherne, je sa na co tesit 🙂 potom v utorok alebo v stredu by som chcela posielat naspat 😉

laurinkam
20. sep 2013

@lenusskaa to je super uz sa velmi tesim. Ozaj baby davate detom tie aktivitky naraz pozriet, alebo ich vytahujete postupne ?

ask
20. sep 2013

@lenusskaa Uz sa neviem dockat 😉
@laurinkam Ja ponukam len o jednej lebo je tam vela veci co by este nezvladol, len znicil...ale moj je este len krpec 😅

furu
20. sep 2013

uz sa tesime a nevieme sa dockat

breky
20. sep 2013

@laurinkam vytahujem postupne...este z predoslej nema vsetko preskumane 🙂

laurinkam
20. sep 2013

@breky tentokrat to aj ja chcem tak urobit, predtym som jej ukazaka vsetko naraz a niektore aktivitky odignorovala☹. tak menim taktiku🙂

elannor
21. sep 2013

@lenusskaa teda gelboardy dosli v poriadku? dufam, ze ano, pisala som ti aj spravu ohladne jedneho, co sa mi roztrhol pri baleni, ze mi potom posli len ten cisty sololit spat... pekny vikend vsetkym 🙂

mirinka7
22. sep 2013

caute baby...viem ze to sem asi nepatri ale neda mi to...mam moznost zohnat za super cenu krasne velke drevene pismenka na vyrobu pohyblivej montessori abecedy...ak mate niekto zaujem dajte mi vediet cim skor, aby som to naraz obejdnala... vyzera to takto: https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/9wiz/dre...

lucikusik
22. sep 2013

@laurinkam u nás vyťahujeme postupne. Niektoré aktivitky sú pre drobca ešte zložité. A aj niektoré, ktoré som už vytiahla tak len časť z nich, aby ho to neomrzelo: napr. vešanie prádla len 3ks, prevliekačku som mu dala len kruhovú a pod.

nikam
22. sep 2013

@laurinkam Ja som vytiahla vsetko naraz, vybalovala som s nim a nebolo to dobre. Zaujala ho len nasa vlastna 😀 😀 Teraz su odlozene a vytahujeme postupne. Z tejto druhej vymeny budem davat tiez postupne.(Vidim to tak, ze nam to vydrzi asi pol roka, hihi.)

majusqwa
23. sep 2013

@mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @lenusskaa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam zienky, dala som farebne spachtle na skus dcere a ta z toho rovno odlepila magneticku pasku. my sme to pred odovzdanim testovali s manzelom a vsetko ok. tak keby vam to nahodou odpadlo, nehnevajte sa 🙂

ask
23. sep 2013

@majusqwa 😉 Ak by sa nedajboze stalo, prilepime 🙂 Deti su najlepsie testery 😅

tomaskovamaminka
23. sep 2013

@majusqwa Presne deti maju nenechave prsteky:/ Dnes ma zrovna o tom dostatocne presvedcil:( Vylupal mi polovicu tlacidiel z klavesnice na notebooku:( Takze urcite veci len pod dozorom🙂 A to malo samolepiacu cast, alebo cim si to lepila?

majusqwa
23. sep 2013

@tomaskovamaminka vsetko malo samolepiacu cast, len sa mi niektore kusky nezdali, tak som ich radsej poistila este sekundakom. tie balicky su priblizne na polovicu - jedna polovica spachtli ma pasku, druha foliu. bohuzial som to musela urobit tak, lebo pasky mi nedodali tolko, kolko som objednala a vsade inde bola ako na potvoru uz vypredana. ale aj tak mam pocit, ze ta folia je tusim lepsia, aj lepsie drzi. ked budem nabuduce nieco take robit, polepim to foliou. a mam skor podozrenie, ze to neboli prsty, ale zuby :P ma totiz 15 mesiacov a akurat jej idu ocaky @ask

furu
24. sep 2013

@majusqwa vobec neva, prilepime, ano zuby su zuby, to ziaden dospelak neotestuje hehe 😀

mirinka9
25. sep 2013

ahojte mamicky, ja sa nepridavam k vrecuskovym aktivitam, robim si vselico postupne sama a popri tom som zbierala flasticky z Montedrinkov na vahove pexeso, no dostali sa mi do ruk ine flasticky, ktore sa mi viac pozdavaju a preto by som tieto rada posunula dalej mamicke, ktora ma zaujem vytvorit vahove pexeso. Najlepsie je ich mat 10, alebo 8. Ja som zatial nazbierala 6 a teda rada by som to poslala mamicke za cenu postovneho. Je mi luto to vyhodit. Vrchnaciky sa nesrubuju, a teda po naplneni jednotlivych flasticiek je potrebne ich zalepit, alebo inak zatesnit, aby to dieta neotvorilo.

este som raz robila taku aktivitku na pocitanie pre mensie deticky, no z priestorovych dovodov to nemozeme vyuzivat a teda aj toto by som rada posunula nejakej mamicke, ktora o to ma zaujem. Tie pohariky by bolo dobre este upevnit na nejaku drevenu latu, alebo karton, lebo casto padaju. Po rozlozeni sa mi to zmesti do krabici od topanok. Poslala by som to mamicke za cenu postovneho a za naklady s tym spojene. co by bolo asi 3.80E dokopy.

lenusskaa
autor
25. sep 2013

baby dnes boli vsetky balicky odovzdane na poste, v piatok by mohli byt uz u vas 🙂 nestiham rozpisovat presne podacie cisla balickov, ak by vam nahodou niektorej ani buduci tyzden balik neprisiel, dajte vediet a zistime kde je chyba..
@mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam

tomaskovamaminka
25. sep 2013

@lenusskaa Teda sikulka🙂 Vdaka, tesime sa.

lenusskaa
autor
25. sep 2013

este jedna otazocka.. bol by zaujem aj o 3.kolo? este nejake predvianocne, mozno by bola fajn aj vianocna a zimna tematika na aktivitky.. na ceskych strankych mali napad na adventny kalendar z vrecuskovych aktivit (kazdy den vytiahnut jednu aktivitku na spestrenie cakania na jeziska 😉 ) len to by bolo fajn mat uz toho 1.decembra aktivitky doma, takze uzaver by bol u mna niekedy v polke novembra.. davat dokopy to budem az buduci tyzden, prednost budu mat maminky uz z tejto vymeny..