Dcérka ochutnala prací prostriedok

sosanna88
7. júl 2014

ahojte, nechce sa mi to hladat...
ale malu som nechala na chvilu bez dozoru a hura zase volaco vyviedla..podarilo sa jej nejako poskodit obal takych tych kapsuli na pranie, samozrejme to vytieklo a mala to pooblizovala..netusim kolko, nemyslim, ze vela lebo nebola vytecena cela kapsula, len tak troska...hned som ju poumyvala, aj usta, dala napit...a teda neviem...moze sa jej nieco stat?mam stresovat?

babulina
7. júl 2014

ako sa poznam volala by som pediatricke okamzite, pripadne na toxikologicke centrum

misinka26
7. júl 2014

Bež k Dr. nevieš koľko toho vypila a u malého dieťaťa to môže mať rôzne reakcie ... budeš kľudnejšia ... alebo zavolaj obvoďáčke ...

ichbinich
7. júl 2014

@sosanna88:
Zvycajne je na pracich prostriedkoch napisane, ze pri prehltnuti treba kontaktovat lekara a ukazat obal...

Neviem, ak je to par kvapiek, tak by som sa osobne na to asi vybodla... Dceri si logla uz aj samponu, ale nerobila som s tym nic a nic jej nebolo. Tiez to bolo par kvapiek.

misinka26
7. júl 2014

Ja ťa babula nechcem strašiť ale toto som našla na nete :

Ak už dieťa predsa len niečo také prehltne, v prípade dezinfekčných prostriedkov, acetónu, čistidiel, prostriedkov na pranie a pod. nevyvolávajte zvracanie a význam nemá ani živočíšne uhlie . Dieťaťu dajte vodu, čaj alebo mlieko a zavolajte záchranku. V týchto prípadoch hrozí poleptanie sliznice, kŕče, hnačky atď.

Ak to bolo len fakt troška tak ju pozoruj ako reaguje ale ak si nie si istá tak bež k Dr.

sosanna88
autor
7. júl 2014

@ichbinich mne to pride ze ona len z ruk oblizla...mala to na rukach a citila som aj usta, takze isto to nepila, len oblizala...preto neviem ci mam stresovat. asi skor nie..
minule mi zjedla kusok z balzamu na pery...🙂

niki101988
7. júl 2014

@sosanna88 A ako sa dieťa dostane k čistiacim prostriedkom?To ich má pri hračkách?
Kontaktovať lekára jednoznačne

sosanna88
autor
7. júl 2014

@misinka26 ona to nezjedla 🙂
proste mala od toho ruky, a pozerala som, jedna ta kapsula bola nacnuta, trocha jak sa jej podarilo s nechtom no aona to urcite magala v ruke a trocha si lizla...nebolo nejak z toho ubudnute, zeby to pila. tak neviem

sosanna88
autor
7. júl 2014

@niki101988 no tak, ze som nechala otvorene dvere na kupelni. vzdy sa zatvaraju, hold teraz som zabudla...tu mam vysledok

xmischelkax
7. júl 2014

@sosanna88 Niečo podobné sa minulý týždeň stalo synovcovi, len on si dal trocha šampónu. Skončili na 24 hod v nemocnici na pozorovaní, lebo že to naozaj nie je sranda pri malých deťoch.

nataliaslivkova
7. júl 2014

@sosanna88 prosim ta chod k lekarke ... kamsky mala to tiez urobila ale ona si myslela ze toho vela si dala veru boli na vyplach zaludka
nepodcenuj to volaj lekarke

ttctwins
7. júl 2014

Pri malych detoch aj pri malom mnozstve pohotovost. Ved to je koncentrovana chemia ze dovidenia.

dominikuska
7. júl 2014

@sosanna88 moja spravila to iste, volala som na 112 a potom oni ma prepojili na toxikologiu a tam kazali umyt usta, ruky a nedavat dietatu vela pit, aby to nezacalo penit, takisto nevyvolavat vracanie. Sledovat dieta, postupne mu davat po troske pit, len nie velke mnozstvo lebo moze praci prostriedok bublinkovat. Dieta moze z toho prehnat, co je asi dobre lebo sa to dostane von z tela.

sosanna88
autor
7. júl 2014

tak som zavolala Dr. bo ste ma statne vystresovali zeny moje...tak ze pokial nechyba v tej kapsuly viditelne, ze to ozaj len oblizla (co som si uz ista, lebo to boli sekundy, rychlo som to zbadala a vyslovene to olizla z ruky urcite..), tak len voda a pozorovat. ak by sa mi nezdala, ze krce chyti alebo teplotu, tak mam doletiet...
ale teda ubezpecila ma, ze to by musela vypit polku tej kapsuly aby jej nieco bolo a nie liznut...
tak trocha ma ukludnila, ale teraz budem stresovat min. cely den a pozorovat maju...boze moj...ozaj clovek musi byt jak jastrab..hned sa nieco stane :(

sosanna88
autor
7. júl 2014

@dominikuska to som spravila a napila sa troska vody, o nejakych 10min. mlieko, tiez trocha...

sosanna88
autor
7. júl 2014

@dominikuska a tvoja to vypila alebo tiez len olizla?

ichbinich
7. júl 2014

@sosanna88:
Tak brnkni tvojmu lekarovi. Maj po ruke obal z toho. Je mi jasne, ze je to zasadite,a le nemyslim si, ze by olizanie mohlo az poleptat sliznice... Horsie by bolo, keby si dala "Zabky" na namacanie...

Este mozes pre tvoj pokoj duse skusit odvazit na vahe jednu neposkodenu kapsulu a tu poskodenu. Ze kolko odbudlo, aj ked samozrejme mala toho asi najviac na rukach a nie v ustach...

dominikuska
7. júl 2014

@sosanna88 Fakt zavolaj 112 a porad sa, ja nechcem zlahcovat situaciu ale urcite s tym by som nebezala na pohotovost, akurat dieta viac vystrasis. Oni ti povedia presny postup co mas robit.
Inak aj ja si davam na taketo veci pozor, a vidis mam druhe dieta a to je riadny zivel, na tu niekedy ani dvaja nestacime. A potom co ochutnala ariel kapsule o tyzden si dala uchutnavku jar kapsuly do umyvacky ☹

dominikuska
7. júl 2014

@sosanna88 podla mna len olizala, mala cele ruky od prasknutej kapsuly a aj usta som jej citila ale ona ako ochutnala hned to zacala vypluvat. Poriadne som vyumyvala ruky, usta a hlavne nedavta vela pit a nic jej nebolo

bobocka
7. júl 2014

@sosanna88 http://www.ntic.sk/ zavolaj tam,informuj sa co a ako mas robit.viem,ze v niektorych pripadoch sa podava detom aj espumisan ako antidotum pri intoxikacii saponatmi. ale urcite by som zbehla k lekarovi.minimalne pre klud duse.radsej ist sto krat zbytocne k lekarovi,ako raz nieco podcenit a nemusi sa to dobre skoncit.osobne si nemyslim,ze by sa nieco strasne stalo,ale pre istotu by som dala dieta pozriet lekarovi.

sosanna88
autor
7. júl 2014

@dominikuska sak toto...tiez si nemyslim, ze olizanie jej polepta sliznicu...a inak dik 🙂
uvidime teda. Dr som volala, tiez ma ukludnila, idem este preskumat tu kapsulu znova a nevim...mala momentalne spi, vzdy ide na obed, aj teraz isla, neplakala nic...zeby ju brusko rozbolelo...aaaaach...zas mam dovod na obavy. to je hruza. ja uz neviem co mam ako zabarikadovat aby sa k tomu nedostala..toto bola moja chyba lebo som nezavrela kupelku...:(

lenka.s
7. júl 2014

pokial neochutnala velke mnozstvo, nevracia, nesprava sa neprimerane, tak len pockat, po 2 hodinach jej skus dat napit, a ked bude ok, tak aj najest ... ak bude vsetko ok, nic sa nedeje ... mozes pripadne skusit kontaktovat http://www.ntic.sk/ , ale povedie ti cca toto, co som napisala ... nedavno sa nam stalo presne to iste, volala som tam a ukludnili ma .... samozrejem, ak budes mat pocit, ze nieco nie je ok, chod urcite k lekarovi 🙂

emkab
7. júl 2014

@sosanna88 na dieta mozes davat pozor aj 24hod denne a aj tak moze spadnut, niecoho si liznut, nieco ochutnat a pod., takze pripomienky typu "ako sa k tomu dostala" nie su na mieste 😠

Troska stresu, ale ak ti toto povedala Dr, tak snad to bude ok aj bez lekara, drzte sa 😉!

sosanna88
autor
7. júl 2014

@lenka.s momentalne kludnucko spi...kukam ju kazdych 5min..🙂

sosanna88
autor
7. júl 2014

@emkab vdaka..🙂 ako dari sa mi ju relativne dobre strazit..toto je nas treti uraz (ma 18mes. za chvilu)..raz sa skydla z postele.nastastie na koberec, minule zjedla kusok balzamu na pery a teraz toto...a mna to rozhodi na mesiac

emkab
7. júl 2014

@sosanna88 poznam, u nas taky tak 😀 vsetci s ami smiali, ze za dcerou stale beham a ze ju mam nechat, ale aj tak sa jej podarilo rozliat flasu s detskym Brufenom (detska poistka tam teda bola na dve veci 😉 ) a z tej mlacky veselo vylizovala...teda to je len jeden zazitok, mozes sa aj rozkrajat, kto ma sikovne a zive dieta...ma o zabavu postarane
PS: Ten Brufen bol hore na kredenci, kedze bol syn chory a akurat som mu ho davala...dcerka vtedy prvykrat vyliezla sama tak vysoko...nemala ho medzi hrackami 😀

sosanna88
autor
7. júl 2014

@emkab ja neviem...aj tak som kompletne vystresovana...asi ju idem zobudit, nech ju mozem sledovat bo mam nervy ze az

bubelko
7. júl 2014

@sosanna88 ako pise emkab, mozes stat dietatu za zadkom, aj tak sa moze nieco stat. my sme istili 4 dopseli starsieho na preliezke, aj tak z nej spadol... nic sa nastastie nestalo...
a mladsi sa kupal v zachode s wx-kackou (tuhou), tiez som volala toxikologicke centrum... nebolo mi vsetko jedno. ale s odstupom casu sa na tom smejeme... hlavne, ked si predstavim, ako sa s tym sajrajtom mydlil.
mne vtedy na toxikologickom povedali, ze maloktore dieta - ak ochutna tuhu vec (mydlo, prasok, etc.) pokracuje v jedeni, lebo je to hnusne... nebezpecne su tekute cistiace prostriedky z flase, lebo to si logne - a tam uz staci aj male mnozstvo a je problem. alebo lieky...

nam vtedy kazali nepit, kupit nieco na zabranenie penenia v bruchu a az potom dat pit a pozorovat. ak by nastupili krce, horucky - smer pohotovost. ale nic sa nedialo. ani hnacka, ani vracanie. len ja som ostarla za tych par dni o par rokov 😉

emkab
7. júl 2014

@sosanna88 to toxi centrum je dobry napad, ja som vtedy volala 02/54774166. A mozno ak mas este tu nacatu kapsulu, tak ju skus odvazit, ako to tu niekto radil, aby si vedela, kolko max toho mohla spapat...

sosanna88
autor
7. júl 2014

@bubelko za par dni? za tie dve hodky co uz ubehli od toho mam ja o 10r. viac...bohatstvo 🙂

wextra
7. júl 2014

Mladsia dcera ked mala okolo 1,5 roka si glgla gelu na pranie (myslim, ze to bolo Batole) a nic jej nebolo. Tiez som 2 dni stresovala a nepustala z oci, a aj ked spala som ju chodila "stipkat" ci reaguje 🙂
Neboj, vsetko bude v poriadku..