Existuje mamička, ktorej dieťatko sa nikdy neudrelo?

niki285
18. dec 2008

Existuje vôbec nejaká mamička ktorej dieťatko by sa nikdy neudrelo. Pripadám si ako neschopná mamička, ktorá nedokáže svoje dieťa ochrániť! Odkedy sa dcéra začala pretáčať je to strašné. Celý deň len "tŕpnem", čo zase vyparatí, kam sa opäť praští. Napríklad dnes prevrhla na seba žehličku a jej hrot len o par cm minul oko. Snažím sa zabezpečiť bezpečnosť v domácnosti ale dieťa je vždy rýchlejšie. Čo by ste mi poradili? Aj Vaše ratolesti mávajú občas úrazy, modriny, hrče. Ako tomu predchádzať? Bojím sa teraz či má očko v poriadku, či sa jej nemohlo niečo zlomiť. Má tam hrču. Čo jej mám na to dať?

niki285
autor
18. dec 2008

A ešte ma zaujíma kedy mali vaše deti prvý krát hrču či modrinku na tvári či tele. Naša dcéra bude mať 7 mesiacov.Tiež ste tak stresovali? Mňa každý utešuje že pri deťoch je to bežná vec, že spadnú, udrú sa. Aj som s tým rátala ale nie tak skoro.

fifinna
18. dec 2008

maly mal prvy uraz, ked sa pokusal stavat, okolo pol roka neviem uz presne, buchol si hlavu o sokel s kachliciek presne na hrane, mal to poriadne preliacene, ale je Ok, od vtedy bez modriny nebol

niki285
autor
18. dec 2008

Fifinna pozeram do pasu, tvoj syn má už vyše roka. Je bez následkov? Šla si aj k lekárovi niekedy s ním, keď mal niečo poranené. Nechcem vyzerať ako stresmenka,keď pobežím so všetkým, ale ani nechcem niečo zanedbať.

altea
18. dec 2008

júj niki,ako sa malá dostala k žehličke ? 😕
spomínaš hrčku pri očku ,kde konkrétne? pri nošteku,na vonkajšej strane očka ?je tá hrča mäkká,alebo tvrdšia?je to bezfarebné alebo je to namodralé,podliate krvou ?
vieš,takto na diaľku bez toho aby to človek videl je to ťažko hodnotiť-teda závažnosť úrazu.
Kostičky na tvári sú ešte krehké,najmä očná kostička-ľahko môže dôjsť k jej naštrbeniu,zlomeniu.Ak by to bola tvrdšia hrča,pravdepodobne by som volila RTG lebky + sono,ale ber tak to ,že to hovorím bez toho,že maličkú vidím.

niki285
autor
18. dec 2008

Vlastne v obočí to má.Je to bezfarebná hrčka Ale už je to lepšie, vstrebalo sa to, na dotyk ju to neboli tak hádam je to v poriadku. Snáď už žiadny úraz nebude. Ona je veľmi "živé" dieťa. Žehlička bola položená v rohu izby,pod žehliacou doskou.Kým som sa vrátila z WCka, tak tam stihla priliezť. Inak som stále pri nej. Už ju budem brať aj na Wecko, lebo potom mám zbytočné stresy zo všetkého.

maruskak
18. dec 2008

Ahoj niki285, aj ja som mala taky pocit, že som neschopná mamička, keď môj vtedy 8,5 mesačný synček spadol z gauča na hlavičku, stála som totiž neďaleko a nestihla som ho zachytiť, resp. chytila som len tričko, samozrejme že malý plakal ako divý, skôr by som povedala, že sa zľakol pádu, no na druhý deň nás lekárka poslala na neurologiu a chirurgiu, nastastie nebolo nic, no prevencia je prevencia, radšej hneď po úraze ako keby neskôr mali nastať nejaké komplikácie. A malého beriem všade zo sebou, dokonca aj na wecko, alebo keď sa sprchujem to pre istotu,lebo nikdy neviem kde sa vyškrabe,alebo kde sa udrie.

altea
18. dec 2008

NO,pokiaľ sa to vstrebáva,a nie je to citlivé na dotyk ,tak to bude snáď dobré....ale pre istotu ju kontroluj

fifinna
18. dec 2008

niki, nesla som nikdy k doktorovi, uz som to dnes niekde pisala, ze ked ho vydela nasa doktorka ked sme boli v poradni, tak povedala nanho, ze je spravny chalanisko. Mal na cele tri modriny vedla seba. Take najväcsie urazy mal, ked si na seba prekotil dva krat taku malu skrinku, a dva krat spadol spankom rovno o roch stola. Vzdy ho pozorujem, davam pozor aby nevracal a aby hned po pade nezaspal. Ak sa sprava normalne, tak som kludna. Ja by som musela byt na pohotovosti kazdy den. Aj zehlicku si skoro na seba stiahol, ked som zehlila, potiahol snuru a ta letela, ale stihla som ju zachytit. Snazim sa davat nanho pozor , ale aj tak sa vzdy nieco stane, on je strasne zivy.

kili
18. dec 2008

zranenia sú v pohode, patrí to k vývoju dieťaťa, musí sa proste učiť na vlastných chybách. ale je jasné, že také nebezpečné veci ako žehlička treba dať z dosahu, ale tiež sa nedá predpokladať, že na čo to dieťa dočiahne, to mi je jasné. Dieťa má v hlave silnejšiu tú mozgomiešnu tekutinu a to mu viac chráni mozog, takže takých pádov a zranení sa zas tak nebojte, ale keď sa fakt nejak vážnejšie zraní (ako tá žehlička), tak rozhodne si aspoň všímať, že či to dieťa nie je viac spavé, nevracia a tie ostatné veci, čo sa tu už miliónkrát preberali.
náš mal prvú modrinu, keď sa vedel postaviť, ale ešte nevedel zliezť a trepol hlavou o kachličky. Ale ináč sú celkom bez úrazov, vedia šikovne padať a málokedy sa udrú a modrina už skoro ani nebola. 😎
No a ja som človek čo nestresuje, nenadávam si, že som zlá matka, MM to zvládne za mňa 🙄 , ja to beriem ako súčasť vývinu.

niki285
autor
18. dec 2008

Dakujem dievčence za rady, stále mam výčitky. Bojím sa co vymysli zase. Všetko sa skryť nedá. Malá obľubuje aj zaliezť pod stoličku. Čo ak na ňu spadne. Musim byť stále v strehu. Žehlička je už v krabici, na to si dám pozo!r

Zaujima ma aké hrče su v poho? Makké či tvrdé?

kili
19. dec 2008

no ja neviem, ja som im ich nikdy nestláčala a asi to nikdy robiť ani nebudem, mne by sa to tiež nepáčilo 😀

danu
9. sep 2009

bobulka34 • Dnes o 21:54
nemáte pocit, že v poslednej dobe vypadlo vela deti z okna. Ako pred takymto niečim deti ochrániť? máte poistky na oknach, alebo robite nejake opatrenia.

roasha • Dnes o 22:02
presne nad tym som sa pozastavila,ale je tu uz tema,neviem presny nazov,ako ochranit dieta pred urazom?
ano mali sme poistky,a nechapem rodicov,ktori ich pri dietati nemaju. 🤐

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 22:08
aj my mame, a v detskej je, este na okne, normalna bariera.. takze klud ak sa hraju v detskej ta je so vsetkych izieb najbezpecnejsia.. 😉

bibula
9. sep 2009

no,ja sa chystam kupit na okna,ale neviem ako sa to montuje na plastove,ci su nejake specialne? 😖 😕

monika77
9. sep 2009

niki ja som tiež mala výčitky, že som hrozná mamina ... malý od kedy sa začal stavať v postieľke na nohy a lezie, stále si niečo urobí ... hlavné v postielke skacká no a udrie si pusinku, či sa prekoprcne a hlavinu ... modrina už bola, na netradičnom mieste ... v postielke ako skackal, buchol si pusinku a horné zúbky ako mu vyliezali, mal tam modré dokonca mu krv tiekla ... chúďa moje ... ale neviem ako tomu ubrániť ... to by som musela byť pri ňom 24 hodín a striehnúť a nejsť bez neho ani na wc asi nič 🙂

o poistkách uvažujem, chcem si ísť kúpiť ... v lidli ich budú mať od 14.9 - rôzne poistky pre deti

belanka
10. sep 2009

o úrazoch viem svoje.moja staršia dcérka je z tých "šikovných".vždy padá na pusu.keď mala 15mesiacov vybila si v kúpeľni 2zuby.nie je možné byť pri dieťati nonstop.ja si to vyčítam do dnešného dňa a spokojná budem asi až keď jej tam narastú nové zuby.

cuchre
10. sep 2009

dieta neustrazis,a ni keby si ho mala na povrazku. moj krpec je furt doudierany, vcera si odlomil zo zubka, uz sme aj kusli do jazyka, az krv tiekla....vzdy sa potom citim ako najhorsia mama, najma ked moj muz povie, ved davaj na neho pozor, ja ked som s nim tak davam 🙂
okna a poistky sme uz rozmyslali, ale nikdy ich nevidel otvorene, mame macky, tak funguje len vetracka a balkon tiez len so zavretymi sklami....btw ako sa montuju tie klucky na okna s poistkou? videla som take aj na klucik...

julianka99
30. júl 2010

Ahojte maminky..
rada by som sa s Vami poradila ohladom mojej dcerky a nášho prvého urazu... :( stalo sa to pred mesiacom, stiahla na seba nočnu lampu a to som bola tesne pri nej.. ni kdy si to neodpustím... je mi to hrozne luto, mala to zašivané... 9 štichov tesne vedla očka a v tvare V :( Teraz už sú stehy vonku, ale vedla ranky sa jej spravil malý hrbolček, akoby taká bublinka.. nieje to v jazve, ale vedla javzy... nemáte s tým niekto skúsenosti? Vytvorilo sa jej to až po vybratí štichov a zatial sa jej to neszmenšuje :( Boli sme už aj u kožnej, chirurga, a včera u plastika a ten ma uplen dorazil, ked povedal že najlepšie bude to znova otvoriť a vyrezať.... a to teda nechcem... :( teraz to skúšame masiovrať a mastiť Dermatixom... a pevne verím a modlim sa za to že sa to vstrebe.... :(
Ak by ste mali niekto skúsenost budem vdačná....

hanka274
12. okt 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, poradit z vasich skusenosti...
Rocna dcerka mala nehodu a po nej ako nasledok tipel na cele... zostal aj trosku fliacik... asi mesiac dozadu... ja ju vidim kazdy den, 24h nonstop, dako ma to nenapadlo, ale tieto dni som si vsimla, ze to tam ma furt...fliacik ani tak mozno nie, ale ten tipel tam furt je, len je mensi...par dni dozadu sa buchla opat tam na to miesto +- 1cm, samozrejme tipel vyskocil... no ale napriklad dnes to ma take s malym tiplom furt.
Tak ja neviem ci sa nepytam hovadinu, ale predsa, tiple zmiznu uplne? vzdy? co s tou malou hrckou?? nepodcenovat? ci ak to je len z buchnutia, tak sa nemam bat?? Neviem 😔 😔
Dakujem.

skrutka11
28. okt 2010

Ahojte maminy
Julianka99 mrzí ma to Vaše šitie ako aj všetky ostatné. My mame 4 stehy, od dnes su už preč. Vyzerá to super, ale ked sa to stalo, tak som nevedela čo skvor a bolo mi navracanie zo seba samej, že som nebola na krok bližšie a nechytila ho ked spadol obočím presne na hranu mestskej fontány. Ta rana bola strášna, až mu obočie vyselo. Ale už o tom nechem hovoriť. Preplakala som 2 dni. No krasne sa vyspinkal na obed, lebo doobeda sme vyberali stehy a reku ideme vonku, no a on sa naučil utekat a tak utekal ipredomnou, v takom parku kde je iba jeden chodník a ja že ho utekam chytit a ešte som ho akoby viac sotila no a udrel si znova tu jazvu, hrča ako svet, ale zda sa všetko OK, noštek znova odraty a horna pera uplne navreta, najprv som na zubky nepomyslela, ale kukla som a tam krv, až ma zalial pot, že čo som to za matku!! Nechcel si to dať pozrieť, ale nasilu som to zvladla, a našťastie zubky ma všetky (6 ks). Takže ako som nerobila nič, tak sa mu niečo stalo (vtedy zakopol a lups na ten roh fontány), ked som sa snažila ho chytiť, tak to bolo znova to iste. Tak do riťi, čo mam už robiť? Najhoršie mi je, ked ja každeho upozornujem nerob toto, nerob hento, lebo toto a hento a mne sa to stane? Ale nechcem radu. Vlastne viem, čo mam robiť. Musím ho nechať ísť vlastnou cestou a chraniť ho pred najhorším, ako bolo to jeho zakopnutie nešťastné, kde sa mohol doslova zabiť a chraniť ho pred zbytočným zachytávanim, lebo mu môžem ešte viac ublížiť. Byť matkou aj bolí, lebo si zrazu uvedomujem, že by som to bez môjho dieťaťa neprežila a že by som si nikdy neodpustila, ak by sa mu niečo stalo. Už teraz sa musím krotiť, a rozdýchavať prechádzky. Lebo teraz by som ho držala iba v kočíku, ale to nemôžem!!

Závarom môjho epilogu 😨 😉 všetky čo sme tu a bojíme sa o deti sme to najlepšie, čo ich mohlo postretnúť a chćeme len to dobre, ale nemôžeme sa z toho zblázniť, lebo nás budu ešte veľmi často potrebovať. Prajem nám všetkym, aby nás už nič horšie nestretlo. Odteraz netelefonujem pri dieťati, nevarím, neupratujem, pokial nebude vedieť poriadne chodiť, som tu iba pre neho. Nikto ma nebičuje za rozhadzane veci a to je len moja hluposť, že chcem byť "super žena". Odteraz je s tym koniec. Zivot mi naznačil, že všetko nesmiem tak prežívať.

neviem čo je tipel, ale dá sa to vybrať aj ked bude staršia nie?