Malý spadol z lôžka v škôlke a rozbil si hlavičku

kotatko201
18. feb 2015

Ahojte zaujímavá situaciu a pravdu povediac nikdy by som ju nechcela riesit, ale stalo sa... Včera my volali zo skolky, ze mam si prist pre maleho ze spadol z lehatka na radiatok a rozbil si hlavicku a rana mu stale krvaca, ze si prenho mam prist a ist s nim na pohotovost... Ako povedali tak som aj urobila rana asi 1 cm velka jeden steh, na pohotovosti sme stravili od 15:00 do 18:00 hodiny maly otravny, nevyspani, uboleni, kedze mu to aj zasivali...!!! Riaditelka zo skoly my vecer vola ze jej je to luto, ze teda nasmu malemu sa nieco stalo a teda sa my ospravedlnovala... strááááášne to obkecavala a potom ako inak zakecavala... Dnes my rano volala, ze ako mu je ze ci sa mu stav nezhorsil, predsa len je to hlava... Vecer som este volala manzelovi co sa stalo vytoceny a nahnevany my teda povedal, ze to dame na poistoku a nech sa riaditelka zacne starat... Ono totiz u nas v skolke je prazdninovy rezim a tak su spojene niektore triedy a pomiesane deti maly i vacsi v kope a spinkaju teda aj nejakej inej spalnicke... ucitelka poposuvala lehatka tak aby sa jej deti vliezli... istotne necakala ze nas maly spadne z postele... No co uz... Dnes som teda riaditelke oznamila ze teda ze to ideme riesit aj cez poistku a ona sa somnou ani nechcela bavit a doslova na mna zautocila, ze ona nam ho prijala neskor, ze este nema tri roky, ze v skolke nechce spinkavat.... a pod... co ma strasne zarazilo... budem rada ak sa my k tomuto vyjadrite snad som to napisala ako tak zrozumitelne.... keby nieco doplnim .... ako by ste riesili tuto situaciu vy?... 😕

ketrinzetadzons
18. feb 2015

@kotatko201 ja si myslim, ze pokial tam to dieta maju, su zanho zodpovedni. a nemyslim si, ze to, ze ty to ides dat do poistovne by malo pre riaditelku znamenat nejake problemy. ved positovna nebude riesit ako tam oni maju lehatka alebo co robila ucitelka..

andrejka1974
18. feb 2015

a nemate svoju poistku, myslim ci maly nema nejake urazove poistenie , mozes to dat ako uraz a poistovna ti to vyplati a urcite dostanes takto viacej penazi ako cez skolku , ale my sme mali uraz v skolke synovi spoluziak vyklbil ruku, nevieme ako, ale normalne to islo cez ich poistenie v skolke, normalne sa spisala zapisnica o uraze, boli privolany aj rodicia cize my, aj rodicia druheho dietata , plus ucitelka a riaditelka a poistovna nam to potom preplatila , je to naozaj na vas da sa to vsetkymi smermi

meluela
18. feb 2015

@kotatko201
ono by to aj malo byt hlasene ako skolsky uraz ... len si zrejme niekto nechce kazit statistiky 😖

andromeda_ja
18. feb 2015

@kotatko201 Ahoj! Je to velka neprijemnost. Aj pre rodicov, aj pre ucitelov, aj pre samotnu skolku. Na nejake to poistne narok ma, ALE... To ALE je dost neprijemne. Nahlasenie takeho urazu vedie k vysetrovaniu a dokazovaniu. Treba zvazit, ci tie peniazky, co maly dostane za to stoja. Je z toho uradny zaznam. Ucitelka moze mat velky problem aj do buducnosti. Neviem aky je Vas maly. Ci uz niekedy spadol doma z postielky... Urazy sa skratka stavaju a je otazne, ci ta pani ucitelka vedela tomu zabranit...

ketrinzetadzons
18. feb 2015

@andromeda_ja to ide o tu poistku co su deti positene v skolke? lebo ja som myslela, ze ak ma niekto svoju urazovu anieco sa stane. Ja anpr som si pricvikla prst do auta, podala som jeden papier, spravu od lekara aprisli mi peniaze, nikto neriesil, ci som to nahodou neurobila naschval..

monhla
18. feb 2015

@andromeda_ja Ja si zasa myslím, že "problém" by škôlka namala mať. Učila som v ZŠ a tých úrazov za rok bolo niekedy až dosť /hlavne na TV / a nikoho ani nenapadlo to nenahlasovať.
Je to úraz a tie sa bohužiaľ detičkám stávajú.

@kotatko201 Radšej to riešte, lebo sa môže stať, že nedajbože budú aj neskôr nejaké následky /aj to sa stáva ☹ / a je lepšie to mať na papieri kvôli poisťovni. Škôlka je predsa hádam pistená a nebude platiť malému odškodné zo svojho rozpočtu. Skús riaditeľke vysvetliť, že sa obávate o syna a náskedky úrazu a nie že by ste chceli útočiť na škôlku. Že vás mrzí, ak bude mať z toho škôlka prípadné kontroly /čo som v praxi ešte nezažila a to skončila žiačka aj v nemocnici po úraze na lyžiarskom 😒 / ale že vám to doporučil lekár /zvaľte to na iného odborníky - akože vy nič, vy muzikanti 🙂 /

namornicka
18. feb 2015

Je možné, že keď sa do škôlky môžu prijímať deti až od 3 rokov a ona vám malého prijala skôr ako dovŕšil tento vek, bojí sa že na to prídu. Z toho môže mať problém. Okrem toho, keď už tie postele museli natlačiť jednu vedľa druhej, nemusela dávať dieťa spať nad radiator, veď to čo je za rozum. Ja by som to riešila. Slušnou formou, ale dôsledne.

meluela
18. feb 2015

@namornicka moze zobrat mladsie, dieta ale potom sa rata za 2 deti ...
a predpokladam ze tam nebolo vsetko v poriadku ked museli natlacit postele vedla seba ... preplnena trieda s nedostatkom pedagogickeho personalu .. to by asi pred kontrolou vyzeralo nedobre ...

kotatko201
autor
18. feb 2015

Ahoj dakujem vsetkym skolke nemam v plane ublizovat a ani tej ucitelke ked som ju vcera videla bolo my jej aj luto.... a hlavne som sa divila ze bola schopna osetrovat nasho maleho a este okolo nej behalo dalsich 15 deti... a este to aj oducila dokonca teda este nejake 2 hodiny... Malemu chcem uplatnit jeho poistku co mame my doma nie cez skolku... V skolke chcem len teda ze sa stal nejaky uraz a ze tam mali len nejake poucenie... to ze maly spadol bolo chybou ucitelky kedze posuvala lehatka... to bola len momentalna situacia... skolenie by si mala spravit riaditelka v skolke ja z toho nechcem nic... ani to riesit v skolke cez ich poistku... to az tak hlboko nebudeme riesit..

hradnapani
18. feb 2015

@namornicka do skolky moze byt prijate aj dieta, ktore nema este tri roky. Zakon to normalne umoznuje. Ak ma skolka kapacitu, nie je dovod, aby ho nezobrali. To je len take citove vydieranie, ze ved sme vam ho zobrali mladsieho. Ak by to bolo zakonom zakazane, netrufla by si ho zobrat, lebo uz prvy den by sa to dozvedeli ini rodicia a riesilo by sa to.
Postele podla nariadeni hygienikov nesmu byt natlacene vedla seba, musi byt medzi nimi medzera.

kotatko201
autor
18. feb 2015

@namornicka To nie v nasej skolke je i trieda kde su deti ktore budu mat pocas sk roku 3 roky, takze on je v triede kde su taketo deti.... ona skor riesi to ze nam ho prijala ako pocas roka a nie diky zapisu... :D

kotatko201
autor
18. feb 2015

@hradnapani A hlavne mna prijali do prace takze oni vlastne boli viacmenej donuteny vziat my ho a to sa riaditelke nepacilo riesil som to i s obcou aby my ho vzali... a to nebolo podla nej, takze nas maly je tak taky natlaceny...

abbey1
18. feb 2015

Oni su povinni spisat záznam o úraze. Je úplne nepodstatné, či si vy niečo budete u poistovni uplatňovať. Úrazy su bežné v škôlkach, školách a každú pedagóg ma povinnosť spisat záznam o každom úraze. Bohužiaľ, niektorí sa radi vyzuvaju z nepríjemnej situácii.
Malému prajeme skoré uzdravenie.

katarinamarkova
18. feb 2015

@kotatko201 doma sa malemu nikdy ziadny uraz nestal? nikdy si nerozbil koleno? nemal modriny, hrcu? neoskrel sa? nepadol?
ucitelka aj riaditelka sa ti ospravedlnili. urazy sa stavaju. vsade. aj v skolke. aj v skolke sa deti totiz hybu, nie su priputane k tej posteli.
nic hrozne sa nestalo. ja by som to neriesila vobec nijako.

kotatko201
autor
18. feb 2015

@katarinamarkova no ja v skolke predsa nemam v umysle nieco riesit.... ona si to tam len zle vysvetlila... ja viem ze sa nic nestalo a prepac, ale malemu sa este nestal ziadny uraz... :D nemal rozbite koleno, nemal ziadnu hrcku.... nesekol sa... az doteraz sme nemali ziadne taketo zranenie... :D :D :D je to zvlastne ale je to tak a to teda je sikovny a od roka jazdi na bicykli... :D