Nehoda pri čistení nosa. Poradíte?

ivcatko
5. jún 2013

Ahojte. Pri vytahovani soplika u 5 mesacneho synceka sa nam stala nehoda, Syncek sa mykol a vatova tycinka sla dost hlboko do nosteka. Pouzivam tie detske ale tentokrat sme boli na navsteve a ine nez normalne nemali. Nemate skusenost prosim?

albao
5. jún 2013

No tak to ma nenapadlo cistit nos palickou, vzdy len odsavackou. Je to prilis mala dierka, ja by som isla za pediatrom, to by som si netrufla mu tam sparat. Oni maju aj vnutornu "striesku" uzsiu, toto fakt by som nechala na lekarov.

bodka13
5. jún 2013

od narodenia som obom čistila nos vatovými tyčinkami ....a aká nehoda sa vlastne stala? ostalo mu v nošteku z tej tyčinky?- použi odsávačku,možno vytiahneš ten zbytok ....išla si len hlbšie a plakal?- utíšiš ho a bude fajn..... tiekla mu krv z nošteka? -treba zastaviť krvácanie a utíšiť plačúceho drobca

....lepšia by bola asi diskusia 😉

linda20111
5. jún 2013

Ak neplace, neboli ho to tak sa asi nestalo nic take zle, do buducna ti ale odporucam odsavacku pripojitelnu na vysavac, s tym velmi lahko vytiahnes sopliky a dietatko ani nebude vediet kedy. Je to najjednoduchsi sposob, nemusis sa bat ze dietatko sa bude bat vysavaca alebo hluku. Nestoji vela a oplati sa to kupit. Aj moj ma 5mesiacov a stale sa kruti ked mu chcem vybrat sopliky, otaca sa a chyta mi ruky :D Ale s touto odsavackou rychlo prilozim sopliky sa hned vtiahnu a mame pokoj 🙂

loxa
5. jún 2013

ale nostek sa ma dietatku kazdy den vycisrtit vatovou ticinkou...ajpodla nasej pediatricky....sak baby nebavime sa o tom ked ma dieta soplik...ale o vytierani nosteka...najlepsie morskou vodou "mare, ssterimar, phisiomer) ak mu tam ostala vaticka, chod ku pediatricke posle ta na orl, a vyberu mu to

lenqua_12325
9. aug 2019

@linda20111 super. Použili sme to raz a odvtedy ako mala počula vysávač zmodrela od plaču.
Vybrať sopel svetovou tyčinkou ešte nikomu neublizilo ked clovek dava pozor.

lenqua_12325
9. aug 2019

Vatovou