2,5 ročná dcéra ma odmieta

syrik
29. dec 2014

Ahojte maminy, neviemi,či sú to tehotenskE hormóny, alebo čo, ale...máme 2,5 rocnu dcérku, ďalšie babo na ceste, no odkedy má muž dovolenku,dcéra ma úplne odmieta. Nemôžem ju umyť, prezliect, nič.Ani dotknúť. Nehovoriac O tom,že zase začala vzdorovať, pre všetko cirkus. Akonáhle muž odíde na pol dňa, je úplne iná. Poslúcha, túli sa dokonca. Keď je on doma, mňa normálne vyháňa, že mám ísť preč. Hrozne ťažko to znasam, hlavne pred svokrovcami. Oni si za toho uťahujú už, že je to jeho cecok. Odmalička ho preferuje. Včera som si ňou nemohla ísť ani po schodoch, iba svagrina, ktorá sa s ňou hrala. Ja viem, že je to smiešne, že toto robí veľa detí, no mám výčitky, že sa jej asi malo venujem, keď je takáto. Stále sme samé celé dni, tata chodí večer domov,babky nechodievaju. Raz neviem, ako si to doma zadelit - varenie, upratovanie, aby som sa jej stihla viac venovať. Večer zaspáva okolo jedenástej, že by som varila, keď zaspí večer, poobede keď spí, som rada, že si čosi prečítam na hodinku, no skrátka, akosi mi chýba systém. Keď bola menšia sa dalo, čím je staršia, tým viac pozornosti vyžaduje A to onedlho pribudne ďalšie bábo. Často si vycitam, že nie som dosť dobrá matka. Možno tehu hormóny,neviem.

melesmeles
29. dec 2014

aj moj maly to robi, ale pri babke. ked sa s nou hra a zbada ma, hned krici, ze mam ist prec 😒 najskor som bola z toho hrozne nestastna, aj som si poplakala. ale nakoniec som si povedala, ze asi sa pri hre potrebuje sustredit len na jednu osobu a ja ich tam rusi. ked sme spolu sami tak sa vzdy pekne hrame, mojkam, vsetko je OK 🙂 horsie by bolo keby ma odhanal a nikto iny tam nie je...myslim, ze by si sa nemala stresovat, urcite ta mala velmi lubi a nevymenila by ta za nic na svete 🙂

kiwi82
29. dec 2014

Moja má 4 roky a robí to mužovi. chod preč, nie som s tebou kamarátka, nemám ťa rada, nemôže sa jej ani dotknúť...... ale to len ked sa my dve hráme a on príde do toho. ked sú sami je to o inom, majú sa radi a sú kamaráti. neviem prečo je to tak, ale isto je to len prechodný stav.

danieli
29. dec 2014

pridavam sa, moj takisto 3 a pol rocny, momentalne to uz trosku ustupuje, ale bolo obdobie, kedy mi bolo strasne luuuuuuuuto aj do placu, preco to vlastne robi? vynosila porodila vychovava a moj anjelik ma posiela do horucich pekiel 🙂 ja som zmenila pristup v tom, ze na maleho som celkom prestala zvysovat hlas, vsetko riesim s kludom, manzel je doma malo, malemu nikdy nic nezakaze, len ho rozsali, uz to neriesim, poviem len tatino je doma, tatino ta nakrmi, umyje, da hajat, moj manzel sa rad povenuje, ale toto vsetko tiez nemusi, tak maleho pekne smeruje ku mne, ze mamicka pomoze, iniciativa nesmie vyjst odo mna, ziadne pod milacik umyjem ta, nic take, tatino povie a maly hop sup vidi, ze nema na vyber a ak chce tatina este na hranie, mama moze pomoct, aj nakrmit aj sa hrat aj ulozita dnes uz takmer vsetko, zacina to byt lepsie, lebo predtym ma vnimal tak, ze ho oberam o tatovu pozornost (pripadne pozornost ineho oblubeneho clena rodiny) a letna dovolenka? pre nasho tatina nocna mora, pre mna relax, tato moze tlacit kocik mama nie, tato moze umyt, tato moze vsetko, mama papa, poviem vam taaaaaaaaaaaaaky relax, teraz je to vsak uz ine a lepsie, uz aj mama moze

canama
29. dec 2014

@syrik Moja dcerka ma obcas tiez podobne stavy....ale ja ju vzdy rada manzelovi prenecham....a hlavne treba na manzela prenechat aj tie menej prijemne zalezitosti...nie len hranie, ale napriklad aj nieco co dieta nema rado a treba ho do toho nutit....u nas sprchovanie a umyvanie zubov....lebo ked tie neprijemne povinnosti robis iba ty, je jasne ze pride obdobie keby budes pre dieta ta "zla"...aj ked samozrejme si to netreba pripustat, si pre svoju dceru urcite prva osoba v jej zivote...mozno by stacilo vypadnut na vikend s kamoskami niekde, nechat dcerku doma s tatinom a by si videla ake vykriky radosti a objatia by ta cakali po navrate domov. 🙂 Dalsi faktor je to ze cakas dalsie dieta...tvoja dcerka nevie vyhodnotit co ju presne caka, ked pride dalsi surodenec a moze byt z toho poriadne v strese.

bejbinka
29. dec 2014

Nic si z toho nerob...aj moja, hoci ma uz dva roky stale len "tati, tati" a mama mi tusim este ani raz nepovedala. Tuli, mojka sa so mnou cez den, ale tati sa s nou šálí, ked dojde z roboty vecer, takze on je pre nu number one. Tiez niekedy sa stane, ze dojdem za nimi do detskej, kde sa hraju a moje dietko pekne krasne pride ku mne a zacne ma posielat prec...tak idem a som rada, ze mam chvilu klud :D Takze ja to beriem skor takto. Tati je pre nu vzacnost, kedze ho vidi len par hodin denne a mama ta je uz okukana. Ved bud rada, vsak je to jej otec, nie cudzi chlap...vyuzi to volno, ktore mas a oddychni si zatial. Nemas si co vycitat, proste male deti si sebecky presadia, co prave v tej chvilu chcu, po com tuzia a nepozeraju na city druhych, su na to este prilis male. Ked chce byt s tatom, tak nech je. Horsie by bolo, keby bola len na Teba nafixovana...ocenis to, ked budes mat druhe babo, ze sa nebude dozadovat len Tvojej pozornosti. 🙂
@syrik

lusyke
29. dec 2014

S 21 mesacnou dcerou sme na sviatky prisli k mojim rodicom este v polovici decembra. Ked za nami na Vianoce prisiel tatino tak to som bola uplne cudzia. Hned ako sa vyzul tak ho tahala k hrackam a nechcela sa od neho ani hnut a ist sa najest. Spustila plac ked som ju chcela od neho zobrat ku stolu...nemohol sa ist najest ani on. Tatino milacik, najvacsi na svete.... Mam z nich radost 🙂 Vedia sa spolu krasne hrat...uz len cakam kedy ma zacne odhanat 🙂

syrik
autor
30. dec 2014

Ďakujem Vám veľmi pekne za povzbudenie 🙂 Včera som si veru aj poplakala zo dvakrát. Bolí to...predsa, človek je s ňou nonstop, vstáva k nej v noci a potom príde niekto, kto ma nahradí. Ešte keď je to otec, ale keď vtedy na svagrinu lipla a to sa s ňou hrala hádam prvýkrát, odkedy je na svete, o to viac to zabolí. Škoda, že nemáme viac rúk, aby sa stihol človek aj hrať, aj niečo porobiť...Včera po sprchovaní....ja ju iba môžem sprchovať, no potom zase chcela, aby ju tata obliekal, mňa doslova vyháňala, jeho držala za ruku s revom, akoby ja som bola úplne cudzí človek.

syrik
autor
30. dec 2014

@canama Vidím, že čakáme obe v apríli druhé =)