4,5 mesačná dcérka pozerá televízor. Môže jej to uškodiť?

mischell0110
31. okt 2014

Je to mozno hlupa otazka,ale moja mala sa hrava na deke,kde ma hracky zavesene,no niekedy mrnci a ked mame zapnuty TV vytoci sa nan a pozera,a vtedy je ticho.Dokaze sa nan pozerat aj 5min.vkuse,ked ju tam zaujmä nieco.No bojim sa,ci jej to v takom nizkom veku neskodi na ocka,je od TV cca 2m.Ked ju otocim,aby nepozerala,alebo ho vypnem,tak zacne plakat.

iwesska
31. okt 2014

No tak ho nezapinaj vobec ked je pri nom. Myslis ze si ho bude pytat? 😀 Urcite ked sa tych par minut zahladi na telku tak si zrak neposkodi, aj nasa tak robi a prave preto ked lezi blizko ho nezapinam vobec.

janickacrazy
31. okt 2014

Ja som telku nezapínala asi do 2 rokov malého, dívala som sa len večer, ked spal. Bol velmi náročné bábo, ale nechcela som, aby z neho bol televízny maniak. Kamoška mala takého malého závisláka, hrozné dačo, prázdny pohlad, aj ked sedel v kočíku pozeral neprítomne pred seba. Potom sa mamičky stažujú, že dieta nerozpráva poriadne. Ja neviem, určite by som také malé dieta nenechávala pri telke, ved sama vidíš, že si na nu už pomaly zvyká, čo bude robit ked bude mat 3 alebo 5 rokov? 😖

euka210
31. okt 2014

podla mna moze, rychlo meniaci sa obraz, blikanie

kadri
31. okt 2014

v tv je prilis vela stimulov, co drazdia nezrelu nervovu sustavu. navyse podprahove vnimanie (reklamy, uputavky) moze ovplyvnovat spravanie dietata v buducnosti 😒 za mna urcite nie

pribinak
1. nov 2014

Vytvorí sa u nej návyk a potom budes riešiť, ze dieťa sa bez pusteneho TV nenaje, neobsedi chvíľočku na nocniku, ci sa nezahrá s hračkami, pretože chce mat pustený TV
Navyše v takomto veku ako je dobre napísané v inom príspevku, TV zbytočne dieťaťa pretazuje a dráždi nervovú sústavu

Proste ho vôbec nezapínaj a hotovo

nenabaja
5. nov 2014

Ani ja by som v tomto veku dieťaťu tv nezapínala. Vlastne nezapínam doteraz, a keď sme niekde na návšteve, kde je zapnutý, ani si ho veľmi nevšíma. Zato mu sem tam púšťam pesničky pre bábätká na youtube, takých 5 minút, keď má zlú náladu, prší a podobne. Tiež plače, keď to vypnem, ale viac jednoducho nedovolím. Taká krátka chvíľka by zrak poškodiť nemala, ale ako vravia baby, vytvorí si zlý návyk. Mám kamošku, ktorá má náročnú dcérku - odmalička fičí na duck tv a teraz je z nej malá ročná závisláčka. Aj keď cestujú autom, musí mať zapnuté rozprávky. Sledovanie tv je veľmi pasívna zábava, deti a predovšetkým bábätká potrebujú celkom iné stimuly. TV si nechaj ako zálohu, ak by si mala ďalšie deti a budeš potrebovať získať čas, kým obriadiš jedno, môžeš druhému na chvíľku pustiť rozprávku. Bude staršie a bude už aj rozumieť, o čo v rozprávke ide, prečo nie. Ale s mierou a v staršom veku.