Aké náušnice kupujete pre novorodenca?

chanell211
6. apr 2014

Chcem v nemocnici vyuzit, ze prepichuju uska, ale neviem ake nausnice su najvhodnejsie. ja mam zapinacie a mam pocit, ze su najlepšie, nechcem zatváracie, ale uvítam kazdu radu. dakujem

siska53
6. apr 2014

Moja ma,po mne,vlastne zdedene este po mojej mame 🙂oni sa tak trochu zahacknu do dierky,daju sa u zlatnika uzamknut,potom,nehrozi,ze sa otvoria.my to musime uz ist spravit.
ale najskor dostanete ich nausnicky,az po nejakej dobe jej to vymenis za vlastne. Vsetky ostatne instrukcie ti povedia.

jamabe
6. apr 2014

Neviem, co myslis pod pojmom "zapinacie"... My sme kupili take klasicke, tiez som jej dala prepichnut uska v porodnici, navliekli jej rovno tie.. Nie take co sa len nastoknu..

celasapremenim
6. apr 2014

ja neviem baby, ci nepopisujeme nahodou tie iste, tie, co siska hovori, to poznam, to je velmi dobre
ja som davala prepichovat usi dcerke az ked sama chcela a dali sme take nausnicky, co su akoby do U, aby sa jej s tym dobre sportovalo aj spinkalo, velmi su pekne a prakticke....uz si aj vymiena sem tam nejake ine, ale k tymto sa stale rada vracia, aj ked ideme na dovcu, si dava len tieto....
oni sa tak zakliknu
taketo cosi, mame take trosku bohatsie zdobene http://www.zlatnictvo.sk/detail-225/zlate-nausn...

matozazzo
6. apr 2014

@chanell211 V kazdom zlatnictve ti ukazu presne ake sa hodia pre tak malinke babatko. Su mensie, zapinaju sa vacsinou vpredu. Hlavne ked male babtko spinka na boku, aby ho netlacili vzadu za uskom.

lulu369
6. apr 2014

@chanell211 ahoj, moja malá dostala naušničky od krstných rodičov, doniesli ich do pôrodnice keď nás boli pozrieť. Dostali sme také čo sa zahačknu do dierky, má ich už 5 rokov a ešte sa nám nestalo, že by sa niektorá otvorila, alebo že by ich stratila...

pe
6. apr 2014

ja som dala dcerke v 4 mesiacoch nausnicky, take co sa daju zamknut, pre istotu, su to take malinke kvietocky v strede s ockom, kazdy jej ich chvali a myslim, si, ze takym malym paradniciam strasne pristanu, dcerka uz chodi do skolky a stale jej svedcia, su velmi univerzalne, a vobec sa nezachytavaju ani nezavadzaju

chanell211
autor
7. apr 2014

@jamabe myslela som na kalsicky patent, lebo tie su robene rucne- takmer90% je robeno strojovo- razene a tam su uz ine zapinacky.

chanell211
autor
7. apr 2014

@matozazzo a vidis, to mi ani s tým zapínaním nenapadlo, bola som v zlatníctve a ukazovali mi povecsine tie strojovo raazene :( tie co chcu asi cim skor predat

chanell211
autor
7. apr 2014

@lulu369 presne take mam aj ja a ziaden problem ak sa nemýlim su to nausnice na klasicky patent? a chcem ich tiez pre malu, lenze u nas krstny nausnice nenosia, tak musím vybrat

chanell211
autor
7. apr 2014

@pe to v strede je zirkon?

lulu369
7. apr 2014

@chanell211 áno presne tie...Ja mám odložené ešte po mne jedny náušničky s takým zapínaním. v zlatníctve ti určite poradia keď budete vyberať, nám keď sme kupovali pre krstnú dcérku povedal pán v zlatníctve, že náušničky s týmto zapínaním (zahačknu do dierky) sú najvhodnejšie pre malú slečnu 🙂 🙂

pe
8. apr 2014

@chanell211 noo vies ze ani neviem, mne sa proste pacili a neriesila som to, stali okolo 40-50 eur, v takom obycajnom zlatnictve, takze posud sama... ja som v tom moc nevyznam, nie som typicka zena v tomto 🙂