Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

18. okt 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
nkaps
3
Registrovala sa 11. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1179 príspevkov. Má 19 priateľov. Okres Nitra.
 Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania
26. jan 2012 o 13:26  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
ellie13
65
Registrovala sa 23. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 163 príspevkov. Má 41 priateľov. Rakúsko.
 U nas sa vravi, ze dieta si prinesie na svet aj meno..nikdy som sice tomu nejak neverila,ale nakoniec si ho nasa Pia doniesla naozaj sama... ci cakame chlapca alebo dievcatko bolo prekvapenie az do konca a mena sme neriesili..priatel chcel Josepha, pretoze kazdy chlap v rodine bol Joseph...dva tyzdne pred porodom som bola na pohotovosti ,pretoze sa malinke dva dni nepohlo..bolo to v PIAtok a porodna asistentka co ma prijala bola PIA,brala som to ako nejake znamenie a povedala som si,ze ked to bude dievcatko bude to PIA aj preto,pretoze cele tehotenstvo bola hrozny zivel a tak sme sa smiali,ze to bude mat aj v mene a bude nazvana podla oceanov P-Pacificky, I-Indicky, A-Atlanticky...samozrejme v momente ked uzrela svetlo,sveta som na to uplne zabudla a preto som na otazku "ako sa bude volat vasa dcerka?" odpovedala "Neviem" az ked mi podal priatel telefon a na nom svietilo PIA 2.9.2011 bolo nam vsetko jasne..rodila som totiz od stredy emoticon
2. feb 2012 o 19:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majdom
2
Registrovala sa 10. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 40 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Lubeník, okres Revúca.
 Janko, v dnešnej dobe všakovakých vymyslených a zahraničných mien je toto už exotika. Nechápem mamičky prečo zabúdajú na krásne Slovenské mená, ved tím si pomaly ničíme svoju identitu.
2. feb 2012 o 07:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aliza
3
Registrovala sa 3. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 4802 príspevkov. Má 6 priateľov. Veľká Británia.
 ja neviem, ale snad viem este dobre citat, tema je jasna: 'Ake nezvycajne mena ste dali....' a nie, 'preco nedavat nezvycajne mena slovenskym detom.. emoticon. Ja toto fakt nechapem. Moje deti maju nezvycajne mena, ale ako vidim, radsej ich ani nezverejnim.
BTW, Tania je pekne meno emoticon, aj Summer, Salome, Kvido...vsetky spominane mena su krasne, pretoze ich rodicia dali z lasky. A ak toto jedna matka nevie pochopit a ma potrebu kritizovat vyber mena inej matky, tak k tomu niet co dodat. Je velmi smutne, co vsetko su Slovaci schopni posudzovat a odsudzovat emoticon. Ani nie ze smutne, ale trapne. Dakujem za taku identitu emoticon
2. feb 2012 o 22:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sharmana
15
Registrovala sa 10. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 8346 príspevkov, 1 album a 64 inzerátov. Má 25 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 Už som to niekde písala, ale fakt nechápem, čo sa tu všetky maminy poslovančujú neuveriteľne... Dať dieťaťu meno to neznamená, že musí byť hned podla nášho kalendára a podobne... Dievčatá sa nozaj raz vydajú, tak tu nie je namieste tvrdiť, že musí meno pasovať k priezvisku.. A čo ak si váš synček vezme jedného dňa cudzinku a bude sa volať Charlotte Jánošíková? no a čo...
Nech si dá každá matka meno aké sa jej páči, pokiaľ nie je hanlivé, tak v tom ja nevidím problém. Už sa prestanme konzervovať, to je podľa mňa trápne a prežité... Nie každému sa musí páčiť meno Jano, Juro, Peťo, Andrej, Anka atd.. Aj naše mamy si postupne pridávali cudzie mená.... V kalendári je meno Erik a pritom v tej dobe to bolo meno nezvyčajné tak ako dnes niektoré krútia hlavou nad menom Nicoletta, či Vivien a podobne...
Mne sa páči napríklad meno Morten, je to norske meno a ak by s tým môj manžel súhlasil, dala by som ho synovi... Alebo aj meno Morgain pre prípadnú druhú dcérku... Math... Ale aj typickejšie pre naše prostredie Patrik, či Filip, Kristínka... A to tiež nie sú slovanské mená...
Inak slovanské mená sú úplne iné, než si niektoré mamičky a budúce mamičky myslia, v tom prípade by sa vaše detičky mali volať: Rastislav, Bohuslav, Svetozár, Slavomila a podobne... Iba toto sú slovanské mená.. Všetky ostatné, ako napr. Hana čo je hebrejské meno, alebo Petra má grécky pôvod... Tak čo, aké meno teraz vyberiete pre svoje dieťa, aby bolo slovanské? emoticon
Meno Roland je tu už sto rokov, poznám 34 ročného Rolanda, takže už vtedy boli mamičky priekopníčky emoticon Mám pocit, že sme v dnešnej dobe staromodnejšie než naše matky emoticon
10. mar 2012 o 11:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
awalancha3
56
Registrovala sa 12. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2327 príspevkov a 11 albumov. Má 11 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 Ked niekto zije v zahranici, nech si da zahranicné meno, preco nie, ale ja osobne pohrdam (a nehanbim sa za to) ak niekto bez nejakých važnejších rodinných dovodov dá slovenskému dieťatu, rodičov zijucich na slovensku (z euforie tehotenstva, z modnej vlny.atd) krkolomné meno, alebo dokonca dve krstne mena..............Pohrdam preto, lebo nedokazali uniest svoju narodnu prislusnost a zachovat tradicie dávania obvyklých mien. Myslím, že čím je intelekt plytkejší (a myslím tym IQ, EQ aj XQ spolu) tým je žena viac ovplyvniteľná okolitými vplyvmi, masážami masmédií, tlakom kozmopolitizmu...... a tým viac sa bojí byť "obyčajnou" a dať "obyčajné meno s tradiciou".....Slabé, ovplyvnitelné, jednoduché ženy, prílis mlade a duchovne nevyzreté žiju v imaginarite, že čím akože vznešenejšie meno dieťatu dajú, tým viac mu ulahčia cestu životom, tým krajšie a uspešnejšie, výnimočnejšie bude- a to je blud. Takéto ženy sa potom nemožu diviť, že stále je na Slovensku a vo svete dosť žien, ktoré sa v duchu uškrnu, vlastne nie, uskrnut nie je dobrý výraz, si v duchu pomyslia o dotyčnej mamicke svoje. Isteže, isteže, mamičkám Marioty Alainy Kotlíkovej, Phillippa Kračúna, Deborah-Elle Ovseníkovej, Briana Grgoľa je to jedno.......... samozrejme, je ešte aj nižší level: Rescátor Oláh, Winetou Lakatoš, Onur Biháry či Millágros-Rosanella Rigová................(na SVK je dlhá tradícia dávania povodom gréckych, latinských, ruských, francuzskych, nemeckých ci hebrejských mien, ktoré sa hlboko udomácnili... je z coho vyberať; starých slovanských mien je pomenej a preto si vážim každého Rastislava a Milostava....).
Sme povahovo slabý národ, čo ma nesmierne mrzí...... takí nemci (ak nejde o dostahovaného turka ci iného auslandera) alebo japonci, skrátka povahovo a mentálne silné národy si nenechaju od USA.judaistickej lobby natlačovať vplyv
.............vzdy platilo a bude platit NOMEN-OMEN a preto s menami opatrne......................
25. jan 2013 o 13:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katju
2
Registrovala sa 20. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 6 príspevkov a 10 inzerátov. Má 2 priateľov. Trnava.
 My sme dali meno Juraj, v dnešnej dobe to je nezvyčajné meno emoticon
6. mar 2012 o 15:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzulienka1973
4
Registrovala sa 21. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 196 príspevkov a 57 inzerátov. Má 6 priateľov. Topoľčany.
 My mame Annu.Nezvycajne .Ved ho nikto nedava.Volame ju pekne Anna,Anicka,Anina,Andula,Anuska ako sa nam paci.Tak co, je nezvycajne?
6. mar 2012 o 18:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vv88
5
Registrovala sa 31. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 62 príspevkov. Má 4 priateľov. Košice - Kavečany.
 Nas syncek sa vola Vavro. Najprv som si myslela, ze si manzel robi srandu, ale ked som videl ostatne mena, ktore mi predlozil na vyber (Hvezdoň, Kračún a pod.) tak Vavro bola jedina realna moznost. Zvykli sme si, synovi to pristane, aj k priezvisku sa hodi.
9. mar 2012 o 22:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
darja20
46
Registrovala sa 1. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 318 príspevkov a 289 inzerátov. Má 26 priateľov.
 no my mame tiez nezvycajne meno - haha - ladislav - volame ho lacko. uz v porodnici sa sestricky pozastavovali nad tym, ze dnes uz ake neobvykle, to uz nikto nedava. mne sa nezvycajne mena pacia, ale niekedy mi az rozum zastavuje nad niektorymi kombinaciami (osobne sa mi nepaci ani varianta dve mena + priezvisko), ako keby mamicky boli naslahane - uz nevedeli, co od dobroty skomolit. a uplne naj su kombinacie zahranicne mena + slovenske priezvisko (napriklad elleanor missy kapustova a podobne, je to superoriginalne). proti gustu ziaden disputat, len deti to budu mat obcas tazke v zivote.
7. mar 2012 o 21:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
melpomene
2
Registrovala sa 12. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 226 príspevkov. Má 3 priateľov. Tvrdošín.
 moj syn sa vola Max a dcera Mia emoticon
13. feb 2012 o 21:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ichbinich
2
Registrovala sa 7. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2247 príspevkov. Má 5 priateľov. Rakúsko.
 FELIX. Na Slovensko nezvycajne, ale zijeme v Rakusku, tu je bezne.
Dovody?
-Vo vsetkych jazykoch rovnake. Nechcela som ani slovanske meno, ani germanske, ale neutralne a podla moznosti rovnake vo viacerych jazykoch.
-Neskomolitelne, ani pozitivne ani negativne. (Dobre, moja teta mu niekedy hovori Felixko, ale to mi az tak nevadi).
-Pasuje ako malehu dietatu, tak dospelemu.
-Pasuje k priezvisku (nemecke zacinajuce sa na PF, to fakt treba prihliadat aj na to).
-Ma pekny vyznam = stastny emoticon
-Vybrali sme ako patrona Sv. Felixa z Cantalice, ktory ma sviatok 18.5., takze ma meniny v maji a narodeniny v decembri.
3. feb 2012 o 09:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gubcikova
43
Registrovala sa 13. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3145 príspevkov a 38 inzerátov. Má 16 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
 my máme Vieru.v dnešnej dobe už úplne nezvyčajné meno.všetci sa nás pre istotu pýtajú 3x či vôbec dobre rozumeli(hlavne staršia generácia).dôvod:má ho po mojej mame,ktorá sa jej nedožila.
7. mar 2012 o 18:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
januschka10
8
Registrovala sa 27. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 352 príspevkov. Má 10 priateľov. Taliansko.
 Podla mna nezvycajne mena by sa detom nemali davat. Rodicia musia pozerat aj na to, ci sa meno hodi k priezvisku, ci sa da dobre vyslovovat a pod. Ja mam muza taliana a rozhodli sme sa dat meno,ktore je zname vsade, vyslovuje sa tak,ako sa pise. Ale poznam aj v mojom okoli ludi, co davaju detom nezvycajne mena, pripadne meno v anglickej ci francuzskej verzii, co sa mi zda v spojeni s priezviskom a miestom kde ziju uplne smiesne.
2. feb 2012 o 08:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vinifred
Registrovala sa 14. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 490 príspevkov a 39 inzerátov. Má 2 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 ..mať ešte raz deti,tak synovi dám meno Adidas a dcére Nike... emoticon keď už,tak nech.. emoticon
17. aug 2012 o 22:53  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fra
198
Registrovala sa 5. novembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1535 príspevkov, 1 album a 1 článok. Má 72 priateľov.
 naša najmenšia je Mária Terézia, lebo sme sa nevedeli s mužom dohodnuť (každý chcel jedno z tychto mien) ...druhykrat by som si to s tym menom určite rozmyslela, má veľmi panovačné sklony emoticon
24. okt 2012 o 14:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lelacrima
Registrovala sa 8. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 380 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Nové Zámky.
 Cyril emoticon
1. feb 2012 o 18:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
abbey1
56
Registrovala sa 20. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 6317 príspevkov a 1 album. Má 49 priateľov. Piešťany.
 Zara Amy. Prvé meno nám so staršou dcérou padlo do oka, ešte len bola Zaruška v brušku asi 5 týždňou. emoticon
To meno bola láska na prvý pohľad, bez akéhokoľvek iného dôvodu, či skrytého významu. Chcela som veľmi i druhé meno a tam som sa rozhodovala medzi Abigail a Amy. Napokon vyhralo krátke a výstižné Amy. Celý život ma živí angličtina, svet je už teraz jedna veľká gombička, tak prečo nesiahnuť po krásnom mene i zo zahraničia ?!
A či sa hodí k priezvisku? Koho to trápi? Všetci sa oslovujeme krsnými menami, dvievčatá sa raz aj tak vydajú a asi príjmu meno manžela, tak je tá úvaha úplne zbytočná. A manžela si snáď ani jedna z nás nevyberá podľa priezviska. emoticon
3. feb 2012 o 00:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
emita
2
Registrovala sa 2. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1926 príspevkov. Má 13 priateľov. Humenné.
 Emília sa dnes už nedáva. voláme ju Emily, Emilka. Ja som Ema a manžel chcel aby sa dcérka volala po mne. ja som tomu nefandila. On je Emil, tak sme urobili kompromis a máme Emíliu. Som si istá že nebude mať v škole nikoho s takým krásnym menom emoticon
8. mar 2012 o 12:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cmulinko
26
Registrovala sa 24. septembra 2005 na modrykonik.sk. Pridala 3142 príspevkov.
 Moja dcera sa vola Salome.
1. feb 2012 o 18:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
weverka11
54
Registrovala sa 16. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2574 príspevkov, 5 albumov a 4 články. Má 42 priateľov. Senica, okres Senica.
 Ja mam Gregora a myslim ze momentalne to je dost nezvycajne meno, ale uz si rodina zvykla, aj ked to najprv vsetci odmietali emoticon v Senici poznam iba dvoch dalsich a to su uz dospeli ludia emoticon
7. mar 2012 o 20:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukutska
4
Registrovala sa 29. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4603 príspevkov a 1 inzerát. Má 16 priateľov. Žilina.
 ..my mame Žofku, uz som mala dost vsetkych tych modernych mien, i ked nase priezvisko by aj exotiku unieslo..
7. mar 2012 o 18:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
piacere
292
Registrovala sa 5. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4898 príspevkov a 26 inzerátov. Má 20 priateľov.
 Aj môj má na dnešnú dobu "nezvyčajné" meno... keď naňho v meste zavolám, každý sa otáča... nechápem emoticon A meno? Janko emoticon
7. mar 2012 o 20:00  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evitka82
467
Registrovala sa 31. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 3650 príspevkov a 4 inzeráty. Má 95 priateľov. Brezno.
 My máme doma pre nás ten najkrajší kvietok- Margarétku emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
3. apr 2012 o 08:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
murinka
19
Registrovala sa 6. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1500 príspevkov, 1 článok a 2 inzeráty. Má 21 priateľov. Prešov.
 my mame floriana emoticon
7. mar 2012 o 20:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pikha
4
Registrovala sa 28. apríla 2005 na modrykonik.sk. Pridala 1694 príspevkov a 5 inzerátov. Má 6 priateľov. Nitra.
 Moja dcerka je Dianka. A co sa nezvycajnych mien tyka, ja len poviem, ludia majte rozum emoticon kto z tych rodicov, ktori dali svojmu dietatu megaexoticke meno, by sa sam tak chcel volat?? A argument,, ze meno nemusi pasovat k priezvisku, lebo ved dievcatko sa raz vyda? Mozno, ale tu divnu kombinaciu mena a priezviska nosi dieta cele detstvo, nosi ju v case, kedy su deti najviac vystavovane posmeskom svojich rovesnikov a okolia, nosi ju v case ked je najzranitelnejsie. V dospelosti sa uz na to moze vykaslat, tam uz samo moze zmenit co len chce. Mam kamaratku, ktora robi na matrike.. hovori, ze sa mnozia pripady teenagerov, ktori prichadzaju ziadat o zmenu mena emoticon Takze baby, ruku na srdce, ktora z vas by sa chcela volat Thea Wilhelmina Zobakova??
24. okt 2012 o 13:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
didiana333
37
Registrovala sa 2. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 3895 príspevkov a 1 album. Má 32 priateľov. Nitra.
 No neviem...mne sa také zahraničné nikdy nejak nepáčili...moji chaloši maju rýdzo slovenské mená...a najmladšiemu vybrali meno oni dvaja,ale ten má zase iné priezvisko,ako starší,takže sa to hodí k nemu...a tiež ked som niekde ohlásila Jerguša,tak sa za nami otáčali v meste.... emoticon
7. mar 2012 o 20:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petkave
21
Registrovala sa 2. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 5863 príspevkov a 1 článok. Má 34 priateľov. Žiar nad Hronom, Slovensko.
 @gabbiz Môj syn je Vincent Leon...

Vincent je v tejto dobe dosť netradičné meno, pre malého chlapca určite, ale keďže otecko sa tak volá a trval na tom, že jeho syn bude mať meno po ňom, tak som súhlasila. A Leon je náš spoločný výmysel, aby bol synček ľahšie odlíšiteľný od otca v prípade, keď bude chodiť pošta a pod. emoticon
13. feb 2012 o 21:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cipsinka
49
Registrovala sa 2. novembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 14965 príspevkov, 1 album a 16 inzerátov. Má 59 priateľov. Bratislava - Dúbravka.
 My cakame Lujzu emoticon emoticon emoticon emoticon Pol rodiny s tym nie je zmierena a netrapi nas to uz emoticon emoticon emoticon Pouziva sa aj v zahranici ale je aj pekne slovenske a hlavne nie je ich milarda emoticon emoticon emoticon
11. mar 2012 o 19:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
svetlusa12
Registrovala sa 2. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 52 príspevkov a 31 inzerátov. Nitra.
 no, ked tak citam tie mena, vazne lutujem niektore tie deticky. Nemam nic proti cudzim menam, ale nie k slovenskym priezviskam, je to velmi komicke, samozrejme ak ma dieta neslovanske priezvisko, je to o inom.....
volakedy sme sa smiali na menach nasich spoluobcanov, ked boli Ribany, ci Sandokanovia, ale dnes tymto posahanym trendom z angloamerickych zemi ci latino telenoviel podlieha aj majorita. opakujem sa, ale lutujem tie deticky!
17. aug 2012 o 22:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luy
323
Registrovala sa 24. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2257 príspevkov. Má 75 priateľov.
 No ja som chcela Šarlotu ale moji chlapci zamietli,no a potom sme sa nevedeli dohodnúť po ktorej babke dostane meno,či po Lucii alebo Terézii ,obe nemali to šťastie spoznať ju lebo zomreli ale milovali sme ich obe a tak je Lucia-Terézia a hodí sa aj k nášmu priezvisku,no len problém nastal doma,lebo mi ju začali volať Lujza.
LU z Lucia a ZA z Tereza,no a mna doma od detstva volal každý Lujza.Tak jej prischlo Lujza emoticon
2. feb 2012 o 08:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ripmajka
8
Registrovala sa 15. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 85 príspevkov a 3 albumy. Má 9 priateľov. Okres Hlohovec.
 Kvído . Voláme ho tiež Kvítko - lebo je to riadne Kvítko emoticon
S manželom sme mali stávku . On vyberá meno chlapcovi , ja dievčatku. manžel vyhral. Jemu sa vo filme Báječné léta pod psa páčilo meno hlavného hrdinu. Takého malého mudrlanta. Mne sa zas zapáčil preklad tohto mena. Znamená lesného mužíčka, živý , veselý a on presne taký náš malý naturista je emoticon
2. feb 2012 o 20:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katana11
14
Registrovala sa 8. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 178 príspevkov. Má 31 priateľov. Okres Ružomberok.
 mne sa moc-moc paci meno Aylin, ale pri tom paceni by som aj ostala emoticon na Slovensku je dostatok krasnych mien... kde sa hrabeme do zahranicia a zakopavame nasu Slovensku hrdost... nehovoriac ako sa budu citit ratolesti ked im uz nebude 2-5 ale 25!!! emoticon popravde keby mne dali rodicia nezvycajne meno nebrala by som to v dospelosti ako nieco nezvycajne ale ako nieco nezodpovedne... a osobne by som si ho dala na matrike zmenit. Ale o tom tema nie je...
2. feb 2012 o 21:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
koniarova
18
Registrovala sa 15. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1805 príspevkov a 55 inzerátov. Má 35 priateľov. Hlohovec.
 My máme Paľka. emoticon emoticon emoticon
31. mar 2012 o 21:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
konickarka
1
Registrovala sa 19. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 40 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Trnava.
  • Felix2 roky a 6 mesiacov
 mi mame Felixa pochadza to z latinčiny a znamena to Štastny, narodil sa piatok 13ho.,Odrosil ma primar Šcasny a je rok Draka podla činskeho horoskopu a znamena to rok štastia.
Tak moj synček snad bude mať v živote naozaj tolko štastia ako mu to nadelil osud emoticon
24. máj 2012 o 13:07  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2012  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julllka
1
Registrovala sa 1. augusta 2011 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 36 príspevkov. Okres Bratislava.
 No ja som sa najprv pri niektorych vyssie spomenutych menach iba pousmiala ale pri niektorych sa mi az rozum zastavil. Niektore z vas su originalnejsie ako obyvatelky z Lunika IX. kde s holou ritou behaju Enzovia, Kevinovia, Nicolasovia, Vivienky, Jesiky, Brendy a podobne ...... Treba sa troska zamysliet, zladit to s priezviskom (nerozmyslat nad tym ci sa dcera vyda alebo nie) a mozno aj si uvedomit kde zijem. Ked som raz zo Samorina nedam dcere meno Summer, Sameah alebo nieco podobne. emoticon
3. sep 2012 o 15:25  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2012  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
xlea
55
Registrovala sa 29. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 977 príspevkov a 6 albumov. Má 43 priateľov. Martin.
 ja mam doma Zoe emoticon maly vesely zivel emoticon
7. mar 2012 o 18:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
estterka
1186
Registrovala sa 18. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8648 príspevkov. Má 65 priateľov.
 my mame kompromis Hannah - cita sa ako aj u nas Hana,teda doma na slovensku je to pre kazdeho Hanicka,Hanka a tak .zaroven sa pise tak,ako sa pise v krajine,odkial je moj muz ale tiez sa tam cita "len" Hana. teda aj meno ma "medzinarodne" emoticon kedze ona je take medzinarodne dieta,v rodnom liste ma tri krajiny spomenute emoticon emoticon
7. mar 2012 o 21:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
edita84
49
Registrovala sa 23. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 5766 príspevkov a 14 inzerátov. Má 49 priateľov. Komárno.
 ja neviem nezvyčajné mená typu džesika, alehandro, onurko atď... sa mi nepáčia žijeme na slovensku a máme mnoho krásnych mien. My sme z Komárna tu sa hovorí aj madarčinou tak sme volili mená ktoré vyznejú v oboch jazykoch pekne máme doma Beatku a Teodora emoticon milujem ich mená a iné by som si ani predstaviť nevedela. a u nás sú aj nezvyčajné lebo tu vela deciek nebehá s takýmito menami emoticon jáj a moja srdcovka je ešte Gréta emoticon
8. mar 2012 o 12:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
irriss
138
Registrovala sa 12. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 16862 príspevkov. Má 33 priateľov. Taliansko.
 Obavam se, ze za par let to bude dost "tragicke" ohlednuti...

Exoticke a cizi jmena podrezavaji rodne koreny - jmeno by mel byt "rodny koren" (jasne zarazeni do reality) a ne kousek z (vymyslene-vysnene) pohadky emoticon
26. mar 2012 o 09:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marusik
4
Registrovala sa 14. augusta 2006 na modrykonik.sk. Pridala 385 príspevkov.
 ja mám kamošku s menom Hope - sú tri sestry a ďalšie dve majú mená Love + Faithemoticon
1. apr 2012 o 10:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adri2211 (26 r.)
210
Registrovala sa 13. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1194 príspevkov a 112 inzerátov. Má 116 priateľov. Dunajská Streda.
  • Summer4 roky
 nasa mala sa vola Summer a volame ju Summer, Summi (Sami), Sumči (Samči), Summeri emoticon
26. jan 2012 o 13:36  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
1katkas
31
Registrovala sa 22. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1239 príspevkov. Má 39 priateľov. Nové Zámky.
 ja mam nikolaja sice to nie je nezvycajne lebo je v kalendari, ale skor malicko pouzivane menoemoticon
1. feb 2012 o 18:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
korenbaba
10
Registrovala sa 28. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 304 príspevkov. Má 2 priateľov. Banská Bystrica.
 Alžbetka...lebo nám pripomína čestnost a nevinost tej z Perinbaby a zároven silu královnyemoticon)
10. mar 2012 o 23:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislavao
66
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3615 príspevkov, 2 albumy a 69 inzerátov. Má 7 priateľov.
 so mnou bola v porodnici pani, co dala svojej dvere meno Freya. Ked su klasicke slovenske mena, viete in pekne povedat a znie to normalne, ale ked sa niekto vola Sebastian - volaju ho Sepko - chuda dieta. Benjamin a bolaju ho Benko - hrozne, alebo David a hovoria mu Davko - to mi pripomina davenie, zvracanie. rodicia, ktory daju dietatu nezvycajne meno, by mali uz aj dopredu mysliet na to, ako ho budu ostatny volat. Jedna znama ma syna Christiana. Vsetci mu hovoria Kristianko, lebo to CH sa ani vyslovit na zaciatku toho slova neda. no naso je toto dobre? neni lepsie, Misko, Zuzka, Anicka, Maruska?? Jasne, kazdemu sa paci nieco ine, ale mali by ste mysliet aj na tie deti, co s tym menom budu cely svoj zivot musiet zit.
3. apr 2012 o 08:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka_pn
2
Registrovala sa 17. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1955 príspevkov. Má 8 priateľov.
 ja mam Stellu a nezvycajne mena (nie smiesne) sa mi pacia. co koho do toho emoticon. co je nezvycajne teraz nemusi byt nezvycajne za 10 rokov, trendy sa menia..... emoticon
6. mar 2012 o 18:13  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nibiru
162
Registrovala sa 12. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2306 príspevkov a 51 inzerátov. Má 56 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 no naša sa vola Lara volame ju larinka a meno sa nam pacilo obom davno pred jej narodenim,splodenim a kedže ocko ma priam umelecke priezvisko a dcerka ho ma po nom nevahali sme dokonca zakaždym ked niekde dojdeme na urad,lekar ..atd tak vzdy jej okomentuju meno ze ake nezvičajne,pekne uplna herečka priezvisko ma bez koncovky ová .premna bola priorita aby sa pacilo obom a hodilo sa k priezvisku na matrike problem nebol za poplatok 1,50€ nam zrusili aj koncovku ova ... ja osobne som monika pekne zvučne meno a furt sa našli taky co ho zhovadili mona,monča,mončiči vzdy ked to počujem až mi vlasy stoja!
7. mar 2012 o 20:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tribaby
Registrovala sa 17. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok a 5 inzerátov.
 ahojte, ja mám tri baby 14, 10 a 3 roky a majú menej časté, ale "kalendárové" mená: Lujza, Frederika a Gréta emoticon Výhodou je, že v škole, či škôlke nepotrebujú priezvisko, lebo ich každý pozná už podľa krstného mena emoticon
A chalan by bol Henrich... emoticon
17. aug 2012 o 22:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jolly84
13
Registrovala sa 5. mája 2008 na modrykonik.sk. Pridala 369 príspevkov a 9 inzerátov. Má 23 priateľov. Štvrtok na Ostrove, okres Dunajská Streda.
 Moje top mena : Tamara, Diana, Julia - Juraj, Andrej, Marek, Norbert emoticon
10. mar 2012 o 11:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skajinka (31 r.)
6
Registrovala sa 6. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 32 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Košice.
  • Bruno3 roky
  • Samko10 rokov
 Ja mam dvoch chlapcov: Samuela a Bruna.A mne moja mamka dala meno Scarlet.A to tu este boli komunisti!emoticonvsetci sa cuduju ze sa tak volam a nie som babätkoemoticonlebo dnes je to uz normalka,no vtedy to az taka normalka nebola.No proste mam modernu mamcuemoticon
11. mar 2012 o 00:56  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rossalinda
14
Registrovala sa 10. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 158 príspevkov. Má 10 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 ahojte moja prva dcera sa volá ZOJA a druhá ZIVA emoticon
31. mar 2012 o 20:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
olexa
5
Registrovala sa 14. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 35 príspevkov a 37 inzerátov. Má 5 priateľov. Prešov.
 Ja by som v budúcnosti chcela mať chlapca Leo, alebo Leonard pre dievča sa mi páčia Zoe emoticon na SVK myslím, že menej bežné, aspoň v mojom okolí. A hlavne by som nedovolila aby ich niekto volal obdobne. Ja neznášam ak ma volajú Mirka, Mima. Som iba Miriam emoticon
2. feb 2012 o 20:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elfka.elfka
6
Registrovala sa 18. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1299 príspevkov a 1 inzerát. Má 12 priateľov.
 pocula som meno pre dievcatko - LILU - z filmu paity element, znamena to dokonala bytost, ktora spaja vsetky zakladne elementy - voda, vdzuch, vietor, ohen..... atd.. kto videl film vie.
7. mar 2012 o 09:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miminika
20
Registrovala sa 7. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 20 príspevkov a 125 inzerátov. Má 56 priateľov. Banská Bystrica.
  • Dárius4 roky
  • Dominika7 rokov
 Ja mám Dáriusa a tiež ma odcudzovala rodina pôvodne som chcela Klaudiusa a dcérku mám Dominiku jej pôvodné meno mala byť Kinga no ked sa to dozvedela moja svokra mi povedla že Kingkong opica a už som mala slzy vočiach a to som bola ešte len v siedmom mesiaci.
Mamičky nikdy nehovorte mená ktoré chcete dať deťom pred inými raďte sa len s manželom či partnerom vyhnete sa akým koľvek komplimentom.
9. mar 2012 o 23:07  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kbenuskova
1
Registrovala sa 28. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 22 príspevkov. Má 2 priateľov. Ružinov, okres Bratislava.
 Oskar a Klara, lebo maju v mene pismeno R.
10. mar 2012 o 23:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eeffka
2
Registrovala sa 6. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2196 príspevkov. Má 2 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 Malvina, lebo je v SK kalendari a nema ho kazde 2. dievca, starsia je Sabina tiez s uvedeneho dovodu, + obe mena spolu pasuju.
11. mar 2012 o 17:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lilly24
21
Registrovala sa 5. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 3 príspevky. Má 18 priateľov. Topoľčany.
 My mame Lilly emoticon
31. mar 2012 o 23:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
votaress
3
Registrovala sa 29. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 86 príspevkov a 1 album. Má 7 priateľov. Okres Prešov.
 my mame chlapceka - Radoslav ,je to moja radost, je stale usmievavy...
3. apr 2012 o 08:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mimi21mimi
23
Registrovala sa 16. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 5107 príspevkov, 2 albumy a 40 inzerátov. Má 36 priateľov. Trnava.
 Jasmína - som rada, že v okolí žiadnu nemáme emoticon resp. že sa tak nevolá každé druhé dievčatko.
12. máj 2012 o 08:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mrka2
6
Registrovala sa 27. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2490 príspevkov. Má 7 priateľov. Spišská Nová Ves.
 no poviem vam.... minule sa ma jedna pani pytala,ako sa vola moj maly syncek. tak hovorim,ze Viliam. a ona ze fiiiha ake netradicneeee emoticon emoticon tak to hovori hadam za vsetko emoticon emoticon
17. aug 2012 o 22:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibko2
7
Registrovala sa 30. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 59 príspevkov a 19 inzerátov. Má 6 priateľov. Machulince, okres Zlaté Moravce.
 ahojky mi máme Timotej a maličkému sme dali meno Andreas emoticon
16. okt 2012 o 05:53  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
henikav
42
Registrovala sa 10. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5073 príspevkov a 3 albumy. Má 27 priateľov. Belgicko.
 Moj syn je Mike, mal to byt Nicolas, ale dlho nam trval porod, Nicolas bol vtedy velmi v mode a tak ked sa ich tam za jeden vecer narodilo 6 a ked sa nam narodil nas, akurat sla reklama na CDcka s Mikom Brandtom, tak sme na seba kukli a jednohlasne zmenili, ze Mike. Je pravda ze zijeme v zahranici, na Slovensku by sme asi volili nieco slovenskejsie emoticon
2. feb 2012 o 19:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miska1917
Registrovala sa 18. júna 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 87 príspevkov. Okres Žilina.
  • Riško7 rokov
  • Zuzka8 rokov
 Ja mám Zuzku a Richarda
9. mar 2012 o 23:04  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gangulienka
5
Registrovala sa 8. augusta 2006 na modrykonik.sk. Pridala 666 príspevkov a 1 album. Má 5 priateľov. Malacky.
  • Nataška4 roky
  • Tamarka6 rokov
  • 5. januára 2015 čakáme chlapčeka - Miško (30. týždeň tehotenstva)
 My mame Tamarku a Natasku podla mna normalne pre mna pekne mena ale vela ludi sa pyta preco sme dali take nezvycajne a este k tomu ruske mena :D a pri tom Tamara ani nie je ruske meno emoticon
3. apr 2012 o 08:36  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v januári 2015 (30. tt)  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
habibi78
34
Registrovala sa 4. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 3371 príspevkov. Má 30 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 mne sa nenormalne paci meno pre dievcatko TIANA emoticon
3. apr 2012 o 10:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
disala
6
Registrovala sa 6. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2572 príspevkov a 9 inzerátov. Má 36 priateľov.
 Ja som chcela Laru ale nakoniec sa volá Oliver emoticon emoticon emoticon ,čakali sme dievčatko a narodil sa syn.A pri druhom som chcela Laru ale syn mal problém vysloviť ,,r" že dám Rebeku ale to ma všetci prehlasovali,a nakoniec Oliver vymyslel Olíviu,A kak máme Olivera a Olíviu. emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
15. apr 2012 o 08:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
baschmil (25 r.)
24
Registrovala sa 16. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 65 príspevkov a 61 inzerátov. Má 22 priateľov. Kežmarok.
  • Nathan2 roky a 8 mesiacov
 my sme dali s partnerom meno nasmu chlapciatku Nathan..a dovod? pacil sa mi hlavne vyznam mena a to : dar emoticon
15. apr 2012 o 09:11  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
haslerka31
6
Registrovala sa 8. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 138 príspevkov a 125 inzerátov. Má 15 priateľov.
 Mam Alexeja-volame ho Alexik,Alexi,Alexej,Alexicek,Alex.
18. aug 2012 o 02:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rut2123
Registrovala sa 27. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Nové Mesto nad Váhom.
 Ja sa rozhodujem nad 3 dievčenskými menami a to :Rút, Renesmee, Tiana
A nad 3 chlapčenskými menami a to : William, Max, Mathias emoticon emoticon
27. aug 2012 o 17:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skumavka
Registrovala sa 1. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 24 príspevkov.
 Naša dcéra sa volá Barborka a syn dostal meno Karol. Pre mnohých v tejto dobe úúplne nezvyčajné emoticon Avšak nám sa vynikajúco hodí k priezvisko. Voláme ho Kajo, Kajko... emoticon
19. sep 2012 o 09:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
svetlusska
14
Registrovala sa 22. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1277 príspevkov a 23 inzerátov. Má 25 priateľov.
 my sme dali malemu klasicke slovenske meno Branislav, manzel povedal ze jemu jedno ako sa bude volat hlavne nech je slovenske a ja som nechcela ziadneho filipa, sebastiana a samuela, lebo kazde babo co poznam sa tak vola..a mne sa vobec nepacia tak preto Branislav, v mojom okoli som take meno uz davno nepocula emoticon ale nechcem ziadne mamicky urazat, pretoze kazdy ma svoj vkus a svoj nazor emoticon a kadzemu sa paci nieco ine
24. okt 2012 o 12:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monikajaco
13
Registrovala sa 17. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 377 príspevkov. Má 5 priateľov.
 no ja ked vidim tie zahranicne mena a priezviska slovenkse tak mi je vzdy z toho do smiechu ...asi najviac ma doterz rozosmial Kevin Oravec ....strasne ..a este Nicolas Pavol Kovac .... cisty zabijak emoticon emoticon emoticon
25. jan 2013 o 13:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
damiankad
21
Registrovala sa 17. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 348 príspevkov a 3 inzeráty. Má 17 priateľov. Žilina.
 Neviem či je Damian nezvyčajné...ale nie je až také časté ako Kubko, samko...a prečo sme sa rozhodli?? Som Jana a raz na praxi na detskom ma jedno dievčatko pomenovalo Damianka, a volali ma tak postupne spolužiačky, kamaráti rodina, manžel...a ked som otehotnela manžel povedal že inak ako Damian nemôže byť emoticon emoticon Aj ked má v preklade význam že tymián, je to chutné meno a voláme ho Damko, Damo a hodilo sa mu aj k nezvyčajnému priezvisku emoticon emoticon
a inak aj my máme susedku malú a volá sa Tanja...ale ona sa píše s j
26. jan 2012 o 13:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
meiwe
47
Registrovala sa 5. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 205 príspevkov a 1 album. Má 19 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 moj syn sa vola Tobias, ak bude druhe dieta tak chlapec bude Timoty,alebo Theodor, mam slabost na chlapcenske mena na T emoticon a dievca bude Chiara Marion emoticon muz mi nesuhlasil s Anabelou emoticon a suhlasit ani nikdy nebude emoticon No a radsej mena nenechavam na neho lebo syn by bol Marcus Aurelius emoticon alebo rovno Hercules xixi mne sa paci este Tanja pre dievca emoticon
2. feb 2012 o 23:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
m.i.r.i
7
Registrovala sa 3. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 6683 príspevkov. Má 39 priateľov. Prešov.
 my mame tiez "nezvycajne" meno a to Erik..teraz sa detickam dava velmi malo...a dovody podobne velmi ako mamicka co ma Felixa..hlavne aby bolo take aj slovenske aj medzinarodne...aby ho nik nekomolil v buducnosti...neda sa povedat negativne ci nejako super pozitivne ( aj ked my mu hovorime aj Ericek), je kratke, vystizne a znamena nieco ako princ emoticon Tiez ho niet na kazdom kroku a nebude sa pri vysloveni jeho mena otacat v skole polka triedy ako u Samkov a Kubkov ( aj ked su to tiez krasne mena, hlavne Samuel)
Jedine co nam nevyslo bolo, ze sme nepozreli v kalendari kedy ma Erik meniny a ked sme to zistili, uz sme to neriesili...lebo to meno sme si zamilovali a cele tehotenstvo sme maleho v brusku uz volali Erik..tak ma meniny 2.2 a den na to narodeniny...pytal sa na svet ale uz den predtym..uz vyzeralo, ze sa narodi na svoje meniny emoticon
7. mar 2012 o 21:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
crocus
Registrovala sa 7. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov. Okres Nové Zámky.
 Moja dcerka sa vola Zoe :D krasne meno aj ked kazdy pozeral na mna a rodina si najprv nevedela spomenut na meno :D babka ma dodnes s tym problemy :D.. problem sme mali v nemocnici kde ju kazda sestricka oznacovala 'on' lebo sme jej nedali za priezviskom ova ... ja sa volam Andrea a nenavidim ked mi povedia ada andrejka alebo tak a preto som aj vybrala meno 'exoticke' lebo sa neda skomolit .. ak bude dalsie dieta dcera bude Rowa a meno pre syna bude uz ina kava :D
8. mar 2012 o 11:01  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka121
4
Registrovala sa 28. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 496 príspevkov a 17 inzerátov. Má 13 priateľov. Trenčín.
 My máme Hanku - lebo máme typicky slov meno, chcela som Ninu ale to na okolí sa akosi rozmnožilo takže radšej sme dali Hanku - je vo všetkých jazykoch.....
treba sa aj dívať na to, či to sedí s priezvyskom a aj na to ako budete neskôr dieťa volať a a ko ho budú volať deti. V okolí je napr. Roland a ani rodičia ani deti mu inak nepovedia ako Rolík alebo Rolo - ton načo je dobré???? dať dieťaťu vznešené meno a potom mu hovoriť Rolino......
9. mar 2012 o 20:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mummy01
95
Registrovala sa 29. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1575 príspevkov a 5 článkov. Má 5 priateľov.
 nezvycajne meno ma u nas dcerka - Lara.Meno vyberal manzel,ale netusim preco sa mu tak strasne pacilo.
9. mar 2012 o 21:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
komisakpd
15
Registrovala sa 21. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 3172 príspevkov. Má 40 priateľov.
 moje deticky sa volaju Maxim...volame ho Maxim...emoticon) a Rita..volame mu Rita..emoticon) nepouzivame zdrobneniny..mne sa paci ked sa deti, a potom vsetci volaju tak ako sa volaju, bez zdrobnenin a inych podob..emoticon
11. mar 2012 o 00:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dani84
464
Registrovala sa 7. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 4191 príspevkov. Má 72 priateľov.
 Moja dcerka sa vola Celine Marie emoticon A ak raz este budem mat dceru, tak sa bude volat Loriana Ella a ak bude chlapcek tak Jannick Julian emoticon
11. mar 2012 o 03:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zojenkazojenka
1
Registrovala sa 1. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Žilina.
 no ja som Zoja a moja dcera je Nina,teraz cakame opat babu,tak som chcela Zinu,ale nakoniec dame tiez Zoju a ked budeme mat niekedy este jednu a nepodari sa chlap,tak potom to bude Zina emoticon a pri chlapcovi by som dala Alexej,mam predkov vRusku,tak asi preto,a k priezvisku sa hodia emoticon
mne sa tiez paci,ked su mena trosku nezvycajne,aj ked ako dieta som chcela mat obycajne meno,ked som sa zoznamila s mojim muzom,tri razy sa ma pytal ako sa volam,myslel si ze Zoja je prezyvka emoticon
1. apr 2012 o 11:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barustek
101
Registrovala sa 4. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 71 príspevkov. Má 50 priateľov. Považská Bystrica.
 nasá dcérka sa volá Rebecca a moj bratranec Leon emoticon
23. máj 2012 o 20:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julinkaz
16
Registrovala sa 21. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 243 príspevkov, 18 albumov a 22 inzerátov. Má 21 priateľov. Žehňa, okres Prešov.
 ja si nemyslím, že deti s nezvyčajnými menami budú hneď všetky populárnejšie ako tie ostatné, pretože nie meno hovorí o charaktere človeka, ale jeho život, skutky emoticon my sme si vybrali krásne slovenské meno Daniel a druhému dieťatku takisto vyberieme nejaké NAŠE, veď žijeme na Slovensku, no nie? nepotrebujeme mať dieťa s menom Onur, aby si nás zapamätali. tí, ktorí budú chcieť, si nás zapamätajú tak či tak emoticon
9. aug 2012 o 14:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
achesa
11
Registrovala sa 7. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 241 príspevkov a 42 inzerátov. Má 12 priateľov. Žilina.
 Naša dcérka je Lívia, chceme ešte jedno a tam uvažujem- že dievča bude Agáta, Miriam alebo Margaréta, ale muž chce k Lívii Olíviuemoticon, čo sa mi tiež celkom pozdáva. Ak bude chlapec, tak Stanislav- to má vybraté manžel už x- rokov a nenechá sa odhovoriť emoticon
21. aug 2012 o 09:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lauricka
21
Registrovala sa 6. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2854 príspevkov. Má 56 priateľov.
 fakt neviem, ci som sem uz nepisala kedysi emoticon ...mame Oliviu a Leonarda, dvojicky. Trochu som mala obavy, ake budu reakcie blizkeho okolia, ale aj v porodnici, aj na uradoch, a pod. sme zozali vela pochval. A hlavne sa im pekne hodia aj k prezvisku.
9. sep 2012 o 21:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
patrikmisko
4
Registrovala sa 17. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 148 príspevkov a 30 inzerátov. Galanta.
 moje detičky - Patrik, Michael, Veronika......... emoticon
19. sep 2012 o 10:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
11vlasta11
2
Registrovala sa 11. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov a 178 inzerátov. Má 1 priateľa.
 rodicom sa pacia exoticke mena a ani si neuvedomuju ze dieta az vyrastie vacsinou mava z mena komplexy...mamicky davajte mena rozumne...aby deti potom netrpeli...vlastne pre prvy nesuhlas s rodicmi...
24. okt 2012 o 12:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
melkina
14
Registrovala sa 26. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 736 príspevkov, 2 albumy a 28 inzerátov. Má 17 priateľov. Viničné, okres Pezinok.
 Ja mam najmladšieho s netradičným menom.....Tristan emoticon staršie deti majú často používané mená. Skrátene mu vravíme Tristi.
24. okt 2012 o 13:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julinkaaa11
13
Registrovala sa 17. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 99 príspevkov a 84 inzerátov. Má 11 priateľov. Prešov.
 ja neviem ci mame nezvycajne, no kazdopadne este nie prilis caste- JASMINA emoticon
24. nov 2012 o 20:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gergi7
2
Registrovala sa 4. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1160 príspevkov a 1 album. Má 8 priateľov.
 v porodnici mal môj malý suseda, ktorý sa volal ZOMBOR !!! dosť dlho som naťahovala uši, či dobre počujem!!!
24. nov 2012 o 22:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danielaaa212 (29 r.)
24
Registrovala sa 14. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 136 príspevkov. Má 26 priateľov. Presov, okres Prešov.
  • Aurel 5.11.2012 18:29, 50 cm 3380 g1 rok a 11 mesiacov
 dlhy rad mien.. ale ak som dobre videla... este nepadlo meno, ake ma nas syn.. Aurel emoticon . Na jednej strane v slovenskom kalendari.. ale uz skor archaicke... ako nezvycajne.
25. nov 2012 o 08:41  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ssussie
29
Registrovala sa 10. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 556 príspevkov a 70 inzerátov. Má 21 priateľov. Košice - Ťahanovce.
 my mame PETRÍKA a kedze dava kazdy exoticke mena, tak pocitam, ze nas Petrik bude jediny v Peto v skolke, skole atd., lebo pomaly sa obyacjne mena uplne vytracaju, cize zacinaju byt exoticke emoticon
25. nov 2012 o 15:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
misel1
113
Registrovala sa 29. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 228 príspevkov. Má 50 priateľov.
 My mame Isabell..V sr kalendari je iba Izabela.....Znamej mala sa vola Chantal to sa mi tiez paci nepocut take meno casto...
1. feb 2012 o 18:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gm
5
Registrovala sa 9. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 227 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Trenčín.
 Ja som dlllho uvažovala nad Melany ale nakoniec sme dali Linda. Melany som chcela volať aj Mely. Hrozne sa mi to páčilo /aj stále páči/
1. feb 2012 o 18:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silvia.t
19
Registrovala sa 12. novembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3697 príspevkov a 1 album. Má 55 priateľov. Stropkov/Košice, Slovensko.
 My mame chlapca Tamer a dievčatko Leyla emoticon MM je povodom z turecka tak preto take mena,samozrejme dopasovane k priezvisku...ak by mali deti klasicke slovenske priezvisko dala by som ine mena pre dievca Eva a chlapca David tie sa mi pacia emoticon
2. feb 2012 o 22:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majly11
Registrovala sa 18. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 3 priateľov. Skalica.
 len zriedka som pocula ze si niekto dava NORBERT emoticon tak sme si ho dali volame ho BERTIK NORKO
13. feb 2012 o 21:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnamamulka
151
Registrovala sa 7. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 430 príspevkov, 1 album, 11 článkov a 34 inzerátov. Má 71 priateľov. Sabinov.
 Ja som vzdy tuzila dat svojim detom nezvycajne meno,napr.Sarah,Hannah,Elizabeth alebo Olivia ale nastastie,ci nanestastie emoticon mam take klasicke slovenske priezvisko,ze sa mi to jednoducho nehodilo emoticon a tak mame Misku/ktora mala byt Michaelemoticon,mame Saru/mohla byt aj Zoja/ a Mateja emoticon
13. feb 2012 o 21:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
graceful9
87
Registrovala sa 27. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1377 príspevkov a 6 inzerátov. Má 39 priateľov. Detva.
 moja babuľa je Nelly emoticon
7. mar 2012 o 19:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
s1m.one
15
Registrovala sa 29. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 39 príspevkov a 103 inzerátov. Má 43 priateľov. Trnava.
 Ja som meno pre nasho synceka nevyberala podla toho ci je prave "IN" alebo co... asi pred 10 rokmi som pocula ako jedna mamicka krici na svojho synceka "Brunko" a tak sa mi to strasne zapacilo, ze som si povedala, ze aj ja raz budem mat Brunka emoticon a mame ho emoticon ja som vyberala chlapcenske meno a muz dievcenske emoticon inak sa mi este paci Hugo - vtipne je, ze sa mi casto stava, ze si to ludia mylia - Bruno a Hugo emoticon) a inak vsetci sa cuduju, ze Bruno i ked je v slovenskom kalendari a tuto sobotu mame meninky!!emoticon ze to este nepoculi, teda vela ludi nam to hovori... a aby som nezabudla meno velmi ide k priezvisku emoticon mame talianske meno a ja mam priezvisko bez -ova, tak si myslim, ze sme malemu neurobili nic zle tym ako sme ho nazvali emoticon je to nasa velka laska emoticon
7. mar 2012 o 20:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
svetllana
1795
Registrovala sa 25. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 3033 príspevkov. Má 78 priateľov.
 Mne sa velmi pacia exoticke mena. Ale odtial - potial..nejaka Seherezada alebo Esmeralda, to uz je divne pre slovenske konciny. Nase deti sa volaju Rodan, Timotej a William. Volame ich Rody, Timy a Billy. Williama som volila v anglickej verzii preto, lebo zijeme v UK a neplanujeme sa vratit emoticon A ak by sme raz mali dceru, tak to bude obrovska dilema, lebo tam je nekonecny vyber krasnych mienemoticon Opat to zrejme budem smerovat exotickejsim smerom, ale bez mucenia priznavam, ze sa mi pacia aj slovenske mena, napr. Romana, Sona, Petra a specialne - Maria. Ale ziadna Maja, Maris, Marus, Marika..jednoducho len Maria emoticon Tak, mamicky..nech nam tie nase ratolesti robia vela radosti, ci uz s nezvycajnym alebo klasickym menom emoticon
7. mar 2012 o 21:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
t_stehlova
28
Registrovala sa 14. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 65 príspevkov a 21 inzerátov. Má 41 priateľov. Žilina.
 Dcéra môjho manžela sa volá Paloma (holubica) emoticon
7. mar 2012 o 21:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lili777
16
Registrovala sa 17. decembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 888 príspevkov a 79 inzerátov. Má 13 priateľov.
 My máme Taru, voláme ju Tarinka. Manžel to meno počul a veľmi sa nám zapáčiloemoticon Ale už sa ani nejako nestretávame s počudovaniami. Pretože Zara sa napríklad používa už často.
8. mar 2012 o 12:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
irsina83
1255
Registrovala sa 22. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 6334 príspevkov a 17 inzerátov. Má 142 priateľov.
 Ela, pretoze je to jednoduche a pre nas uplne to najkrajsie meno emoticon ja som Kristina a manzel Rene ale manzel bol proti aby sme dali mena po nas tak sme si vybrali Elinku a pre chlapceka ked nahodou raz bude.... emoticon mame tiez vybrane netradicne....
8. mar 2012 o 12:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
llara1110
6
Registroval sa 4. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridal 22 príspevkov a 2 albumy. Má 2 priateľov.
  • Leo3 roky
  • Larinka6 rokov
 ahoj ja mam dcerku LARU- volame ju Larinka a strasne jej to meno pristane, som pysna, ze sme jej ho vybrali a syna mam LEA- tiez mu velmi pristane, hlavne nepozeraj na to, co si myslia ostatni, je to tvoje dieta!!!!!a aj ked sa nehodi nahodou k priezvisku....,no kolkokrat v zivote sa predstavujete naraz menom aj priezviskom? vacsinou sa predstavite menom alebo priezvisko, no nie?
9. mar 2012 o 22:54  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evickapooh
17
Registrovala sa 13. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 748 príspevkov, 4 albumy a 61 inzerátov. Má 9 priateľov. Nové Zámky.
 majdom- Janko nie je slovenske meno?!...ale tiez biblicke,zevraj...zidovsko-grecko-latinske.... zvycajne-nezvycajne....ja mam Noemi (povodne Naomi) a Lea.....chcela som zidovske mena...respektive biblicke mena....este by som chcela mat chlapceka,Jakoba emoticon ....
10. mar 2012 o 11:13  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
langkofel
Registrovala sa 26. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4170 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Ja mam dcerku Leonie. emoticon
11. mar 2012 o 00:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jokers303
8
Registrovala sa 5. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov a 69 inzerátov. Má 15 priateľov. Trnava.
 my mame Biancu a chlapceka sme chclei Noelemoticon
11. mar 2012 o 16:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pingu1
10
Registrovala sa 31. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3046 príspevkov. Má 13 priateľov. Monako.
  • Dcérka opica skorica
  • Matwejdo1 rok a 1 mesiac
 mne sa paci Joanna, ale nedala by som ziadne nezvycajne meno, lebo je mi to proti srsti
26. mar 2012 o 09:56  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzka17
12
Registrovala sa 7. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 99 príspevkov. Má 23 priateľov. Rimavská Sobota, okres Rimavská Sobota.
 My máme Tamarku emoticon
1. apr 2012 o 10:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzin78
13
Registrovala sa 25. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 9662 príspevkov a 15 inzerátov. Má 23 priateľov.
 my mame doma Sofiu a Zaru emoticon
3. apr 2012 o 08:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dabon
116
Registrovala sa 28. júna 2006 na modrykonik.sk. Pridala 235 príspevkov, 3 albumy a 90 inzerátov. Má 18 priateľov. Ružomberok.
 My máme Margarétku emoticon
druhá baba je na ceste, nechcem velmi exotické meno, skôr vsadím na klasiku, ešte mam nejaky ten mesiac čas, tak snád vyberieme niečo pekné emoticon
3. apr 2012 o 09:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
happy8051
1410
Registrovala sa 13. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 2417 príspevkov. Má 208 priateľov.
 ja mam dcerku, vola sa Natalia Martina a v juni sa narodi druha dcerka, Nelly Isabell
14. apr 2012 o 20:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavusa5
Registrovala sa 3. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Na modrykonik.sk pridala 43 príspevkov. Okres Prešov.
 Naše dve deti majú klasické mená, ale pri treťom tehotenstve sme sa hádali takmer celé tehotenstvo...Manžel totiž chcel mimoriadne nezvyčajné meno- Bertuccio... Veľmi som to meno nechcela, lebo som sa bála, že ho v škole budú prezývať Tučo...skratku mena...Nakoniec sme sa tesne pred pôrodom dohodli, synček sa volá Benjamínemoticon Nie je to klasické meno a zo svojho pôvodného plánu má našťastie len dve písmenáemoticon))
15. apr 2012 o 08:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vivusika
20
Registrovala sa 8. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1037 príspevkov a 222 inzerátov. Má 14 priateľov. Žilina.
 Naše obe deti majú pôvodom hebrejské mená - Tamara, Šimon a ešte aj priezvisko majú také typické židovské emoticon
22. máj 2012 o 16:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kathynka
4
Registrovala sa 13. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2164 príspevkov a 5 albumov. Má 8 priateľov. Okres Bratislava.
 ja tiez este nemam deti, ale velmi sa mi paci francuzske meno Yannick
22. máj 2012 o 16:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andika131
14
Registrovala sa 9. decembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 35 príspevkov a 18 inzerátov. Má 26 priateľov. Galanta.
 my máme dcérku Amy emoticon
23. máj 2012 o 00:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julls113
21
Registrovala sa 21. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 38 príspevkov a 27 inzerátov. Má 24 priateľov. Prešov.
 Švagor má priateľku Sidóniu..poznám iba ju s týmto menom a voláme ju Sida,Sid..emoticon
30. máj 2012 o 23:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
coccodrillo
Registrovala sa 9. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Okres Bytča.
 meno pre syna vybral moj exmanzel... vola sa Alexej emoticon je to take slniecko moje. volame ho alexejko, alexej alebo alexik... ludia volaju deti tak ako aj rodicia.. ak budem mat syna bude Sebastian a volat ho budeme sebastianko nie ziadny sebko ... kamaratka ma alexa a volaju ho ajko ... aj mojmu hovorili na zaciatku ze ajko lenze on na to nereagoval tak s tym prestali a volaju ho alexejko ako aj ja ....
9. aug 2012 o 14:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marusjacika
2
Registrovala sa 14. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 45 príspevkov. Má 3 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 My mame doma Violu, volame ju Vivi alebo Violkaemoticon
21. aug 2012 o 09:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vinnamuska
Registrovala sa 26. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Košice - Sever.
 my čakáme Jonatána (znamená Boží dar), vyvoláva to v rodine aj rozporuplné reakcie, ale nám sa páči. domáca podoba je Jonáš
21. aug 2012 o 10:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vilma75
10
Registrovala sa 1. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 123 príspevkov a 2 inzeráty. Má 18 priateľov. Trenčín.
 Mne sa velmi paci Bruno, budem ho volat Bruníček emoticon Alebo Vilma- Vilmuška emoticon uz len prehovorit draheho :P
3. sep 2012 o 14:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
penelope1
6
Registrovala sa 28. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5582 príspevkov a 121 inzerátov. Má 28 priateľov. Nitra.
 Dali ste niekto svojmu synovi meno Liam?
9. sep 2012 o 21:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marcellka32
6
Registrovala sa 31. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 164 príspevkov a 30 inzerátov. Má 7 priateľov. Sládkovičovo, okres Galanta.
 Moje detičky:Kristinka a Marek, jednoducho top!
12. sep 2012 o 14:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lackanicovaa
8
Registrovala sa 13. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3 príspevky a 61 inzerátov. Má 7 priateľov. Prešov.
 A my mame OLIVER, pre mna je to najkrajsie meno na svete a vyberane s lasky. Dievčato ked sa podari bude Naďa emoticon emoticon emoticon emoticon
19. sep 2012 o 10:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mojmacik
320
Registrovala sa 10. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 355 príspevkov, 1 album a 230 inzerátov. Má 72 priateľov. Banská Bystrica.
 Nooooo to je vec nazoru...ktosi tu pisal,ze mena co si myslime ze su "slovanske" mena, slovanskymi menami nie su...ale presla som celu stranku a nik okrem tej konkretnej uzivatelky slovanske mena nespomina ale "slovenske"...a to je rozdiel...povod moze mat iny ale je poslovenstene dlhe roky starocia....no a aby som sa dostala k veci... mne osobne sa pacili mena Hannah,Adelaide ale kedze na Slovensku po slovensky (moj nazor, no je to kazdeho osobna vec) mam doma Hanku a Adelku...a tak trochu netradicne maju aj v rodnych listoch zdrobneliny no a tretie trojca je chlapina a tomu vybral meno mm a je Jakub...a nech sa uz akokolvek deti volaju hlavne je ze ich mame radi no nie dievcata? emoticon emoticon emoticon
19. sep 2012 o 10:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nana
24
Registrovala sa 10. októbra 2005 na modrykonik.sk. Pridala 217 príspevkov. Má 15 priateľov. Žilina.
 Náš malý je Damián a čakám asi dievčatko, tak možno Amália, ak by to bol chlapček tak Matias emoticon
19. sep 2012 o 10:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
simimi
21
Registrovala sa 27. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 570 príspevkov a 98 inzerátov. Má 8 priateľov. Tešedíkovo, okres Šaľa.
 Moja neterka sa volá Xénia a sestra povedala, že ak bude mať druhé a bude to chlapček tak sa bude volať Xavér emoticon
24. okt 2012 o 12:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tilly24
20
Registrovala sa 24. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 341 príspevkov, 5 albumov a 7 inzerátov. Má 17 priateľov. Michalovce.
 my mame Matildu - Annu, Matilda preto lebo sa mi pacila ta rozpravka o dievcatku Matilde, ktore bolo velmi mudre, sikovne, a ako 4 rocny citala encyklopedie emoticon, a asi to nejako funguje, kedze aj nasa Matilda je velmi sikovna
24. okt 2012 o 14:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dedenini
11
Registrovala sa 17. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 555 príspevkov. Má 7 priateľov. Birkenhead, Veľká Británia.
 ja mam dcerku Sashu.. neviem ci je nezvycajne ,ale skor je len ine troska pretoze zijeme v Anglicku, a vzdy sa mi pacilo Saska ale nie Aleandra..tak ma anglicke meno Sasha... emoticon
24. nov 2012 o 20:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mahmulienka
10
Registrovala sa 22. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 419 príspevkov a 9 inzerátov. Má 7 priateľov. Bratislava - Dúbravka.
 pri prvej dcerke sme uvazovali nezvycajne, strasne sme chceli Mahulienku alebo Vesnu. nakoniec sme skoncili pri Alexandre a druhej Natasi. ale kedze chceme deti 4, mozno to nakoniec dame emoticon
25. nov 2012 o 08:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bajboj
12
Registrovala sa 30. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 61 príspevkov a 76 inzerátov. Má 31 priateľov. Topoľčany.
 mi mame Tiborka,kazdy sa divil ze preco take meno, ved to sa uz nepouziva,a prave preto sme take dali.Je najmladsi Tiborkko v dedine..emoticon
25. nov 2012 o 08:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katarinnak
17
Registrovala sa 21. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 892 príspevkov. Má 15 priateľov.
 Dali sme Artur...mozno nie nezvycajne, ale minimalne ich nebude 5 v jednej triede emoticon
17. jan 2013 o 13:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
carmella
39
Registrovala sa 17. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 294 príspevkov a 346 inzerátov. Má 31 priateľov.
  Nicolo emoticon
1. feb 2012 o 18:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pettrunka
8
Registrovala sa 8. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 81 príspevkov a 21 albumov. Má 14 priateľov. Martin, okres Žilina.
 Dnes už nie nezvyčajné ale veľmi pekné. Moja dcérka sa volá Sofia Nora. A hodí sa jej k priezvisku.
2. feb 2012 o 19:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anasstazia
Registrovala sa 6. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 85 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Anabela a je to slovenské meno
2. feb 2012 o 22:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miska246
15
Registrovala sa 6. decembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 449 príspevkov a 3 albumy. Má 17 priateľov. Dolný Kubín.
 My mame Timeu emoticon
6. mar 2012 o 21:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jarmila1977
20
Registrovala sa 7. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 85 príspevkov a 57 inzerátov. Má 22 priateľov. Sabinov.
 ahojte.ja mam syna Viktora a kazdy sa mi cudoval,ako sme prisli na take meno????? emoticon emoticon pritom je to bezne slovenske meno a je aj v nasom kalendari.zato dcera Lucka ma spoluziacku HYACINTA !!!!! a to uz sa mi fakt zda prilis!!!! ale kazdy mame svoj vkus.a len na okraj,tu Hyacintu aj tak doma volaju CINDY.TAK TO UZ JU ROVNO MOHLI RADSEJ TAK POMENOVAT.
7. mar 2012 o 10:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adela76
1
Registrovala sa 25. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 37 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Ahojte!
Chcem sa opytat ked ste davali tieto mena ktore nie su v kalendari nemali ste problemy potom babatko zapisat v matrike.Ja chcem aby sa syn volal Matyáš.Niekde som na nete citala,ze ak sa davaju mana ktore nie su v kalendari tak treba k tomu nejake potvrdenie z matriky do porodnice pre matrikarku.*Neviete co je na tom pravda?
Dakujem za radu.papapapapapa
7. mar 2012 o 18:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ma.senka
3
Registrovala sa 24. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 750 príspevkov a 2 albumy. Má 1 priateľa. Žilina, Slovensko.
 ja mam Michala emoticon emoticon je v kalendari a na matrike nebol problem emoticon mne u nezvycajnych mien niekedy vadi to, ze nemozem volat dieta zdrobnelinou hlavne ked male... u niektorych sa to nazaj neda a prezyvky moc nemusim... ale kolko ludi tolko chuti... emoticon
7. mar 2012 o 19:53  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelik1871
16
Registrovala sa 22. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 6 príspevkov. Má 11 priateľov.
 ja som chcela zoe alebo kiara ale manzel protestoval ze tak sa vola susedov pes,takze som skoncila pri nina..dnes velmi bezne
7. mar 2012 o 20:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adrika80
Registrovala sa 6. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Okres Šaľa.
 Moj chlapec sa vola Zalán...turecke meno a nezvycajne,ale kazdemu sa paci... emoticon
7. mar 2012 o 20:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nasta197
31
Registrovala sa 14. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 352 príspevkov a 1 album. Má 54 priateľov. Vlkolínec, okres Ružomberok.
 Neviem ci je to nezvičajné pre vás ale pre mna ano emoticon RADIM a preto že sa tak vola hlavne moj muž a tiež jeho otec
7. mar 2012 o 21:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankabj033
30
Registrovala sa 6. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 232 príspevkov. Má 53 priateľov.
 nasa dcerk mala byt Deanna Ria..ale na porodnej sale prekvapko a mame chlpc..aj ked sami pacilo meno Frederik alebo Fabian ..ale malinky sa podobal na tatika tak je Radovan po tatinkovi emoticon
7. mar 2012 o 21:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka512
22
Registrovala sa 25. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 773 príspevkov, 3 albumy a 152 inzerátov. Má 58 priateľov. Senica.
 Malý sa volá Tadeáš emoticon u nás ich veľa nepoznám......a dievčenské sa mi páči Šarlota,Zoe,Grétka emoticon
9. mar 2012 o 20:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
superstarka
21
Registrovala sa 10. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 110 príspevkov, 1 album a 49 inzerátov. Má 85 priateľov. Trenčín.
 Ja mám Isabell. emoticon
9. mar 2012 o 23:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elizabeth22
15
Registrovala sa 26. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 84 príspevkov. Má 44 priateľov. Sabinov.
 My máme doma 22 mesačnú Elizabeth emoticon s menom prišiel manžel a aj mne sa páčilo,voláme ju Elizabeth, Eli, Elinka,Lizka,Eliz emoticon všelijako emoticon sme šťastní,že ju máme a že sme jej dali také meno. a myslím,že je každého sukromna vec,aké meno,či nezvyčajné alebo tradičné , dá svojmu dieťaťu emoticon emoticon
9. mar 2012 o 23:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elenka.k (32 r.)
27
Registrovala sa 15. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 860 príspevkov a 98 albumov. Má 18 priateľov. Trebišov.
  • Marek 2900g 49cm štvrtok4 roky
  • Elenka 3600g 53cm piatok6 rokov
 ha ha, ja som ako prvé chcela dať: Ronaldo (podľa jedného futbalistu) mn. chcel: Mareka, nakoniec sme mali Elenku - voláme ju Eli, - po mne, babke, prababke, praprababke .... emoticon Každý: to je aké meno, že také nezvyčajné.... a úplne typické starééééé, no pre nás krásne! Pri mojom druhom tehot. som túžila po Liane, na ňom sme sa zhodli s mn. (slovenské meno) a prišiel na svet Marek ( to bolo také nečakané, od dr. na 99,99% to bude dievčatko) tak už som nechala po mn. a voláme ho Marko emoticon Ako tu viaceré z Vás písali, pre každú mamičku (otecka) je to "meno" vždy to najkrajšie, lebo to ide o ich dieťatko.
11. mar 2012 o 00:15  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nelicefo
89
Registrovala sa 17. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3683 príspevkov. Má 50 priateľov. Okres Trnava.
 Moja kočka sa volá Mária-v dnešnej dobe asi nezvyčajné.emoticon Ale chcela som Noemi strašne emoticon
čo sa týka nezvyčajných mien kamoška má Sallmu emoticon
11. mar 2012 o 01:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jabera
1
Registrovala sa 22. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 2305 príspevkov a 3 albumy. Má 3 priateľov.
 mám chlapca s menom Bernard emoticon
11. mar 2012 o 16:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kokorunecka
71
Registrovala sa 31. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4240 príspevkov. Má 29 priateľov. Skalica.
 My máme Beatrice (Beatriče) a preto, lebo sa mi neskonale páči dielo Božská komédia od Dante Alighieriho a v ňom sa jeho milovaná volala Beatrice emoticon
11. mar 2012 o 17:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
izdova
9
Registrovala sa 1. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 16 príspevkov a 1 album. Má 7 priateľov. Lučenec.
 Naša je Kaia. Chlapec mal byť Leo. ale mala som vybraté ešte Lea,Mia,Zoe alebo Zoi,Maia...Páčia sa mi krátke mená ale nechcela som úplne zahraničné. Kaia je aj na Slovensku, ale predsa som ju chcela odlýšiť, aby si nemysleli že je Karolína. A k priezvysku sa perfektne hodí emoticon Najprv som chcela mená našich mám Valéria Maja, ale priateľ zatrhol. Ono ani Kaia mu veľmi nevoňala emoticon Momentálne u nás v Lučenci letí už dáky rok Emma a tento rok Lilly Lillyen. Mne sa nepáči že každá moja kamarátka má Emmu alebo Lilly. Nuda...ale bábiky sú prekrásne emoticon emoticon emoticon
12. mar 2012 o 20:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
masinka
37
Registrovala sa 28. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 1881 príspevkov, 1 album a 551 inzerátov. Má 16 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 kedze mam dvoch brachov, dvoch bratrancov a aj v sirsie pribuzenstvo malo samych synov, tak odmalicka som tiez "planovala" syna - mal byt Richard....
ked sme cakali prvu dcerku , kolegyna obcas telefonovala s kamoskou a velmi sa mi pacilo, ako ju oslovovala - Nelusik, Nelinka, Nelik.... tak mame aj my Nelku.... vtedy to bolo este nezvycajne meno, kazdy sa nas ako prve pytal, ci je Petronela a my sme vysvetlovali, ze je iba-Nela... (a kolegynkina kamoska bola Kornelia). Potom zacala chodit Ordinacia a teraz ked na nu na ihrisku zavolam, otoci sa polovica dievcatiek a dobehnu dva psiky.....
Dalsie dve mame Dianu (Diuska, Dianka, Diusik, Usko) a Juliu (Julinka, Julik) .... strucne, medzinarodne (manzel je Rasto a v zahranici to 1. nevedia vyslovit , 2. nevedia napisat a 3. nevedia ci je to krstne alebo priezvisko) a (zatial) nie su v Top 10 mien v SR emoticon A Julia je bez dlzna, takze aspon trochu nezvycajne meno to je emoticon
31. mar 2012 o 21:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dobromila
35
Registrovala sa 29. mája 2006 na modrykonik.sk. Pridala 1664 príspevkov a 3 inzeráty. Má 14 priateľov. Prievidza.
 Tak my máme Benjamína - už sa ale postupne stáva častejšie používaným a najmladší je Evan - bolo dosť ťažké dohodnúť sa na treťom chlapčenskom mene v krátktom čase - jeden z mojich návrhov - Ivan, neprešiel, ale s E na začiatku sa to už manželovi pozdávalo - inak meno pochádza z Walesu. Pre mňa je jedným zo základných kritérií to, že meno musí pekne znieť, keď sa vysloví emoticon
A nemáme typicky slovenské priezvisko, takže sme si to mohli dovoliť emoticon
31. mar 2012 o 23:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sea23
4
Registrovala sa 16. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 148 príspevkov, 3 albumy a 37 inzerátov. Má 7 priateľov. Nitra.
  • Syn Timotej
 aledať pekné a slovenské meno,nie zopcene z anglicka,ameriky atd.... je umenieemoticon my sme sa rozhodli pre TIMOTEJA - preklad"uctievajúci Boha"
1. apr 2012 o 10:31  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zabka8423
5
Registrovala sa 8. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2181 príspevkov. Má 9 priateľov.
 myslim si, ze dieta nebude trpiet s akymkolvek menom, ktore sa aspon trocha hodi k priezvisku. nech ma aj dve krstne mena, no a co. a suhlasim s maminami, ktore tu pisu, ze je zvlastne dat meno esther salma kapustova alebo frantisek smith - aj s tym sa clovek stretne. maminy zabudaju na to, ze deti v skole byvaju krute a vysmievaju sa inym detom. nastastie moje deti maju exoticke priezvisko, tak sme si mohli dovolit dat im zahranicne mena tej krajiny, skade maju priezvisko. dostali krstne mena dve kazdy po jednom slovenskom a jednom zahranicnom a v takej kombinacii, ze sa im tu nikto nebude smiat, vyslovuju sa rovnako na celom svete. A noémi je krasne meno, u nas v kalendari ale nie je. je to skoda.
1. apr 2012 o 10:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andiekens
44
Registrovala sa 11. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1017 príspevkov, 1 album a 70 inzerátov. Má 14 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 my mame doma dcerku Emily a psika Molly emoticon
3. apr 2012 o 08:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kocko (38 r.)
96
Registrovala sa 27. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 527 príspevkov, 4 albumy a 8 článkov. Má 45 priateľov.
  • Lucka - som iná ako ostatné deti, ale aj napriek tomu som milovaná14 rokov
 Ja mám Luciu, ale jedna maminka v nemocke dala meno dievčatku Serena.... emoticon
3. apr 2012 o 08:54  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tyaja
4
Registrovala sa 25. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 8 príspevkov. Má 24 priateľov.
 Náš synček sa volá Marco. Tiež sa nad tým dosť ľudí pozastavuje. emoticon Dali sme ho naschvál s C a nie s K, lebo poznám priezviská Marko. Tak preto. Naše priezvisko nie je typické slovenské, tak si myslím, že je to ok a že sa mu veľmi hodí. Ak bude druhý chlapček tak bude Branko, ak dievčatko tak Bianka (alebo Bianca?) emoticon
14. apr 2012 o 20:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzanocka
6
Registrovala sa 15. februára 2006 na modrykonik.sk. Pridala 3799 príspevkov. Má 5 priateľov.
 ak este niekedy budem mat syna, bude Aaron emoticon
14. apr 2012 o 20:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pakin
10
Registrovala sa 20. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 160 príspevkov a 132 inzerátov. Má 11 priateľov. Nové Zámky.
  • ♥Raul♥ 08.12.2011 (40tt 2900 g a 47 cm) o 16:202 roky a 10 mesiacov
 Ja som chcela René alebo Raul a nakoniec sa volá Raul. Teraz bude mat meniny 17. apríla. Podla mna je to nezvycajné meno. U nás, kde byvame este som nepocula. Moj fesák bude prvy s takymto menom. Keby som mala dcérku, dostala by meno Chiara alebo Melory emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
15. apr 2012 o 09:26  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lokilonda
Registrovala sa 27. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 52 príspevkov a 54 inzerátov. Prievidza.
 My máme doma Maxima a sestra má Kaylu , druhá má Vladka a Sebastiána. Maxim je dlhé roky rokúce, resp. má miesto v SK kalendári 29.5. (Vilma + Maxim), no nebolo populárne, tak nie je v každom kalendári, ale už sa tam vracia. Maxim je ruské meno a chceli sme niečo ruské i keď s Ruskom nás spája akurát tak ruská zmrzlina emoticon)
15. apr 2012 o 09:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
salma22
8
Registrovala sa 15. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1170 príspevkov a 4 inzeráty. Má 14 priateľov. Ružomberok.
 mne sa strasne paci meno René ale pre dievca je to strasne pekne teda aspon pre mna emoticon emoticon
15. apr 2012 o 09:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gabuska36
1
Registrovala sa 1. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 148 príspevkov. Má 5 priateľov. Spišská Nová Ves.
 Ahoj my mame 10 ročného Marka/vtedy bo bolo nezvyčajne meno/ a teraz máme 5 mesačnú dcérku Alicu.
15. apr 2012 o 15:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka3105
Registrovala sa 3. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Na modrykonik.sk pridala 4 príspevky.
 My sme dali meno VIOLKA, každý v rodine nám nadal do sprostých, ale nám sa veľmi páčilo a už si aj v rodine zvykli. Hlavne, že sa hodí k priezvisku, hoci pri dievčatkách nikto nevie, k akému priezvisku prídu vydajom. Ale pokiaľ sa bábo pekne oslovuje, tak takmer každé meno je pekné.
24. apr 2012 o 10:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
meindzi
Registrovala sa 22. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky a 8 inzerátov. Má 8 priateľov.
 Sestra má Tristana, v rodine máme napr. Rebeku, Alexu alebo Genovévu...
11. máj 2012 o 22:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika66
49
Registrovala sa 10. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1760 príspevkov a 12 inzerátov. Má 46 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 My budeme mať chlapčeka Miška emoticon žiadne nezvyčajné meno
12. máj 2012 o 09:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sandrika1986
8
Registrovala sa 29. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 802 príspevkov. Má 14 priateľov.
 My máme dcérku Nicol a druhá dcérka sa bude volať Vivien. emoticon
12. máj 2012 o 09:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
murkaa
2
Registrovala sa 30. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2689 príspevkov. Má 7 priateľov. Pezinok.
 Dalibor. A hľadala som vzájomné k dvojicke Daniele. Všetci zostali prekvapení, ked sa to dpzvedeli. Takže mame Danielku a Daliborka.
12. máj 2012 o 09:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lea1333
285
Registrovala sa 14. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 6768 príspevkov. Má 139 priateľov. Ivanka pri Dunaji, okres Senec.
 ja teda dieta este nemam ale ak by bola decera tak je urcite MIA alebo LOTKA syn QUIDO,LEO ,TIMOTEJ,NOEL
22. máj 2012 o 16:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
milena123
1
Registrovala sa 1. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 35 príspevkov.
 My mame Briana emoticon
22. máj 2012 o 19:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lilla244
2
Registrovala sa 23. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 403 príspevkov a 2 inzeráty. Má 2 priateľov. Piešťany.
 Henry Benjamin
neviem ci je to netradicne,ale na slovensku tieto mena casto nepocujem emoticon
22. máj 2012 o 20:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
19lilien
12
Registrovala sa 18. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 12 príspevkov a 275 inzerátov. Má 12 priateľov. Dražovce, okres Nitra.
 My máme dcérku Lilien. Veľmi sa nám meno Lilien páčilo (manžel ho ale vymyslel) a keď išiel pre rodný list,tak mu ho nechceli dať, lebo v nijakom kalendári také meno neexistovalo, tak ho prehovárali, aby sme dali Lilly, Liana, Liliana, no ale my sme chceli Lilien, tak ho poslali do BA na americkú ambasádu, musel zaplatiť (teraz ak ho chcete dať, už platiť nemusíte, už je v zozname) a povolili nám ho - blok sme Lilinke nechali na pamiatku. A máme ešte synčeka Matúška.Po tatinkovi.
A páčia sa mi mená: Jakubko, Janko a Rebeka.
23. máj 2012 o 00:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankakurcinova
Registrovala sa 3. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky a 11 inzerátov. Má 4 priateľov. Stará Ľubovňa.
 Ahojky babenky, my máme doma 2-mesačného chlapčeka, a ocko mu dal meno Ben, odvodené od mena Benjamín a po hebrejsky to znamená syn. Voláme ho rôzne- Ben, Benuliatko emoticon alebo Beník.....
17. aug 2012 o 21:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katulka74
57
Registrovala sa 22. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 754 príspevkov a 104 inzerátov. Má 16 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 My mame Simonettu,Ivanu a Filipa emoticon
17. aug 2012 o 21:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivanka.7
164
Registrovala sa 15. augusta 2007 na modrykonik.sk. Pridala 5566 príspevkov, 1 článok a 12 inzerátov. Má 74 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 Dost ma pobavili tie nazory o krasnych "slovenskych" menach a co vymenovanie, to hebrejske meno :D
V kazdom pripade my mame Elianu (bez dlzna). Je v rozsirenom svk kalendari (s dlznom) a na matrike ju nasli v nejakom doplnkovom zozname, takze nebol problem. Nie je to bezne meno, ale znie pomerne jednoducho, takze nevycnieva ako niektore ine malo pouzivane. Splnalo vsetky nase poziadavky - pacilo sa nam, da sa rozumne zdrobnit, nema ho kazde druhe dieta a zaroven nepatri k super truper modernym menam typu jessica, carmen a podobne.
Mimochodom, tiez ma hebrejsky povod a je v podstate zenskou obdobou Eliasa.
17. aug 2012 o 22:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martinkacasarova
1
Registrovala sa 29. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 58 príspevkov a 139 inzerátov. Má 2 priateľov. Nitra.
 Ahojte,ja mám chlapčeka menom Simon bez mekčeňa-voláme ho Simonko,Simko a som spokojná,myslím že také meno ešte nieje rozšírené.Keby bolo dievčatko bola by Sophia,alebo Vivien.Volali by sme ju Sofi,Sofinka,Vivi,Vivika...
17. aug 2012 o 23:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barka29
1
Registrovala sa 15. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 36 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov.
 Ahoj, my máme Rebeccu a Mathiaska
18. aug 2012 o 07:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ludka77
13
Registrovala sa 22. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 4048 príspevkov a 1 album. Má 21 priateľov. Prievidza.
 Ja mám Ľudmilu a teraz budeme mať chlapca Petra, Ľudka je dnes dosť nezvyčajné. Keď som čakala druhé bábo mala to byť Filoména (našich skoro porazilo - ale bolo mi to dosť jedno emoticon ) žial potratila som, ale to meno mám stále v uchu emoticon Filoménka
18. aug 2012 o 08:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
franka83
7
Registrovala sa 3. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 29 príspevkov a 5 albumov. Má 7 priateľov. Levice.
 my sme dali dcerke meno Janka-tak ma aj v rodnom liste ale ked bola malicka sme jej vzdy hovorili milačik a tak postupne sme to slovo milacik skracovali a volali sme ju Mili-Milinka a dokonca aj Milty emoticon a teraz ju uz volame normalne ze Milinka-Mili-Miluška a samozrejme aj Janka a niekedy uz viac pocuva na meno Milinka a viac menej ju volame tak emoticon paci sa to kazdemu a nie je v tom ani ziadny chaos
18. aug 2012 o 08:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
natanell
15
Registrovala sa 24. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 151 príspevkov a 23 inzerátov. Má 21 priateľov. Topoľčany.
  • Syn Dávid
  • Dcérka Miuška
 Saria,Linettka, ale ja rozhodujem medzi Leuškou a Miuškou...
3. sep 2012 o 14:51  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukku
7
Registrovala sa 19. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1075 príspevkov. Má 20 priateľov. Šaľa.
 My máme syna s menom Sebastian Jesse - Sebastiana som chcela ja a Jesseho chcel manžel, on totiž rád pozeráva westernové filmy, kde sú príbehy aj so slávnym Jesse Jamesom. Keby sme mali dievčatko, dala by som meno Rebeka Zoé emoticon
3. sep 2012 o 15:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
babatko2010
36
Registrovala sa 29. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 84 príspevkov a 31 inzerátov. Má 36 priateľov.
 my mame Sarah a druhe by som mala Mathiasa alebo Chiaruemoticon
12. sep 2012 o 14:37  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mucinkaa29
19
Registrovala sa 19. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 188 príspevkov. Má 49 priateľov. Okres Galanta.
 Ahoj prvy syn sa vola Saimon Aaron a druhy je na ceste a bude sa volat Naaem Nyo emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon A keby nahodou dievčatko Amy sue emoticon
19. sep 2012 o 10:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lejlla
5
Registrovala sa 14. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 752 príspevkov a 10 inzerátov. Má 8 priateľov.
 ja co poznam deticky od nas Gretka,Anabel,Keriman,Melissa,Riana,Melody...chlapcenske Gregor
19. sep 2012 o 10:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monulienka866 (40 r.)
18
Registrovala sa 5. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov a 149 inzerátov. Má 20 priateľov. Jaslovské Bohunice, okres Trnava.
  • Sara-Zoe 3 roky
  • Samuel9 rokov
 ahoj my mame dievcatko vola sa SARA-ZOE
19. sep 2012 o 10:47  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gabika_83
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 96 príspevkov. Má 2 priateľov.
 My mame chlapceka a vola sa Jamie. Moj muz v tom mal jasno od prveho dna ako sme sa dozvedeli ze cakame babatko - proste nemal ziadny dokaz o tom ze to bude chlapec, ale on to babo uz od prveho dna volal Jamie emoticon Mne sa sice tiez pacilo, ale pomenovat tak svoje dieta? Tym som si fakt nebola ista...mala som kopec inych vysnivanych mien...ale ked 9 mesiacov pocuvate non-stop Jamie emoticon ... neboli sme rozhodnuti az do porodu...az na porodnej sale som uplne vycerpana suhlasila s Jamiem (ale vtedy by som bola asi pristala na hocico emoticon ) Ale nakoniec nelutujem. Malemu sa strasne hodi, uz by som nemenila a neviem si uz teraz predstavit ze by sa volal inak.
21. okt 2012 o 00:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ika84
23
Registrovala sa 20. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 309 príspevkov a 13 inzerátov. Má 15 priateľov.
 a nas bude Rodan, staré slovanské meno a dievca Eliška a uz sa velmi tesime na reakcie, kedze uz teraz na nas vsetci kukaju ze co sme si to my dvaja preboha vymysleli emoticon
24. okt 2012 o 12:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
suecy
3
Registrovala sa 15. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 94 príspevkov. Má 5 priateľov. Trnava.
 my sme dali meno Laura tiez sa v nasom okoli moc nevyskytuje a nam sa velmi pacilo emoticon
24. okt 2012 o 12:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matatara
4
Registrovala sa 1. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2846 príspevkov. Má 12 priateľov. Sabinov.
 My máme Tatianu,Jakuba a Vratka emoticon
24. okt 2012 o 13:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elisskah
22
Registrovala sa 7. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 417 príspevkov a 6 inzerátov. Má 6 priateľov. Bánovce nad Bebravou.
 Ja mam Elissu. A vela chvaly som uz pocula na nas vyber emoticon
24. nov 2012 o 21:04  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alena1808 (32 r.)
1
Registrovala sa 15. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 60 príspevkov a 26 inzerátov. Má 2 priateľov. Kežmarok.
  • Krišpín2 roky a 11 mesiacov
  • 23. januára 2015 čakáme bábo (27. týždeň tehotenstva)
 Ja mam Krispinka.
24. nov 2012 o 21:14  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v januári 2015 (28. tt)  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
greta24
2
Registrovala sa 20. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 588 príspevkov a 1 album.
 stretla som asi 2 - rocneho chlapceka , ktory sa volal Svatopluk
24. nov 2012 o 21:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kuriatko84
Registrovala sa 12. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 457 príspevkov a 4 inzeráty. Má 2 priateľov. Pezinok.
 Rebeka, ale v rodine mame aj mena ako Zoja, Elisabeth, Reno (nie René), Sebastian a Vendelín emoticon
24. nov 2012 o 22:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
swarovski
2140
Registrovala sa 19. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 306 príspevkov, 1 album, 10 článkov a 71 inzerátov. Má 497 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 no a náš škriatok má pracovné meno Režeta, lebo tak volal môj tatúšik všetky cigánky emoticon
a zatiaľ sme sa teda nerozhodli, ale vyberá manžel. ale myslím si, že on jej vyberie meno Anjelik, Princeznička, Zajačik, či iné nezvyčajné meno emoticon emoticon
24. nov 2012 o 22:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kattrin5 (26 r.)
518
Registrovala sa 23. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 498 príspevkov. Má 69 priateľov. Spojené štáty americké.
  • Savannah Michelle2 roky
 Ja mam Savannah Michelle zijeme v usa tak prve meno je americke a middle name po tatikovi.
25. nov 2012 o 02:05  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lilyen2011
562
Registrovala sa 10. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 565 príspevkov, 2 albumy a 1 inzerát. Má 71 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 Moja dcérka má 2mená jedno je anglické a druhé slovenské aj keď pôsobí zahranične emoticon Pekne sa to k sebe hodí a aj s priezviskom no nekričí.. Prečo som dala 2mená? Moja mama jej jedno vybrala, niekoľko mesiacov sme jej tak v brušku hovorili, no tesne pred pôrodom som sa zamilovala do jej druhého mena a nechcela som mamu sklamať tým, že jej meno zmením, rozmýšľala som ktoré bude prvé a ktoré druhé niekoľkokrát sme to vyslovovali tak aj onak a nakoniec som si povedala, že keď bude mať 2mená sama si neskôr vyberie ako ju budú kamarátky volať či prvým, alebo druhým... Keď som bola malá, chcela som sa volať inak.. moja dcéra má teraz tú možnosť vybrať si, kto chce vedieť nech mi napíše IP zverejňovať to tu nebudem ... Znie to podľa mňa umelecky, takže sa to hodí aj ku jej prípadnej kariére, ktorú začala ako bábo, keď hrala v seriáli emoticon a nakoniec, keď som si túto kombináciu našla na nete, dala do google, vyhodilo mi asi len 3-4 iné žienky, ktoré sa takto volajú. Na SVK pravdepodobne nikto iný čo ma na jednej strane teší, tým pádom je moje dieťa niečim iné, výnimočné - pre mňa už len tým, že je moja emoticon a nie nevolá sa ani Šeherezáda ani z inej telenovely emoticon emoticon emoticon
25. nov 2012 o 02:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gabikastorinska
Registrovala sa 12. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 44 príspevkov. Má 1 priateľa. Kosice, okres Košice.
 Nasa princezna ma meno Sherilyn. Volame ju Sheri alebo Sherinka.
25. nov 2012 o 07:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
llia (30 r.)
Registrovala sa 27. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 173 príspevkov. Má 2 priateľov. Žilina.
 Každý nech si dá aké chce, len by sa mohli rodičia zamyslieť nad tým, že ak dá nezvyčajné, tak nech sa nezdrobňuje, a to neplatí len pre okolie. Zaruška, Miuška, Marcinka, Eliska...znie to dosť divne, niektoré až komickyemoticon)))))))ako napr. Xavierkoemoticon))...Veď nikde sa to takto nerobí.
25. nov 2012 o 08:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hanuska89
72
Registrovala sa 21. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 38 príspevkov a 15 inzerátov. Má 63 priateľov.
 Ja dam hlavne sväte meno, aby mali moje deti patronov emoticon Filip, Ester, Klara....
25. nov 2012 o 15:13  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
denca76 (38 r.)
15
Registrovala sa 1. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 114 príspevkov. Má 6 priateľov. Tvrdošovce, okres Nové Zámky.
  • PATRIK1 rok a 1 mesiac
  • SARAH4 roky
  • MARCO7 rokov
  • CINDY18 rokov
 Moje sa volaju CINDY emoticon MARCO emoticon SARAH emoticon
25. nov 2012 o 15:21  •  4 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mataharyy
4
Registrovala sa 5. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 8912 príspevkov a 1 album. Má 14 priateľov. Praha.
 adela76 na matrice ti uznají jakékoliv jméno, jenž je prokazatelně jménem (a je jedno zda jménem čínským, tureckým, mongolským, nebo jakýmkoliv jiným), pokud oni ho nebudou mít v evidenci, tak buď musíš doložit původ a platnost jména (vyžádat si potvrzení z dané krajiny o tom že jméno tam opravdu existuje), nebo si zaplatit 200€ a oni ti dovolí prakticky cokoliv emoticon Matyáše ti uznají bez problémů, u méně jasných jmen doporučuji zajít se zeptat na matriku, zda jméno uznají, my jsme dávali jméno které je opravdu jménem, jen s dvěma T, dokonce jsme našli v záznamech o jménech že na SR žije jeden člověk s touto podobou jména, ale matrika nám to neuznala a právě nám nabídli že pokud chceme TT, tak za 200€ emoticon Tak jsme se dohodli že to "té" za ty peníze nestojí, tak malej má v republice tři jmenovatele, ne jen jednoho emoticon emoticon Ale ve škole se asi nesejdou emoticon No a starší má pro ČR, taky celkem neobvyklé jméno, přesto že na Slovensku je časté, tak jsem ráda že jsme zas v ČR a pravděpodobně se ve třídě dva taky nesejdou emoticon No a třetí klučík taky bude mít jen velmi málo jmenovců emoticon

Jináč k zastáncům klasiky, já jsem Marie a čert mi byl dlužný toto jméno, když mi někdo řekne Maruška, tak mě jde trefit šlak emoticon
No a když se někdo ptal jak budeme děti volat, tak jsem říkala že je to možná neuvěřitelné, ale jménem... Nedávám jméno které se mi líbí, aby mi ho někdo prasil zdrobnělinami, nedej bůh šišláním emoticon A vesměs jsem toho názoru, že každé jméno může být pěkné, když se pěkně řekne a v určitém věku děti nesnáší své jméno a je jedno jestli je to Anna, nebo Samantha Monika emoticon A co je komu do toho jak si kdo pojmenuje děti?? Některé názory tu jsou nejen mimo dotaz, ale ještě mimo svobodu názoru emoticon
25. nov 2012 o 16:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
loulou
3
Registrovala sa 3. apríla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 198 príspevkov a 285 inzerátov. Má 11 priateľov. Trnava.
 My máme Sandru a Nika
25. nov 2012 o 16:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nathuska
13
Registrovala sa 14. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 188 príspevkov a 9 inzerátov. Má 6 priateľov. Galanta.
 Mne sa paci pre dievcatko nelinka a pre chlapca meno marko.
6. jan 2013 o 18:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zvedavamt
11
Registrovala sa 2. augusta 2006 na modrykonik.sk. Pridala 974 príspevkov a 1 album. Má 7 priateľov. Sučany, okres Martin.
 Ja mam Alicu , dlho sme hladali ako ju budeme doma volat,lebo ALicka ma ani dnes neberie, tak bola Ľaľa, deti ju volaju Ali
sestra je Anabela, zije v Grecku a tam maju take krasne mena , ze Georgia ta ma dceru Triandafiľa po grecky-ale v preklade 300lista ruža, švagrová Mária ma dcéru Chrizanti /Alica na nu kričala ,pod sem chryzantéma/ , druha švagrova je Antonia
chlapcov maju Prodromo a Apostoli, fajne meno ze Nektarios .
jej muz je Anastazios /Taso/, deti menuju prve po rodicoch /st. rodicoch/ Tak chlapec je Jany a dcera Anna / inak by bola dalsia Chriazanti,alebo Stavrula/
17. jan 2013 o 13:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miturova (30 r.)
2
Registrovala sa 11. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky a 1 album. Má 3 priateľov. Veľký Lipník, okres Stará Ľubovňa.
  • Anna5 rokov
  • Marek10 rokov
 je to pekne meno ja mam krsniatko nikolas a mam krsniatko aj nikola a k tomu su surodenci.zaleži od vás ako ho budete volať musite dať najavo že on sa volá nikolas a nie mikulaš.ja mam dievčatko a volá sa anna žiadna anička a každy ju volá anna...
25. jan 2013 o 12:54  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
samuliacik
4
Registroval sa 14. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridal 5 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Banská Bystrica.
 ja mam chlapceka a vola sa Samuel pre mna je to najkrajsie meno a strasne mu pristane mojmu krasavcovi rozmyslali sme este nad Dominikom,Damianom,Tobiasom pre kocku sme mali meno Liliana........teraz cakame kocku a planujeme meno Elizabeth,Isabelle alebo Lilly
26. jan 2013 o 22:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maria613
97
Registrovala sa 19. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 161 príspevkov a 1 inzerát. Má 34 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 Ja mam doma lubomira michala. A kazdy na nas v porodnici aj u lekarov ze lubomir ze take dieta dlho nemali emoticon takze na dnesok dost netradicne a michal lebo sa nam to meno velmi paci a s priezviskom vyznie meno uplne genialne emoticon takze preto
27. jan 2013 o 22:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miska_zv
66
Registrovala sa 5. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 156 príspevkov, 1 album a 8 inzerátov. Má 57 priateľov. Zvolen.
 Náš chlapček sa volá Miško a teraz budeme mať Elu emoticon
27. jan 2013 o 22:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
smalova
1
Registrovala sa 30. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 106 príspevkov a 10 inzerátov. Má 3 priateľov. Kremnica, okres Žiar nad Hronom.
 my máme Maroška emoticon
27. jan 2013 o 22:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bety_eliz
Registrovala sa 25. februára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Košice-okolie.
 JA som Elizabeth, sestra Diana, čo bolo v čase kedy sa narodila tiež nie veľmi frekventované meno, a bráško je Leon (po ockovi, a okrem nich dvoch poznám už len jedného). Mamka veľmi túžila po Miriam a ocko po Mercedes. Čiže netradičných mien pokope až až. Kamarátka je Jolana Sniežka a jej sestra Vesna Ema, tretia sestrička Larisa. Ja som zaľúbená do mena Damián a Dárius, z dievčenských Ester, Tamara či Abigail, ale napríklad aj Lucka je pre mňa veľmi nádherné meno. A nemyslím si, že by niekto mal hovoriť, či je dobré alebo nie dávať deťom netradičné mená. Na každého to môže vplývať inak. Ja by som svoje meno nevymenila za nijaké iné. Osobne nepoznám nikoho s takým menom, iba kamarátku, ukrajinku Jelizavetu, a som spokojná. Áno, s mojím menom boli komplikácie, už pri zápise do matriky, kedy mi napísali Elizabeta, čo vlastne rodičia nikdy neprijali a každý inteligentný človek tiež nie (aj pas mi vydali na "th", nikoho nenapadlo písať "ta"). Keď sme to po rokoch na úrade zmenili, problémy prestali.Už len také detaily, že sa v mojom mene dá urobiť miliarda chýb, čo ma neteší, ale vždy to s úsmevom zvládam dať na pravú mieru. A k tomu či sa to hodí alebo nie, raz sa aj tak vydám a nikto mi nezaručí, že by sa tradičné slovenské meno hodilo aj naďalej. A dôležitá je aj tak povaha a osobnosť dieťatka viac ako to či sa hodí meno a prizvisko dohromady. emoticon
25. feb 2013 o 23:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rolla20
18
Registrovala sa 2. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 281 príspevkov. Má 7 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
 MIchael a kvoli tomu ,ze tatko sa vola Michal a chceli sme ich nejako odlisit, bo tiez sa volame s mamou rovnako a ked nam chodila posta sme nevedeli ktorej to posielaju emoticon
25. feb 2013 o 23:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hviezdass
5
Registrovala sa 12. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 15 príspevkov, 1 album a 4 inzeráty. Má 9 priateľov.
  • David2 roky a 7 mesiacov
  • Dominik2 roky a 7 mesiacov
  • Laurapresne 6 rokov
 Ja mam doma Lauru a dvojiciky David a Dominik, vsetky mena sa daju vyslovit v zakladnych jazykoch a krasne spolu ladia..mam typicko-netypicke mena, ale som rada...citala som vsetky prispevky, akoze niektore tazko predychavam, ani neviete ako ublizujete svojim detom niektorymi menami...v dnesnej dobe sa niektori zblaznili...uz teraz lutujem vase deti za to ponizovanie v skolach a vysmechy...Anabell Mrkvickova emoticon
25. feb 2013 o 23:50  •  3 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka1108
115
Registrovala sa 5. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 3688 príspevkov. Má 75 priateľov. Považská Bystrica.
 mne osobne sa slovenske mena vobec nepacia. moja dcera sa vola Scarlett a je to perfektne meno.syna som chcela volat Liam alebo Ayden.ale moja Scarly tuzila po Benjaminkovi.Tak mame Benjamina.ale volame ho Benn alebo Bendzemin... emoticon
2. feb 2012 o 22:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gabbiz (28 r.)
6
Registrovala sa 25. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 20 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 Môj syn sa bude volať Tobias Leon... Tobias môj výber a Leon manželov emoticon
13. feb 2012 o 21:12  •  čaká bábätko, termín má v marci 2012  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubina
Registrovala sa 28. septembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 999 príspevkov a 4 inzeráty. Má 1 priateľa.
 Mame Annu-Elise a druha je Frederika Emilia
13. feb 2012 o 21:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
balli
1
Registrovala sa 29. mája 2008 na modrykonik.sk. Pridala 291 príspevkov. Má 7 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 Ja chcem Maxima alebo Liama, baba by bola Alexis - ale este to nie je odsuhlasene manzelom, bude to tazky boj, hlavne ta Alexis...
13. feb 2012 o 21:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bzuco
12
Registrovala sa 22. augusta 2006 na modrykonik.sk. Pridala 14905 príspevkov a 23 inzerátov. Má 19 priateľov. Ružomberok.
  • Martin6 rokov
  • Barbora12 rokov
 moja kolegynka má 3 detičky - chlapček je Damian a dievčatká sa volajú Maxima a Saskia emoticon
13. feb 2012 o 21:28  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
baklik
12
Registrovala sa 2. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1233 príspevkov. Má 11 priateľov. Žiar nad Hronom.
 @melpomene my mame Maxima a moj terajsi typ na meno pre pripadne dievcatko v buducnosti je Mia emoticon
myslim, ze sa to hodi k sebe emoticon
6. mar 2012 o 14:53  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
abriela
53
Registrovala sa 30. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 9390 príspevkov, 1 album a 7 inzerátov. Má 74 priateľov. Košice - Sever.
 mame v rodine: Alexa a Alyru.
Preco im dali take mena? Otec deti robil na kamione a tieto mena sa mu pacili. Mozno je tam aj iny dovod, len o tom neviem.
6. mar 2012 o 21:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evuliatko_tn
9
Registrovala sa 11. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 99 príspevkov. Má 10 priateľov. Taliansko.
 My sme si to s tatinkom podelili, meno prveho synceka som vybrala ja - Cristopher (vzdy sa mi pacilo), a druheho vybral tatik - Thomas, keby bolo byvalo na mne, by som dala meno Kevin.
7. mar 2012 o 09:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejka1974
60
Registrovala sa 4. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4056 príspevkov a 2 články. Má 33 priateľov. Bratislava - Dúbravka.
 moja dcerka sa vola Sindy a dalsia sa bude volat Riana nezvycajne ale pekne mena emoticon emoticon emoticon
7. mar 2012 o 10:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alenah31
154
Registrovala sa 10. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 489 príspevkov, 3 albumy a 53 inzerátov. Má 40 priateľov. Ilava.
 Moje neterky sa volajú Sophie Ann, druhá Clemmentine Esther a tretia, ktorá sa má narodiť začiatkom septembra bude Zaira Teressa, moja malá sa volá Sabina Clara, predsa len som sa rozhodla hlavne kvôli mm pre niečo nie až tak cudzozvučné hoci má nemeckých predkov emoticon emoticon emoticon
7. mar 2012 o 18:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vlasticka185
38
Registrovala sa 26. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 533 príspevkov a 173 inzerátov. Má 58 priateľov. Levice.
 starší syn je Kevin a mladší Samuel Simon,ak by som mala dceru volala by sa Nelly Noe emoticon
7. mar 2012 o 18:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kinkinga
140
Registrovala sa 3. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2271 príspevkov, 1 článok a 3 inzeráty. Má 76 priateľov. Poprad.
 ja som stale chcela meno Haylie...ale k nasmu priezvisku sa vobec nehodi potom som chcela Ely (Elynku) ...no mm bol proti...tak mame Sáru
7. mar 2012 o 20:01  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sevi
4
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 216 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
 dcerka mojej kamaratky sa vola Cynthia.
8. mar 2012 o 09:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fatima30
3
Registrovala sa 2. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 867 príspevkov. Má 4 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 my mame matyaška a je to krasne meno,este som sa s takym menom tu nestretla emoticon
8. mar 2012 o 12:14  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
simona112
16
Registrovala sa 9. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 290 príspevkov, 23 albumov a 65 inzerátov. Má 16 priateľov. Bratislava - Jarovce.
 Ja plne súhlasím s edita84 lebo mená ako onur a spol sa mi nepáčia. My sme tiež rozmýšlali dlho ale mužovi sa páčilo Alex a Damian. Nejskôr sme sa nevedeli dohodnúť a nakoniec osud rozhodol za nás a máme aj Alexa aj Damiana. Nie sú to zrovna moc nezvyčajné mená ale v kalendári sa objavujú veľmi málo, ešte som nenašla kalendár v ktorom by bol Damian alebo Alex ale pre nás sú krásne. Ale samozrejme že neodsudzujem mamičky, ktoré svojim deťom dajú meno, podla ich obľúbenej postavy z telenovely. Však je to ich rozhodnutie. No a ak by sa podarilo ešte jedno niekedy v ďalekej budúcnosti tak by to bol Zdenko alebo Zdenka. emoticon
8. mar 2012 o 12:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fodorka (26 r.)
42
Registrovala sa 2. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1107 príspevkov, 9 albumov a 48 inzerátov. Má 50 priateľov. Levice.
  • 3900g,52cm Niko3 roky
  • 3800g,52cm Marko5 rokov
 tak nas starsi je Marko teraz je to sice uz bezne ale aj tak je stale krasne a druhy syn je NIKO.kazdy sa pyta ci Nikolas?alebo Nikolaj?nie je to proste Niko a je uz aj v kalendari-prekrasne meno emoticona k nasmu priezvisku nenormalne pasuju emoticon keby sme mali dievcatko chceli sme Melany alebo Salome
8. mar 2012 o 12:30  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mukiii007
36
Registrovala sa 28. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 195 príspevkov a 7 inzerátov. Má 23 priateľov. Vlčany, okres Šaľa.
 Naša je Lia, keby že je chlapec, bola by Oliver a v ďalekej budúcnosti by som chcela ešte Esme emoticon
8. mar 2012 o 12:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zhadvigova (35 r.)
2
Registrovala sa 5. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 34 príspevkov. Má 5 priateľov. Košice-šaca, okres Košice.
  • Lillian5 rokov
  • Simonka14 rokov
 my našej sme dali meno Lillian a číta sa lilien, no voláme ju lil, lien, je to staré hebrejské meno
9. mar 2012 o 22:14  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatianka7
23
Registrovala sa 9. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 275 príspevkov a 86 inzerátov. Má 28 priateľov. Lučenec.
 No holky..u nas bola debata,ze meno pre babo adrenalin-mm chcel strasne Alexandra,ale kedze v tom case ficala reklama "kde je šani?" ,tak som mu to razne stopla.Asi dva mesiace nas drzala faza,ze Norbert,ale potom mm strategicky vyuzil moju unavu a zacal zase s Alexandrom,tak sme sa skompromisovali na mene Alex Daniel,dokoca si robime srandu,ze pri 2hom dame Daniel Alex emoticon .My sme Mrtvíkovci a to by ste mali vidiet tie reakcie,ked sa niekde predstavujeme emoticon emoticon emoticon emoticon .Ludia maju proste svoje zakorenene predstavy.Ked som sa ja narodila,dali mi meno Tatiana a aj tak ma niektore "dobre duse" volaju Tajnicka,alebo Tacnicka emoticon .A ked budeme mat holku,tak by som chcela meno Ema Laura,Emilia,Stanislava,Zoe,alebo Tamara emoticon emoticon .Takze tak..
9. mar 2012 o 22:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pipi1211
34
Registrovala sa 7. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4323 príspevkov a 8 albumov. Má 28 priateľov. Bratislava-Ruzinov, okres Bratislava.
 nas syn ma sice v rodnom liste Jaroslav-Jeremy, ale vsetci ho volaju J.J. podla mna je to nezvycajne lebo som to este napriklad nikoho nepocula kricat na ihrisku co som velmi rada pretoze ak niekto zakrici napr. Adamko tak sa otoci aj 5 deti naraz :D no a dcerka sa vola Monika-Marilyn a volame ju vsetci Momo emoticon
9. mar 2012 o 22:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
digysa
170
Registrovala sa 1. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 7382 príspevkov a 1 článok. Má 18 priateľov.
 Jack

Dovod je jednoduchy. Synove meno a priezvisko je take "cool", ze kazdy, kto ho prvy krat pocuje vzdy zareaguje rovnako: Wow, ake mas super meno. emoticon
A samozrejme tu je to jedno z najtradicnejsich mien, ake mozu byt. My sme ziadne exoticke mena nevyhladavali...prave naopak.
9. mar 2012 o 22:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrea142
1
Registrovala sa 29. marca 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 1897 príspevkov a 7 albumov. Má 11 priateľov. Tomášov, okres Senec.
 Lili a Szofi emoticon
9. mar 2012 o 23:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katkanova
Registrovala sa 14. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 585 príspevkov. Má 5 priateľov.
 nas chlapcek sa vola michele kedze priatel je talian a od malicka mal pre syna vysnivane prave toto meno. premyslite si dvakrat ci dat dietatu nezvycajne meno - zijeme v uk a vsetci ho volaju misel a myslia si ze je dievcatko... emoticon
10. mar 2012 o 11:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majula111
11
Registrovala sa 16. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2371 príspevkov a 1 inzerát. Má 34 priateľov. Šaľa.
 moj 1 synček sa volá po tatinovi Martin,druhému som už vybrala meno ja,pretože mužov navrh bol Florián-koli tomu ze je hasic,ja som od mlada chcela ondrejka,a ked sa mi malinky narodil,bol uplne ako svokor,tak som mu dala druhé meno po ňom Alojz k priezvisku sa to hodi,a svokor sa ho nedozil,tak nech ma aspom takto menovca.inac sa mi hrozne páčilo meno Neo ale chcela som slovenske.
10. mar 2012 o 20:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikolik88
64
Registrovala sa 17. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 55 príspevkov, 2 albumy a 7 inzerátov. Má 78 priateľov. Varín, okres Žilina.
 @sharmana dobre napísane moje slowa emoticon emoticon
11. mar 2012 o 00:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bellie
Registrovala sa 23. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 13 príspevkov. Okres Bratislava.
  • Simonka Mia6 rokov
  • Tomáško11 rokov
 Starší syn sa volá Tomáš (úplne bežné a často dávané meno) a mladšia dcéra má dve mená Simona Mia (nevedeli sme sa doma dohodnúť, ktoré z týchto dvoch mien dáme, tak sme dali obe emoticon ) Myslela som si, že ani Simonka ani Mia nie sú časté (pri synovi bol asi každý druhý chlapec na sídlisku Tomáško emoticon emoticon emoticon ), ale zrejme som sa mýlila, lebo Simoniek je veľa a meno Mia je tiež už bežné emoticon Ale nevadí emoticon Je veľa krásnych mien, je to vec vkusu aj názorov, ale mená nami vybrané pre naše detičky sú vždy tie najkrajšie emoticon emoticon emoticon
11. mar 2012 o 00:33  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miskax2
9
Registrovala sa 19. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 383 príspevkov. Má 18 priateľov. Ráztočno, okres Prievidza.
 ja som dala svojim dcerkam abycajne mena ale jedna moja kamaratka ma pekne a nezvycajne meno vola sa Elégia ale volaju ju klasicky ELI emoticon
11. mar 2012 o 16:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hronacka
2
Registrovala sa 26. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 6 príspevkov a 49 inzerátov. Má 4 priateľov. Okres Senec.
 my máme dievcatko Manuelu a vsetci ju volaju Mendy uz od narodenia..... emoticon
11. mar 2012 o 17:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danielllka
2
Registrovala sa 25. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 422 príspevkov a 96 inzerátov. Má 2 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 my máme tiež také obyčajné mená- Dominik a Alexandra, no naši známi majú detičky Ester, Judita, Ráchel a Šimon emoticon (židovské...)
11. mar 2012 o 19:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miminkaya (34 r.)
11
Registrovala sa 1. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 13 príspevkov, 1 album a 34 inzerátov. Má 7 priateľov.
  • Snažíme sa otehotnieť
 René emoticon
11. mar 2012 o 19:19  •  snaží sa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gruspierka
88
Registrovala sa 6. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok a 5 inzerátov. Má 21 priateľov. Zvolen.
 My máme Natáliu a Nicolasa, kedysi netradičné, no dnes už bežné mená. Ale kamoška má Damiána a Yasminku, tie sú tiež krásne. emoticon emoticon
11. mar 2012 o 22:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
t1na (28 r.)
12
Registrovala sa 16. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1083 príspevkov a 61 inzerátov. Má 25 priateľov. Košice - Staré Mesto.
  • Mirabel11 mesiacov
 My chceme mena na M...obidvaja sme totizto na M...zatial najviac sa nam paci Micah a Mirabel...mne sa paci aj Maximo ale manzel nesuhlasi....poznate este nejake pekne nezvycajne mena na M? aj Matias sa mi paci ale nehodi sa az tak k priezvisku
26. mar 2012 o 09:48  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vinx
3
Registrovala sa 22. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 27 príspevkov. Má 5 priateľov. Ludanice, okres Topoľčany.
 Nasa dcerka sa vola Nikoleta a syncek Kevin.Ale velmi sme rozmyslali este nad Amanda,chcela som ju volat Mandy,ale pri prvom sme sa este bali tak experimentovat,z tych dievcenskych sa este da vybrat aj v nasom kalendari.ale pri chlapcovi som uz nevedela vybrat,co sa mi pacilo,to mali vsetci,napr.Jakub,Samko.Tak sme si dali Kevina a stretavame sa s kladnymi ohlasmi,kazdy sa nad tym pozastavi a pochvali,ale myslim tym mladsiu generaciu,ako my mamicky.
31. mar 2012 o 23:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
neri111 (42 r.)
2
Registrovala sa 31. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 22 príspevkov a 7 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava - Petržalka.
  • M7 mesiacov a 3 týždne
  • A3 roky
 My máme syna Alexa - meno vybral muz, podla filmu Posledny skaut emoticon Ked som bola tehotna a dozvedeli sme sa pohlavie tak si s kazdym (ked bola prilezitost) pripijal na Alexa - uctovnika emoticon)) Mne sa celkom zapacilo tak sme uz viac mien neriesili, hodi sa nam aj k priezvisku. Ked budeme mat dceru meno vyberam ja emoticon))
1. apr 2012 o 00:06  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
30mamina3
24
Registrovala sa 23. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 138 príspevkov, 1 album a 58 inzerátov. Má 12 priateľov. Prešov.
 moje male krstniatko sa vola Denyell Lucas,ale pisat v škole a tak si bude len Denyell.emoticon)
1. apr 2012 o 13:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bebemaly
49
Registrovala sa 10. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 284 príspevkov. Má 11 priateľov. Okres Bratislava.
 Mám Samuela Jordana, Jordan preto, že si to priala maminka môjho muža, kde na to meno prišla netuším emoticon ale páči sa nám emoticon
3. apr 2012 o 08:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kacsik
220
Registrovala sa 5. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 267 príspevkov a -1 inzerátov. Má 61 priateľov. Prievaly / Dolný Kubín, okres Senica.
 Ja som chcela Herberta alebo Hermana, ale neprešlo mi to, bude klasické zvyčajné meno - Michal, ale druhý syn bude mať určite netradičnejšie meno emoticon
3. apr 2012 o 10:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sandrus2
39
Registrovala sa 31. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 602 príspevkov, 3 albumy a 22 inzerátov. Má 13 priateľov. Banská Bystrica.
  • Nicolas3 roky
 Ahoj neviem síce či je nezvyčajné ale mi máme Nicolasa a sme spokojní lebo nemá každé druhé dieťa také meno a to mne vyhovuje, nechcela by som mať napríklad Nelu alebo Sáru keďže teraz je ich neskutočné množstvo netrvdím že nie sú pekné aj mne sa páčia ale je ich strašne veľa a to mne osobne prekáža emoticon
15. apr 2012 o 10:06  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
timotea244
42
Registrovala sa 12. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 103 príspevkov a 40 inzerátov. Má 21 priateľov. Veľký Krtíš.
 My sme dali synovi meno Sebastián.V našom okolí nieje tradičné,poznám len dvoch chlapcov s týmto menom a moja spolužiačka zo strednej,ktorá porodila pred pár dňami dala práve toto meno svojmu synovi...Meniny oslavuje 20.1. ale nenachádza sa v každom kalendári.Nám sa veľmi páči a sme spokojní emoticon
22. máj 2012 o 16:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slniecko2011
44
Registrovala sa 19. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 111 príspevkov. Má 59 priateľov. Veľké Bierovce, okres Trenčín.
 My sme vybrali Georg, povodne chcel manzel Gregora ale 2 "R" by som nezvladla...a keby sme mali v buducnosti dievcatko tak sa mi paci meno Anasimon emoticon
22. máj 2012 o 19:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubiku
9
Registrovala sa 17. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2639 príspevkov, 1 album a 25 inzerátov. Má 5 priateľov.
 My okrem Sary, Emmy a Lukasa mame aj Ester emoticon
23. máj 2012 o 00:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tucia
1
Registrovala sa 31. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 10 príspevkov a 136 inzerátov. Má 12 priateľov. Topoľčany.
 našej dcérke sme dali meno Emma-Viktoria,a voláme ju Emmi-Viki emoticon
24. máj 2012 o 09:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elise
27
Registrovala sa 24. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 16414 príspevkov. Má 100 priateľov. Trnava.
 ja mám lukasa bez dlžnov a mäčkenov ja som linda a ked som bola malá v 70 rokoch som bola prvá našom meste s takým mnom a trpela som strašne moc chcela som sa volať klasicky katka zuzka martina erika ale teraz svoje meno oceňujem. len tie preplakane noci v detstve kôli nezvyčajnemu menu (v tej dobe bolo exoticke a naši žiadali o povolenie) boli trpke.
24. máj 2012 o 09:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majusa4444
39
Registrovala sa 24. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 684 príspevkov. Má 24 priateľov. Borský Svätý Jur, okres Senica.
 prvy je Mathias a druhy po tatinovi eduard tiez myslim ze netradicne.. obe mena vymyslel muz a mne sa velmi pacili a pacia..nemenila by som.. su ake su a nevola sa tak kazde druhe dieta co mu sa velmi tesim..aj ked Mathiasov zacina tusim aj pribudat :D
17. aug 2012 o 21:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
babulatko
23
Registrovala sa 1. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 367 príspevkov. Má 17 priateľov.
 My máme Amy....tiež to nie je bežné meno....aspoň v našom okrese viem len o dvoch..voláme ju Amynka, Amuška a keď neposlúcha taj aj Amyna emoticon ale ona väčšinou poslúcha, je to taká naša bambulka malinká emoticon
17. aug 2012 o 21:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
amouramour
35
Registrovala sa 2. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2539 príspevkov. Má 29 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 ja som za klasicke mena...niektore silou mocou extra zneju na slovensku casto divne a hlupo...a len tak mimochodom su prave casto vysadou urcitej minoritnej skupiny obcanovemoticona navyse niektori rodicia by si zasluzili nafackovat od potomkov za mena typu kryspin a pod.
17. aug 2012 o 22:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
peta131
41
Registrovala sa 10. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 4573 príspevkov. Má 103 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
 Ja som mala podmienku pri vybere mena aby bolo moderne, nedalo sa skomolit, bolo kratke a hodilo sa k priezvisku emoticon tak dostal nas pokladik meno Marko...vybral tatinko a mne sa hned zalubilo emoticon neda sa mu skaredo povedat a pre kazdeho je to proste Marko emoticon aj ked mi mu hovorime vselijako, Marček, Markuško, Marčo emoticon a dievcenske sme mali vybrate Nella aj ked tych je teraz uz strasne vela...
17. aug 2012 o 22:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
4ocka
24
Registrovala sa 19. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 283 príspevkov a 10 inzerátov. Má 42 priateľov. Rajec, okres Žilina.
 Ked som mena vyberala svojimbdetom,urcite som nechcela ziadneho Jozefa,Janna,Stefana/mm/,...mne sa nepacia,nie su moderne ..proste nie nie nie..pred rokmi som.si vravela ze raz ked budem tehu dam nejaku Zuzku,...take nase krasne,a nakoniec mam Nicolette a Mattias,aby to mali vo svete.lahsie,volame ich Nikolka a Matik,pripadne Nina,Mato,a som rada,nemenila by som
17. aug 2012 o 22:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monna1608
6
Registrovala sa 6. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 32 príspevkov. Má 16 priateľov.
 Damian a Alex, starsi je Dami a mensi Alex,ked som pred 12.r dala meno Damian,ludia nechapali, emoticon teraz uz dost bezne meno,ked bude este dievcatko tak Carla,v tom mam jasno emoticon ak chlapcek po tatinkovi "Voloďa" emoticon
17. aug 2012 o 23:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jadeka
11
Registrovala sa 22. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 54 príspevkov, 1 album a 145 inzerátov. Má 19 priateľov. Tvrdošín.
 ...Martin a Karin
18. aug 2012 o 01:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucinka1104
38
Registrovala sa 3. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 6088 príspevkov, 4 albumy a 121 inzerátov. Má 68 priateľov.
 Z nezvyčajných sa mi veľmi páči Leonie, Soraja, Loriana, Sameah,
18. aug 2012 o 07:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
enya00
23
Registrovala sa 11. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 279 príspevkov a 1 inzerát. Má 17 priateľov.
 jedna znama dala meno Neitha Alexia
18. aug 2012 o 07:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janine01
8
Registrovala sa 7. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 47 príspevkov a 2 inzeráty. Má 14 priateľov. Nitra.
 My mame Lauru a Saru,,ale bratranec ma chlapceka s menom Christopher a velmi sa mi to paci...
18. aug 2012 o 08:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
huxy
50
Registrovala sa 8. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1228 príspevkov a 51 inzerátov. Má 44 priateľov. Hnúšťa, okres Rimavská Sobota.
 my máme emku-nie je to nezvyčajné meno.ale mne sa strašne páčilo meno lillyen /lilly/.alebo pre chlapca darien.no žiaľ,pri mojom mužíkovi takéto mená neprešli
21. aug 2012 o 09:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka_b
16
Registrovala sa 24. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 395 príspevkov. Má 20 priateľov. Írsko.
 Ja mam Zaru - je to mozno tiez nezvycajne, kedze je takto pomenovany obchod emoticon Inac ak by to bol chlapec, tak to mal by Clarence a dievca bud Lana, Chloe, Sophie, Emily...
27. aug 2012 o 17:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vikinikol
14
Registrovala sa 3. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 7 príspevkov a 1 inzerát. Má 8 priateľov. Žilina.
 Ja mam doma dcerku ktora ma rok a pol a vola sa Viktoria a dcerku ktora ma mesiac a vola sa Nicol . A podla mna kazde meno ma svoje caro dietatko bude svoje meno niest do konca zivota a verte budete na to pysne ako aj ja emoticon
3. sep 2012 o 12:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
trinka
100
Registrovala sa 21. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1623 príspevkov a 1 článok. Má 56 priateľov. Poprad.
 Lilian a Isabel
3. sep 2012 o 14:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nika74
2
Registrovala sa 17. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 27 príspevkov a 3 inzeráty. Má 3 priateľov. Okres Lučenec.
 Ja mám doma Lianku a Karmen emoticon .ak by sa nám vtedy miesto Karmen narodil chlapec,tak by sme mali doma Lea emoticon
9. sep 2012 o 21:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
niquska
100
Registrovala sa 27. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 97 príspevkov a 67 inzerátov. Má 63 priateľov. Veľký Krtíš.
 My chceme malu Nellie emoticon
9. sep 2012 o 21:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
momatko1994
43
Registrovala sa 12. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 8 príspevkov. Má 6 priateľov.
 ja budem mat malu Viktoriu emoticon
12. sep 2012 o 14:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenyy
7
Registrovala sa 17. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 654 príspevkov. Má 10 priateľov. Pezinok.
 cakame babenko v marci a vybrane mena mame : chlapcek Richard a dievcatko: Lara, Emily, Jasmína alebo Hannah. Ale kto vie, mozno do marca skoncime pri nejakom uplne inom , mozno tradicnejsom meneemoticon
emoticon
19. sep 2012 o 10:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mariro (39 r.)
26
Registrovala sa 15. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3351 príspevkov a 1 inzerát. Má 27 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
  • Klara1 rok a 9 mesiacov
  • Karolinka3 roky
  • Richard19 rokov
  • Roman19 rokov
 teraz sa mi paci Leontina a take asi aj dame emoticon
16. okt 2012 o 04:33  •  4 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
didda139
3
Registrovala sa 10. októbra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 51 príspevkov. Má 8 priateľov. Nové Zámky.
 my mame krasne dievcatko Natalku emoticon
20. okt 2012 o 23:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cobhan
9
Registrovala sa 20. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1222 príspevkov. Má 9 priateľov. Írsko.
 nasa si meno vybrala sama emoticon. Este som ani nevedela, ze som tehotna a tyzden mi po rozume behalo meno Mia. Ked som zistila, ze cakame baby, tak bolo jasne....bude to baba a bude sa volat Mia. Do posledneho dna sme nevedeli, ci bude chlapec alebo dievca a ked sa narodila, tak sa ma doktor spytal, ze co si myslim, ze mame. Reku urcite babu, cele tehotenstvo som vedela, ze to bude dievcatko. A kedze zijeme v Irsku, tak sme dali aj middle name. Moja podmienka bola, ze musi byt grecke a tatinko vyberal emoticon
24. okt 2012 o 12:14  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mimi
5
Registrovala sa 9. apríla 2005 na modrykonik.sk. Pridala 2637 príspevkov a 43 inzerátov. Má 122 priateľov.
 ja som zvazovala medzi Jasmine a Annamaria, nakoniec vyhralo to prve emoticon
24. okt 2012 o 12:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bublinkajasminka
185
Registrovala sa 20. septembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 15089 príspevkov a 6 albumov. Má 33 priateľov. Nitra.
  • Yasminka6 rokov
 yasminka je moja dcera a keby som mala chalpca bol by to chris a ak by bolo druhe dievca tak floresa emoticon
24. okt 2012 o 12:45  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nicebaculka
56
Registrovala sa 3. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1054 príspevkov a 4 inzeráty. Má 69 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 nam sa strasne pacilo meno Sarah emoticon
24. okt 2012 o 12:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristiii
Registrovala sa 11. októbra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 548 príspevkov a 57 inzerátov. Má 2 priateľov. Ilava.
 mne sa páčia trochu nezvyčajné mená ale na slovensku by som nejakú ťažkú exotiku asi nedala, už len kvoli rodine /nemyslím preto že by ma trápilo či sa im to páči ale z okolia viem, že potom napr. starí rodičia nevedia kolkokrát ani meno vnúčaťa vysloviť emoticon / Moj syn je Lukas. Ešte sa mi páčilo Nikolas a pre dievča Sandra.
24. okt 2012 o 13:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ajulik87 (27 r.)
6
Registrovala sa 15. októbra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky. Má 12 priateľov. Dolné Trhovište, okres Hlohovec.
  • Nikolasko2 roky a 7 mesiacov
  • Snažíme sa otehotnieť
 ahojte......my sme si dali Nikolasa ale hrozne sa mi pacili aj mena ako Tobias alebo Damian....
24. okt 2012 o 13:49  •  1 dieťa - snaží sa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aninka2012 (30 r.)
8
Registrovala sa 27. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov, 2 albumy a 48 inzerátov. Má 9 priateľov. Banská Bystrica.
  • Alex Adrian4 roky
  • Andreasko10 rokov
 My máme 9roč. Andreaska a mladší sa volá Alex Adrián. emoticon Pri mladšom sme sa nevedeli dohodnúť tak má nakoniec dva mená...
24. okt 2012 o 14:15  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
niny299
Registrovala sa 22. apríla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Má 1 priateľa.
 Ahojte emoticon no tak ja zatial mamickou niesom a ani tehotna ale mam take vysnivane menaemoticon strasne sa mi paci ked ma dieta 2 mena ako napr. Aylin Jane,Elizabeth Jane, alebo Martin Anthony,Maxwell. Ale keby mam dceru tak urcite ma aspon jedno meno Jane,ja sama som Jana a aj moja mamina. A nikdy ma nevolali inak ako Jane aj ked som bola mala takze to su moji favority. Mozno ras sa tak moje deti budu volat a mozno nie emoticon
24. nov 2012 o 20:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucynka287 (25 r.)
2
Registrovala sa 28. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 36 príspevkov a 6 inzerátov. Má 10 priateľov. Banská Bystrica.
  • Nellka3 roky
  • Kubko6 rokov
 My mame Jakubka a dievčatko sa vola Nelly emoticon))
24. nov 2012 o 21:40  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vitacalcin
3
Registrovala sa 29. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 144 príspevkov a 165 inzerátov. Má 34 priateľov.
 ja mám Marciku
24. nov 2012 o 22:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sebitobi
3
Registrovala sa 14. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Má 13 priateľov. Okres Trnava.
 my mame dvojicky Sebastiana a Tobiasa emoticon)
24. nov 2012 o 22:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bronia13
44
Registrovala sa