Ako prebieha váš deň s 10 týždňovým bábätkom?

iwond
28. feb 2015

Ahojte chcem sa spytat ako prebieha(l) vas den s 2 mesacnym (10 tyzdnovym) babom. u nas je to takto rano sa zobudi prebalime napapame, necham ho v postielke tam sa sam vypravka a pozera na kolotoc. Ja sa medzitym umyjem oblecem a niekedy stiham aj rychlo cosi zjest. V postielke je dokym nezacne plakat vtedy pridem za nim a snazim sa ho este trosku zabavit ked nepomaha ideme ukludnovat uspavat na fit loptu. Po dlhom natrasani slabo drieme cize ked ho dam do postielky tak place. to uz je zase cas na krmenie. Napapame sa ale vtedy uz v postielke sam nevydrzi tak som pri nom vypravkame sa ale to je len na chvilu a plac tak zase nafit loptu ukludnovat. Zase driemka do postielky neni sanca. Ako den ubieha tak uz sam nevydrzi ani chvilku tak sme stale na fit lopte alebo chodime po byte. Vecer okupame, napame, uspavame na fitlopte to sa ho snazim dat do postielky a za desat minut je hore tak zacina uspavanie nanovo. Robim to dobre nerobim nieco zle? Lebo mam pocit ako ubieha den tak chce byt viac a viac pri mne a to uz neni sanca cosi porobit alebo sa najest. Niekedy som taka hladna ze ho musim odlozit a rychlo cosi spravit on medzi tym reve 😖 ! Hnet ho musim zobrat takze jedavam pri natrasani sa na fit lopte! Ako prebiehal den u vas a ako dlho bolo vase mimco hore a co ste robili ked bolo hore?

dzudka
28. feb 2015

@iwond
Chodite von v kociku? Ak nie, na case zacat......
Mas lehatko? Ak nie da sa zohnat v bazare lacnejsie je to fajn pomoc..... Presuvas si ho tam kde si vidi ta babo
Ja ked bolo zle tak som nosila v satke skus si ho dat na seba alebo nosit da sa cez net lacnejsie ja som tak varila robila a maly spinkal.......
Podla mna ta fit lopta je onicom ta satka je fajn fakt je pri tebe spokojny a ty ti tiez vies si porobit alebo sa najest....
Podla mna je tvoj maly unaveny predrazdeny......kolko ho nechavas hore kolko spi...... ?

iwond
autor
28. feb 2015

dzudka
Mame vibracne kresielko to sa da nastavit nalezato tam ho davm ked sa chcem rychlo osprchovat. polozim si ho do kupelne a tu chvilku tam vydrzi a obzera si kupelku ale inak tam byt nechce. Jasne chodime von v kociku. V tom sa mu moc nepacilo zo zaciatku hrozne plakaval teras uz lepsie ale aj tak niekdy place ale uz len vynimocne! mam nosic ale ten je od troch mesiacov tak som ho tam zatial nedavala! No hore byva v celku dlho az kym nezacne plakat vtady sa ho snazim uspat na tej lopte. Musim skusit tu satku! Priznam sa ze dnes som ho skusila uspat bez nosenia. Ziadne revy ani odchody z izby. Postielku mam vedla postele bez bocnice! Lezala som pri nom hladkala ho po hlavicke tisko ho chlacholila a davala dudanku! Mrnkal branil sa ale zaspal po case a spinka pekne v postielke! Neviem ci je to tak ok

moni244
28. feb 2015

@iwond ja som mavala stale malu pri sebe, isla som sa umyt, ona v kresielku a pri mne, to iste v kuchyni, na zachode, na sedacke som ju mala v rohu sedacky, pri nej som jedla, ona na mna videla a von, stale von v kociku, doobeda 2 hodiny, poobede 3 a stale chodit, nezastavovat, iba vtedy spala, fit loptu sme nemali, zaspavala na prse

bajana
28. feb 2015

@iwond dávaj ho spať skôr a nenatriasaj sa na fit lopte - niekedy to naopak vadí...

mirka0703
28. feb 2015

moj maly ked bol takto maly.... 🙂 tak som ho mavala niekedy v kociku aj v byte.... trochu som potriasla kocikom a obcas tam aj spaval....alebo lehatko ako baby spominaju..... po case sme mali uz taky ritual spavat v kociku aj ked mi kazdy tvrdil ze zle robim no po case nebol problem v posteli.....

crystal333
28. feb 2015

tak to bola chyba ho naucit na cicikanie na ruckach a fit lopte...Mensie zlo je kocikovanie...Tam clovek nepride o chrbticu iba o nohy🙂

david93
28. feb 2015

ako môj kedysi, nikde nechcel byť sám, nič som pri ňom nemohla robiť, spal len mne na rukách alebo ke´d sme kočikovali (ale len v pohybe, žiadne státie), sú to galeje, treba len vydržať

maminecka2
28. feb 2015

@iwond Ahoj, pripomína mi to moju prvú materskú- malý bol non stop na mne, vačšinou este aj nacucnutý (mala som málo mlieka, tak si po trošičke sal celý deň), aj som jedla, šla na WC... s malým na cice. V kresielku nechcel byť, to hneď reval, do šatky som ho nevedela zaviazať, tak som bola celý deň s ním a keď prišiel manžel večer domov dostal malého a ja som varila atď. (Moja kamoška chodila každý deň na menu do reštiky, nestíhala variť, no a čo, no nie? 😉). Ešte syn chodil spať cca okolo 23:30, nedalo sa nám to posunúť, a zaspával na cici (to až kým sme neprestali kojiť).
Bábätko by malo spinkať max. po 1,5 hodine bdenia, sestrin malý už po hodine. Ak už dieťatko prejavuje veľkú únavu môže byť neskoro a potom ťažšie zaspáva, treba ho skúsiť uspať ešte než to na ňom vidno. Kľudne si nastav budík😊.
Určite si malého nepokazila hojdaním na lopte apod., veď je to len miminečko, chce sa mojkať, byť pri tebe. Radšej skákanie na lopte ako celodenné nosenie na rukách a prechádzanie sa. Asi Ti nezostane iné len sa maličkému prispôsobiť, ono sa to časom poddá. Napr. mne začal život až keď malý začal štvornožkovať cca okolo 7 mesiacov, začal byť samostatnejší.
Želám veľa sily, drž sa.

jana_eyre
28. feb 2015

deti som mala vzdy pri sebe v kazdom veku /vlastne uz 3ti rok som aj na wcku sama len ked spia/ vela som nosila na rukach, ked nie na rukach, boli na zemi na deke, alebo v kresielku, dvakrat denne von vela som im spievala a rozpravala cokolvek.. dodrzovala som im rezim /v rovnakom case spat, jest, von/

ked tak citam, co som napisala - nic sa u nas nezmenilo, len uspavat uspavam uz len raz do dna a pohybuju sa sami..

teplakova
28. feb 2015

Naša Pia má akurát 2 mesiace, a náš režim je už pár týždňov plus mínus ustálený:
ja vstávam okolo ôsmej, sprcha, raňajky, káva a pc, Pia zvykne spať dlhšie, do takej deviatej-desiatej, ako kedy.
Keď vstane, tak ju nakojím, umyjeme riťku v umývadle, prebalíme, prezlečieme, a potom sa s ňou skúšam hrať, ukazujem jej hračku, pohybujem ňou a Pia sleduje očami, potom ju na chvíľku dám na bruško, nech trochu zdvíha hlavičku, ale to je len chvíľka lebo ju to unavuje ešte, a potom sa chvíľu maznáme, spievame si a tak. Keď skončia tieto "edukačné aktivity" 😀 tak striedam 3 polohy - buď leží len tak na gauči, alebo ju dám na deku pod hrazdičku s hračkami, alebo ju dám do vajíčka - to zavisí od toho, čo ja robím (napr. keď som na pc, tak je pri mne na gauči, keď varím, tak je na deke pod hrazdou, keď robím niečo v inej miestnosti, tak je vo vajíčku pri mne).
Po obede, cca o jednej vyrážame vonku na prechádzku, tam sme tak hodinu a pol až dve, celý čas spí, a potiahne ešte aj doma (väčšinou). Niekedy ideme na nakup, vtedy ideme autom a ona je vo vajíčku, a to tiež zaberie tak hodinku-dve, a to tiež prespí, v nakupnom voziku 😀 . Vstáva potom okolo štvrtej, papáme, prebalujeme a čakáme na ocka. On keď príde z práce, tak sa jej trochu venuje - mazná, rozpráva..
Okolo osmej ju zvykneme dať do postieľky, zaspáva tam sama. Ale niekedy ju necháme pri sebe pred telkou, a ide spať až s nami okolo jedenástej. V noci krmim cca o štvrtej, a potom o siedmej, akokedy. No a ráno vstáva okolo tej deviatej-desiatej, a ide znovu kolotoč 😀
Kojím na požiadanie, kúpeme každý druhý deň, niekedy to vyjde na tretí, ako sa nám chce. Akurát víkendy sú trochu iné, lebo sme obaja doma, a väčšinou aj vyrážame niekam "na výlet", tak tento režim rozbijeme.
Pia je veľmi spokojné dieťa, od narodenia plakala len párkrát. Keď je hladná, tak sa začne zlostiť - to sú také výkriky - ááááá - 6 sekund ticho, potom znovu - ááááá, takže nie je úplne že bez kriku, ale zažila som len párkrát nejaký skutočný, súvislý plač (napr. keď jej brali krv, aj to plakala len kým mala ihlu v ruke).

Takže ja pri nej stíham úplne všetko čo aj predtým. Mám trochu opačný problém - keďže nechodím do práce a celý deň som doma s ňou, a ona je spokojná, tak sa niekedy aj nudím, a z toho mám pocit, že by som sa jej mala viac venovať, preto by som tiež chcela poznať, aký režim dňa majú ostatné mamičky.
Proste keď si len tak leží na gauči a bľaboce si, tak mám pocit, že by som sa jej mala venovať, nejak ju zabávať, učiť, rozvíjať.. skúšam aspoň s tými hračkami, ukazujem, hýbem, trénujem jej pozornosť, potom skúšam dávať do ručičky a pod. ako som to opisovala vyššie, ale to zaberie len chvíľu a neviem čo s ňou mám potom robiť 😖
Keď som sa pýtala pediatričky, že ako by som sa jej mala venovať, čo s ňou robiť, tak mi povedala, že nemám veľmi animovať, lebo si na to zvykne a bude sa toho dožadovať. Že keď neplače a je spokojná, tak ju mám len tak nechať. Tak neviem..
Preto by som aj ja chcela poznať režim dňa ostatných mamičiek a detičiek, aby som niečo odkukala, naučila sa..
(veď aj tu na modrého koňa som sa zaregistrovala z prebytku času a nedostatku nápadov, tak nech to má nejaký efekt.. 😉 )
Ďakujem 🙂

jana_eyre
28. feb 2015

@teplakova tiez si myslim, ze netreba dieta moc tlacit do aktivit, lebo potom to bude vyzadovat.. ked som mala prveho syna a on bol v takom veku a mal dobru naladu - len tak lezal a bol spokojny, tak som si citala, upratovala som, kreslila som si, alebo ho len tak pozorovala.. jednoducho som robila veci, ktore tesili aj mna.. ak bol nespokojnejsi, vtedy som sa mu venovala.. ked bola druha dcera, vacsinu jej dna vyplnalo to, ze nas so starsim len pozorovala zo zeme, z lehatka, len par krat do dna som jej nejako "animovala"..

toto obdobie velmi rychlo zmizne, mala bude aktivnejsia a pozornost bude vyzadovat coraz vacsiu.. takze na tvojom mieste by som si uzila zatial take "nic nerobenie", lebo coskoro pominie 😉

ukulela
28. feb 2015

@iwond - satka - ta by ti mohla pomoct podla mna. ja som od 4 tyzdnov viazala. maly mi v nej aj zaspal. nepouzivam ju stale, von chodi v kociku, dnu je aj v kresielku, no ked ma nervu, supnem ho do satky a mozem aj s nim robit daco malo doma ...

david93
1. mar 2015

@teplakova choď do kostola zapáľ sviečku z vďaky za také dieťa a potom - užívaj si to, užívaj si to a užívaj si to, lebo toto je skutočný dar z neba (môj má 7 a neustále si vyžaduje moju pozornosť, keď bol bábätko skoro som skončila na psychiatrii čo neustále plakal, ešte aj všetky návštevy od nás utekali 🙂)

veronikavojvodova
1. mar 2015

Nasa mala ked bola taka malicka tak som mala jeden kocik na doma a v nom som ju vozila vsade po byte kde som sla teraz ma 7 mesiacov a stale doma nespi iba ked sme vonku na prechdzke tak len vyndeme von uz ma zavrete ocka a ked pridem dnu hned je hore... davam ju na balkon spavat a tam prespinka... a tak je to od narodenia

maminecka2
1. mar 2015

@teplakova Ahoj, tak ako piše david93, takéto dieťatko je dar, buď veľmi vďačná. Tajne a v dobrom Ti závidím, aj ja by som raz chcela také mimi, no, možno na 3. pokus to vyjde- mám od manžela sľúbenú pokojnú princeznú 😵 Ja sa stále musím presviedčať, že sa to časom určite zlepší, tak len vydržať 😀

dobromila
1. mar 2015

@iwond malinké bábätko nepotrebuje žiadne kolotoče, hračky, zábavky...Potrebuje byť čo najviac na mamkinej hrudi - takže jednoznačne si treba zaobstarať šatku či ergonomický nosič a budete spokojní obaja aj si porobíš čo treba. V čase, keď ho na sebe nemáš a on bdie - skús ho mať pri sebe v lehátku alebo vajíčku. Takisto kočíkovanie je fajn, ak sa tam dieťa dobre cíti a pospinká si. Ja mám 4 deti a len jedno jediné bolo ako bábätko spavé a pohodové, ale žiadne mi samo nezaspávalo ani netrávilo dlhé hodiny v postieľke kukaním na hračky.

iwond
autor
2. mar 2015

Tak vcera som objdnala baby vak , ten mi pride jednoduchsi oproti satke, lebo sa bojim ze satku by som nevedela uviazat a mali by mi s tade vypadol. Vraj je to v podstate to iste len bybyvak je uz uviazany. A budeme sa nosit 🙂

teplakova
2. mar 2015

Baby, veď každé dieťatko je dar, či už má spokojnejšiu povahu alebo je trochu viac ukričané 😉
Moje je jedno z tých spokojnejších, teším sa, ďakujem a modlím sa za neho, nech je zdravé, ale rovnako by som považovala za dar z nebies aj keby bolo nervózne a ukričanejšie 🙂
Ja len som chcela tiež poznať režimy mamičiek s deťmi v takomto veku, nejak sa uistiť, či niečo nezanedbávam, možno sa nejak motivovať, porovnať, či som na niečo nezabudla.. Verte, že si užívam každý jeden deň.
Je to moje prvé, som matka amatér, tak robím ako si myslím, že je najlepšie pre moje dieťa, ale aj tak ma hocikedy prepadnú pochybnosti - či robím dosť, či robím dobre..

mtbm123
2. mar 2015

ahojte mamičky, prečítala som si vaše príspevky a pridám aj náš režim s Emuškou. Emuška je veľmi dobré a kľudné dieťa. Má teraz 9týž. a dá sa povedať, že máme už celkom ustálený režim 🙂 V noci mi prespí aj 6hod. takže vstávame okolo 8hod. ráno. Emušku umyjem, prebalím prezlečiem, ak je spokojná pocvičíme si na brušku, porozprávame sa, zasmejeme, veľmi rada sa smeje, a keď je čas kŕmenia tak nakŕmim. To je cca.10hod. Emuška už vypije 200ml, potom ju uložím do kočíka, tam si spokojne ležká, rozpráva si, a po čase sama zaspinká. Bývame v dome a keďže detskú máme v podkroví na poschodí, tak cez deň ju mám len dole v kočíku, príp.na gauči. Mám aj kresielko len v ňom ešte Emka nenašla zaľúbenie tak sme v ňom len občas aj to len na chvíľku. Prespí tak do 14.00 potom zas prebaliť, nakŕmiť, pomaznať, a znova kočík 🙂 Ak je pekne tak prechádzka, no musím sa priznať že sme ich ešte veľa nemali :( stále bolo zlé počasie alebo mi Emuša dlho spala a už bolo na prechádzku neskoro. Zaspí väčšinou okolo 15.00-16.00 a potiahne do 18.30 zas ju prebalím, nakŕmim, bavíme sa, rozprávame, hore je tak do cca 20.00 Za 24hod. máme cca 5-6 kŕmení podľa toho koľko prespí, no v celku musím povedať že Emuška je ukážkové dieťa, keď je napapaná tak je spokojná 🙂 chvalabohu ju nemusím uspávať na rukách veď pri jej váhe 6,5kg je to už aj cítiť 🙂 stačí trošku pohojdať kočíkom ak treba. V noci v postieľke zaspáva sama absolútne bez problémov hneď ako sa napapá tak spí. Musím však povedať že zatiaľ spím spolu s ňou v detskej ešte kým je takto malá chcem ju mať pod dohľadom 🙂

mtbm123
2. mar 2015

@teplakova, tak taký istý pocit mávam aj ja, keď si takto moja Emuška po dobrom papaní rozpráva sama v kočíku, alebo na gauči a ja som napr.na nete alebo mám nejaké domáce povinnosti ako upratovanie, varenie, žehlenie, pranie a pod. že by som sa jej mala viac venovať keď je hore. No vždy keď k nej aj počas nejakej roboty prídem, ona zlatá ma vždy odmení takým krásnym úsmevčekom akoby vravela "maminka, ja som taká spokojná " 🙂 že si potom pomyslím že je to tak dobre a ja si v kľude porobím všetko čo treba a ona akoby to vedela mi dopraje ten čas 🙂

branodominika
2. mar 2015

fuuuuuuha.... ja som sice este len cakatelka takze sa s vami nepodelim so skusenostami,ale neviem ci mam chytat paniku alebo sa tesit ake bude nase babo ked pride na svet... Kazdopadne palec hore pre kazdu z vas ci mate kludne alebo ,zive, babo.. Hadam sa za 4 mesiace budem moct aj ja pridat k diskusii.
Ale tesim sa aj na ukricane a aj na tichucke babatko 😉

ivkadracova
2. mar 2015

@iwond Tiez som to nemala ruzove, navyse preto ze som ju nevedela este poriadne nakojit, tak som sa snazila dakedy aj pol dna. Nejdem sa stazovat, kojenie sa rozbehlo nakoniec. Ale je pravda, ze tiez som mala problem daco spravit alebo sa najest, ci umyt sa, ist na zachod.. Casom sa to spravi. Ale necakaj zazraky, ked je to proste take dieta 🙂 Svagrinej syn reval vkuse, 6 mes sa od neho nepohla. Dnes nasa 10 mesacna ked som s nou sama, tak stale place ked idem napr. do sprchy, ALE uz je to plac normalny, ze vie co sa deje, a nie plac babatka, ktore ma dojem ze ostalo navzdy samo, to je velky rozdiel.
Ked mozem poradit, hoci manzel najprv hundral, velmi rychlo uznal, ze kupa automatickej hojdacky bola dobra investicia. Odporucam Fisher price, hojdanie do boku aj dopredu (zaves zhora), kup hoci aj od ruky, vyskusaj. Este sa na to nauci, davkuj po trosku, ta hojdacka ukludnuje. A ked si zvykne, budes sa moct osprchovat, porobit co potrebujes. Aj dnes, ked pustim na tom hudbu, tesi sa, ona si v tom hrozne rada poobede zdriemne (dakedy aj hodinu a pol) a to nevedela poriadne spat. Sam ju tam dakedy supne ked nevie v noci co s nou, napr. ked rastu zuby.
Vela zdaru.