Ako rýchlo chodíte, keď máte dieťa v aute?

anicka246
3. júl 2014

Ahojte maminky, chcela by som sa opýtať, ktoré chodíte s deťmi autom, alebo s manželom - šoférom a s dieťaťom. Ako najrýchlejšie idete, alebo teda vaši ,muži, ked máte v aute dieťa? Mám problém, a vždy sa hádame potom s manželom, máme 9,5 mesačného synčeka, 2x sa už manžel vybúral, takže obavy sú namieste, raz somnou ešte ked som ani nebola tehotná, raz sám ked išiel z nočnej. Teraz hocikedy ked ideme aj s malým, ide rýchlo - aspoň podla mňa, aj 100kou alebo 90.. On mi na to povie, že keby som mala vodičák a šoférujem tak by som sa na to inak pozerala, v podstate to že aj mne by sa to vtedy zdalo pomaly.. trápi ma to, lebo inak čo sa jeho týka je všetko ok, či v domácnosti alebo ohľadom malého.. prosím napíšte mi vaše skúsenosti prípadne rady.. Dakujem pekne

niki101988
3. júl 2014

@anicka246 Ja mám síce veľké dieťa, ale aj keď bola menšia tak som jazdila nie len 90-100km/h. Ide o to akým úsekom prechádzate a pod. Hnať sa takouto rýchlosťou mestom mi príde zbytočné, ale diaľnica a mimo mesto prečo nie 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvinuska6
3. júl 2014

ja jazdím rovnako rýchlo či mam syna v aute alebo nie veď ide aj o moju bezpečnosť 😀

alenah31
3. júl 2014

@anicka246 ako?? Presne podľa predpisov. Cez obec či mesto 50, mimo obce či mesta max. 90 a po diaľnici po 130. Môj manžel je šofér z povolania, jazdí obozretne, bezpečne a zodpovedne či ide sám, so mnou alebo spolu s našimi deťmi. Okrem toho...zabiť v aute sa môžeš aj keď pôjdete 40 - ak do teba vrazí magor čo ide oproti tebe 180 tak to moc neovplyvníš. Hlavne treba urobiť všetko preto, aby ste sa max. vyhli riziku zrážky a prípadným následkom - dodržiavať max, rýchlosť, mať dieťa v kvalitnej a dobre ukotvenej autosedačke a zbytočne sa po ceste nehádať a neupriamovať pozornosť vodiča na hlúposti keď má sledovať cestu 😉

katren
3. júl 2014

@anicka246 ved podla predpisov obec 50 a mimo obce 99 😉 a po dialnici bezne 135 😉

povuma
3. júl 2014

Mimo mesta aj ja chodim 90tkou-100kou, naburat sa mozes aj ked pojdes ako slimak, zbytocne by brzdil premavku...zalezi na useku, ked idem znamou trasou, dobre pocasie, nevidim dovod ist pomaly..... 😲

anicka246
autor
3. júl 2014

@fidka79 jáj tak to asi je fakt v pohode, samozjreme tam kde je 60ka ide 60 a podobne.. a to vybúranie somnou, bola bohužial jeho vina.. nepoznal dobre cestu, mrzlo, nevedel že bude zákrutá a riadne pridal a už nevytočil narazili sme zadkom do stromu.. a druhý krát zaspal po nočnej..

lemurko
3. júl 2014
yanni
3. júl 2014

@anicka246 aj za brzdenie premavky mozes dostat pokutu 😠
Ako my jazdime? Podla predpisov. Jazdime vela, aj muz aj ja. Sukromne aj sluzobne. A rovnako ci mam v aute tri deti alebo idem len sama. Na SK ci v Rakusku najviac 130 po dialnici, ved viac by sa nemalo 😕 Tu u nas v DE aj 200 😕 😨 Pokym je v aute pohoda, deti nenervacia, tak sa da jazdit obozretne aj rychlo. A tiez zalezi aj na aute, ceste. DE sa s SK neda porovnat. Tu sa jazdi rychlo ale nie agresivne ako na SK. Nik tu nevytrubuje, nevysvecuje za tebou aby si sa vyhla, vodici su ohladuplni. Aspon mne sa este take nieco nestalo.
Poviem ti pravdu, na SK jazdim velmi nerada.

anicka246
autor
3. júl 2014

Dakujem za odpovede, ono je to asi fakt tým že sme už havarovali.. ostalo mi to, bojím sa ked ide aj 100 po dialdnici :( viem že to môže byť vina druhého, to je na tom najhoršie..

denisafono
3. júl 2014

@anicka246 ja tiez chodim vacsinou podla predpisov, ked je mokro na dialnici tak idem okolo 110, ale ked je sucho tak tesne pred 130. Mimo obce ak sa da tak 100. V obci 50. Chodim vela sama s malou k rodicom cca 260km od nas a v pohode, ani raz nestojime. Na dialnici nastavim tempomat na 125 a idem. Podla mna ak ide podla predpisov tak ok, ak sa ale necitis dobre pri jeho style soferovania-lebo su aj take pripady ze jednoducho vodic radi ako blazon brzdi v poslednej chvili... tak s tym velmi nic neurobis.

anicka246
autor
3. júl 2014

no presne aj toto mi vadí.. on tiež brzdí v poslednej chvíli asi to bude tým štýlo riadenia :(

lubina
3. júl 2014

s dvomi detmi soferujem kazdy den, cize jazdime vela. V m este chodim 50-tkou, ved to je predpis. AK ideme mimo po dialnici, tak idem bud ja alebo manzel, rychlost ak sa da tak ako ma byt na dialnici do tych 130 km/h. Podla mna ani nejde tak o tu rychlost, ale ako vodic dava pozor na to, co sa deje na ceste...ved ist po dialnici 60-tkou by asi bolo nebezpecne, ale zasa ist 100- v meste tiez nie je normalne....a da sa suhlasit s tym, ze ak niekto nesoferuje, tak sa na rychlost pozera inak ako sofer...

silvinuska6
3. júl 2014
sense
3. júl 2014

ked idem s malou jazdim podla predpisov plus max. tolerancia....ked idem sama do prace tak predpisy plus 10km, ale vzdy prisposobujem jazdu vozovke, to znaci trasa kt. nepoznam a je vela zakrut idem aj menej ako je povolena rychlost, takisto ked fuka moc silny vietor a citit narazy, je poladovica alebo leja a krupobitie tak prisposobim jazdu podmienkam.....aj prilis pomala jazda ohrozuje....nielen rychla....a "najlepsie je" ked si davas pozor a niekto do teba narazi....v aute nie si v podstate nikdy v bezpeci....

ukulela
3. júl 2014

@anicka246 len ozaj by si sa na to pozerala, keby si mala vodicak. na dialnici nemozes ist bezdovodne pomaly - musis ist minimalne 80 (tak,je to vo vyhlaske) takze 90/100 je normalna rychlost, ana dialnicu podla mna aj malo. ak ides na dialnici 90, kazdy ta predbieha a hrozi viac koliznych situacii, ako ked ides povolenou max rychlostou ... a mimo obce do 90 je tiez nozmalka, Trligat sa mimo obce 50 nie je normalne ...
alurat rychlost je jedna vec, ale aj manzel brzdi prislis ostro, to jedruhe. to by aj mne prekazalo ... kazdopadne nema vyznam hadat sav aute. radsej doma ... a asi by som uvazovala - byt tebou - urobit vodicak a hotovo. neboj satoho, budes slobodnejsia.

saska.t
3. júl 2014

@yanni uff,tak toto ja o DE povedat nemozem,tu su agresivni,vyblikavaju a to jazdim dlho a nie pomaly,soferujem dlhe roky a najhorsi su ceski soferi,to je hotova katastrofa a najradsej mam nemca vo velkom medaku na dialnici a na tachaci 100 😀 to ma ide rozhodit od zurovsti a blikala a trubila by som aspon hodinu 😀 😀 samozrejme je v lavom prude...

yanni
3. júl 2014

@saska.t tak aj sa stazovat fakt nemozem. Jazdim vela a celkom rada. Aj ked dlhe cesty, od ca. 300 km nemam velmi v laske. Ale co narobis, ked sa musi, tak sa musi. Na mna ale este nik nevytruboval. Ale ja si to rezem 200kou, ked sa da 😕
Inak ja som tiez Nemka na velkom bielom medaku v najsamlavejsom pruhu ale na tachaci o nieco väcsie cislo ako sto 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A i ak, takto rychlo sa zial neda uz tak casto jazdit. Vsade tie poondiate staveniska a tympadom zapchy, nehody atd. 😠 😠 😠 😠

euka210
3. júl 2014

moj chodi podla predpisov, obcas pri dobrom terene ked na 100. Nevidim v tom problem ked je skuseny, aj ja trochu soferujem, no chodim 80-90. Ja sa stale smejem, ze ide mm 90 a niekedy to vyzera akoby sme stali, ze nas zaradom obehuju 🙂

maca_p
3. júl 2014

@denisafono tempomat si nemozem nejako oblubit. neviem s nim jazdit 😉

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikushka2386
4. júl 2014

zalezi velmi na trase.a urcite dodrzujeme predpisy.moj mm jazdi nejake tie roky a citim sa pri nom bezpecne.normalne miestami ak ide 70 -90 mam pocit ze ideme slimacik tempom 😀 a uvidime ako budem jazdit ja ked si tento rok budem robit vodicak 😀

saska.t
4. júl 2014

@yanni v nedelu idem na SK tak pridam zazitky 😀 tak ja mozem dlhe trate,ja som len skoro nemka na BMW,takze tiez ficim odusu aj ked tu je tiez sama Baustelle a o neobmedzenej rychlosti si mozem nechat viac-menej len zdat 😠

yanni
4. júl 2014

@saska.t len pridaj. SVK je vzdy zazitok 😠 Ja pojdem asi az v septembri ale len sama a potom pred Vianocami sa nasim nasackujeme a budeme okupovat obydlie a hlavne chladnicku.
Ti poviem, uz sa "tesim" na tu 110 v Blave 😠 😠 😠 😠 😠

saska.t
4. júl 2014

Tiez som z BA,ja idem na noc koli detom a väcsinou je cesta fakt dobra... chladnickaaa 😀 zu ma cakaju korbaciky,parenica,bryndzova pomazanka a vyprazany syr 😀 mojho muza treska a knedlo vepro zelo 😀 vianoce mam vsetkych nasackovanych u mna,ale tento rok sa karta mozno obrati!!! 😀

yanni
4. júl 2014

@saska.t ja som z BB. ale jazdime cez BA. Boooze, ako to ja tam nemusim. No co uz.
Ufff dobre zradielko. To aj my mozme. Chalani korbaciky na kila. Ze vraj Cheese Strings 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Vy ste niekde v Osten vsak? Akou trasou jazdite? My sme na juhu, takze Rakusko to isti a tam, aj ked len 130, ale super dialnicka, 500 km po Blavu dam rychlejsie ako 200 v BA do BB.

ava11
4. júl 2014

Jazdi manzel aj ja, okolo povoleneho limitu 😀 Par km/h hore dole podla situacie na ceste. Dieta mame vzdy, opakujem VZDY v kvalitnej autosedacke, aj starym rodicom do auta sme kupili tu istu a striktne maju nariadene ju pouzivat, dieta je bez debaty priputane a nehrozi, aby mi odtial vyliezalo a vymyslalo. Aj vo vyssej rychlosti sa da jazdit bezpecne 🙂

stanislavao
4. júl 2014

@anicka246 tak podla mna ist 100, ked je povolena 90 je dost blbe, lebo je to protizakonne. ale tak rychlo to nieje. naozaj z miesta spolujazdca sa rychlost vnima inak, ako ked sedite za volantom. ale uz len z toho pohladu by mal dodrziavat rychlost, ze ak sa nieco stane, tak aby nema problemy. ja ked idem s detmi, tak je pravda, ze idem tak do 90. lebo aj auto vtedy "zerie" menej benzinu a neponahlam sa. ale ked treba idem aj 130 - ked sme na dialnici a musi sa ist s davom. v zivote som este nemala nehodu a najradsej si soferujem sama. raz som pri nehode bola, ako spolujazdec a od tej doby nikomu do auta nesadnem. len mm, ktory tiez v zivote nehodu nemal. ked vas muz mal uz 2x nehodu, tak sa divim, ze si nedava pozor a zas riskuje. a asi by som mu do auta nesadla.

saska.t
4. júl 2014

@yanni my sme z okolia Brem takze sever-jazdime Hannover -magdeburg,halle,leipzig a cez Cechy (moj muz je cech-aj ked som si zu nie ista,kedze dovrsil 20-ty rok v DE) 😀 ja iba 10-ty rok,ja BA mozem,ale len na chvilu/nostalgia z detskych cias,ale zu to nie je ono,ale 1 tyz. za rok zvladam v pohode 😉 potom zu je to na nervy

mahulenka87
4. júl 2014

Jednoznačne treba šoférovať bezpečne a neprekračovať povolenú rýchlosť... taktiež treba rýchlosť a spôsob jazdy prispôsobiť stavu vozovky, premávke... Jazdíme ale aj 130 na diaľnici, 90 na obyčajnej ceste a 50 po meste. Treba dávať pozor. Žiaľ, môžeš ísť pomaly, opatrne a nejaký debil nabúra vás :-/