Ako ste strihali vaše deti?

matusik24
20. mar 2014

Ahojte dievčatá ,obraciam sa na Vás s otázkou ako ste strihali vašich drobcov.Dajte tipy a nápady. 🙂

senta_sofia
20. mar 2014

Pri rozpravke - vzdy 🙂 Vysvetlim, co sa ide robit a potom uz len se-tam upozornim, ked sa mrvia, strihame tak od 18 mesiacov

iv01
20. mar 2014

dcera v pohode, syn katastrofa - jeden držal ruky a nohy, druhý strihal.... si vieš predstaviť tie schody. ale vekom sa to pomaly ukludnuje, uz na neho stacim iba sama. 😀 😀

siska53
20. mar 2014

Mne vzdy bez problemov vykosili syna ( a raz i dcerku) dedkovia. A pred cca 6tyzdnami sme ich (obe deti)dali ostrihat v kadernictve. Ja si to pri mojej sikovnosti netrufam v ziadnom pripade. Deti to zvladli na jednotku s hviezdickou dvakrat podciarknutu v kruzku.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livka299
20. mar 2014

Od malička u kaderníka -čky 😀 😀 😀

winona24
20. mar 2014

.... prvý krát sme ostrihali strojčekom doma...potom sme strihali už len u kaderníčky....

barbora59
20. mar 2014

My u kadernicky , robil strasne sceny , ja som bola od vlasov, on ... katastrofa. kupila som si strojcek , postavim ho do vane , sup sup a rovno ho osprchujem🙂

eva76
20. mar 2014

kaderníčka- strojčekom

dejnas
20. mar 2014

naši drobci majú obaja veľmi husté, dlhé vlasiská, takže kaderníctvo je jediná možnosť 😉
malého pár krát strihal manžel strojčekom, cca od 1,5 roka sme chodili kaderníčke (mal dlhé vlasy, ale i tak bolo treba občas zastrihnúť)
s dcérkou som chodila výlučne ku kaderníčke (prvý krát tam bola cca 10 mesačná)
zvládla ich oboch excelentne a ostrihala určite omnoho kvalitnejšie 😉 (nechcem si radšej predstaviť, ako by dopadli moje amatérske pokusy 😀 )

sisaa
20. mar 2014

U nas bolo strihanie donedavna Velky boj....Nas maly sa nechcel nikomu strihat, iba mne, co to neviem.... 😀 a preto to tak aj vyzeralo 😀 Jediny spôsob, kedy som ho mohla ako-tak ostrihat, bolo vo vani, kde sa hral, a ked ani hracky uz nepomahali, "uplatili" sme ho sladkostou, manzel drzal lizatko a vtedy som rychlo strihala 🙂

cmulinko
21. mar 2014

Manžel strihá chlapcov stromčekom a ja zasa manzela.ak treba troška ostrihať konceky na mojich vlasoch,tak ma strihá manžel.jedine psa dávame profesionalovi 😀

kkl82
21. mar 2014

u nas bolo prve (11m.) a druhe strihanie (15m.) absolutne bez problemov. maly sa hral, miestami ho tatinko musel zabavat, a ja som strihala noznicami.podotykam, ze maly mal vzdy velmi huste vlasy, takze bolo co strihat. tretie strihanie (20m) sme davali u kadernicky, lebo som si naivne myslela, ze ho ostriha profesionalnejsie. no ona bude mat, chudatko, asi traumu zo strihania deticiek na cely zivot 😀. stvrte strihanie sme riskli doma strojcekom, no to bolo neskutocne vela kriku a placu. predtym bol sice frajer, lebo som stihala tatinka (aj aby drobec videl, ze sa nema coho bat) a drobec este aj nosil celu svoju plysovu zvieratkovsku familiu postupne na strihanie. no ked prisiel rad na neho, tak koniec sveta...

adri33
21. mar 2014

my sme striania mali tiez bez problmov, no potom sa mu to prestalo pacit, tak teraz ho striaham,len ked spi... nie je to moc pohodlne,ale nic ine mi nezostava.. kadernicku som este neriesila, urcite by plakal a nechcem aby mal z toho traumu...

majka99999
21. mar 2014

Ja ho striham, prvykrat strihala babka, ta striha dedka aj mojho brata, teraz uz ja. Maly ma brcky, takze sa snazim tie brcky poobstrihavat plus ofina. Najskor rev a dava si rucky na hlavu, ale naposledy pri Spievankove to potom vzdal. Treba ho strihat tak kazde 3 mesiace, lebo mu tie brcky dorastaju a poti sa mu hlavicka. Teraz je taky pekne vykoseny, celkom som na seba hrda, strojcekom sa bojim, on ma take jemnejsie vlasky.

stanislavao
21. mar 2014

moje deti prvych par strihani robila moja maminka vonku na slniecku a deti sa pozerali do zrkadla. od cca 2 rokov chodime kadernicke. prve strihanie bolo s placom, druhe tak tak skoro s placom, ale potom to uz bolo ok, zvykol si. dieta si musi len zvyknut. nikdy nie so strojcekom, lebo to bzukanie pri uchu je neprijemne, vzdy len s noznickami.

amadora
21. mar 2014

všetkých svojich troch chlapov zatiaľ strihám ja doma strojčekom

jamelia
21. mar 2014

Ja som dcerke vzdy len podstrihovala ofinku, aby jej nesla do ociek, neskor sme nechali vyrast. Vlasky sme dali podstrihnut u kadernicky az ked mala 3 roky 🙂 Mladsiemu synovi som zatial strihala len ofinku, ale uvazujem, ze na leto s nim zajdem ku kadernicke, celu hlavicku si netrufam ostrihat 🙂

mijunik
21. mar 2014

Ahoj, dcérku som strihávala zo začiatku doma, vo vani, mala krátke vlásky, strihávala som ju nožničkami na detské nechtíky, aby som ju neporanila, ak by sa mykla. Bolo to v pohode, aj sa mi celkom darilo, aby to vyzeralo ako-tak dobre. Neskôr sme začali chodiť ku kaderníčke, prvýkrát nám ju ani neostrihali, lebo plakala a robila cirkus. Druhýkrát sa to už ale podarilo, odvtedy chodíme len ku kaderníčke (malá má 8 rokov a dlhé vlasy, ale nemá všetky rovnako dlhé a má krátku ofinu, takže to by nevyzeralo dobre, ak by som ju strihala ja). No a synček - to je oveľa náročnejšie. Strihám ho takisto vo vani, má 2 roky a 8 mesiacov, zopárkrát strihanie vo vani ako-tak zvládol, potom už začal veľmi bojovať, takže dvakrát som ho strihala, keď spinkal. Bolo to náročnejšie, vlásky boli všade, aj keď som pod neho dala plienku, ale zase aspoň sa mi nemixloval. 😀 No a raz sme sa pokúsili ísť kaderníčke, no to bol zážitok... 😀 😀 Stihla mu len boky a vzadu prejsť trošku stojčekom, chcela formovať účes, ale Branko chytil taký záchvat plaču alebo lepšie povedané zúfalého revu, že sme to vzdali. Teraz a minule som ho zase strihala vo vani (tiež tými detskými nožničkami na nechtíky), uplácala som ho lentilkami a čokoládovými kolieskami. Účes je fajn, ale dá to zabrať, mám pocit, že tam strávime hodinu, ja som celá mokrá - oprskaná od vody, Branko sa bráni (asi aby dokázal, že mu to meno patrí...) 😀 Ale verím, že keď bude väčší, tak zvládne aj strihanie u kaderníčky. 🙂

klincek
21. mar 2014

u kadernicky, od 9 mesiacov, pravidelne kazdy stvrtrok. ja som si ich doma strihat netrufla, urcite by som ich doriadila..

marikaema
21. mar 2014

Moja mala ma dva roky a striham ju doma,taktiez malimi noznickami. Vysvetlim jej co idem robit a ona sedi a caka pokial ju dostriham🙂

vulka
21. mar 2014

U más to prebieha asi takto : Šmik sem - šmik tam. 🙂Ako sa stihnem trafiť nožnicami, keď je dcéra vo vani. Hlavne aby jej nešli vlasy do očí. Výsledok je vždy mierne smiešny, ale neriešim. Syna sme naučili na strojček.

daniela242
21. mar 2014

Dcére strihám len končeky, to ide bez problémov. Syna som 1x ostrihala nožnicami pri pozeraní rozprávky. Teraz druhýkrát sa motal okolo ocka keď sa strihal strojčekom a ocko mu nechtiac " zakosil" presne v strede hlavičky, tak už sme ho museli dostrihať strojčekom. Na moje prekvapenie to zvládol v pohode bez plaču, len tie vlásky boli po celom byte 🙂

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinava
21. mar 2014

Doma strojčekom, úspešn už dva krát, druhý krát bol taký natešný, že sa chcel ostrihať aj sám. Úplne v pohode, sedel na stoličke v kúpelke, krásne držal 🙂

rakywanda
21. mar 2014

moja mala panický strach z nožníc, takže som ju strihala počas poobedňajšieho spánku, jeden deň - jednu stranu, druhý deň - druhú stranu. bola všelijaká schodíková, ale inak sa nedalo. keď išla do škôlky, išli sme 1x kaderníčke a to sme ju uplácali celá rodina. odvtedy už nemá s nožnicami problém. teraz mám problém občas ja, lebo sa chce strihať sama 😀 😀 😀

linda20111
21. mar 2014

Strihame sami doma strojcekom. Maly mi sedi na kolenach, ked treba pridrzim mu ruky, niekedy je uplne kludny alebo zaujaty niecim inym takze ani nema snahu chytat strojcek.

angua27
21. mar 2014

donedávna som strihala vždy ja, najprv nožničky a potom strojček. keď bol úplne malinký, tak to nejako nevnímal, cca. od 1,5 roka to bolo častokrát s plačom, ale postupne sa to zlepšovalo. nikdy však nebol úplne v pohode. teraz v šiestich rokoch, po vzájomnej dohode, som ho zobrala prvýkrát do kaderníctva a pochvaľoval si. kaderníčka bola veľmi šikovná, rýchla, za 7 minút ho mala vykoseného. odteraz chodíme už len ku kaderníčke. 😀

ichbinich
21. mar 2014

Najprv u kadernicky. Niekedy pekne sedel a drzal, niekedy robil take sceny, ze ho strihala, ked sa prave nadychoval na dalsiu davku revu :-/
Od zrhuba 3 rokov sa dal prehovorit na strojcekove strihane doma, tak sa aj striha manzel a ja mu to uz iba "docistim". Prvy krat bol syna ko pankac, lebo v polovici zacal robit sceny ☹ Ale uz to ide coraz lepsie.
Uz ho dam tiez do vane a co najskor osprchujem. Ale uz necakame tak dlho medzi strihaniami, tak sme rychlejsie hotovi 😉 😀

ava11
21. mar 2014

U nas je hrozna hysteria, panicky vrieska a brani sa 😖 Vlasy mu rastu rychlo, ma ich huste, takze strihat treba, zatial to bohuzial bolo vzdy nasilu. Vcera som sa opat pokusala a dopadlo to strasnym zachvatom, on sa proste strasne boji a celu dobu vykrikuje, ze ho to boli, susedia si museli mysliet, ze ho zabijam 😅 Robim to strojcekom, lebo noznicami sa k nemu neodvazujem priblizit ako sa mece a rozhadzuje rukami nohami. Takze horko tazko sa mi podarilo ostrihat aspon okolo usi, viac sa nedalo. Strojcek mame tichucky, vrci len uplne minimalne. Uz som vyskusala vsetko, aj rozumne vysvelit a pripravit ho na to, aj strihat najprv ocka, aj rozpravky, mlsky do ruky, vsetko mozne, nefunguje. Tak snad z toho casom proste vyrastie. Ku kadernicke sa neodvazujem, to nema vyznam. Strihala mi ho uz aj kamoska a hysteria rovnaka. A hlavne doma ho aspon mozem takeho zavlaseneho a zasopleneho strcit rovno do vane.

brumka
21. mar 2014

dcerku asi od roka a viac doma (dovtedy nebolo co) a od 3 rokov chodi ku kadernicke, prekonala strach