Ako zabaviť 7 mesačné dieťa?

galaxy
24. apr 2014

Najprv som nechcela, ale aj tak skusim sa vas tu opytat. Cim viac hlav, tym lepsie. Neviem ako zabavit moju 7m dcerku. Je celkom ziva. Ked sme napr. U svagrovej pohraje sa kolkokrat sama. Ale necjcem tam zase kazdy den chodit. Mame tu materske centrum ale chodia tam deti od roka a vyssie. Byvam v meste kde nemam rodicov,svokrovci su stale v praci. Takze skor som tu sama. A vidim na malej ze sa nudi doma. Na zahrade nemame ziadne hracky max tak hojdacku. Na prechadzky samej sa mi moc nechce, neviem. Ty sa aj tak moc asi nezabavi, neviem. Doobeda to je fajn aj sa sama zahra, potom spolu. Ale vydrzi byt hore aj 4-5hod a neviem ze co?mam pocit, ze ju to doma uz nebavi. Lebo len ked zmenime na chvilu miestnost ozije. Len zase tam musim nieco vymyslat. A fakt mi dochadz inspiracia. Vy mate urcite viac skusenosti. Dakujem pekne

edvelyn
24. apr 2014

Zabavit 7 mesacne dieta? Chuchuchu

edvelyn
24. apr 2014

Ja by som mu dala vymalovanku alebo puzzle...

galaxy
autor
24. apr 2014

@edvelyn strasne smiesne 😔

dobromila1111
24. apr 2014

ja mam tiez obcas dilemu.Maly sa pekne zahra sam,no cim dlhsie je hore,tym uz viac potrebuje zabavit.Tak vtedy ho steklim,smejeme sa,hrame pred zrkadlom a potom ho opat dam,nech sa hra sam..my chodievame von kazdy den,pekne spinka v kociku. A aj ked uz je v sportiaku a moze sa divat okolo seba,robi cirkus,ked nespi.Asi sa nudi..tiez si necham poradit,co s nim🙂

edvelyn
24. apr 2014

@galaxy ako nic v zlom ale co cakas ze ako sa zabavi 7mesacne dieta? Bude skladat stavebnice alebo co?daj mu plastovu knizku a citaj si s nim..fazulu do flase...nieco co bucha...trhat papiere...hrabat sa v sufliku

michaelkanr
24. apr 2014

uz som mala rozpisany prispevok a nepridalo mi ho 🙄

my sme mali hraciu deku, ktora aj vyhravala melodie, to bolo super, lebo maly sa na nej dlho zahral. potom som ho davala na deku na zem a okolo neho som rozlozila hracky, on si ich chytal a skumal 🙂 davala som ho na brusko, nech ma inu perspektivu.
knizky ho vzdy bavili, citali sme si leporela, napodobnovala som zvieratka.. zabava je aj pri papani, ked das babatku lyzicku - ved vsetko sa da vycistit 🙂 chodila som s nim z izby do izby a hovorila co je co, vyzerali sme z okna havkov.
ked je pekne vonku, mozete ist aj 2x denne von, rychlejsie vam prejde cas. mali by ste si stanovit nejaky rezim, je to tak lepsie ako len platat cas. a malinka sa urcite nenudi, ved ona vsetko objavuje, vsetko je pre nu nove, nudit sa este nevie. ty by si mala byt aktivnejsia, nech mate vyplneny den. viem, ze je to tazke, ked nemas rodicov, aby ti s malou pomohli. neboj, ked sa zacne hybat (stvornozkovat, chodit), bude to lepsie, viac sa zabavi sama 😉

piacere
24. apr 2014

@edvelyn a to tento tretí príspevok nešiel bez tých prvých dvoch? "chuchuchu"....

edvelyn
24. apr 2014

@piacere sorry ale dnes mam zlu naladu a musela som si trochu stuchnut

simca06022011
24. apr 2014

nijak 🙂 povozit v kociku, dat spat alebo nechat nech sa pohra s hrackami typu ohradka, hrkalka, sustadla a tak.. asi mam nenarocne dieta... jedine co viem, ze som bola taka "vykecana" vecer, ze som ani hlas nemala z pospevovania a rozpravania ;)

sabina1975
24. apr 2014

@galaxy ja mam 5,5 mesacnu mam zlomenu nohu v clenku takze sadra po koleno nemozem chodit malu zabavam tak ze si spievame ja sedim na gauci a ona bud lezi pri mne alebo sedi /lezi na mne hrame tapusky a podobne vecer som taka unavena ze ani necitim ci ma noha boli alebo nie a este vyuzivam vybracne kresielko a hrazdicku obcas aj tycinky na cistenie nosteka v sacku (krasne to suchoce )

sense
24. apr 2014

no moja v siedmom mesiaci polozila cely byt.....a bavilo ju vsetko co hrkalo....a inak sme travili aj tri styri hodiny vonku....za kazdeho pocasia ked bolo ozaj hnusne tak hodinku...

siska53
24. apr 2014

@galaxy moj lozil,takze si skumal vsetko,co bolo v dosahu,rizpravala som mu vselico,pozerali sme casopisy,knizky,velmi rad pozeral z okna,ukazovala som mu byt,pomenuvala predmety,zariadenie v byte,ukazovala mu,ako sa moze hrat so svojimi hrackami,on uz na deke nevydrzal,kedze sa plazil,vselicim si buchal,spievala som mu. Pri malej to bolo trosku ine,kedze ona sa este neplazila,s nou sme i cvicili doma,na,fitlopte,robili i to,co synom,no ona velmi rada nanho pozerala,ako sa hra a citali sme vsetci spolu.
plus,ked by som vtedy vedela,sla by som s nou uz vtedy na,plavanie. Alebo na cvicenie pre babatka,i take je.

daj jej skumat i rozne,materialy z latky-rozne typy,ale vsetko pod dozorom,ja som deti samy velmi nenechavala,len,chvilku. Mozes jej spravit rozne hrkalky,naplnit napr.male flase fazulou,sosovicou a pod.dobre zavriet,nech si tym trase,gula,pocuva zvuky. Ak ju teda hracky nebavia. Moze i buchat napr.vareskou po dakpm hrnci a tak.
tieto deticky sa este nevedia dlho samy zabavit a pri aktivite maloktore vydrzi este dlho.

andelok
24. apr 2014

@galaxy Ahoj, ja som si kupila knizku 200 hier a cviceni pre prve tri roky zivota dietata, tak ti tu napisem zopar napadov pre vekovu skupinu 6-9 mesiacov, do ktorej zapada aj tvoja dcerka:
- Ukazujes dietatku plysaky alebo obrazky zvierat, pritom vydavas zvuky ktore vydava danie zviera...prip. cakas, ci dieta reaguje a snazi sa zvuk napodobnit.
- Bubnovanie: podas dietatku umelohmotny tanier a lyzicku, ukazes mu, ako moze bubnovat a nechas ho, nech skusi samo. Prip. vymenis nastroj za drevene lyzicky alebo metlicku na slahanie...nech skusi s roznymi materialmi.
- Jazda lodou: dietatko polozis na zem na velku hrubsiu deku a pomaly ho tahas v lahu po izbe, ako keby cestovalo.
- Hra s rolkou od kuchynskych obruskov: prazdnu rolku pouzijes na to, aby si cez nu zhora pustala rozne male predmety (auticko, lopticku) a tie budu padat dietatku na kolena. Prip. moze skusit samo.
- Babka z ponozky: mozes vyrobit jednoduchu babku z ponozky, namalovat fixami oci, usta a pomocou nej recitovat basnicky, spievat....
Je toho naozaj vela v tejto knihe, samozrejme je na tvojom odhade, co dcerka dokaze a co ju bavi.

galaxy
autor
25. apr 2014

@andelok je tam toho viac? Asi si ju kupim 🙂

andelok
25. apr 2014

Je tam toho ovela viac...od narodenia az do troch rokov. A vela aktvit sa da pouzit pre tvoje dieta aj z mladsich, prip. starsich vekovych skupin, lebo kazde dieta je ine, neda sa to striktne rozdelit podla veku. Kniha sa vola 160 Her a cviceni pro prvni tri roky zivota ditete, autorka Penny Warner. Ja som to tusim kupila cez abcknihy.sk. Pouzivame to doteraz, dcera ma 2 roky a 3 mesiace.

pavla137
7. dec 2020

pripájam sa do skupiny, aj keď trochu oneskorene, ale niektoré mamičky, ktoré aktuálne hľadajú rady na to možno natrafia. ja mám dcéru, ktorá sa plazí od 3,5mesiaca, má 6,5 (ešte nemá)mesiaca a za tie tri mesiace, č už aktívne spoznáva svet okolo seba obkukala všetko. mentálne je na tom veľmi dobre, prekladá si hračky z ruky do ruky, dokáže naraz držať dve, nepoužíva pri úchyte celú ruku, ale začína jemnú motoriku prstov, rozoznáva už dlho svoje meno, rôzne spôsoby, ako začíname hry- presne vie čo sa bude diať. je to pre mna čím ďalej tým horšie, na zvládnutie jej aktívneho spôsobu "života", som mladá, vitálna baba, ale som na pokraji svojich fyzických síl. problém je asi ten, že už dlho je mentálne na tom popredu a vie sa veľmi vynervačiť, keď je na podložke hracej sama. Nikdy nevedela byt sama dlho, všimla si, že nie som pri nej- plakala. niekto možno povie, že som si vychovala, ale každé dieta je iné, o čom ma presvedčili aj rady vyššie, že-- na moje dieta vy to fungovalo krátkodobo. chce sa nosiť na rukách vela, nosič nemá veľmi rada, ani spredu ani zozadu, pretože nemôže sledovať každý detail. Nič jej neunikne. Spozornie na básničky (iba české ju učím, slovenské riekanky sa mi nepáčia) lebo ich pozná,leporelá si číta rada, na duck tv jej pustím na pár minút shaping up, alebo nejakú jednoduchú vizualizáciu, ale max. vydrží 4minúty sediac mi na kolenách. niečo také ako upratať si, požehliť si, to nepoznám...som pracovitá, flexibilná žena, ale nedokážem pri nej si nič na obed navariť. som druhýkrát tehotná, otehotnela som ešte pred jej tretím mesiacom, a teda som veľmi vyčerpaná aj pre ten prvýtrimester, ktorý akurát formálne skončil, ale vyčerpanosť ostáva. samozrejme, že v nosiči keby vydržala počas varenia, tak je to iné, ale ona keď spí, nesmie sa ani pohovka šúchnuť, ani na wc nejdem...je to náročné dieta, má takú povahu, osobnosť, temperament, a nemožem sa stotožnit s tým, že ja ako mama som niekde pochybila...pretože ešte od cias, kedy deti nemáme, nás všetci strašia, aké to bude, a ked si nedáme pozor, tak z deti vyrastie tyran, a že ich nemame priliš nosit, a že ich nemame rozmaznavat, a že im stači malo hraciek, a že treba zaviest rutinu, a ze cumlik, a že kolíska, a že kupanie, a že nosenie...a stale čosi, že matka vstupuje do ridičovstava pripravená na tie najkritickejšie scenare, čokolvek robí, tak robí s vedomím v hlave: neprežen to, aby to decko si nezvyklo a podobne...takže nie, nenosila som ju vela, skusala som jej davat priestor, snažila som sa robit všetko to, čo robia zázračne matky tych dobrých, spavýdh a spokojných detí...a ako sa hrat s našou dcerou v 7mes. som nenašla, lebo každé je iné, na našu by toto bolo málo.najradšej má, keď ustielam periny, že ju nimi prikrývam, alebo ju hádžem do perín a ona víska a teší sa..miluje hru na : kde je Sona? kde je mama? ale reálne...kolko času zo dna to trvá...a potom ma čaká ešte celý den predomnou...chodievam spať o pol9, totálne vyčerpaná. a dakujem za tip na knihu, pojdem sa po nej ohliadnut do martinusu