Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

susanh
1. nov 2007

Aj ja by som bola vdacna za nejake tipy. Vzdy som si hovorila, ze moju malu odnaucim najneskor ked bude mat rok, ale vobec to nejde, bez dudlika nezaspi. Tak sa uz tesim na vase skusenosti. 🙂

mikca
1. nov 2007

u mého synovce zabrali čertidal jim ho sám do pytle....hodlám to zkusit příští rok taky ..tak pak dám vědět 😀

danullinnka
1. nov 2007

ahojky maminky,tak já jsem taky chtěla malého odnaučit od cumlíku co nejdříve,ale vůbec se mi to nedařilo,musel mít na spaní 2,jeden do pusy,druhý si držel v ruce.Jinak je od mala přes den vůbec neměl,jen na to spaní.Jak mu odbylo 2 a půl roku-sice ostuda tak pozdě,ale přece-tak sám šel a hodil je do koše.Pak jsem je vytáhla a schovala,kdyby bylo fakt nejhůř,ale zvládl to.Pochopil,že je tam hodil sám a pak viděl popeláře,jak vyvážejí popelnice,tak cumlíku zamával a bylo to.Kamarádčin syn je o půl roku starší jak náš a ti ho o den dřív hodili do řeky..Další kamarádka zase ustřihla tu špičku,takže malé se to přestalo líbit,že to není ono,tak cumel vyhodila.Tak snad se vám taky brzo povede odnaučit broučky od cumlíku.Nás to bude čekat ještě jednou,ale zatím je brzy,malý má 4 měsíce 😉

theverve1
autor
1. nov 2007

Ahojte maminky,

mne osobne sa to podarilo, ked mala mala 15 mesiacov. Ked som ju davala do postielky, povedala som jej, ze nemozem najst dudlik (bol pod jej postielkou 😉. Poprosila som ju, ci by mi mohla pomoct. Hladali sme teda akoze spolu a dudlik sme nenasli. Stale som sa jej pytala, ze kde by tak asi mohol byt a zdoraznovala som, ze sa asi stratil. Potom som jej vysvetlila, ze uz ale musi ist spinkat, lebo je vela hodin a ze dudlik budeme hladat, ked sa vybuva. Bez problemov zavrela ocka a zabuvala. Ked sa vyspinkala, hladali sme dalej. Samozrejme, nenasli sme (kym buvala, dudlik som spod postielky vytiahla 😉 a ukryla na bezpecne miesto). Potom sme este hladali aj vecer, ked isla spinkat, samozrejme, ze mi pri tom musela pomahat, a teda videla, ze naozaj ho nikde niet. Tak zase som jej vysvetlila, ze musi ist spinkat. Prilis sa jej to nepacilo, trosku si poplakala, trosku sme sa popestovali, ale zabuvala. Na druhy den sme opat hladali, opat nic, vecer opat plac a pestovanie, ale zabuvala. A na treti den opat to iste, no akoby sa uz podvedome s dudlikom rozlucila, uz to tak neprezivala. A na stvrty den uz si na dudlik ani nespomenula 🙂) Tak drzim palce!!! Chce to len silnu volu 😎

danullinnka
2. nov 2007

Ahoj theverve,můj syn asi taky tři dny plakal,stýskalo se mu po dudlíku ☹ ale překonal to a spává spokojeně i bez dudlíku. 🙂

hanasakia
2. nov 2007

ahoj holky, náš malý je ještě s dudlem. Chci se zeptat, co děláte, když se vám dítě v noci vzbudí a chce dudlík?Malý se tak třikrát probudí na čaj. Asi s tím ještě počkám. U prvního to bylo v pohodě, krásně spinkala celou noc.

magika
3. nov 2007

Ahojda maminky
Můj 5 letý synek dudal asi do tří let a bez dudla byl řev-vyřešila to ale náhoda...jelikož jsme se s manžou brali,až když malému byli právě tři-odjeli jsme pak na svatební cestu do Španělska.Danečka nám hlídala mamka a vzala ho na ten týden na chatu-....a zapomněli dudlík...tak přeci se pro něj nebudou vracet 😀 😀 ...nastal večer a moje mamka začala vyprávět Danečkovi pohádku,že dudáček si spletl cestu a místo za Danečkemm na chatu odcestoval za námi do Španělska...malý posluchal a ...usnul bez dudlu pak už ho nechtěl 😀

Jinak pokud můžu poradit,ani jednomu ze svých dětí jsem nedávala v noci čaj...to se těžko odvyká a dlouho se i počůravají v noci..obě děti mi spinkali celou noc a Matyášek sebudí kolem 6,když se vzbudí v noci,tak ho pohladím a jelikož mu je teprve 5měs.dám dudlík 😀 ..takže mě čeká zase odnaučování,ale určitě to už zvládnem.Každé dítě je jiné a na každé zabírá jiný fígl 😅

kuliskaa
4. nov 2007

Ahoj-tak svojí malou vůbec nechápu je i týden bez a pak se zase na týden bez něj nehne?-co dělat??-už jí ho nedávat?? 😨

vavka33
4. nov 2007

Kuliska,uz jej ho nedaj,ona zabudne.
Ja som ho malej uz nedala a ked jej dam,tak nechce,akurat sa s nim pohra 😀

sloboda4
4. nov 2007

no dievcata...konecne sa mozem chvalit....ale iba trosku nech to nezakríknem 😉 😅

nasmu malemu sme minulý vikend kupili novy dudel /na stary sa už nedalo pozerat a cuchat ho 😅 / a kupili sme aj taku velku plysovu tetu /simpsonuvu/.
prisli sme domov...malemu sme dali dudel...to ste maly vidiet tu radost cely den si ho nosil /chuda, to este nevedel co ho caka vecer/ a vecer som mu potajomky z neho odstrihla to co sa dudle 😅 😉 . maly sa okupal, chystal sa spat a ked zistil co sa stalo dudliku tak ńa mna spustil krik.......a ja som to zvalila na tu novu plysovu tetu, že to ona mu pokazila dudel.......chudatko teta 😅 ...smaril ju na zem, dobre po nej poskakal, podupal a nakrical na nu...dudel od nervou odhodil /vobec ho nevedel udrzat v pusinke/,poplakal si v postielke a zaspal......no to nebol koniec.

ja som ten dudel schvalne nechala tam kde ho hodil, na druhy den si ho nasiel, obzeral si ho a skusal dudlat ale stale mu to neslo....tak som mu dohovarala, že ved ked je pokazeny nech ho vyhodi, hodil ho do kosa, kos sme vyniesli a cakali smetarov, ked dosli...zobrali dudel tak sme dudliku zakyvali a hotovo.

preslo už 6 dni a este sa stane ze zaspava taky nervozny....ale podstatne je, že ho musim davat spat až ked je uplne unaveny a stale sa s nim v postely rozpravat...aby si už na dudu nespomenul.....v noci sem tam poplace....ale dufam že to už coskoro prejde uplne......teraz sa už nedam 😉

ela.masa
4. nov 2007

ahoj moj syn mal cumel asi do troch rokov potom sme mu povedali ze je velky a bude mat krive zubky a zobral to v poho.mal ho len na spanie vonku nam ho kradli vranky 😀 takze vonku sme ho nemavali.dcera ho vyplula asi 3 mesiacoch.zato ma nahradu prsnik moj takze odstavenie sa nekona ale to je o inom.

lukin
5. nov 2007

Jedna moje neteř měla dudlík do čtyř a půl let 😖 . Rodiče to u ní neradi viděli, ale nedokázali ji ho zakázat nebo vzít. Občas mám dojem, že rodiče jsou na své děti málo "tvrdí". Pak ji její babička řekla, že se dudlík ztratil a bylo hotovo 🙂 . Takže občas je potřeba radikálního řezu 😀 .

theverve1
autor
5. nov 2007

Moja svagrinka tak stale tvrdila, ze maly este nie je na to pripraveny, ze teraz sa stahuju, ze teraz je chory, ze teraz ma tazke obdobie, lebo ho odvykaju od plienky... stale nieco, no skor to bolo o nej ako o malom. Az mal maly tri roky, dudlik stale strceny v pusinke, a zubarka im povedala, ze ma velmi skarede zubky a navyse strasne suslal (a dost nezrozumitelne rozprava aj teraz a to uz ma styri roky...), tak sa konecne odhodlala a jedneho vecera mu dudlik nedala. Ani si toho nevsimol, zaspal bez najmensich problemov a doteraz aj spava, na dudlik si uz ani nezmysli... Cize urcite je to o a na rodicoch...

milhaus
7. nov 2007

ja mam tiež svagrinu ktorej dcera ma 3, 4 roka a jej dcera ma dudlik i cez den ked je s nou ale svokra i ja jej ho berieme ked to vidime
ja mam 11 mesačnu babu a ta ma dudlik len ked spi a cez den malokedy, niekedy vôbec a ked zaspi ho vypluje

theverve1
autor
13. nov 2007

ved hovorim, ze je to o a na rodicoch, teda najma o a na maminach... aj mne bolo luto, malu odnaucat, dokonca bola chora, ked som sa na to podujala, ale tak luto-neluto, jedneho dna to muselo prist...

vavka33
14. nov 2007

No moja mladsi adcera pred dvomi mesiacmi proste jeden vecer cumel nechcela a nema ho dodnes,nezaujima ju.
Tej starsej som jej ho ako dvojrocnej splachla do zachodu,teda ona ho tam hodila a aj si splachla.Pozerala za nim ako tam mizne.Ked bolo po vsetkom,tak sa opytala,ze kde ma dudu.ja ze uz je niekde v kanali,no a ona sa vybrala vonku,ze ide tu dudu najst do kanala.jasne,ze sme nesli,poplakala si a vzdy ked sme boli von pozerala cez mriezky do kanala,ci tam neuvidi dudku.
Par krat mala velke place koli cumlu,uz som aj myslela,ze kupim dalsi a dam jej ho.Nakoniec mi jej bolo luto,tak som jej po tyzdni cumel kupila,ale nedala,vydrzala som to. 😉

sloboda4
14. nov 2007

no maminy, my sme to zmakli 🙂 bez dudla existujeme už 3 tyžden a je to super, všetko v pohode....odplakali sme si 2 noci...ale trpezlivost ruže prinasa 😉
dnes si maly pozeral fotky a schvalne som mu ukazovala tie kde bol s dudlom a ani to s nim nepohlo 🙂 taka som rada 🙂

tamarka
14. nov 2007

ahojte, staršia dcéra mala cumel len na spanie, resp. na zaspávanie, vždy sme ho ráno hľadali. Keď mala 18 mesiacov, tak som jej len tak zo srandy zobrala cumel a povedala som jej že prišiel škaredý ujo a zobral. Ona sa na mňa pozrela, chvíľu bola ticho a potom mi povedala že dobre. Večer som si myslela, že bude plakať, ale ona vôbec nič. Ležala, pozerala do stropu a zaspala. Myslím, že je to len o tom, že treba vystihnúť správny čas. U mladšej sme mali skôr problém, že ho vôbec nechcela. Ak sme ju chceli nahnevať, stačilo jej ho pchať do pusinky. Koľko detí, toľko chutí. 🙂

gio
19. nov 2007

My sme momentalne uz tyzden bez cumla 🙂 !Uz je nacase, ma dva roky.
Niekde v byte sa nam stratil a nevieme ho ani za svet najst 😒 . Tak nema nic.
Pocas dna si ho 2, 3 krat vypyta, ale robim sa ze nepocujem a nieco jej zacnem ine hovorit.Zatial to funguje.
Uz vybera cumel z pusy aj mladsej Viktorke , hodi ho na zem a povie- ba, ba...
🙂

julia225
19. nov 2007

no tak ja som sa rozhodla ze ho malej prepichnem ihlou ked bude mat vsetky zuby, este furt nam nevysla jedna stolicka, ze mozno sa jej znepaci, dost mi ten cumel este pomaha, ked je mrzuta.... tak som aj rada ze sa nan naucila... az v pol roku 😉

janazuza
19. nov 2007

sestrin malý ho" vymenil "za autíčko. Dohodli sa s predavačkou, žeak da cumlik tak da mu auto 😀 . A potom ked šiel spinkať pýtal dudku, tak dostal auto"dudka ostala v obchode" 😅 , A ZABRALO TO, HOCI NAZAčIATKU MRNčAL

ramzesa
19. nov 2007

tak ja som radsej na cumlik neucila 😅 a nemala som a ani nemam problem 😉

akacule
23. nov 2007

My jsme bez dudliku od devateho mesice. Mala se v noci porad budila a kdyz jsem si precetla chytry clanek, jak miminko nechat kricet, aby se naucilo spat, bylo to mmj. i o odebrani dudlika. Odebrali jsme dudlik. Tri dny byla trosku neklidna, ale pak si zvykla a ted je vsechno ok. Drzim palce s odebiranim.

danuska24
24. nov 2007

moja kamoska je na tom tak ako ramzesa - deti na cumlik nenaucila a teraz nema problem

maca793
24. nov 2007

ahojte ja som Martinku odnaúčala od cumlíka v piatich rokoch. začala som s tým, že ak nebude mať dudlík do vianoc, tak jej ježiško donesie darčeky. a zabralo to. od tej doby nemáva žiadný dudlík. ale potom si našla náhradu- palec. ale aj od tho sme sa odnaučili.

makelka
27. nov 2007

ahoj my používáme dudlík jen na spaní, takže si myslím, že nebude problém 😉

julkaxxx
28. nov 2007

Kamoska odnaucila tak, ze boli hodit cumel levovi do ZOO. Tiez zaujimavy napad 😀

vodniicka
6. dec 2007

no mna tak odnaucili ze mi mama povedala ze dudu spapal havo..a ja som uz len chcela vidiet ze ktory a ani som nechcela aby mi kupili novy nejak ma to nenapadlo..

digysa
7. dec 2007

Ja som sice nemala absolutny problem s dudlikom, lebo moj syn nevedel pouzivat dudlik- zvlastne ale je to tak...nevedel ako cucat 😀 A ked sa ho naucil pouzivat, tak sa v noci budil. Po 3-och mesiacoch sme ich doslova zahodili a bolo (mal 11 mesiacov)

Ale moja lekarka mi dala takuto radu:

1. vyerte si den D, kedy sa zbavite dudlika, najlepsie cez vykend a najlepsie cim skor, tym lepsie.
2. dudlik zahodit! nie schovat, alebo mat nahradny dudlik v dome. Dom musi byt bez dudlika ( Julkaxxx- aj tak sa da, hodit ho levovi a je po nom 😀 😀 😀 )
3. Vydrzat akykolvek plac, dudlik nie je zivotu potrebna polozka pre dieta. To si treba uvedomit

makelka: mas pravdu, ked pouzivas dudlik iba na spanie, tak sa lahko odnauci....to je dalsi problem mamiciek, davaju detom dudlik po cely den....

Inak nechcem byt prilis kriticka, ale pouzivat dudlik v 3/4/5-ich rokoch sa mi zda uz dost extremne. Ved to su uz poriadne velke deti a tie ich zubky sa tiez moc tomu dudliku netesia. Len tolko z mojho pohladu.... 😕