Baby masáže. Máte s tým niektorá skúsenosti?

denduska
20. okt 2008

Ahojte babenky, raz som videla dokument o pani Janke Hašplovej z ČR, ktorá sa tým zaoberá, a strašne sa mi to páčilo. Ako to na bábätká krásne pôsobí. Máte s tým niektorá skúsenosti? Ona vydala aj knižku aj DVD, knižku som našla aj na slov. internetových kníhkupectvách ale to DVD len na českých..a ak by som si to chcela objednať, neviem ako to je s platením. Neviete či sa k tomu dá dostať aj niekde v SR? Viem že sa robia aj kurzy, ale to asi tiež len v Čechách.

womenne
20. okt 2008

Ahojky
ja som malych masirovala len ako mi to ukazala sestra ktoru to učili v nemocke ked bola s malou.Je to faktsuper pre deti maly si to vždy uživali a dost im to pomahalo takže vrelo odporučam ale pozor aj časte alebo nekvalitne masirovanie može uškodit,škoda že som nevedela o tom viac a hlavne že nemam to DVD bolo by to superno nevadi možno pri tretom? 😀

elika
20. okt 2008

ahojte,
poznam vyskolenu maserku na masaze batoliat. je to statutarka MC budatko

elika
20. okt 2008

www.budatko.budatinska.sk ak chces tu je adresa... tam mozno nieco budu mat napisane je to v Bratislave

denduska
autor
20. okt 2008

no fuuha, ja to mam do BA dost daleko, ale urcite to pozriem diky 😉
prave preto chcem niekoho vidiet kto to naozaj vie, lebo ja o tom neviem nic..a nechcem uskodit.

nevesta
20. okt 2008

Ja som bola na kurze a super, malej sa masaze velmi pacia, aj ked teraz je vo veku, kedy mi na masaz moc nevydrzi, ale svagrinka ma 4 mesacneho mrnusa a masiruju ho denne, je to ockov ritual 😉

addaa
20. okt 2008

Ahojte, my cvičíme a jemne masírujeme skoro každé ráno aj večer. Všetky cviky mám z knižky+tie, ktoré nám ukazovali v pôrodnici+z kurzu na prípravu na pôrod.
My už z toho máme ráno a večer a taký rituál. Ked bol malinký, tak sa mu tu strašne páčilo, nespustil zo mňa oči a ja som mu pritom spievala a recitovala, sme si to spolu užívali.
Teraz je to už horšie, lebo dlho nevydrží, chce všetko naťahovať a dočahovať, chytať takže to niekedy len tak narýchlo pocvičíme a hotovo.
Začíname od hlavičky, tváričku ručičky, dlane, pliecka, hrudníček, bruško, nožičky, chodidielka a nakoniec chrbátik (ten už vynechávame teraz, lebo malý už nechce spolupracovať 🙂 ) , cvičíme s nožičkami a ručičkami...
Samozrejme všetko je to nežné a jemné, skor také hladkanie.
Určite to nie je žiadna profesionálna masáž, ale je to milé a krásne...

denduska
autor
20. okt 2008

nevesta, kde si bola na takom kurze? asi v BA, ze? a ako dlho to trvalo a kolko to stalo a tak? 🙂 ja by som to tak strasne chcela vediet.
addaa, a z akej knizky? chcem si o tom zistit co najviac 🙂 ja ju tiez skor tak len hladkam, ked ju natieram olejcekom, ale vidim ze sa jej to paci, tak preto chcem vediet viac.
Ozaj baby, a od ktoreho mesiaca ste zacali? ci to je jedno?

addaa
20. okt 2008

denduska, je to Nová veľká kniha o dieťati, podnadpis: Všetko čo rodičia musia vedieť, vydal AKTUELL 2007, je tam toho tak na 2 malé strany s fotkami, ale ja som sa toho držla🙂))

erikasadek
20. okt 2008

denduska mozes od narodenia, mas vela inych kultur ktore to robia uplne normalne uz od narodenia, takze nic nepokazis.....

erikasadek
20. okt 2008

http://www.parents.fr/parent/parents-tv/puericu...

NASLA SOM TI NAHODOU TOTO VIDEO TAKZE DO - MESIACA V LAHU POTOM SA MOZE AJ V SEDE;;

neprekracovat 5 minut a pokial vidis ze dietatku sa to nepaci tak presta, vatsinou detoi zboznuju........

zacina sa hlavou kruzive pohyby a konci sa nohamy... dufam, ze ti to trosku pomoze...aj inym...;

erikasadek
20. okt 2008

docerta, musis si najst to video manualmo, je to 4 video, puericulture, massage de bebe..., klikni si ...
je mi luto...

denduska
autor
20. okt 2008

jej dakujem 😉 nemam uz dnes cas to pozerat, ale hned zajtra sa na to vrhnem 😎 po francuzsky trochu viem tak sa snad nestratim tam...vdakaaa 🙂

erikasadek
20. okt 2008

nemas zaco, je tam vela videi co sa tyka kojenia, cistenia, popika,a ine.....
je to take zakladne, no a ostatne uz prides aj sama, vlastny styl tomu das... 😉

emjee
6. feb 2009

skalnicka • 1d • Dnes o 12:01
Ahoj maminky,
praktizujete masaze deticiek? ak ano, ake su skusenosti, reakcie deti, odkedy masirujete, aku literaturu pouzivate, atd, atd...skusme podiskutovat, taku temu som tu totiz nenasla a rada by som pokecala s niekym, kto tak ako ja sa snazi dat babatku lasku aj takymto sposobom
My s Alexom "cvicime" od cca 1 mesiaca, mame knizku s rovnomennym nazvom ako je tato tema, napisala to myslim Jana Hasplova ale vela veci sme si napriklad s Alexom prisposobili tak, ako sa nam to pacilo. Najradsej si masirujeme nozicky a vy ste na tom ako?

cherries • 1d • Dnes o 12:09
ahoj skalnicka tak mojmu malemu sa tiez paci najviac masaz noh a prstikov , otom brusenko pomasirujeme a tak ja ho masirujem ked sa ocupca a idem ho natriet tak pri tom natierani pomasirujem ruky , nohy , tvaricku , brusko , chrbatik ale nejdem podla ziadnej knihy. Me ukazala ako ho mam pomasirovat jedna mamina znama fyzioterapeutka . Mali sa smeje hlavne ked mu masirujem nozicky a prstiky Masirujem ho od narodenia a re dieta je to dobre lebo sa uvolni a dotykom sa nanho renasa mamina laska Som za masirovanie
Skalnicka fakt dobra tema aspon sa naucim nieco nove a podla tej knihy sa ma ako masirovat ?

skalnicka • 1d • Dnes o 12:21
zacina sa tym, ze sa mame babatku vzdy prihovarat a opytat sa, ci suhlasi s tym, ze ho budeme hladkat, malo by sa nam pri tom divat do oci, he, moj Alex je ale take sidlo, ze kym by som s nim tuto otazku vydebatovala, tak by mi nahaty aj prechladol...kazdopadne, zacina sa vzdy nozickami, potom brusenko, hrudnik, rucky a chrbatik so zadockom na zaver...my ale nemame radi hladkanie hrudnicka a ruciciek, tie si este v necelych troch mesiacoch neuvolnujeme moc radi, na chrbatik sme si museli zvyknut, lebo mama je tvrdohlava a zaroven to plni ucel ze si pokonikuje a pridala som vlastnu masaz tvare - deti maju tvar najcitlivejsiu z celeho tela, je to podmienene aj tym, ze su vybavene na hladanie bradavky hned ked sa im dotkneme licka takze uplne male deti to nelubia, ale moj maly mal od narodenia trochu problemy s dutinami, suchy vzduch v byte, atd...tak mu robim male kruzky na cielu a postranne po nosiku...a este som dosla na to, ze lubi, ked sa mu zmolia uska, hehe...je to krasna chvilka pre oboch, ked je taky uvolneny, usmiaty, rozstebotany...vrelo odporucam!

stvura
6. feb 2009

Ahoj, no super video. Ja som predtym videla kratku masaz co nam ukazovali na kurze este ked sme boli tehotne, no a v praxi som si potom tak ako niektore pisete upravila svoje. Maleho masirujem pravidelne cca od druheho tyzdna, ma to rad, cely je nadseny ked vidi olejcek....

tina_
12. feb 2009

ahojte, super, ze som nasla tuto temu, ja som si uz tiez zohnala knizku od p. hasplovej, chcem to rychlo nastudovat...
Spominaju sa tam rozne oleje a silice, co sa pridavaju k zakladnemu alebo nosnemu oleju, ake pouzivate vy? Mne sa paci myslienka, ze tou masazou sa da aj pomahat pri ochoreniach, nadche, kasli a pod. Mate s tym nejake skusenosti? Ze ste povedzme masazou zabranili rozvinutiu nejakej choroby, alebo rychlejsiemu vylieceniu?
Moja starsia dcera je totiz silny alergik a stale zahlienena, tak som rozmyslala, ci to neskusim aj s nou...

stvura
13. feb 2009

Tina, ja som sprvoti nepouzivala ziaden olejcek, asi tak v druhom mesiaci som zacala pouzivat detsky olejcek z DM, ale davam len malicko, akurat aby bol pocit olejceku {mame inac suchu pokozku, takze je to pre nas fajn} a babatko nebolo velmi mastne.
Neviem ci pomaham malemu, no zaklopem, este sme nemali ziaden kasel, nadchu ani nic podobne a sopliky mozno raz...kazdopadne masazou nemas co pokazit a je to prijemne spojenie mamicky a dietatka.

tina_
13. feb 2009

stvura,
citala som v tej knizke, ze sa do olejceka kvapkaju aj etericke oleje, chcem to vyskusat s bergamotom alebo citronom, lebo mala ma sopliky aj kasel....

norik1
13. feb 2009

Ja som si spravila minikurz masirovania babätiek - aj fakt je to super...babo sa ukludni a lahsie zaspava, a ten vyraz ked vidim ako si to uziva 😀 😀 😀 masirovanie babätiek by malo byt povinne....
Inac sli sme podla tejto knihy http://www.martinus.sk/?uItem=35698

tina_
13. feb 2009

no tu knihu mam aj ja, tiez chcem malu masirovat, skoda, ze som ju nemala skor ☹

danu
26. okt 2009

wwcko • 1d • Dnes o 09:34
Ahoj. Chcem sa spytat ci mi viete odporucit nejake dobre materske centrum v Ba a Ma a hlavne kurz masaz babatka. 🙂 Ď.

danu
4. jan 2010

macalc • 2d • Dnes o 16:13
Chcela by som sa opýtať kedy je vhodné začať z masážou bábetiek??Včera som sa rozprávala s kamarátom z ruska a pýtyl sa či ribíme masáž maličkej zvyknem ju pomasírovať po kúpaní ale len tak jemne máte s tím niektorá skúsenosti???

misellll • 1d • Dnes o 16:47
macalc:no já malou masíruji,také jen po koupání olejíčkem.Už si bohužel nepamatuji tu stránku,ale zkus na netu zadat něco jako masáž miminka a to ti určitě něco najde.Vím,že tam psali,jak masírovat ručičiky,nožičky,bříško a zádíčka a i různé cviky a bříško a tak podobně tak to zkus 😉

delfi • 1d • Dnes o 17:03
macalc: ahoj já mám o masážích miminek knížku a tam píšou, že se může začit velmi jemně (spíš hlazení než masírování) už v porodnici. já sama jsem byla na kurzu masáží ještě v šestinedělí a od tý doby masíruju po každém koupání, ale ne všechny části - to by trvalo moc dlouho a na to nemá ještě trpělivost. takže můžeš začít hned teď, ale počítej s tím, že jednou masáží u takhle malinkýho miminka obsáhneš max. 2 části těla (např. ruce a bříško, nebo nohy a záda atd.)

macalc • 2d • Dnes o 17:12
dakujem za odpovede ste milé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a idem hladať dalej aj na nete

germik • 1d • Dnes o 21:06
ahoj,ja som chodila s malou na masáže,začali sme asi v 6-tom týždni a všetky ostatné mamičky masírovali večer po kúpaní,babo sa pekne ukludní a može lepšie spinkat. Stačí chvílka, malá mi nikdy dlhšie ako 10-15 min nevydržala...a to už mame 10mesiacov 😎

reni1512
14. mar 2011

žienky ak máte niektorá záujem a ste z východu, nechám kontakt zdrave-babo@centrum.sk, napisem vam cokolvek potrebujete, som jedina certifikovana na vychode od pani hašplovej...🙂

petulienka211
22. mar 2012

ahojte, poradite, kde v blave prebieha bud kurz masaze babetiek? alebo konkretne nejake masaze pre babetka?

hradnapani
22. mar 2012

@petulienka211 ahoj, akurat som dnes zachytila, ze su este dve miesta volne na kurz masazi pre babatka, ktore organizuje OZ Kvapka v Dubravke. je to buduci tyzden, Vedie ich dula Luba Lapsanska, my sme to absolvovali minuly rok na jesen a bolo to skvele. Odporucam! Vraj potom nejaky dlhsi cas nebudu. Ale urcite bude niekto iny a inde organizovat.
tu je link http://www.dietaaja.sk/kurz-masazi-lapsanska.php

petulienka211
22. mar 2012

@hradnapani super dakujem, hned som aj napisala. Moja mala je totoiz velmi nekludna a uplackana, tak chcem vyskusat vsetko, aby bola spokojna.

hradnapani
22. mar 2012

@petulienka211 nemas za co 🙂 my sme tam isli presne z toho isteho dovodu 😉 a na ten neklud to aj celkom pomohlo. teraz uz moc nemasirujeme, lebo maly je uz taky pohyblivy, ze ledva vydrzi pri prebalovani, ale velmi rada na ten kurz spominam a dufam, ze bude zase obdobie, kedy sa bude dat masirovat , ale skor uz tak pre potesenie 🙂

petulienka211
22. mar 2012

@hradnapani tak to som rada, ze u vas to zabralo. pravdupovediac, ja som uz vycerpana z toho, ako sa ju snazim zaujat, ukludnit, vymysliet nieco, aby nepakala. o prebdenych nociach ani nehovorim 😒

hradnapani
22. mar 2012

@petulienka211 no, je to beh na dlhe trate... ale pozeram, ze je este velmi malinka. tak nech vam to pomoze co najviac! 🙂

petulienka211
22. mar 2012

@hradnapani dakujeme 🙂 . ja som si to uz raz odzila pri starsej, bolo to rovnako nekludne babo. a aj kvoli nej by som rada doma pohodu a nie neustale placucu malu bambulu na rukach. je mi luto, ze sa jej nemozem venovat, tak ako by som chcela, ked malinka place.