Bijete svoje deti?

danuta1414
16. sep 2014

Mám dcérku a syna a čakáme tretie. Ešte som svoje det neudrela, ale zdá sa mi, že sú dosť neposlušné. Už sa mi stalo, že som sa aj rozkričala, čo ma potom trápolo. Musím sa asimierniť. Ako to zvládate vy?

muchacc
16. sep 2014

mň mamka nikdy nebila ani ocko tak ani ja tak niesom naučená ale výkrik ešte nikomu neuškodil,a čo to bitkou človek dosiahne len ho bude ruka bolieť 😀 Do dnes nezabudnem ako išla mamka dať bratovi varechou po zadku a ju zlámala a brat jej vraví:Bolo ti to treba?Si mi mohla cukríky kúpiť a teraz budeš musieť novú varechu 😀 😀 😀

sante81
16. sep 2014

Nebijem a ani nebudem, u nas plati zakaz rozpravky alebo vezmem hračky, a to mam deti 2 a hanbit sa za ne nemusim, da sa vychovat aj bez bitky a to sme si v obdobi vzdoru prešli kadečim

iwesska
16. sep 2014

Bit hlava nehlava isto nie, ale jedna po zadku, ked je na to dovod je podla mna namieste. Ano, suhlasim, ze bitka nic neriesi, ale su urcite nebezpecne veci, alebo nejake hranice, ktore ked dieta prekroci, tak sa musi vediet, ze toto je ten strop kedy dost. Ano, mozes mu to 5x povedat a 6. to aj tak spravi, tak ako som citala nazor psychologa, jedna po zadku zaboli a dieta dostane signal, au toto bolelo a spoji si tu cinnost s tymto neprijemnym. Kdezto ked mu budes dookola hovorit napr. toto nesmies, tak to jednym uchom prijde dnu a druhym von a potom sa mozes aj do bezvedomia ukricat, dieta vidi, ze len rozpravas a nic z toho. Ked si pamatas, kedysi boli v skolach povolene rakosky a deti mali aku disciplinu pre ucitelmi? Dnes je vsetko povazovane za fyzicke nasilie a dieta potom nema problem poslat ucitela do P-cka a este sa mu aj drzo smeje pri tom do tvare. To je dosledok tej volnej vychovy a to sa mne osobne nepaci. Ja mam velmi zive dieta, ktore ho hranice su posunute, casto robi nebezpecne veci, casto bez dovodne krici, nici veci, odvrava, ublizuje malej sestre a to ma len 3,5r. a toto ja tolerovat odmietam. Ine ako na zadok u nas nepomoze. Ale nie je to len take bezhlave capanie. Najprv sa porozpravame, dostane na vyber a ked sa nedohodneme az potom konam. U nas to nie je o tom aby mal zo mna strach, je to len taky zdvihnuty prst, aby si niektore veci uvedomil.

bonaqa2013
16. sep 2014

Ocinko na deti jačí, až ho počuť hádam do tretích susedov, ale deti neudrie. Ja skor opačne. Nejačím ako by ma upaĺovali za živa, ale struhnem jednu po zadku. Nič viac. A veci sa pohnú správnym smerom. Pri 4 deťoch to niekedy inak nejde.

esterba
16. sep 2014

@danuta1414 nas nebili, ani my sa nechystame (a v škole sme si najvacsiu prdel robili prave z ucitelky, ktora jedina bila deti pravitkom po rukach).

ivetoy
16. sep 2014

nebijem..

titkovamiriam
16. sep 2014

nebijem,funguju zakazy 🙂

evelynm
16. sep 2014

nie, nebijem svoje deti a bitku povazujem za velmi nestastny sposob "vychovy". Nasilie plodi len dalsie nasilie.
U nas funguje pochvala, pozitivna motivacia, rozhovory, objatia, v pripade potreby zakaz. Deti ma respektuju, vraj som prisna 🙂 .

jano8
16. sep 2014

Nebijem. Zatial sa mi to dari, aj ked to stoji niekedy vela sebaovladania. Je sice pravda, ze bitkou sa dosiahne zelany efekt niekedy skor a deti mozu mat vacsi respekt. Ale danou za to je, ze sa "naucia", ze bitka je normalny sposob riesenia sporov. Viac sa potom biju s ostatnymi detmi a je vacsia sanca, ze budu fyzicke nasilie pouzivat aj v dospelosti. Okrem toho, zrejme kazdy ma obcas v zivote pocit, ze aj niektori dospeli by si zasluzili, ale nezbiju ich. Takze deti sa nebiju preto, ze je to spravne, ale najma preto, ze si to rodicia mozu dovolit.

andreasiskova3
24. sep 2014

Starší syn dostal na zadok keď zlyhalo všetko ostatné, ale to len keď bol malý a tvrdohlavý, teraz fungujú zákazy tabletu, pc prípadne mu vezmem mobil. Mladší nedostával, nebolo treba. Ale každopádne si myslím , že je lepšie jednu struhnuť ako vychovať drzé decko, kktoré nepozná hranice.

onmaria
24. sep 2014

@iwesska presne suhlasim. jasne, ze nie som za fyzicke tyranie, jasne, ze svoje deti nemlatim, ale tak taka preventivna vychovna capaňa po zadku, to si myslim, ze je uplne na mieste. poviem raz, poviem druhy, treti..a ked to berie jednym uchom dnu, druhym von, tak jedna leti..samozrejme obrazne povedane. osobne poznam styl vychovy, ze vsetko je dovolene a rodicia sa ako pripeceni na vsetkom len smeju, to ich dieta nema hranice, je drze, papulnate, nevie sa ospravedlnit..a to vsetko pre to, ze s prepacenim sa z neho jeho rodicia isli dosrat..nikto nanho nemohol polozit ruku a tak to aj dopadlo, teraz je vacsie a skace im po hlavach. a este k tej skolskej vychove, kludne by som podpisala peticiu, aby sa vratil preplesk aj do skoly, nie bitka, ale proste teraz su deti strasne drze, nevychovane, dovoluju si to, co by sme si my nikdy nedovolili. v uciteloch sme aj "vdaka" tym prepleskom videli autority. mna teda nikdy v skole nikto nevyfackal, ale tak aj my sme mali voci urcitym ucitelom, ktori tych "zlych" trestali, respekt. asi tolko z mojej strany

iwesska
25. sep 2014

@onmaria Uplny suhlas. Neviem preco sa teraz deti stavaju do pozicie ze su bohovia a maju len same prava a povinnosti ziadne? To uz co je aby mi 3,5r. syn povedal na to ze mu nieco odopriem, ze: Ja ti hodim nieco do hlavy !!??? Ja neviem kde to pocul, nikdy som to smerom k nemu nepovedala, ale aby sa mi takto vyhrazal tak to uz je moc. Som mu povedala hned, ze akonahle ublizi on mne, tak varecha ho pride "pohladkat" po zadku, tak sa odfukol a povedal, ze uz take hluposti nebude hovorit. Nefunguju u nas ani zakazy, lebo on so vsetkym suhlasi, len aby mohol robit aj tak po svojom. Proste lepsie si zapamata signal, ze nieco boli ako dokolecka vysvetlovat stale iste a ma to aj tak v pazi. Podla mna neexistuje ziadna univerzalna prirucka na vychovu deti. Treba k tomu pristupovat od pripadu k pripadu, niektorym detom staci kludne vysvetlovat, tie ktore maju ale energie za 2 a su ako z divych vajec, tie potrebuju tvrdsiu ruku. Cele generacie boli tak vychovavane a aky respekt mali deti k starsim. Dnes sa uz pomaly buchnutie po zadku klasifikuje ako trestny cin.

verka
25. sep 2014

tiež si myslim, ze ked sa sem tam da trochu po zadku, na skodu to nie je....dieta potrebuje zazit emocny zazitok, aby si nieco zapamatalo.....tot moj nazor

brumka
25. sep 2014

vychovna po zadku ci po ruke ano urcite to neprehanam. mam mudre kamosky co po detoch ziadne po zadku len zakrici a co maju doma? deti po nich kricia aneposluchaju dokonca biju ine deti. nic v zlom aôe dnes uz su deti tak prespekulovane lebo im nikto nemoze nic spravit udriet nic a potom vidno co oni robia v skole ako sa spravaju ucitelkam. proste plati pravidlo vsetko s mierou. vdaka tomu ze starsia obcas dostala po ruke si nikdy na sseba nevyliala horucu kavu ci nechytili hrniec co poznam deti co este 3 rocne toto robia

mimikas
25. sep 2014

Respekt a posluchanie sa da ziskat aj inak ako bitim.

sharlotta
25. sep 2014

@jano8 ale prosim ta, my s bratom sme normalne obcas dostali od nasich vychovnu a ani jeden z nas neutrpel psychicku traumu a ani jeden z nas nepouziva fyzicke nasilie v rieseni konfliktov, ani inak. Brat napr. svoju dceru vobec neudrie a ja iba ak presiahne vsetky miery, co je raz za uhorsky rok.

brumka
25. sep 2014

@sharlotta na mne raz zlomili lopar a som tu a trauma aka ziadna

sharlotta
25. sep 2014

Dalsia vec, ze medzi dospelym clovekom a dietatom je velky rozdiel v zmyslani, v zodpovednosti, vo vyzretosti. Zasadna chyba dnesnych rodicov je, ze sa snazia brat deti, ako seberovne, ale oni NIE SU!!!

brumka
25. sep 2014

@sharlotta suhlas, s dospelym sa bit ved uz je plnolety a co uz vidim uz aj male deti su schopne dat zalovat ucitela/rodica... uz som videla ako su 10rocny drzi a co este blbe zskony ze si musime nechat skakat po hlave a este ich rodicia keby sme im nieco povedali este si to my odskaceme

crystal333
25. sep 2014

to co to je za otazka, nabudúce asi bude ake fyzicke tresty odporucate alebo tyrate svoje deti??? 😒

wieruska1
25. sep 2014

Preco by som mala bit dieta? a este k tomu svoje? Niektori dospely ma vedia tak nastvat ze by som ich najradsej sfackala. Nespravim to a to su seberovni. Ved normalni ludia sa medzi sebou nemlatia. Nerozumiem preco by som mala potom bit slabsich a bezbrannych. Uz aj tato otazka mi pride postavena na hlavu.

mandarinkadarinka
25. sep 2014

@jano8 s týmto nesúhlasím.... Moj maly dostal po zadku výchovnú, ked proste nic iné nezaberá a dodnes, ma tri aj štvrť roka, nikdy na iné dieta ani zviera nezdvihol ruku, deti aj ked su na neho zle nikdy neudrel ani inak neublížili... A naopak, moja kamarátka vychováva syna štýlom ze nikdy ho nezapne a div sa div, jej maly na kedže dieta len útočí a z deti si robí fackovacixh panakov a takisto bije aj dospelých a dokonca aj vlastnú mamu :/

iwesska
25. sep 2014

@mimikas Povedz nejake typy, rada sa poucim 🙂

onmaria
26. sep 2014

@iwesska jasne, suhlasim. ja mam tiez tri a pol rocnu, teda aj druhu, ktora ma rok a pol. snazim sa ich viezt k normalnosti, ja som sama z myslim normalnej, beznej rodiny, kde platili nejake pravidla a nemohli sme si dovolovat. ale dnesne deti su ine, skacu dospelym po hlavach, nikto im nemoze nic povedat a niektori rodicia su tak, s prepacenim, drbnuti, ze miesto toho, ze by decku (narovinu) vypalili, tak si ho este zastavaju. fakt nechcem, aby moje deti mali vo mne strasiaka, ani ich nechcem bit, ale tak fakt co je vela, to je moc a ked to nejde po dobrotky, tak preplesk nezaskodi. bodaj by sa aj do skol vratili tresty, teda samozrejme normalne tresty a potom by neboli ziaci drzi, vulgarni a nerobili by si to, co chcu. my sme do skoly nemohli nosit mobily (teda ja som mobil mala az ked som mala 18nast!), takisto sa chodilo na telocvik v "rovnosate", neexistovalo odvravanie, drze spravanie, nadavanie ucitelovi.. to uz by bolo posledne a asi by som preplesk dostala este aj doma. ked som mala 15, hravali sme sa na dvore a uzivali si detstvo. teraz 15nast rocne chodia s prepacenim ako take čúzy po meste, vymalovane, vymodene, nikto by neveril, ze ma 15nast..a potom sa kazdy tomu cuduje, ked ich "male" dievcatko pride domov, ze mami som tehotna! a teraz mi povedz, kde su rodicia? alebo kde boli, ked jej to tolerovali? ja sama neviem, co bude, ked vyrastu moje deti, ale budem sa ich snazit viezt k vdacnosti, k tomu, aby z nich nevyrastli drze osoby. a ked s tym nezacnem od malicka, tak uz neskor ich asi neprevychovam. pozri, maju vsetko, co potrebuju, dokonca, aj co mozno nepotrebuju 🙂 ja chcem dosiahnut to (a potom budem spokojna), ze z nich vyrastu slusni ludia.

erickatt
26. sep 2014

Mne jedna pani dnes hovorila. Ucitelka mala dve varechy. Na jednej I a na druhej Y. Dosla ku mne a ze ake i je v slove syr? Ja ze I a ona ples s varechu, piviem vam uplne cela trieda sme mali z diktatov 1 tky a pametam si to 50 rokov ake je kde i, a bitka fungovala

erickatt
26. sep 2014

No a k veci, uz mam velke, ked bolimale sem tam po zadku, a teraz? No pato je inteligent tomu to vysvetlim a nika? No tu son prefackala v january, som zistila ze chodi poza skolu a do oci mi 9x povedala ze ide zo skoly kde som ju nenasla, posledny krat , od vtedy jej dala podmienky a pravidla. A nepaci sa jej? Zbal sa a dovi, tak zatim to funguje, som jej aj povedala, lubim ta, uz ta neudriem ale....

onmaria
26. sep 2014

Preboha, ludia spamatajte sa! nikto tu nehovori, nepise o tom, ze svoje dieta mlati! vychovna facka, alebo po zadku nikomu nikdy neuskodila. v beznej rodine, kde je viacero deti, deti neposluchaju, vymyslaju a ked to nejde dohovaranim, tak jedna vychovna (pre menej chapavych opakujem - VYCHOVNA!) leti. ze sa da vychova riesit len dohovaranim, to moze povedat len rodic, ktory ma jedno dieta, ktore ma vsetko, co chce. sorry, za nazor, ale je to podla mna tak. v beznej rodine, kde su aj problemy, sa veci neriesia len dohovaranim, to takto donekonecna nie je. svoje deti milujem najviac na svete a nikdy som nebola vedena k nasiliu, k bitke. niektori tu pisete a poucate. kazdy rodic vychovava a riesi problemy tak, ako sam najlepsie vie a ako to sam najlepsie citi. kazda rodina je ina. ja tymto kazdemu z nas prajem, aby nam deti nevyskocili o par rokov na hlavu. a poznam viacero pripadov, kedy rodicia tiez nikdy nepolozili na dieta ruku, vsetko riesili len dohovorom, alebo primitivnym usmievanim sa a akokeby "prehliadanim" a potom malo dieta 6-8 rokov a poslalo milych rodicov rovnou ciarou do riti. ako sorry, ale mna by poslalo len raz. odtial-potial, vsetko ma svoje hranice. a hranice sa nemaju prekracovat

laurika26
26. sep 2014

Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, neohneš ma mamo, keď ja budem Jano. Aj v tom je múdrosť skrytá. Určite je zbytočné mlátiť 10 ročné dieťa, ale ako už bolo vyššie spomenuté jedna výchovná na zadok predškolákovy nie je na škodu. Čo dieťaťu od malička dovolíš alebo nedovolíš, to si zafixuje. A tiež zastávam názor, že nevrieskam po deťoch, ale keď to nejde tak ide jedna na zadok. Má to lepší výsledok ako kričanie...

onmaria
26. sep 2014

@erickatt jasne, bezna rodina. kvitujem!

erickatt
26. sep 2014

🙂