Čím umývate biely jazyk bábätkám?

martina374
10. nov 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, kedže bábätka väčšinou pijú materské mlieko tak ich jazyk je biely. Neviete čím ho tak trošku poumyvať aby sa ten biely povlak trochu odstranil? Čista voda veľmi nepomaha a teda ja sa do pusy mojej malej ani prstom nemozem dostat lebo hned mi prst zacvakne medzi dasna a dalej sa nedostanem a jazyk vobec neumyjem. Co robíte vy?

puklica13
10. nov 2014

nič

petulaptt
10. nov 2014

Ani ja nic. Je biely iba chvilu po mlieku a potom uz nie a teda nepocula som ze by niekto babatkam lestil jazyk 🙂

katrin21
10. nov 2014

@martina374 nicim sa babatkam jazyk neumyva....
v pripade ze ide o tzv" soor",cize mucenka, ci ako sa to vola, ludovo " žaba" to je ine, tam treba taku tu fialovu gencianovu vodicku. vtedy ide o kvasinkovy povod myslim.... jestli se nemejlim 😀
Ale inak normalne sa nicim jazyk necisti..ako ta to vlastne napadlo nieco take..?

zuzka1008
10. nov 2014

Ničím🙂

bebe87
10. nov 2014

@petulaptt @katrin21 ja som cistila pri kupani cistou vodickou a bavlnenou plienkou ala komunizmus,,, i tak nam to nepomohlo a skoncili sme pri gencialke,

petulaptt
10. nov 2014

@bebe87 ja malej po mlieku necistim nicim a zaba ani nic podobne nebolo. A myslim, ze pokial sa toto neobjaví, tak po mlieku nikto jazyk babatku necisti...

safranca15
10. nov 2014

Ja som to tiez skusala aj s vodou aj s fialovou vodickou aj soda bikarbona s vodou a nezabralo nic tak som to nechala tak a ked som ju zacala prikrmovat tak to same zmyzlo

anula106
10. nov 2014

@martina374 ja som cistila rano a vecer gazickou namocenou do prevarenej vody. Namotala na prst a snazila sa povytierat pusu ako sa mi dalo...ale ak je uz pritomny soor,tak treba violetou prip.co poradi dr...ale vidis,mnohe mamicky o tom ani nepoculi ze sa pusa moze aj vytierat 😉

katieg85
10. nov 2014

@martina374 ide to dobre plienkou ,ktore dakedy uzivali nase mami a cistou vodou.ked pouzijes uteracik abo vreckouku tak to tak dobre nepojde nez plienka.

zuznaa
10. nov 2014

bavlnenou vlhkou plienkou.

katrin21
11. nov 2014

@bebe87 ale to je ine, ak mala soor, tam treba tu gencianovu vodu... fialovu.
Ale ak to nie je žaba, ( to vidis, lebo vtedy zvycajne je biela pusa cela, aj podnebie) , tak to netreba... My sme zabu vobec nemali....
Babatkam sa jazycek necisti, vobec.... ani za komunizmu, taku hlupost som nepocula.. akurat sa im dobre moze prave tou plienkou tam nieco zaniesť... nerobila by som to.. to je zase nejaka novodoba blbost, co kazu teraz mamickam robit???? Dieta nie je dospely, co si cisti zuby a jazyk. 🙂
Skuste si vy povytierat usta plienkou, alebo sodou bicarbonou(??? rozum sa mi zastavuje), vela stastia.

anula106
11. nov 2014

@katrin21 mozno ty si o tom nikdy nepocula,no ja ano a poznala som mamicky co to robievali-cistili pusinku od mliecka po kazdom kojeni...ja som to robievala len rano a vecer. Odporucali to detske sestricky pri prvej navsteve lekara...takze niekedy sa to robievalo....preto,ze ty si o tom nepocula,to nemusi byt vymysel a somarina 😉

katrin21
11. nov 2014

@anula106 prepac, ale povazujem to skor za chybu, ako za nieco pozitivne 🙂
Zbytocne zavadzanie bakterii do ust babatka...

janaiva
11. nov 2014

Preboha prečo má niekto potrebu čistiť bábatku jazyk od mlieka?

22beba
11. nov 2014

ja som gázou a vodou ... ale to len prvé dva mesiace potom to už nemal