Čo robíte s deťmi v zime a po večeroch?

mariana6756
23. feb 2013

prosím poradte lebo internet to nie a určite nedávate svoje deti od 4 na internet a potom čo s nimi ? 🙂 🙂 🙂 🙂

irriss
23. feb 2013

@mariana6756
Zalezi na veku ditete 😉

10 let - priprava do skoly, stolni hry, rucni prace, cteni, hrani se svym milackem kralickem...pomoc v kuchyni , nintendo DS
13 let - priprava do skoly, stolni hry, rucni prace, cteni a psani priibehu, hrani se svym milackem kralickem...-plus nintendo DS nebo PC

k_a_j_k_a
23. feb 2013

@mariana6756 my mame deti este male, domov chodievame o 16:30 - 17:00 a spat chodia uz o 19:00. Za tie cca dve hodiny mame veceru aj s pripravou a upratanim- pomahaju aj deti, nejake to hranie v detskej. V skolke maju dost nabity program, tak ich doma nechavam hravat sa podla seba. Teraz leti kuchynka, naradie, pokladna a zvieratka s farmou. Pripadne niekedy ak pekne spapaju, mozu si vziat DSka. Od 18:30 mame uz pripavu do postele, t.j. sprcha, umytie zubov, prichystanie veci na dalsi den (kazdy vecer si vyberaju veci na oblecenie a tak sa vyhneme ranajsim dohadovackam o tom, co si oblecu - rano sa ja odmietam bavit o mode 😀 ). Takto fungujeme plus minus cez tyzden aj v lete.

prasiatko30
23. feb 2013

Kedze starsie ma mimoskolske aktivity tak prinajlepsom 2x v tyzdni sme von aj keby zajace z neba padali a to tak ze vyrazame von o 16:00 a vraciame sa az po 19:00 a tie ostatne - ulohy, kniznica, navsteva kamaratov, navsteva rodiny, ak je nejaka zaujimava vystava tak na vystavu, ak sa organizuje nejake predstavenie pre deti tak sa snazime zabehnut aj tam - to vacsinou v piatok. A potom obcas aj na nakup treba ist, do parku ked je pekne pocasie, na dvor s detmi, teraz doniesol jezisko korcule tak zakazdym ked sa da tak sme vonku na korculiach ale u nas sa zotmieva teraz okolo pol siedmej a nesnezi:D

ivula25
23. feb 2013

Ja mam 10.mesacneho syna,a snim chodimi, 2xvon pretoze mi tak lepsie spi a stretnem sa aj s inymi mamickami.Ale mi chodime aj ked snezi,prsia a aj kedje pekne 😉

mariana6756
autor
23. feb 2013

@k_a_j_k_a tak to máš štastie

mariana6756
autor
23. feb 2013

@prasiatko30 ja zase mám dieta po operácii a už je aktívnejšie a vonku je hrozná zima tak a k tomu už teraz bude mesiac čo je doma 😒 😖 😔

sharmana
23. feb 2013

Tento rok som musela fakt vymýslat "vnútorné aktivity", lebo bola malá dost chorá, aj v decembri aj v januári.
Takže: kreslili sme si, modelovali z plastelíny, kúpila som magnetickú tabulu, velké gorálky a navliekali sme, ked som varila, nechala som ju valkat cesto, miesať, tvarovať buchty(doma pohroma, ale bol klud), chcela vysávat, tak s ozajstným sa hrala aj pol hodku, potom som jej nachystala vandlík do výlevky, nahádzala jej tam všetky jej riadiky, napenila anechala ju tam máčať:D vždy som jej vymenila teplú vodu... spievali s tancovali sme... ale samozrejme aj DVD frčali, Spievankovo, Krtko, Otecko sa mi nepáči, Počkaj Zajac, Víla Amálka či Rumcajz... Na striedačku..
Pri Spievankove sme sa aj zapájali s mm.... A boli sme aj v detskom centre, tam sa tiež vyjašila.l,,i§

fetinko
23. feb 2013

@ivula25 tak to ma byt 🙂 s dietatom stale chodit von..aj mamicka si vyvetra hlavu.

monyccka
23. feb 2013

@sharmana s tymi riadikmi detskymi vyborny napad...vdaka za inspiraciu..
A inak k vymenovanym dolozim - krajanie (priborovym nozom) cohokolvek (broskyne do ryzoveho nakypu, syr na ranajky, sunka na chlebik atd..) to u nas aj na pol hodku zaberie (a mala je pri tom TICHO!!!, lebo sa sustredi ), upratovanie - utieranie prachu vlhkou utierkou na umyvanie zadocka, prehrabovanie, presypanie a prekladanie strukovin (hrach fazula sosovica -nevarene samozrejme 🙂 ), malovanie prepraviek na vajicka (neviem preco, ale bavi ju to viac ako na papier..len to tak vyfabruje - robi postielky pre vajicka), lepenie cohokolvek kamkolvek a kreslenie na veeeeeelky vykres na zemi - to ma dovolene aj pravitko, pera atd, co inak nepouziva pri kresleni, zababre sa az za usi, ale zahra sa pekne dlho 🙂

zvedavamt
23. feb 2013

http://www.dobrenapady.info/news.php
oplati sa pravidelne kuknut co je nove

sharmana
23. feb 2013

@monyccka dakujem a samozrejme u nás lego frčí, riadiky, kuchynka, kocky, a už som jej aj v kúpelke napustila vaničku a mydlila tam bábiky o sto 300.... Vraj boli fuuuj špinavé:D Nechcela potom odtial vyliezť... Ona by sa najradšej len s tou vodou hrávala:D a ked som žehlila, tak ona s detskou žehličkou pri mne.. samozrejme že musela žehliť zásadne všetky veci, ktoré som už ja ožehlila, takže som bola z toho velice vytešená 😀

prasiatko30
24. feb 2013

@monyccka pytala si sa co robime po veceroch ale ak chces napady na zabavenie deti neskusala si detske stranky s napadmi - my radi pozerame tento program - art attack -http://www.disney.es/disney-junior/art-attack/ sice je to po spanielsky mozno by si to nasla aj po anglicky ale odmysli si ten spanielsky komentar a je tam vela navodov na tvorenie s detmi - v odstavci manualidades.

potom ja neviem ako vy ja moc neviem malovat alebo nemam napady na lahke namety na malovanie tak som nasla knizky od jedneho vydavatelstva - usborne - a oni vydavaju knizky s jednoduchymi navodmi bud na vytvaranie postaviciek, nametov na malovanie - rozne techniky, vzory a da sa to zmaknut do pohody. ako napr nieco takehoto http://seeinside.usborne.com/default.asp?id=436... ak sa neotvori ten predosli link tak tento : http://www.usborne.es/catalogo/catalogo.asp?css...

shosholoza
26. mar 2013

@prasiatko30 Ked pojdes na www.usborne.com a do vyhladavaca "Find a Book" zadas "Things to Make and Do", tak sa Ti objavi mnozstvo knih poskytujucich napady podla roznych tem a veku dietata od vydavatelstva Usborne. Mnohe knihy maju k dispozicii i ukazky, ked kliknes na knihu.
Tiez pozri "Activity Cards" najma v spodnej casti stranky potom najdes napady ako "50 Rainy Day Activites, 100 Things for Little Children to Do on a Journey" atd.
Britske vydavatelstvo Usborne je na trhu uz 40 rokov a minuly rok vyhralo ocenenie Children's Publisher. Specializuje sa na knihy pre deti od narodenia a je velmi popularne v UK.
V pripade zaujmu o knihy mi mozes napisat na EnglishWay2Go@gmail.com, rada Ti poskytnem detailnejsie informacie.

shosholoza
26. mar 2013

@prasiatko30 Tu je link na dalsie knihy s nametmi od vydavatelstva Usborne:
http://www.usborne.com/catalogue/catalogue.aspx...
pripadne toto:
http://www.usborne.com/catalogue/catalogue.aspx...
najma v spodnej casti stranky ako napr. "50 Rainy Day Activites, 100 Things for Little Children to Do on a Journey" atd.

mariana6756
autor
29. mar 2013

@irriss čo je to nintendo DS ?