Dajte si pozor na to kto, kde, a ako vášmu bábätku vyšetruje kĺbiky!

zuz11
1. mar 2009

Ahojte,
chcem dat do pozornosti jednu vec.
V pondelok som bola s malym na vysetreni klbikov v sukromnom centre ( zaplatili sme mimochodom 600sk ) vysledok? jeden klbik IIa druhy IIc, liecba? siroke balenie s 2 bavlnenymi plienkami alebo abdukcnu perinku, si mozem vybrat 🤐

Annag mi k tomu napisala toto:
"zuzi, dala Ti zlú liečbu, jednoznačne trvaj na remienkoch, II.a v 6 týždňoch sa už odporúča najlepšie remienkami,hoci je to nález ešte dobrý, no II.c je už ohrozený kĺb a jednoznačne sa musí správne a urýchlene liečiť, široké balenie či perinka nemôžu stačiť, ak stačia, tak potom to nie je II.c typ a bol zle zdiagnostikovaný.

Choď si za tým, lebo nakoniec Ti ju budú dávať do sadry. Pri perinke či širokom balení si dieťa buď dokáže nôžky vystrieť alebo ich má až príliš fixované.Ak by si chcela v jej veku nôžky zafixovať aby si dosiahla trvalo abdukčnú polohu, tak jej môžeš kĺbiky zafixovať až príliš a môže dôjsť k poškodeniu kĺbov. "

takze vo stvrtok som sla na konzultaciu k dalsiemu Dr a ten stanovil diagnozu oba klbiky Ib a nemusim nasiroko balit a ani nic podobne....

no tak mozem si vybrat, le ja som sa rozhodla a zajtra idem na dalsiu konzultaciu ( upozornujem obe tieto konzultacie mam na vlastnu ziadost a po znamosti vybavenych ortopedov na ktorrych mam kladne referencie)

tymto chcem iba upozornit ze obcas sa neda verit a mozu Vam staovit zlu diagnozu a este k tomu k nej aj zlu liecbu co zhodnotil aj tento druhy Dr. ze k tej diagnoze co dala pani doktorka dala zlu liecbu, som zvedava co bude zajtra 🤐

Sukromne centrum kde sme boli je v BA v Ruzovej doline 😀 uz nikdy viac tam po tejto skusenosti nepojdem 🤐

borkax
1. mar 2009

ahoj, my tam ideme zajtra, tak mam celkom strach. ako sa volal lekar?

zuz11
autor
1. mar 2009

borka, nechcem ta strasit ale asi je tam iba ta jedna ortopedicka u ktorej sme boli minuly pondelok ( robi tam iba pondelky) je to malda pani dokrotka, velmi prijemna a mila ale ako vidis neuhadla podla vsetkeho ani diagnozu a este k tej diagnoze dala aj zlu liecbu 😠

pammy
1. mar 2009

Zuzi,
prosim ta daj potom urcite vediet, ako ste dopadli zajtra. My sme boli na usg u toho isteho doktora na Kramaroch ako vy, tak som zvedava, ci jeho stanovena diagnoza vo Vasom pripade bola spravna. Dakujem.

annag
1. mar 2009

zuzi, neuhádla 😀 .... mám pocit, že veľa ortopédov iba háda 🤐

zuz11
autor
1. mar 2009

tak annag naco su tie vysetrenia ked iba hadaju? do kategorie hadacov ku koznym priradujem ortopedov 😀 😀 😀

diddi
1. mar 2009

ibaze s koznymi je to trochu inak...kozny skusa lieky a maste,ktore na dany problem zaberu...nema mustru,takze tam by som to slovo hadac ako ironiu nedavala

annag
2. mar 2009

diddi, len veľa kožných háda aj keď nemusí, niektorí možnosť zobrať ster odkladajú, infekcia sa rozrastá, infekcie sú často zmes rôznych infekcií (napr. mykoická infekcia - bakteriálna infekcia a o aké baktérie ide sa dá zistiť na 100% len sterom ....)

katy1979
2. mar 2009

zuz no dufam že dnes vam treti ortoped povie zasa niečo iné. to je na slaktrafenie 😠

zuzana76
2. mar 2009

no teda fuha, strasne, ja som bola tu v NR v nemocnici, tiez tam bola mlada doktorka, ale asi to bolo ok, lebo ani dalej nam nic nehovorili, potom som uz chodila do polikliniky takemu starsiemu ortopedovi.

martina46
2. mar 2009

Tak som túto story porozprávala manželovi, no bez komentára, komu dnes veriť? A koľko detičiek je takto zbytočne trápených... 😠

claudinka
2. mar 2009

ja som bola tiez dvakrat.. na prvej kontrole u statneho storocneho doktora, ktori kazde kazdemu do radu balit do dvoch plienok nasiroko a o 2 mes. dalsia kontrola a potom som bola u sukromnika a ten mi povedal, ze je vsetko v poriadku a na kontrolu az v 8-9 mes.tak som si mohla vybrat 😒

ilduska14
2. mar 2009

to je teda odvaha hrať sa na tipos-bingo pri bábätkách.veď to môže mať následky,ktorým sa mohlo predísť.to je na tom najhoršie,že pokiaľ sa v tom človek nevyzná,alebo nemá "v rodine" odborníka,nevie čomu má veriť.je smutné,že práve lekári /niektorý/ nerobia svoju prácu zodpovedne. ☹ dúfam zuz, že to dobre dopadne,držím palce.

mishusha
2. mar 2009

chcela by som len vediet, ci aj k svojim detom dotycni ortopedovia (akoze doktori) pristupovali rovnako ako ku vsetkym ostatnym.... 😠 a ci doveruju aj svojim kolegom...
bolo by zaujimave, keby tu vyjadril nazor niekto z nich.... a objasnil nam mamickam, ktore sa o svoje dietky boja, ze ako to v skutocnosti je...
co myslite??? 😉

zuz11
autor
2. mar 2009

takze konzultacia sa prelozila na iny den nemam este termin ale budem informovat 🤐

pammy odkial vies ze ste boli u toho co my? tam ich je viac 😉 teraz som tam bola u jedneho a mam ist k druhemu 😀
mena neuvadzam 😀

annag
2. mar 2009

zuzi 😀 , to je ako detektívka 😀

-mishusha, myslím, že by postupovali aj pri svojich deťoch rovnako, oni sú totiž skalopevne presvedčení, že postupujú správne a neomylne , iné by bolo, keby sa mali obhajovať niekde povedzme na lekárskom konzíliu, na akademickej pôde ...to by snáď začali aj viac študovať a hľadať

pammy
2. mar 2009

Ale Zuzi, raz si uviedla a ja som to citala 😀 takze to neutajis 😀 😀 😀

petusaaa
2. mar 2009

nestacim sa divit nad profesionalitou nasich doktorov 😔 🤐

elize
2. mar 2009

na Antolskej nam kazali balit nasiroko skoro do 7 mesiacov. Uz som bola z toho na nervy. Na kazdej kontrole to iste "balit nasiroko a kontrola o dva mesiace". Maxino sa kvoli tomu nepretacal aj ked sa velmi snazil. Nakoniec sme si zaplatili v sukromnej klinike vysetrenie a tam nam dr. povedal, ze je vsetko OK a uz davno balit nemusime. Vraj nechape preco nas takto mucia. Tak sme prestali balit. Pre istotu sme o tie dva mesiace isli aj na Antolsku. Tam ma pochvalili aka som super mamina, vraj vdaka tomu baleniu to ma vsetko OK 😅 ale ja som ho nebalila uz vyse troch mesiacov 😀 tak si vyberte

jahodka11
2. mar 2009

zuzi-my sme boli v tom istom centre ako vy.....ale u doktora, byva aj v TV..asi ho vsetky poznate.....nekazal nam balit....tak uvidime, co zivot prinesie.....po tych vasich prispevkoch si clovek veru nemoze byt isty.... 😠 a to si za to este aj platime!

novinka
2. mar 2009

mne rovno v porodnici povedali, ze ma klbiky okey ale o mesiac na kontrolu a tam zhodnotili, ze nema. takze abdukcne a tak neviem ci sa tiez doktori mylia alebo sa mu to mohlo zhorsit ked to uz mal dobre 😕 asi skor to prve 😒

ilduska14
2. mar 2009

mne robí v zdravotníctve sesternica a tá raz bola úplne vytočená zo správanie istého lekára.dostal svojho synáčika na medicínu a keď sa učil na skúšky,tak mu povedal aby sa už toľko nebifľoval,veď on mu tie skúšky zaplatí........... 😠 No chcela by som vidieť potom toho pána doktora ako pôjde s nejakými ťažkosťami za svojim synom,keď bude vedieť že aké má znalosti.Určite je u nás viac odborníkov ako takýchto "múdrych doktorov" ,ale bohužial nájdu sa a človek nikdy nevie kedy na takého natrafí. ☹

zuz11
autor
4. mar 2009

takze zajtra o dvanastej by malo prist vyuzlenie celych klbikov 😀 🤐 drzte palce 😉

bambusko
4. mar 2009

moju sesternicu pred 20 rokmi operovali kvoli bedrovemu klbu ako malicku, ale odoperovali jej zdravu nohu 😔

annag
4. mar 2009

zuzi, sa teším na výsledok a držím palce 😀

borkax
4. mar 2009

ahoj zuzi, nam ta lekarka na oba klbiky dala 1a- ...

zuz11
autor
4. mar 2009

si ju mala odo mna pozdravit 😀 ale zajtra idem k jej starsiemu kolegovi 😀 moznp aj sefovi 😀 🤐
inak ma napadlo vsak niekomu musi dat aj lepsie hodnotenie 😀 🤐

kisska
4. mar 2009

pridavam svoju story s ortopedom - nsa pediatricka ma poslala k ortopedicke do vedlajsieho okresu, aj ked neskor som sa dozvedela, ze detsky je aj v nasej nemocke. To mi az tak nevadilo, kedze som tam aj rodila a mam tu nemocnicu "srdcovu". Tiez nam kazala balit nasiroko, ale vacsi sok ma cakal, ked mi sestricka zacala vysvetlovat, ze dve bavlnene plienky - BEZ PAMPERSKY, ked som sa cudovala, tak mi povedala, ze ved pracka operie 😒 . Nakoniec som balila nasiroko aj s jednorazovkami, kedze ziadny iny ortoped mi nepovedal, ze by plienka nejak vadila tomuto baleniu. Ale najprv som si zazila jeden den stresu, ked som sa pokusala vyplnit ZELANIE pani doktorky. No otras, maly nervny, lebo bol mokry po 20tich minutach, ja som ho zakazdym musela komplet prezliect, lebo postolky nic neudrzali... no vydrzala som pol dna a nikdy viac. Neberte mi pampersky!!!
Nakoniec, ked nam pani doktorka postolky zrusila som sa od mamiciek dozvedela, ze ona nema rada cezpolne mamicky a tak sa na nich cvici... ako keby som si ja sama vyberala kam mam ist, ked ma pediatricka poslala...

annag
4. mar 2009

tak ešte ja pridám svoju starú skúsenosť so staršou dcérkou - keď som sa teraz začala hlbšie zaujímať o kĺbiky kvôli najmladšej, tak som si vytiahla správy o "liečbe" staršej dcérky a zistila som, že minimálne od septembra do konca decembra ich nosila úplne zbytočne, teda o 3 mesiace dlhšie (až do jej 10 mesiacov) a to ich mala nosiť až do roka, len šťastnou súhrou okolností som sa dostala k inému ortopédovi a ten nám ich vysadil 😠

.... a potom máme dôverovať lekárom 😕 😠

martina46
5. mar 2009

Preto je tu toľko tém s prosbou o radu - pomoc - mnohé maminky tu hľadajú skúsenosti a rady ešte predtým, ako sa poradia s lekárom, vôbec sa tomu nečudujem...

zuz11
autor
5. mar 2009

takze 3 konzultacia dopadla zas na Ib 😀 ziadne obkrocme viazenie netreba 😀
takze snad sa dvaja Dr. nezavisle od seba nesekli 🤐

martinka no ved lekarom sa neda verit obcas, vid teraz moj pripad, ak by som sa Annag neopytala na nazor tak by druhe a tretie vysetrenie nebolo a bola by som v tom ze mame problemy a balila by som maleho obkrocmo dvoma plienkami 🤐
takze musim a chcem touto cestou podaskovat Annag, dik este raz za vsetko 😉