Dezinfekcia hračiek po výskyte parazitov

sylvia78
22. nov 2012

Prajem pekny dnik, mamicky prosím vas, ktoré ste uz mali skusenost s parazitami ako ste dezinfikovali hracky dietata? staci v horucej vode alebo nieco aj mam pridat do vody? a co s hrackamu kde je elektronika? napr. plysovy hovoriaci psik? Pradlo staci riadne oprat ozehlit? Na vsetko davame pozor a predsa ma maly drobec asi parazity tak on uz dostal sirup a ideme sa aj my preliecit preventivne a musim poprat veci a hracky malého len neviem ako a s cim, ci staci cista horuca voda a plysaky poprat . Najviac ma zaujimaji tie elektronicke, co s nimi? Dakuejm vsetkym za radu.

katy1979
22. nov 2012

tie elektronicke skus do mraznicky. my mame napriklad hraciu deku a bola v tom elektronika a prala som to. lenze to je zabezpecene voci vode. Ale asi to nie je bezne pri vsetkych hrackach.
Len by som sa opytala lekarky ci mraznicka staci. Ci vobec parazity dokazu zahynut pri takej teplote alebo to v pohode preckaju. Popr. myslim ze su dostat kupit dezinfekcne spreje nemyslim na ruky ale viem ze na matrace a postele sa to pouziva ale to sa musis zasa opytat v lekarni

sylvia78
autor
22. nov 2012

@katy1979 dakujem velmi pekne, ta dezinfecia napadla aj mna, musim zajtra zistit v lekarni. vdaka

eeffka
22. nov 2012

@sylvia78 zavisi od toho ake parazity, mrle? co sa da oprat ostatne omyt,
blchy? uvarit v pracke co sa da
vsi? ... je toho tolko co moze mat male dieta

sylvia78
autor
22. nov 2012

@eeffka ospravedlnujem sa, mame crevne parazity

zuzuj
22. nov 2012

Ja ked bola mala a vsetko olizovala tak po chorobach....som davala Ajatin resp. ajatin plus...necha sa posobit 15m existuje taky co ponoris veci do vody kde je ten roztok, alebo aj s rozprasovačom, ten je dobry aj na take hračky kde je elektronika vnutri, lebo nastriekas zvonku. Po tych 15m to treba umyt teplou vodou, resp. co sa dalo som este vyprala...
Len veru neviem ci je to aj na parazity, a je pravda, ze nevieme ake parazity mal. Urcite je to na bakterie, huby a virusy. Ale spytaj sa v lekarni, urcite ti naj poradia.

eeffka
22. nov 2012

@sylvia78 nic sa neospravedlnuj,pohoda ja som s tym mala problem uz ako pubertacka
ak mozem poradit teraz vypijete co mate,a opakovane mate brat liecivo po nepamatam kolkych tyzdnoch. ja som tyzdne dodrzala ale sa vratili, tak som uz potom poucena zobrala davku a nie po X tyzdnoch ale X-5dni som si upijala kazdy 2. den a az potom to preslo. a hanba nehanba ked ste 3ja to pojdes kupit pirvinia ci ako sa to volalo hadam aj liter 😀 bo to sa berie podla vahy, to si tiez nikto neuberajte.

sylvia78
autor
22. nov 2012

@eeffka maly dostal ZENTEL a vraj o dva tyzdne dalsia flasticka a moja dokina vravela ze je to aj pre dospelych hm, ved uvidime. Ja len dufam, ze mu to pomoze a pomoze aj moja dezinfekcia a aj nase preliecenie na slepo. No maly je dost aj u svokrovcov a oni sa nepreliecuju ale snad aspon hracky mu ocistia, no som zvedava ci nam zabere, lebo tieto 4 posledne mesiace to bola katastrofa, vraj celiakia, alergia na BKM a nakoniec parazity ach jaj... dakujem za rady

quaxi
22. nov 2012

@sylvia78 Co sa da, oper na 90, ked sa neda na 90, tak aspon na 60 ale na najdlhsom programe, do vody uz nemusis nic pridavat. Co treba prat pod 60 - bud vyzehlit, alebo umyt savom. Mraznicka nici len niektore potvory, nemusi stacit, ale spytaj sa lekarky, mozno to co mate nezvlada mrazy. Umyvatelne povrchy najlepsie poriadne umyt so savom. Na plastove veci s elektronikou sa da pouzit 100% lieh, ten elektroniku neposkodi. A na plysaky s elektronikou by bol najlepsi solux. Na tie dezinfekcne spreje pozor, nemusia zaberat aj na parazity. Navyse je to riadny sajrajt, neviem ci je vhodne to dat na plysaka ktoreho potom ani nemas ako umyt. No drzim palce, my sme dezinfikovali komplet byt po rotavirusoch a stacilo mi 🙄

sylvia78
autor
28. nov 2012

Pekny dnik, mamicky dokina mi poradila SOFTASEPT , vraj je to dobre. Len keby ste nahodou niektora potrebovala pre buducnost co nikomu neprajem, nech su nase deticky zdravucke