Do akého veku ste prali detské oblečenie samostatne?

erika_lukasko
3. aug 2012

Chcela by som sa spytat, do akeho veku ste detske oblecenie prali samostatne s detskym praskom?

graceful9
3. aug 2012

@erika_lukasko ahoj ja som neprala samostatne vôbec, vždy s naším, ale v detskom pršku

erika_lukasko
autor
3. aug 2012

ahoj... a do kedy si pouzivala detsky prasok?

mummy01
3. aug 2012

@erika_lukasko pri oboch do 2 rokov

luciferkax
3. aug 2012

Detské oblečenie periem spolu v normálnom prášku bez aviváže. moje deti žijú, bez ekkzému :D :D Samoststatne som prala možno dva týždne bábatkovsié vecičky, teraz periem osobitne len plienky

dudduli
3. aug 2012

nikdy som takúto vec neriešila,od narodenia som pri obidvoch prala veci s nasimi 🙂))

graceful9
3. aug 2012

@erika_lukasko ja ešte periem v detskom, malá má 7 mesiacov, ale pomaly asi skúsim aj normálny, pár krát sa stalo, že mala na sebe niečo, čo bolo prané v normálmnom a nič sa jej nestalo, nevyhádzala sa ani nič,,,

andrejka1983
3. aug 2012

@erika_lukasko ja som prala samostatne asi do pol roka, max roka...a tak male vecičky som častokrat preprala len tak v rukách. Niekto nedava napr. avivaž, ja som davala,ale asi až po polroku🙂....a tak podla mna je jedno v akom prášku perieš, len ho netreba často menit , aspon do roka dvoch vobec, aby dieťatko nechytilo daky ekzem alebo kožnu reakciu na zmenu prášku 🙂

huxy
3. aug 2012

no ja ešte stále periem dcérke osobitne /má 17 mesiacov/,a v tekutej lovele.už to beriem viac menej automaticky.ale keďže nám pomaly dochádza toto balenie,tak veru rozmýšľam,že vyskúšam klasický prášok a uvidím.no prať budem naďalej osobitne,väčšinou mám aj tak prací deň len raz za týždeň a periem emke,nám svetlé a tmavé 😉

ichbinich
3. aug 2012

Uplne samostatne som neprala nikdy, vsak nie sme prasivi 😉 Ani sme nemali zdravotne problemy, ktore by vyzadovali samostatne pranie.

Prala som v Ultra Sensitiv prasku, lebo je bez parfemov, asi do 4 mesiacov. Potom som postupne prihadzovala synove veci do prania s normalnym praskom, a kedze nemal ziadnu reakciu, sensitiv prasok som dominala a nedokupila. Pouzivala som aj avivaz, najprv tu bez parfemov, teraz normalnu. Ale ja aj tak preferujem tie jemne, zvycajne byvaju biele.

sandrika1986
3. aug 2012

Ja som prala detské vecičky zvlášť, pediatrička mi odporučila tekutý prášok Lovela, ten som používala do 12 mesiac mojej dcérky. Potom som už prala s normálnym práškom a spolu s našimi vecami.

ludka77
3. aug 2012

@erika_lukasko ja som prala tiež všetko spolu a v detskom prášku a dokody?? hmm kým mi nezačal ten detský smrdieť 🙂 asi do 18 mesiacov (používala som najprv batole a potom lovelu). Niesme ani alergici ani ekzémisti 🙂 neviem ako to riešia takýto ľudia, inak máme sušičku a sušim všetko tam tak všetky nečistoty (teda vačšina) je tým z prádla preč

sharmana
3. aug 2012

stále periem osobitne.. teda hlavne ak ide o spodne prádlo, tak to určite.. mne by sa to hnusilo dat mm spodky, moje prádlo a malej dokopy... jediné čo sem tam dám spolu je, ked mám ja nejaké tričká farebné a dcérka napríklad tepláčky a tričká, tak to už dávam dokopy... asi do 18 mesiacov som používala lovelu a aviváž lenor pre bábätká, potom už normálne tekuté pracie prostriedky... ja používam perwoll... chvalabohu alergie dcérka z pracích prostriedkov nemá.. 😉

zuzikkaa
3. aug 2012

@erika_lukasko nikdy som neprala osobitne detske veci 😕 😕 😕 ved nemame chrontu 😀 😀 😀 aj ked je pravda ze manzel ma vacsinu veci tmavych tak jemu zvlast ale inak tricka a podobne vsetko spolu... detsky gel som pouzivala ba pri prvom synovi-1flasu a potom uz bezny gel

nedavno jeden lekar o tomto rozpraval ze vobec nieje treba detsky gel-prach ale hlavne je prat na 60° a ak sa perie na nizsej teplote tak treba zehlit a tym sa nici vsetko skodlive a oblecenie je tak vhodne aj pre novorodenca 😉

►takze nie minat peniaze na najdrahsi detsky gel ale kupit poriadnu zehlicku 😅 😅 😅 ◄

zuzikkaa
3. aug 2012

@sharmana co je na manzelovych spodkach??? ved peries pre to aby sa vyprali necistoty a nie ze sa z jednej veci prenesu na druhu... 😨 😨 😨

katecameron
3. aug 2012

prala som oddelene len kym boli uplne deticky malinke take perinkove potom uz nie a zehlím svetko doteraz iba ponozky nie 😀

sharmana
3. aug 2012

@zuzikkaa mne sa to proste hnusí 🙂 moju malú považujem stále za nevinné voňavučké bábo a nejaké spodky, či už mm alebo moje prádlo by som vživote nedala k spodnému prádlu mojej dcérky! a nikdy ani nedám 😉 ja periem tiež na 60tke, ale spodné prádla, uteráky a plienky... ostatné aj na 40tke....
čo sa týka práškov, to si musí vyskúšať každá mamička sama, ja som chcela predísť alergiám, preto sa odporúčajú detské gély, lebo sú šetrnejšie na detskú pokožku, nejde tu o vypratie, lebo v tomto ohľade sú podľa mna slabšie 🙂
žehlit žehlím samozrejme, hlavne malej spodné prádlo, mám na to dôvod, zápal močových ciest..

kalifa28
3. aug 2012

ja asi do 6 mesiacov, potom už v normálnom pracom prášku osobitne a po mesiaci už aj spolu s našimi vecami... žehlila som tiež asi tak do pol roka.... potom už nie, jedine teraz šatočky, rifle, aby neboli pokrčené a tvrdé.... ak je dieta zdravé, nič netreba prehánat 😝

carodejnica
3. aug 2012

Novorodenecké veci som teraz prala osobitne, lebo toho bolo viac, ale inak som dcérine veci vždy prala spoločne s našimi vecami, roztriedené podľa farieb a materiálu. Nezdá sa mi to nehygienické, veď sa to perie, aby to bolo čisté a potom plácha. 😕 Zhruba prvé dva-tri mesiace v detskom (kým sa mi neminul) a neskôr v obyčajnom prášku.

Podľa mňa oveľa dôležitejšie ako typ prášku (čo je podľa mňa len marketingový ťah) je radšej dôkladnejšie pláchanie, moja práčka má takú funkciu a tú využívam...

mariakajelova
3. aug 2012

Ja ešte stále periem vgecičky malej

v sensitive prášku a zvlášť. Je to pre mňa lepšie aj kvôli žehleniu.

bianca
3. aug 2012

@erika_lukasko stale periem oddelene a to bude mat mala 4 roky.Pride mi to tak spravne.
@zuzikkaa bakterie pri 40 tke neznicis.

gubcikova
3. aug 2012

@erika_lukasko teraz periem všetko spolu má 6mes.a nemá žiadne vyrážky nič.kým by sa mi naplnila jedna pračka s jeho vecmi tak to by už nemal nič na seba

zuzikkaa
4. aug 2012

@bianca ved preto je dolezite to zehlenie

kepassa
4. aug 2012

u nas sa perie malickej oblecenie spolu s vecami po starsej /4r./ v detskom prasku pouzivam persil sensitive al. dreft bez avivaze, klop klop dobre nan reaguje aj malicka. Neda sa prat samostatne kazdej veci zvlast, pretoze ma dost silny reflux takze sa perie kazdy jeden den a je toho plna pracka a samozrejme, ze aj starsia toho vzdy nakopi pretoze sa zaspini, spoti teraz v lete, ma spinave veci z ihriska...nase veci periem separatne od detskych ale tiez s persilom sensitive al. arielom sensitive ale s avivazou

nela82
4. aug 2012

nikdy som to neriesila a ani som o tom nepocula-az po zaregistrovani tu na MK 😀 😀 😀 😅 😕

Prehnana cistota-sterilita nici imunity tým nasim detom 😉

My sme vyrastali bez automatickych praciek...a nemame tolke trapenia s koznymi chorobami ake maju poniektore deti v dnesnej modernej a sterilnej dobe 😉

senoble
4. aug 2012

dcerka-reaguje ekzemom na prasky,avivaze aj mydla a sampon.....od malicka lovelu,asi do roka a potom lanzu az do teraz,nesmieme nic menit
syn-od malicka lanzu,ine sme neskusali koli dcerke....perem svetko spolu,len ked sme kupili iny prasok a dcerka sa hned vyhadzala,nabehol ekzem,tak som iba nej prala zvlast

nikitavb
1. jan 2015

Ja periem v mydlovych orechoch dcerkine aj svoje spolu na 40. Zehlila a separovala som cca do 3 mesiacov. Manzelove veci periem osobitne lebo ma vsetko tmave a vacsinou dost zablatene :D

trevis12
1. jan 2015

Ja periem osobitne a od narodenia s normalknym gelom na pranie. Avivaz davam detsku sensitiv...a zehlim...a aj flasky ked umyvam pouzivam normalnu jar, ziadne detske specialne saponaty. Takisto nepouzivam ziadne flaskove vody pre dojcata ale obycajnu prevarenu...v minulosti nic taketo nebolo a sme tu...kopu veci je zbytocne vyhodenych penazi lebo ,,jeden clovek povedal,, ....jedine ak dieta ma naozaj kozne choroby ze neznesie obycajny prach

shira_
2. feb 2015

samostatne nikdy. vsetkym dokopy, triedim len podla farby a periem v prasku ktory nikomu nevadi.

natalka13
2. feb 2015

sme vsetci jedna rodina, periem vsetk spolu.

@sharmana tvoja mala sa ani nikdy nekupala s tatinom vo vani? Predpokladam,ze ani na kupaliska nechodite.

anula
2. feb 2015

nikdy. Vzdy som prala vsetko spolu a v normalnom prasku s normalnou avivazou.