Hysterické dieťa

oravese
13. júl 2014

Ahojte chcem sa spytat ako riesite u vasich deti "hisaky". Ked napr. nedostane co chce a hodi sa o zem, kope nohami a vrieska. Dakujem za rady.

lyzzy
13. júl 2014

@oravese.... Párkrát sa nám to stalo....prekročila som ho a odišla.Keď zistil že nikoho ten rev nezaujíma tak prestal

ankanl
13. júl 2014

aj u nas sme to riesili odchodom a pomohlo to vzdy.Teraz uz len staci povedat, ze ak s tym neprestane tak idem, a uz je klud.Len nekricat, kludne povedat ;)

zita19
13. júl 2014

ignorujem. Aj za cenu, ze ostalo vrieskajuce lezat na zemi uprostred obchodu a ja odchadzam. Sice nenapadne sledujem co sa dalej deje ale absolutne som to ignorovala. Presne ako pise @lyzzy prekrocit a ist si po svojom. Mozno nezaberie na prvy krat ale az na 20., ale urcite zaberie.

piacere
13. júl 2014

u nás to nezaberá už tri roky... keďže má štyri a do zeme sa hádže od roka... Nezaberá v tom zmysle, že on prestane, ak si ho v tej aktuálnej situácii "nevšímam".... ale aby s tým prestal úplne, že "však to nemá efekt, tak čo sa budem o zem plieskať"... tak to nie.... Tak ja mám asi divné dieťa? Vytrvalé? Bude politik.....

althejka
13. júl 2014

Ignoracia.

oravese
autor
13. júl 2014

Dakujem za rady.

siska53
13. júl 2014

@oravese vonku: sup do kocika alebo na ruky a rovnou cestou domov. Za vresku,kriku,ale neoblomne.
doma: odchod do inej miestnosti alebo som zacala robit cinnost,ktora ho mohla uputat. Aj sa tak zvacsa stalo.
syn mal horsi vzdor,v reve bol vytrvaly dost,aj polhodku,dcerka je tam teraz,no u nej to trva kratsie,aspon zatial. 🙂

siska53
13. júl 2014

@oravese a len maly dodatok: hystericke dieta 🙂

lady511
13. júl 2014

@oravese ahoj aj ja som pridala tému,,kde mam velmi živé dieta a neviem čo s nou,,takisto sa hodí o zem ked ju akože nechám v obchode,,nie že by pribehla ale ona reve na zemi ,,trieska odvráva,,dokonca ked sa jej aj cudzí ludia prihovoria aj po tých vrieska,,takže toto isté riešim,,,nedá sa s nou nikde,,máme 2r a 8m a som na pokraji zufalstva ved aj ja mam právo íst medzi ludí,,samozrejme chodíme tam kde sa aj mala može zahrat,,na ihriská,,do ddetských kutikov,,ale treba niekedy íst aj ku doktorke,na urady a pod,,,takže si pomaly už vlasy trhám napríkad včera som bola v parku,,hned oproti je reštaurácia kde som si dala kofolu a objednala som si pizzu,,,mala pri mne sedela asi 2 min potom odbehla sa hojdat,,fakt te hojčky su asi 2 metre od tej terasy kde som sedela ale už ked sme šli zaplatit,,išla samozrejme somnou lebo by som ju nenechala bez dozoru samu vonku tak som hladala penaženku a ona sa mi vytrhla a bežala von,,a toto mi robí stále 😒

zita19
13. júl 2014

@piacere vsak raz prestane. Treba len vytrvalo ignorovat. Po hadzani o zem pridu ine formy vydierania. Napríklad vytrvaly plac, hadzanie veci o zem (vsak hrncek to neboli ako ked si svacne gebulku o zem), naskor trieskanie dvermi (puberta) ale nepomoze nic ine len ignorovat, ignorovat a dosledne trvat na svojom.

lyzzy
13. júl 2014

@zita19... Nám to zabralo na tri krát.Raz doma,raz na ulici A raz V obchode.Nikdy viac to neurobil.

katarinamarkova
13. júl 2014

presne tak 🙂 odskusane -ignoracia, zachovananie pokoja, prip. este tesne tesne predtym hodenim sa o zem zabera odputanie pozornosti niecim inym, ale nie vzdy sa da ten moment odhadnut 🙂

syrik
13. júl 2014

Tak toto poznám. Ja som včera bola už totálne zrelá na psychiatra, už som revala ako malé decko.Moja tiež - stačí jej niečo odmietnuť, vonku zmeniť smer, vybrať z vane skôr, ako jej pasuje a už nás je počuť na samom vrchu panelaku. Ešte len ráno vstane a už začne mraucat. Nemôžem ani variť, lebo ona nepocka, keď niečo chce.Rovno sa hodí O zem.Najnovšie odmieta cez deň spat, jesť, chce iba mlieko, takže potom je unavená a ja som na nervy z celodenného mraucania. Začala má kopať, bit,z ničoho nič a bezdôvodne sa hodí O zem A hučí. Pobyt vonku ani nehovorím. Dúfam, že ju to prejde. Rady a tipy, čo tu padli, vyskúšam 🙂

lyzzy
13. júl 2014

@syrik.. Keď ťa udre.udri ju naspäť...Nie silno samozrejme.A potom jej vysvetli že tak ako.to boli ju tak to boli aj teba

oravese
autor
14. júl 2014

@lady511 Chapem vas u nas to bolo to iste u toho starsieho tiez sme s nim nikde nemohli chodit a teraz troska lepsie, ale nie celkom.

syrik
14. júl 2014

Najnovšie, dnes ráno o šiestej...Celú noc sa budila s revom, kopala, metala sa - robí to často a zuby máme vonku už a ráno som jej dala mlieko a ako som si ľahla do postele, zas hystericky rev a kopanie do mňa. Hucala hádam hodinu. Už mám pocit, že jej vadím ja,lebo akonáhle som odišla vedľa, sa ukludnila. Takže celý panelák mal dnes O budík postarany. Najhoršie je, že každá takáto situácia vo mne vyvoláva pocit zlyhania. Mám pocit že som veľa vecí zanedbala a nedá sa vrátiť čas. Ide o to, že som cholerik. Muž presný opak. Viac k nemu inklinuje, zo mňa asi cíti nervozitu. Niekedy na muža normálne ziarlim, že je malá tak na neho naviazana. V týždni všetko klape, papa,spí, až na tie záchvaty, no cez víkend nechce jesť, odmieta cez deň aj večer spat, keď je muž doma. Ozaj klobúk dolu pred maminami, čo máte viac detí, ja mám pocit, že nezvladam ani jedno.

siska53
14. júl 2014

@syrik mojej tiez prekaza po zobudeni,ked sa jej niekto prihivara,ci cvcw ju vybrat z kocika ci postielky..uz ju poznam,tak ak vidim,ze sa jej to nepaci,idem prec,necham ju,nech si este driemkajuc povolka,ona potom pride uz bez placu a kriku. Tak ona zas az tak,nereve,ale da to najavo. To skor syna,ked chyti amok,musia vsetci pocut...
skus to spravit tak,ako si spravila..daj jej to mliecko a nechaj ju tak..mozno to zaberie...a inak,asi naozaj citi z teba nervozitu...moja mala napr.k muzovi dosy dlho nechcela a on trd abyva dost podrazdeny..stres v praci a urcite zdravotne problemy robia svoje...az teraz ide viac k nemu...ale tie deti tu nervozitu a ja mam,pocit aj unavu citia a vtedy ako na just su zlostnejsie,viac vymyslaju...aj ja (my) mavame zle dni...no energiu tazim z tych lepsich a,cvicenia (hoci teraz som,uz tri tyzdne nebola) raz do tyzdna..

sharlotta
14. júl 2014

U nas ignoracia absolutne nepomaha, len sa dostava do vacsieho hysaku. Mozem kludne odist, ona sa hodi o zem a reve. Ked sa jej stratim z dohladu, reve este viac, ale vobec sa nedvihne a nebezi za mnou. Mam to odskusane niekolko krat a nie len ze na sekundu, ale aj na 10 minut. Raz tak doma vydrzala vrieskat hodinu a pol, to som sa zatala a ignorovala, robila si svoje, ze skusim, ktora z nas to dlhsie vydrzi (vydrzala ona). U nas pomaha ukludnit a potom prichadza trest, ktory vysvetlim. Kricala si, tak ideme domov, neposluchala si, uz ti to nekupim(v obchode a isli sme kupit trebars nanuk), vecer - uz nebude rozpravka pred sanim....a pod. Ale prejde to asi len vekom, teraz uz sama povie, ked sa ukludni, ze uz to nebude robit, ze to bolo skarede.

chikitka
14. júl 2014

@siska53 presne dnes sme takto odisli z dvoch ihrisk... v jednom chcel nasilu nastupovat do rychlo roztoceneho kolotoca za jazdy...nedal si povedat... a mensi mi papkal kamienky, uplne uzasna kombinacia pre moje nervy... a z druheho sme odisli, lebo odchadzal na cudzej motorke prec z ihriska... tiez si nedal povedat. a zakoncil to kopancami a stipanim... najprv som si myslela ze to ustojim, ale 10 minut som ho rvala do kocika, mensi zacal revat tiez a ked do mna zasa kopol, nafasoval... niekedy je to boj 😖 aj sama so sebou...nie som nadsena ze maly dostane, ale obcas to asi potrebuje, lebo inak sa to neda...najradsej mam tie pohlady inych mam, ktore sa tvaria ze to nepoznaju... 😵

siska53
14. júl 2014

@chikitka to sa len tvaria. 🙂
a myslim si to preto,lebo vidim ako moj syn udivene pozera ci pozeral na deti,ktore akurat robia cirkus.. A pritom ho on este obcas robi tiez.


maly mi raz taky cirkus spravil,ked som bola v 7.m.! Som,myslela,ze predcasne porodim,nechcel odist z ihriska a mi trvalo,nez som,ho napchala do buginy..a to mal len 22m.!

cobhan
15. júl 2014

aj u nas sa obcas pritrafi...mame trosku nevyhodu, ze mala je az moc odvazna, kludne sa pusti aj sama prec a to ma 2 roky. Doma obcas dostane na zadok, hlavne ked sa niekam musime dostat nacas a ona si zmysli, ze nikam nejde. Vtedy je to najrychlejsia cesta, dostane, urazi sa, spravi, co po nej chcem 🙂 Vonku, kde dostat nemoze (co este ale ona nevie, nepochopila zatial ten rozdiel) tak ju len vezmem na ruky, pevne chytit, ze sa ani pohnut nemoze a ideme. Sice to trosku trva, ale vacsinou som uspesna 🙂
Inak nasa sa o zem nechadze, ona si decentne lahne, pripadne zacne buchat hlavou o mur, podlahu, nabytok, cokolvek je v dosahu...potom sa prepocita, udrie sa viac, zacne plakat, ze boli a ukludni sa. Co pomohlo nam je nechodit casto na miesta, kde hysak hrozi - v nasom pripade k rieke kamene hadzat, nebrat ju nikam, ked je unavena a kazdy den ju fyzicky znicit - behom, skakanim, nahananim sa. Hysaky su castejsie, ked je vonku skaredo, nikam sa neda ist a ona je takpovediac nevyburena.

oravese
autor
16. júl 2014

U nas to vratenie nepomahalo.

lucretia7
5. okt 2015

Ahojte maminy, vy mate mozno niektore stastie, ze mate prisposobive deti. Ale u nas take veci ako "prekrocit a odist" alebo ignorovat vobec nezaberaju. Nerozbehne sa za nami, reve este viac a kluden tam aj ostane, uprostred obchodu alebo kdekolvek na zemi. Na neho vydieranie vobec nezabera. A trva to uz niekolko mesiacov. On sa hodi o zem a reve napriklad kvoli tomu, ze som otvorila dvere a chceli ich on. Ale to som dopredu nevedela. Niekedy aj povie, ze to mam urobit, a ked to urobim, tak reve ako tur, ze to chcel on. Co je vsak nas najvacsi problem, ze poslednych par tyzdnov mame strasnu hysteriu kvoli noseniu na rukach. Len co vyjdeme z brany alebo prideme niekam, chce ist na ruky. Ja ho vsak uz tolko nemozem nosit, som v 5. mesiaci a tvrdne mi brucho. Dost ho dviham cely den, nie to este nosit na rukach. Kocik nepomoze, lebo on chce na ruky. Pritom ked ideme na ihrisko alebo do herne, tak tam beha a lozi o dusu. Len mimo zabavy sa necha nosit. Manzel ma toho uz tiez dost, predsa len 2,5-rocne dieta nie je najlahsie. Ked som s nim vsak sama, to je uplne zle, lebo vsade vresti a hadze sa o zem, nakoniec musime ist domov za strasneho revu. Obavam sa, ze do porodu uz budeme sediet len doma. A potom si to tiez neviem predstavit, pretoze mat na rukach dve deti, to bude narocne. Stretli ste sa uz s niecim takym? Mate tip, ako to riesit? Dakujem.

siska53
5. okt 2015

@lucretia7 tiez najvacsi vzdpr mal maly akurat,ked som bola tehotna - nechat vyrevat,kym sa neukludni som robievala len doma. Inde sup do kocara,aj za cenu revu a odtlacit domov. On sa po takej polhpdine ukkudnil. Tiez som ho uz nemohla tolko nosit, vid moja skusenost prispevok z 2014.
Jemu najhorsi vzdor pominul tesne pred narodenim malej. Potom.to bolo lepsie,zas horsie a tak doteraz.
Ale najlepsie je ostat kludny skor sa utisia -moja skusenost.
Malu mam revajucu najma teraz po nastupe do skolky,je to s nou katastrofa reve za vsetko,muz na nervy,ja som uz zvyknutejsia. Tiez som obcas na nervy,lebo aj vyflusnuta po praci,ale som uz za tie roky otrlejsia.

Skus mu vjadrit pochopenie,pomenovat jeho pocity,mne sa to celkom osvedcuje... Nie vzdy to zabera sice,viac asi u starsieho...
Zabera aj to,ked som naschval este povedala,tak zacni revat,alebo hod sa o zem. Alebo este viac rev,to je slabota..... Musis zistit,co nanho plati. Ale urcitr nie dalsi rev dospeleho (praktika muza,ale to len situaciu zhorsi,ci capnutie..).

mia18112
5. okt 2015

Tak na nasho teraz uz 5 rocneho fesaka tak isto nic nezaberá......Je pravda, ze tie jeho amoky máva už menej často, ale ignoracia absolutne nezaberala. Vydrží ziapat aj hodinu vkuse. Najlepsia perlicka bola, ked som ho nechala v detskej izbe s tym, že ked sa ukludni, najde ma v kuchyni. Doliezol za mnou vytočený do vyvrtky - červený a ziapal : ,, Ako toto jedna mama môže dopustit svojmu dietatu ???? ,, . Skoro som odpadla, co zadrel a ako to sformuloval (a to mal 4,5 roka !!!!!).

anega79
5. okt 2015

ignoracia, ak sme doma, poslem ju do svojej izby a moze si tam kricat, ona o chvilu pride s tym ze sorry ak vonku sme, tak idem tiez prec a tajne ju pozorujem. ono bolo s nou uz horsie, teraz relativne poslucha, cim je starsia. ma 4 a pol roka

jana_eyre
5. okt 2015

dieta necham tak a pockam kym ho to prejde.. potom si to s nim "vydiskutujem".. doma ho v hysaku odnasam do inej miestnosti a prekricim jeho krik s vetou, ze nech vyjde ked sa ukludni.. chvilu tam reve a potom vyjde a ospravedlni sa, ze to uz nikdy neurobi.. samozrejme sa to opakuje 😀

lucretia7
6. okt 2015

Dik baby za odpovede. Len sa spytam, nechali ste deti tak, kym sa ukludnia, aj na verejnosti? Lebo doma sa to da, to aj ja zvladam. Ale najhorsie je to vonku, ked ho necham lezat na zemi a revat, tak to evidentne ostatnym vadi, cakaju, ze nieco urobim. A ani mne nie je prijemne, ked napriklad uprostred obchodu lezi a zjape ako keby sa mu nieco stalo. :-/

jana_eyre
6. okt 2015

@lucretia7 podla okolnosti.. ak by som sa velmi ponahlala, asi by som zakrocila.. ak by som mala viac casu, tak ho necham tak - u nas to nastastie netrva nejako extremne dlho.. na ostatnych sa vykasli, ludia budu zazerat aj keby si urobila cokolvek - vzdy sa najde niekto kto si bude mysliet, ze "on by to urobil lepsie ako ty"..

inak aj ja sa niekedy pozriem na taketo jaciace dieta a mozno ma mamicka dietata pocit, ze zazeram, ale ja si vzdy pomyslim, ze "toto dobre poznam" 😀 😀 niekedy aj detom poviem - aha, ten chlapcek je uplne ako ty 😀

katka1981
6. okt 2015

@piacere, je to len tvrdohlavost, ked bude mat 5,5 by sa to malo zlomit 🙂