Kedy začať strihať nechty na nohách bábätku?

elena213
13. apr 2013

Ahojte, vsetko je v nazve. Mne moja pediatricka tvrdila ze nhy mam zatial nechat tak, ze nechty sa tam same lamu. Nezda sa mi to. Co vy na to? Dakujem vopred.

bubutko
13. apr 2013

my sme strihali prvykrat az teraz - v styroch mesiacoch. ale to preto ze zatial mu nebolo co strihat, strasne pomalicky mu rastu. na rukach sme mu tiez azcali strihat az okolo mesiaca ked mal. to uvidis, ale je to pravda ze na zaciatku su to len take tenucke nechtiky ako papier, to je makke a asi by to aj same odpadlo. riad sa intuiciou.

masinka
13. apr 2013

je pravda, ze tie nechtiky aj na rucickach, aj na nozickach sa zo zaciatku lamu aj same, ale obcas ostanu po nich take spiciky a babatko ma potom doskriabanu tvaricku ak mu nedas rukavicky. Na nozickach sa ti zase moze zachytit pri obliekani a urcite mu to nie je prijemne. Takze pokial neskriabe, netreba do toho babrat, ak skriabe, tak zobrat poriadne ostre noznicky (nie tie tupe akoze babatkovske ktorymi neodstrihnes ani papier) a ostrihat. Ja som najmladsej ostrihala nechty na rukach uz v porodnici - skriabala ako cica Mica 😉

fadda
13. apr 2013

Ja som malej na zaciatku nechtik len odlupla,take tenunke nic. Zacala som strihat asi az v 5-mesiaci.

domak2
13. apr 2013

ked treba 😉

sachmetttt
13. apr 2013

My sme tedy strihali hned ako sme prišli z porodnice. 🙂zo začiatku som sa bala aby som jej neubližila a teraz sa zasa bojím aby som ju na to strihanie vobec chytila 😉

evening_star
13. apr 2013

Na rukách som ostrihala hneď sko sme prišli z pôrodnice, tie boli dlhočizné, ale na nohách presný opak - presne sa nepamätám, ale asi tak v treťom-štvrtom mesiaci som mu ich prvýkrát ostrihala, tie mu akosi pomalšie rastú...

lejlla
13. apr 2013

ja som strihala ked som videla ze ma dlhe.na ruckach to bolo skkor 2-3 mesiac na nozkach asi po 4-tom nejak...