Ktorý krém na zapareniny by ste mi poradili ?

nasedeticky
10. jan 2011

Máme neustále problém so zapareninami. Skúšal sme niekoľko krémov..

romaroma
10. jan 2011

fedor ma casto az plienkovu dermatitidu, vtedy je dobre okupat v repiku a na suchu pokozku natriet jemne obycajnou mastou s rybim olejom.. ja ju pouzivam aj preventivne, ale tenucku vrstvu. trochu smrdi, ale pride mi najlepsia.
sem tam skusim aj imazol, ale to tiez len na noc a tenucko.

miska333
10. jan 2011

mi mame doma pre kazdy pripad nivia sos okamzita pomoc pri zapareninach

natassa
10. jan 2011

sudocrem

jankaku
10. jan 2011

Nivea SOS krem funguje na vselico je jednoducho super 😉

matko9337
10. jan 2011

Nám sa osvedčil kúpeľ v repíku a potom krém proti zapareninám od Weledy. Je trošku drahší, ale je perfektný. A samozrejme treba vynechať všetky druhy vlhčených utierok. Stačí namočiť textilnú plienku do čistej vody a jemne pretrieť zadoček 😅

syslica
22. jan 2011

Všetky rady sú dobré, skús navyše ožarovanie biolampou (my máme Bioptron), do dvoch dní po zapareninách/dermatitíde ani stopy. 🙂

bebaka
22. jan 2011

IMAZOL,IMAZOL a ešte raz IMAZOL!!! Je na predpis ale je najlepší na svete.

olivova
22. jan 2011

imazol, sudokrem, rybia masticka....skusala som milion, bola bez plienky, mali sme vsetko ocikane, ale treba vetrat - nakoniec som volala do nemocnice, co som uz nevedela, co mam pouzit - poradili mi pityol (neviem, ci y/i nie je naopak 🙂 ) nie je to moc vhodna masticka pre deti - je napisane na letaku, tak som sa dost zdrahala, ale pomohla...nepouzivala som ju casto, ale ked som videla, naznaky zapareniny, tak som malu natrela...skutocne zabral...
Ked nezaberaju na zapareniny ziadne masticky, deticky nechavaju v nemocke pod lampou....A aj tak ich natieraju pityolom.....

nadhera
22. jan 2011

chlapci nemali zapareniny, skor len, ak boli chori , ale vzdy imazol pomohol. Kedze su uz vacsi a nahodou daky problem - pouzivame nivea na zapareniny.

janak1979
27. jan 2011

sudocrem...

pepsyna
27. jan 2011

PENATEN!!tu ho sice nedostat ale ja som vyskusala XY kremikov, kedze sme mali odbobia ked mala neskutocne zapareny zadocek-az take pluzgieriky 😒 a skusali sme vsetko aj pityol nam dokina dala ale najlepsie nam pomohol penaten-posiela mi ho teta z rakuska... 😵

jarunka111
27. jan 2011

u nás jednoznačne účinný a jediný BEPANTHEN 😉

sandrik
27. jan 2011

my sme s malym tiez vyskusali vselico (sudocrem, bepanthen, imazol, bupchen...) zrejme kazde babatko zareaguje inak, ale najlepsie sa nam tiez osvedcilo do vyliecenia uplne vylucit vlhcene utierky alebo este po nich poumyvat zadocek cistou vodou alebo cajikom z repiku, dobre vysusit! a potom natriet nechtikovou Weledou, dnes uz pouzivame len ju

sisi08
27. jan 2011

mne sa najlepšie osvedčila Nivea na zapareniny. Príčina zaparením by mohla byť aj v jednorázových plienkach, keďže sú chemicky bielené. odporúčam skúsiť látkové, či už obyčajné, alebo moderné látkové plienky, mám veľa druhov, najviac odporúčam Wonderoos- je to kapsová nohavičková plienka, do kapsy sa vkladajú plienky zo savých materiálov. Samotné nohavičky majú zvonku nepremokavú vrstvu, takže nie je potreba vrchných nohavičiek, a vnútorná strana, ktorá ide na kožu bábätka je z flísu. Pri popišaní stečie moč do savého jadra a flís ostáva takmer suchý, dieťatko nemá pocit mokra. Naozaj úžasná plienka, a veľmi rýchlo schne. Internetových obchodov s plienkami je niekoľko.

terezka044
27. jan 2011

u nas na 150 percent WELEDA z DMky. najlepsi kremik. ked aj mame poranenu kozu,zapareniny, cervenu kozicku..hocico.staci dva krat natriet a uz je to v pohode. aj bratove decka ju pouzivaju, je najlepsia

martinka17
28. jan 2011

aj malý mal príšerné problémy, vyskúšali sme všetko: Imazol, Nivea, Sudocrem, Rybylka, Aviril, .......asi 7 druhov. Nakoniec som prestala úplne používať vlhké utierky a krémiky a všetko sa stratilo. Ostali sme do 6 mesiacov len pri bavlnených utierkach a čistej vode a bolo po problémoch. Dodnes vlhké veľmi nemôžem a krémik len po kakaní, halvne ten SOS nivea a imazol.

kathlen
18. máj 2011

Sudocrem Sudocrem a znova len Sudocrem, ja som dostala vzorku uz v balicku ked som odchadzala z porodnice a este som nemenila. Mozem len vrelo odporucať.

kovackaadka
18. máj 2011

A čo tak obyčajná modrá indulona? u nás pomáha na všetko 🙂 🙂 🙂

kefka
18. máj 2011

u nás vždy zabral Bepanthen alebo Nivea SOS krém 🙂

elenka.k
19. máj 2011

vieš čo Elenke zakaždým pomohla Rybilka a Markovi Imazol - už keď mal veľké zapareniny.

pe
20. máj 2011

mne sa zda najucinnejsi kremik Bepanthen, ja pouzivam na Luckin zadocek iba ten, a to ma strasne citlivu pokozku, musim vzdy starostlivo vyberat, aku kozmetiku jej dam na telicko... velmi sa nam osvedcilo cistit zadocek len cistou vodou, potom trosku povetrat - to malu strasne bavi vyvalovat sa holou ritochou, natriet dobre Bepanthenom, vzdy natriem aj tie zahyby, kde plienka najviac tlaci a aj samotnu ritosku, no a samozrejme prebalovat co najcastejsie, aby ani moc ani stolica nedrazdili dlho pokozku... ten Bepanthen sa mi velmi osvedcil, moze sa pouzivat stale, nielen ked uz je zadocek zapareny, a minule mi velmi pomohol aj na popraskane bradavky, takze dalsia vyhoda...

matsches
12. dec 2011
katushka16
13. dec 2011

sudokrém a bioptron

katka3012
15. dec 2011

bepanthen a sudokrém

martina149
16. dec 2011

Ja používam Sudocrem ale my sme nemali nejak problémy so zapareninami sem tam červenší zadoček pri zúbkoch,keď bola redšia stolica.Ale viem,že na zapareniny je dobrý aj Pityol.

stardust
16. dec 2011

na vsetko Bepanthen.

oskarik
12. jan 2012

po vyskúšaní Imazolu, Sudocremu, Nivei, Pityolu,.. - na už zaparenú riťku nám zabral iba Bepanthen..

estherka73
22. feb 2012

Nás ani raz nesklamala jecorisova /rybacia/ mastička v zelenej tube od slovenského výrobcu /tuším Vulm/, používala som ju pri každom mojom krpčekovi a teda ani raz žiadna zaparenina, či vyrážka 😉

silvia123
22. feb 2012

používam rybaciu masť, ale keď bolo veľmi zle vždy sa spolieham na Pityol -najlepšie účinkoval v noci, večer umyť vodou a mydlom riťku a natrieť všade kde je zaparené a do rána sa to o viac ako 50% upravilo a na druhý deň často kontrolovať a umývať po každej stolici a natierať ďalej pityolom a dostala sa nám riťka behom 3 dní do normálu vždy a to sme prekonali aj rotavírus... ale hneď po úprave som prešla späť na rybaciu masť, pityol by sa nemal dlhodobo používať! A skúsila som sudocrem, imazol a aj bepanthen, z týchto troch zabral najlepšie imazol, ale pri väčšej zaparenine trvalo dlhšie hojenie ako s pityolom, takže ak sa objaví hnačka, tak nešpekulujem a jednoznačne dávam pityol!

ducci
23. feb 2012

my pouzivame bepanthen a super 🙂 fakt odporucam, ked je ritka zaparena, tak to hned po natreni zabera... a pouzivame aj preventivne - iba taku jemnu vrstvu 🙂)