Robíte výnimky, keď máte návštevu?

lejlla
1. jún 2015

Maminky chcela by som vediet,ako riesite(by ste riesili),vy doma takuto vec:
Doma mate urcite kazda nejake pravidla s drobcami co sa tyka poriadku,hraciek,jedla....(najskor poupratovat hracky,potom vytiahnut dalsie,jest v kuchyni za stolom,z vonku vzdy umyt ruky,nie prehnane sladkosti,nenicit hracky.....)to som dala LEN PRIKLAD.
Doma sa tieto pravidla vzdy dodrziavaju,ale ked pride ku vam na navstevu napr:svagrina s drobcom,kamoska s drobcom...dovolite aby sa to porusovalo?trebars ze im dovolite jest v obyvacke,alebo mozu prehrabavat sladkosti...alebo hocico co by ste im bezne zakazali?
Myslim ci sa tvarite ze nic,aj ked viete ze keby tam nebola navsteva tak to zatrhnete?Alebo upozornite aj drobca na navsteve ze u nas sa to robi tak a tak,toto sa u nas nerobi...?
Dakujem za kazdy nazor a postreh 😃

sissy27
1. jún 2015

@lejlla niečo málo povolím nad rámec, ale zas odtiaľ potiaľ a nemám problém aj druhým deťom určiť hranice...

bonaqa2013
1. jún 2015

@lejlla ja zas všetko povolím a potom všetko musím poupratovať ja. Dúfam, že ma návštevy za to milujú.....

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejlla
autor
1. jún 2015

@esterba takze by si nemala problem napomenut aj navstevu keby napr:skakala po gauci a tvoja dcera by sa pridala?
Kolkokrat moj syn povie svagrininej dcere "ale my toto nemozme robit" trebars ked su v izbe ,no ona veselo pokracuje...napomenula by si aj pred jej mamou ze u nas sa toto nerobi?

lilimoni
1. jún 2015

@lejlla jooj u nas pravidelne napominam decka 🙂 ked skakala so sesterkou po gauci, tak som normalne povedala baby neblbnite lebo si makovice naburate 😀 ale ma dovolene sladkosti pri telke s deckami papat 🙂

seahorse27
1. jún 2015

Sladkosti su pri navsteve dovolene nad ramec...neviem si predstavit, ze by som navsteve ponukala sladkosti a mojej dcere by som ich nedovolila jest...ona to aj patricne vyuziva a natlaci sa vzdy doprasknutia :D Potom mava kvôli tomu zakaz sladkosti aspon na 3 dni...Ked robia decka u nas velky bordel a hluk, tak nemam problem ich napomenut aj pred mamou dietata, ktore je u nas na navsteve. Vacsinou ku nam ale chodia normalne mamy, ktore si svoje decka postrazia a napomenu same 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeennyv
1. jún 2015

@lejlla tak co si tyka navstevy urcite rozoberat byt detom nedovolim....ked som strazila deti, s bratrancom sa dalo, s nim nebol problem... on bol vychovavany v podobnom duchu ako ja cize lozenie po nabytku, po oknach atd ho ani nenapadlo...ale jedna sesternica sa odvazila aj liezt po skriniach ako tarzan...to sme uz zakrocili my a ked nepomohlo, tak sa musela robit policajta jej mama...som za to, ze v kazdom byte platia vseobecne pravidla, ako baby pisu ze skakanie po nabytku a lozenie po spalni po skriniach je tabu....ale to ako sa napr stravuju ich deti a co im oni davaju alebo ako k nim pristupuju je ich vec....

tova
2. jún 2015

haha ze zakazat skakat po gauci? a co mu spravia? ked je to bezpecne , tak ano dovolila som ked boli mensi skakat tak, aby sa neudreli. A ked prisla navsteva tiez mohli, ale ked bolo nieco nebezpecne je jedno ci moje dieta alebo cudzie, povedala som pod dole lebo sa udries. Cudzie deti v dome nikdy nemam same stale s rodicom, a nemam problem povedat aby nelozili do skrine, niekedy na horne poschodie ked chceme dole pit kavu a mat ich na ociach, pod postele a miesta kde neni bezpecne, alebo naozaj mozu nieco rozbit, spravit velky neporiadok. Aj mojim detom kamaratky povedia a mi to nevadi, pretoze cudzich pocuvaju okamzite, a ja ich musim napomenut aj par krat. Aj v skolke maju pravidla , aj u babky, deda kazdy ma ine, zivot je o pravidlach a treba sa ucit od mala. samozrejme aj ruky umyvat, nenicit hracky, sladkosti s mierou, aj hracky odkladat sa snazim aby dodrziavali, ale trocha menej ked maju kamaratov, (kamaratka nikdy neodide aby nekazala svojim detom poupratovat aj s mojimi aj nami, upratujeme vsetci a my u kazdeho tiez)

nair
2. jún 2015

Ja si myslím, že dieťa na návšteve by si malo dovoliť menej ako doma, a rodič by ho na to mal upozorniť, čo je normálne u jedných, u druhých nemusí byť 🙂 Myslím tým skákanie, robenie neporiadku, krik a pod...

bubelko
2. jún 2015

@lejlla moj dom, moje pravidla. Co nedovolim vlastnym detom, nedovolim ani cudzim... 😉

lejlla
autor
2. jún 2015

@esterba nie nemala som problem,len u nas sa nehadze hrackami,ako hadzala svagrinina(vyslovene hadzala)a po hre sa upracu.teda deti same si to upracu...a ked som upozornila ze sa hracky mozu ponicit,a treba po hre upratat,tak nezaujem...ja sa snazim vzdy deti na navsteve mat pod kontrolou,preto ma zaujima ako je to inde...samozrejme nestojim nad nimi s palicou a nebuzerujem 😃ale ked uz sa to vymyka normalu,co by si bezne moje deti nedovolili ,ci zakrocite aj pred rodicmi dietata

lejlla
autor
2. jún 2015

@bubelko trefne napisane👍👍👍

eeffka
2. jún 2015

@lejlla samozrejme, moja svagrina ma volnou vychovou vychovane deti , podla mna su ako opice... ale nech si u nich robia co chcu, u mna budu dodrziavat pravidla ako: jedlo sa neje na zemi, papiere do kosa, po gauci sa neskace a do cudzích skrin sa nelezie a nevresti sa
Kedze oni to maju fp, dam do laty aj jej deti. A ak ideme na navstevu ku nim moje deti idu podla mojich pravidiel a ich nech aj barak zburaju. Len zaujimave je ze ked som tam tak zrazu ich volna vychova sa meni na zakazy...

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka333
2. jún 2015

@tova ako zakažem decku skakať po gauči?? Chytim ho za paprču a odtiahnem preč...a urobí to znova tak ho odtiahnem preč. Nech si ničia nabytok doma. Ja nemám len tak eurá na novu sedačku...Ale je to vec pohladu samozrejme, skočí mi na to nejako blbo a budem mať doma pokazenu vec, ktorá nestoji ,,5 korun,,.

Všetko je to o rodičoch a ich doslednosti. Nehovorím, že treba byť otrokckí a sparťanskí, ale u nás doma neznesiem žiadne skakanie po gauči, behanie po byte, vešanie sa po stenách, lozenie mi do spalne, jedenie v obyvyčke na gauči (pukance na zemi pri telke sa mozu)
Raz sme mali navštevu, kde mala zjedla keksik a s takými čokoladovými chapadlami mi chcela chodiť po byte...a čo som už naozaj šiši aby som to tak nechala, ved mi všetko umaže. Alebo švagrinine deti hraju doma v byte hokej v chodbe, puk lieta kade kde, prišli s hokejkami aj ku mne na straženie 😠 a čo som ja ,,štadion Ondreja Nepelu,,? Ak iným nevadí, že si celu domacnost zničia deckami tak mne to vadí. Ja tie peniaze viem aj lepšie investovať napr. do spoločných vyletov a nie do renovácie po nespratných deťoch, aj keby to boli moje.
Su aj navštevy kde ,,skusnem,, viac...našla som už aj ,,čipsy,, v skrini po navšteve ale zurila som ako pes a dlho sme ich potom nevolali. Neznášam navštevy po ktorých musím robiť velké upratovanie, takých sa snažím domov ani nevolať, našťastie máme len jedných takých známych a ta ich mala už je väčšia tak viac sa jej dá dohovoriť alebo teraz ked je pekne sa snazime stretavať hlavne vonku.

maca283
2. jún 2015

Aj ja urobím kompromis ale tiež sú tam hranice

dankaa78
2. jún 2015

Ked mame navstevu tak maju aj nase decka povolene.Vedia ze pocas bezneho dna mame urcite pravidla🙂
Takze urcite pocas navstevy daj detom aj upratovaniu volno🙂

lejlla
autor
2. jún 2015

@sardinka333 tiez mam podobny nazor na to vsetko...som tiez za nech sa pohraju,ale odtial potial!trebars hore schodmi nase deti necapu steny,drzia sa zabradlia a svagrinina ruky od keksov ,jedenia a rovno po schodoch okolo steny samozrejme...som pekne na nu ,zetreba si utret rucky a chytat sa zabradlia,nie steny a svagrina pohlad na mna ze co ,,,sak v pohode.este sa nadomnou pozastavila,,,,

lejlla
autor
2. jún 2015

Zienky dakujem vsetkym za nazor 💙
dost mi to pomohlo...a rada si este nejake precitam.

dedian
2. jún 2015

u nas plati moj dom moje pravidla... som slusna ale dorazna a niekto nema problem to respektovat.

michaela1711
2. jún 2015

Ja sa vždy snažím aby to dodržoval sem tam sa stane že prekročí hranicu ale on je niekedy pri návšteve hanblivý tak chvýlu je kludní a potom začne vystrájať. Ja veľakrát po mojom synovy upracem hračky a niekedy ho donútim aby si ich on upratal ale on strašne nerád upratuje po sebe hračky ako pomocník niekedy by chcel práve pomáhať na čo je ešte malý ale nachvýlu mu požičiame vysavač alebo metlu nech sa učí ale to svoje nie a nie upratať. Musím doslova nanho začať kričať až potom počuvne a to aj vtedy musím nanho striehnuť či si upratuje.

tajka1986
2. jún 2015

@lejlla viem mna si sa nepytala,ale ak mozem odpoviem ti. Ano jasne by som napomenula aj navstevu ze sa u nas neskace po gauci,nekresli na steny a podobne. Ked ma matku ktora nevie co sa patri a co nie, nemam problem okriknut aj cudzie dieta 😉 chodia k nam bohuzial aj tak navstevy co nemaju ziadnu vychovu a su ako odtrhnuti z retaze 🙄

tajka1986
2. jún 2015

@lejlla nabuducej daj svagrine farbu a valcek do ruky a moze ti vymalovat. Nebol problem pocapkat,nebude problem vymalovat 😎 a deti mozu pomahat aby si to zapamatali 😀

lejlla
autor
2. jún 2015

@dedian ja sa tiez snazim vzdy pekne vysvetlit,len mi pride ze svokra zo svagrinou a malou ked pridu tak ona bez toho aby sa opytala,beha svojvolne po dome,do jednej detskej,druhej...ako som vyssie pisala u nej je vsetko normalne a u svagrinej a svokry zrejme tiez a nakoniec na mna pozeraju jak z inej planety,no ja by som na navsteve take spravanie deti urcite nedovolila!

lejlla
autor
2. jún 2015

@tajka1986 jedine tak s valcekom 😂 to isto zaberie
Ale ja si potom uz pridem divna ze stale napominam,aj syn povie mamina Nina robi ....(co oni nesmu) a svagrina miesto toho aby ju napomenula,tak aaa sak nic nerobi,ona sa len pohra,pozrie,...bla bla bla.Toto ma dost vytaca ze ja som doma a nie ona😠

dedian
2. jún 2015

@lejlla ja to robim tak ze ked k nam pridu na navstevu ine deti hracky dam k nam dolu aby sme ich mali na ociach a ony nemali dovod chodit hore a vzdy pri prichode im poviem ze na poschodie chodit nebudu, napr. Lukasko, na poschodie nepojdes. vsetko co potrebujes je tu dolu. deti si zvykli ze ziadne behanie u nas nefunguje. obcas sa stane ze niekto toto nerespektuje ale necakam kym ho rodicia upozornia, hned zasiahnem a prikazem ist dolu zo schodov a hrat sa pri nas. Dieta nepoprosim, prosto jasne prikazem.. proste respekt musi byt..

sardinka333
2. jún 2015

@lejlla no ved benevolencia niektorých je dych vyrážajuca....chcu mať klud od detí tak ich nechaju robiť čo chcu. Uplne ma to vytača...švagrinin malý nepočuvne a nepočuvne ona povie že ,, má svoj svet,,. moje deti niesu ziadne neviniatka ani anjelikovia ale ,,odsať podsať,,. a ked sa to týka mna tak nemám problém aj inemu dieťaťu slušne povedať že toto ee....

lejlla
autor
2. jún 2015

@dankaa78 no ja zasa nestojim nad nimi s palicou,aby upratovali alebo sedeli 🙂,samozrejme ze sa pohraju,pobehaju ale ked odchadzaju tak by mala asi pomoct upratat aj navsteva,hrali sa predsa spolu,,,inak by to zostalo len na starsom synovi...a capat steny s rukami od jedla,na to by som sa mala len pozerat,ved nato je tam zabradlie,ale aj tak ked som povedala ze ruky si utri,potom sa chod hrat,tak uz po mne cudne pozerali...

lejlla
autor
2. jún 2015

@dedian nooo citas mi z duse 👍,,,presne takto si to predstavujem aj ja,a myslim ze tym deti vobec netrpia,ani su neni obmedzovane.takze asi som neni divna ja ze 😃?