Som zlá mama?

anavila
11. jan 2012

ahojte...neviem, či to je len také obdobie, ale mám pocit zo seba, že niesom práve najlepšou mamou, aj keď by som ňou chcela byť. Ako vidíte v mojom profile, mám tri malinké deti. Ide o to, že by som sa im chcela maximálne venovať, ale varím, upratujem, a to mi zaberá dosť času...stáva sa, že na nich niekedy aj kričím...Miško mi v poslednom čase robí hrozné nervy.. ...všetko ničí....stále neičo vyvedie...chce len sedieť na linke a pomáhať mi pri varení, keď mu vezmem varešku tak sa rozčúli, krčí a potom aj ja kričíma 150 ďalšich príkladov by som mohla menovať...ľudia, stále pozerám v telke, v časpoisoch ako sú mamy k svojim deťom milé a stále láskavé...aj ja som , ale nie vždy...chcela by som sa vás opýtať, či som sama v takomto "stave" alebo je nás viac...milujem svoje deti a chcem im to najlepšie, ale stale cim dalej tym viac mám pocit, že im dávam príliš málo...a že to nezvládam..a bonus : manžel príde domov z práce a ja prestávam pre ne existovať...normálne mi to niekedy pripadá, že ma neznášajú...ked sa napríklad udrú a idem im to pofúkať a pomojkať ich, tak ma len odstrčia a ťahajú sa k otcovi
:( ako to mám zlepšiť? poradte. dakujem

sisaha
11. jan 2012

@anavila mas na seba prilis velke naroky. aj ty si iba clovek. Mas tri velmi male deti, necudujem sa, ze obcas prasknu nervy...Ze sa tahaju za otcom, ked pride z prace? Ty si okukana, on novy...Je to normalne....

anjelicek26
11. jan 2012

@anavila - ved si uplne normalna. Prosim ta aj ja sa snazim po nich nekricat, no da sa to? Neda.Nemozu si dovolit vsetko a niekedy treba ukazat, ze dost, stacilo. Tiez sme ludia a mame len jedny nervy. Milujes svoje deti, si dobra mama, tatino je im vzacny, je to tak aj u nas, ale v noci sa plazia len ku mne aj ked sa im nieco stane 😅

Skus sa uvolnit, ukludnit, dat si cappucino a nechat ich chvilu robit bordel, ved sa nepozabijaju a tebe to upratat nebude trvat viac ako inokedy - rozidle povysavat trochu a vela bordelu nevidim a pozbierat 20 ci 40 hraciek tiez moc nie 😅

Nesnazit sa mat vsetko perfektne, nesnazit sa zvladnut vsetko, lebo tak to nefunguje, to si potom kandidat na burn out syndrom po par rokoch. Na maminy v casopisoch zabudni. Napisat sa da vela. V reale mame vsetky svoje dobre a zle dni, alebo dobre a zle minuty. Pod ciarou sme dobre maminy a deti nas miluju.

susika
11. jan 2012

jeeeej, ja mám len dvoch a aká som rada, že nie som taká "zlá" iba sama.asi je to všade rovnaké, deti sa vyvýjajú, vyvádzaju, my sme z nich nervozne. v takom prípade zaklapnem uši a oči, nič nevidím a nepočujem, kým netečie krv,t ak nereagujem. stačí chvilka takéhoto vypnutia a predýchania a fungujem v pokoji dalej.narodiel od teba mne manžel nepríde domov večer a ani nikto iný, tkaže takto fungujem 24 hodín denne, týždne a týždne po sebe, vymýšlam program, ked malá nie je v školke, až sa konečne vráti ocinko a ja si vychutnávam, ako na nom vysia a prídu iba ked je zle, alebo malý ide spať.aj to sa mi otočí vhrbtom a zavesí sa na tatka, lebo mama chodí iba ked treba isť spať, jesť a obliecť sa.inak fungujem rovnako ako ty.neboj sa, nie si zlá matka, iba chceš všetko na 100% dobre, asi ako každá mamina.ocino chodí na týždne,dva domov, oni sa ho za ten čas nabažia a potom zasa lezu za maminkoua ja osm ta naj na svete pre nich.tak žiadne strachy, si pre nich jednotka a žiadny tatko ťa nenahrdí.občas vpni, zober si len bábo k sebe, a sleduj dvoch starších ako sa hraju.ja si tiež sadnem ku nim do izby, ked sa hraju, sledujem ako sa hraju, zareagujem, ked sa klbčia o hračku, alebo blbneme spolu, ale chcu byť aj sami, tak im nechám. ale varenie a upratovanie cez den nehrozí. varim iba po večeroch, ked tu ako tak ostane ticho, upracem tiež a rano hurá do rovnakého kolotoča.samozrejme najväčší neporiadok počas dna tak za behu sa uprace.....tak si držme palce

traktor
11. jan 2012

zla mama je ta co sa nestara, nezaujima sa o svoje dieta..ty si pre svoje deti ta najlepsia mama, aku len môzu mat..ale velmi vela si na seba nakladas..ziadna mama a zvlast mama 3 takto malickych deti nemôze chciet, aby bolo doma perfektne upratane, super navarene, detom na 100% venovane, uz len chyba, aby si bola ty vycancana, mala perfektne upravene vlasy, vyobliekana s usmevom na tvari..toto sa deje , ano..ale vo filmoch, v casopisoch najdes tiez take foto, ale realita je uplne inde..nestresuj a nechci mat vsetko tip top..lebo to nezvladnes a prevalcuje ta to..aj ty si potrebujes oddychnut, ..3malinke deti daju zabrat..a to, ze deti idu za otcom..to je tiez normalne..ak by bol on doma s nimi a ty by si pracovala, tiez by si im bola vzacnejsia.bud rada, ze sa nanho tesia 😉 ..drz sa a neries co nemusis..si skvela mama 😉..aj ked mas obcas neporiadok, aj ked obcas nestihas, aj ked mas obcas mastne vlasy, aj ked obcas nakricis, aj ked..........stale si dobra mama, lebo lubis 🙂

amanda683
11. jan 2012

moja mila @anavila 🙂 tak to nas je potom asi viacej zlych matiek,lebo ja som na tom rovnako a to mam zatial iba jedno dieta 😎
Za to si ale nemyslym,ze sme zle matky(aj ked je pravda,ze ked uz malemu capnem po zadku,tak mam aj ja taky pocit) Nas maly je zasa take cislo,ze sa nechce dat obliect,nechce si dat kvapky do nosa,nechce si natriet tvar kremom atd.a to nikomu,az pridem ja a bez problemov mu mozem tieto veci spravit 😉 😉 😉 Vsetci sa mi smeju,ze mama je autorita 😎 😎 😎 Ale mozno je to len o tom,ze ja okrem toho ze sa snim samozrejme zahram,pomojkam,poblaznim,ho aj vyhresim,niekedy fakt nakricim a vycapem po riti.Ostatny nie(tatino,svokra,babky),ti sa s nim len maznaju,mojkaju,vsetko mu dovolia,potom im skace po hlavach 😀 😀 😀Dieta treba naucit,ze je cas na hru a je cas na to,ked maminka ma pracu a vtedy sa musi chvylku zahrat same 😉Ked maly zacne kricat,tak si ho nevsimaj,to bude pre neho poznanie,ze svojim krikom nikoho nezaujal a prejde ho to.Ja necham maleho aj pol hodinu,je to sice hrozne na pocuvanie,ale co uz.A to on este kope do dvery a podobne veci,taky maly nervak,ale tiez neviem,ako inak mam na to reagovat.Prekrikovat ho urcite nebudem 🙄

ludkastofi
11. jan 2012

Ahoj anavila- to, čo si napísala ty vo svojom príspevku sa dosť podobá na náš život 🙂 ale ja si z toho nerobím veľkú hlavu a tak ako sa hovorí papier (časopis) znesie veľa.držím prsty a želám pevné nervy- aj ja ich občas strácam 🙂

diniro
11. jan 2012

Si uplne normalna mamina, len je toho na teba vela. Nie je to sranda sa starat o tri malinke deti aj jedno da poriadne zabrat. Skus ak by ti deticky niekto povaroval a "vypadnut" z domu aspon na dve hodky a trosku vypnut. Ja mam dohodnutu mamu na piatky a tie su iba pre mna o deti sa vyborne postara a ja zas "vypnem" a naberiem sil na dalsie dni a veci za, kt.by som sa jedovala lahsie potom znasam. Aj moj mm je stale v praci pride vecer a chalani ho zeru,lebo im je vzacny mna uz maju okukanu. Pre nich je to zmena a ja zas chvilku mam klud lebo nepocuvam stale mami mami mami. . .uz je potom aj tato. Si vyborna mamina, len je toho na teba velmi vela. Domace prace niekedy pockaju aj tak to deti znova rozhadzu, zamazu. . . . . A zbytocna robota a znova to iste musis dookola.

montinka
11. jan 2012

@anavila nie si zla mama. len mas toho vela, hmmm o par mesiaov mozno budem mat aj ja taky pocit. a to ze idu za otcom je normalne, ved s nami su stale a chcu si uzit aj ich ked pridu.neboj sa urcite to nie je tym zeby ta nemali radi. nas ocino byva mesiac prec a ty zden doma a za ten tyzden nemozem malej umyt ani zuby alebo precitat rozpravku.stale len ocinko.🙂 takze neboj sa urcite si pre svoje deti ta najlepsia mamina na svete.🙂

stvura
11. jan 2012

@anavila si super mama, mat taky maly rozdiel medzi detmi a zvladat vsetko je na gratulaciu! Mna jedine co mrzi je to, ze sa nemozem venovat kazdemu dietatu ako by si vyzadovalo (nestiham aktivity co ine mamicky s jednym dietatkom), ostatne nejako nevnimam. 🙂

cmulinko
11. jan 2012

@anavila v prvom rade nie si sama..ani poctom deti a malym vekovym rozdielom a ani svojim pocitom''zlej matky'' 🙂 .bez ohladu na pocetnost rodiny...byt rodicom nie je lahka uloha....a byt stale milym, usmievavym a nevsimavym rodicom mi nepride prirodzene 😀 ....nepatrim medzi matky z katalogu 😀 kricim...samozrejme,ze kricim...a nie len sem tam....kricim denne 😀 😀 ale pokial nic ine nefunguje,tak rozhodne sa nebudem tvarit,ze sa nic nedeje a vsak su to len deti a vsak je to len malicky bordel okolo mna a vlastne len malicko su neposlusne moje deti 😅 a vsetko mam pod kontrolou....zial nie vzdy mam vsetko pod kontrolou...jedine moju lasku k mojim detom,ta sa nemeni ani v pripade,ze kricim od zlosti az ma na konci ulice pocut 😀 😀 😀 A co sa vasho tatka tyka...co viac si moze uanvena matka po celom dni s 3 detmi zelat? 🙂 Nemas co zavidiet manzelovi.....moje deti to robia tiez...do chvile,kym som im na ociach 😀

sante81
11. jan 2012

si skvela matka a patrí ti môj obdiv ze si vychovala a vychovávas deti ktoré maju medzi sebou maly vekovy rozdiel, a más za sebou aj 3 tehotenstvá, drzím palce a fakt klobuk dole

kamilka22
11. jan 2012

hlavu hore, si uplne normalna a dobra mamina. Ja mam deti iba dve a s rozdielom 2 roky a 4 mesiace a jacim kazdy den. Tiez sa za to neznasam, ale zaroven viem, ze u nas to obcas inak ani nejde. A to, ze sa tahaju za ocinom? Bud rada, aspon si chvilku vydychnes. Obcas lutujem nasich susedov, lebo toho hluku, co narobia moje deti a aj so mnou dokopy 😀

dusika11
11. jan 2012

podla mna musis byt riadne unavena..ako ti radia maminky skus obcas byt sebecka a vypadnut..ja mam len dvojicky a niekedy som unavena ako aj dnes 🙂a s unavou ide aj ina odolnost voci stresu...
@stvura pridavam sa ku tebe..mam dvojicky a jedine co ma mrzi ze nemam sancu sa zvlast venovat kazdemu dietatu a brat ohlad na jeho potreby..musia spat spolocne vstat spolocne..spolocne jest..a musia mat rezim..inac sa to neda

lucikan
11. jan 2012

@anavila no pozeram na tvoj vekovy rozdiel medzi detmi a veru to musi byt neskutocna makacka 😉 klobuk dole 🙂
Urcite nie si zla mama, ale si unavena mama. Ja by som ti poradila v domacnosti robit minimum veci, uprace sa cez vikend, skus riesit cez den iba to varenie. Rano navar a potom sa cely den venuj deckam. Hrajte sa spolu, chodte von, v ramci prechdzky nakupte (toto neviem ci je mozne, respektive ci sa odporuca vstupit s tromi detmi do obchodu... 🙂 ). V kazdom pripade zvolni, toto musi byt nesmierne psychicky narocne, tak bud na seba velmi dobra. A dokup este jednu varesku - aby si nemusela brat malemu 🙂

vodnarky
11. jan 2012

@anavila -nemyslim,ze si zla mamina...zle maminy nemaju zo seba samych taketo pocity..si len clovek s jednymi nervami...aj mne sa niekedy stane,ze uz mam toho dost..a to ja mam len jedno rozotmile dievcatko 😀 .. 😅 ty mas 3 deticky,co je urcite psychicky narocnejsie..klobuk dole!...🙂 no netrufam si povedat,ako by to bolo somnou pri troch.. 😅 😀 😉

henulienka
11. jan 2012

@anavila vieš čo, mám podobný rozdiel medzi menšími deťmi a veľmi dobre viem, o čom hovoríš... niekedy mám dni, že už len zápalka a vybuchnem..... ale našťastie to nie je často. Najhoršie je to, že keby sa jednalo len starať sa o deti, tak nemám problém, na ne mám trpezlivosť vždy, aj keď vystrájajú, len keby som nemusela variť, nakupovať a upratovať a všetky ti veci okolo... a to už si snažím uľahčiť si to ako sa dá, zamrazujem jedlá dopredu , robím nákup na viac dní....
Manžel chodí z domu ráno o 5.30 a chodí domov o 18.00 takže v podstate je celá domácnosť na mne, a pritom on je úžasný otec, lebo aj keď príde unavený ako kôň, vždy sa deťom venuje a pomôže mi s nimi večer. A je to presne tak aj u nás - ocinko sa objaví, mamina môže ísť do kelu.

Neviem ako ti poradiť, čo zlepšiť, lebo sama to nemám ešte vyriešené, ale prišla som na to, že musím využiť každú voľnú chvíľku, keď spia na to, aby som urobila niečo, čo sa od nich nedá, alebo aby som si aj ja troška sadla, vypila si kávu, prečítala niečo na koníkovi... A niekedy, keď už mám dosť, nechám všetko tak, vypnem polo uvarenú polievku, nechám tak riady, bordel v izbe a ideme von...

Ale som strašne šťastná, že mám tri krásne deti aj s takým malým rozdielom a keby som si mala vybrať, chcela by som ich takto ešte raz 😎

andrejka1974
11. jan 2012

je to uplne normalne aj ja niekedy stratim nervy a vybuchnem vobec nie si zla mamina ja mam 4 deti vo veku 18,14,11 a 3 a cakam dalsie babatko najmladsia je dcerka a ta k tatovi inklinuje najviac vlani ked mal manzel dovolenku tak po dovolenke aj mama zabudla na 2 tyzdne povedat stale len tata tata mala je teraz v obdobi vsetko sama nesmiem jej ani len pomoct s jedenim, s obliekanim az ked pride a povie nejde to a ked vecer pride tato tak je len jej teraz cez prazdniny bol s nami doma a ona stale len tato smie tato moze ty mama nie ziarlim troska ale chapem ju ma doma samych chlapov su dni ked nezvysim hlas a su dni ked fakt vsetky deti maju svoj super den a ja nestiham vsak ani my obcas nemame svoj den 🙂 🙂 a manzel ide z domu o 5.30 a prichadza o 18.30 tak vsetko je na mne rano skolka deti do skoly nastastie som doma tak doobeda si porobim co treba a pobede sa venujem detom ucime sa spolu potom sa zahrame ideme von

dyba
11. jan 2012

@anavila no určite si dobrá mama,len potrebuješ pomoc. nie si superžena,aby si všetko stíhala. nečítala som príspevky ostatných mamín, ale ja som to vyriešila nasledovne. mám ,,iba,, jedno dieťa a chcem sa mu venovať,ale potrebujem aj spať a niekedy aspoň na hodinu vypadnúť. okrem mm mi nemá kto pomôcť.a chcem aj navariť, aj upratať, chceme byť aj s mm spolu . našla som si takú slečnu,študentku, ktorá sem tam príde k nám a pohrá sa s malou,ja si zatiaľ porobim,čo potrebujem.
Slovensko je ešte v tomto 100 rokov za opicami. že mať niekoho,kto mi pomáha. a ešte v takom malom meste.a finanče?tá kočka to robí za minimum. a v rozpočte sme si to ani nevšimli. prestala som sa napchávať čipsami a nalievať kofolou a mám peniažky pre tú kočku. môžem len odporučiť. a reakcie okolia? že čoo? óperka? proste sedlač.kašlem na nich.ale vidím,ako mi ostatné maminy závidia 😉

lypka
11. jan 2012

ja si myslím, že je to všetko to tom, že tie matky, ktoré sú naozaj zlé sa nad tým nezamýšľajú a myslia si, že sú najlepši na svete a bohužiaľ jednu takú poznám 😢

luba142
11. jan 2012

@anavila moja mila, ja mam deti 2 a medzi nimi 5,5 rocny rozdiel a mam doma to co ty popiujes 😀.....aj ja kricim, idu mi obcas na nervy ich skriepky, pri ktorych revu jedna na druhu a teraz najnovsie ta mensia pri najmensom pokuse jej nieco zobrat starsia dcera , zacne vrestat a revat, lebo caka ,ze budeme starsej nacavat a mensiu lutovat, mam toho za cele dni az az, hlavne cez nejake prazdniny,kedy su obe cele dni spolu, vecer okolo 5 pride muz a ja mam pokoj pretoze, mala sa zavesi na neho, musi ju aj vecer kupat a ukladat spat, tak aspon takto mam trochu vecer kludny 🙂

juliap
11. jan 2012

@anavila si uplne normalna mama ... Misulko prisiel do obdobia, kedy si chce vyskusat, kam az moze a je to uplne v poriadku, aj nas Jarko uz prichadza do tohto obdobia, posledny tyzden skusa, co moze hadzat o zem, kedy sa moze zlostit, skusa v nestrazenej chvili niekoho z rodiny ustipnut a caka nase reakcie ... a ze sa tahaju k mm ked pride domov? jasne, ved s tebou su cely den, je to pochopitelne a bud rada, urob si vtedy chvilku pre seba, urcite si potrebujes oddychnut aj ty ... a co vidis v telke, to su len filmy a kratke zabery a vobec nie realita, kazda mamka niekedy zdvihne hlas a sem tam capne po zadocku

lussy23
11. jan 2012

Nemám, rada, keĎ tu mamičky píšu, že sú zle mamy. Podľa mňa mamička, ktorá svoje deti ľúbi, chce pre ne to najlepšie a venuje sa im, je doboru mamou.
Sme nedokonalí, hnev je v tomto svete bežný, nikto sa mu nevyhne, netreba si to vyčítať. Každá mamina, či otecko zvyši hlas.
Podľa mňa ste veľmi dobrá mamička. 😉

babul83
11. jan 2012

Táto téma mi veľmi, ale veľmi padla vhod. 🙂 Už pár týždňov som rozmýšľala, že to sem dám aj ja. Že sa mi uľaví, keď to tu vykecám... Niekedy som už mala pocit, že susedia si musia ťukať na čelo, keď ma počujú. Tiež mám pochybnosti, či to zvládam, či sa im dosť venujem, či som dobrá matka. Však hádam áno, keď ich ľúbim a viem, že oni ľúbia mňa a vedia to tak pekne dať najavo, že v tej chvíľi aj zabúdam, že pred piatimi minútami som po nich vrieskala a viem, že za ďalších päť budem znova. :D To tak pomôže, keď si tu prečítam, "že nie som v tom sama" :D
Hore hlavu maminy, sme "najsamlepšie". 😀

etuska
11. jan 2012

@anavila
urcite si minimalne taka dobra mama ako kazda jedna tu z nas co sa snazime venovat detom.Mas moj obdiv-3deticky pod 3 roky/neviem si to predstavit.

Skus aspon 1 den v tyzdni vypnut-uvarit napr. len spagety a zobrat ich niekam na ihrisko,pozvat kamosku s detmi,vypadnut niekam von a vypnut

lillah
11. jan 2012

Tak sa pridavam....ja sa otvorene priznam, ze som zla mama.... kricim na deti ked robia zle....ked sa nevedia vpratat do koze dostanu aj na zadok....momentalne keby nepisem tento prispevok tak ich asi roztrhnem ako zaby 😀 lebo starsi prave vysypal pokladnicku s mincami. Mladsia vyhadzala topanky z botnika. Vsade mam bordel lebo nejako tieto dni nestiham. Mame nabity program... zubar, lekar, skolka, nakupy, volacky po uradoch, chystanie narodeninovej oslavy a pecenie torty.... Dva dni po sebe mam strasne migreny (trpim nimi od detstva)...takze sa mi toci hlava a vraciam.... a ked pride muz domov este po mne zazera lebo som nestihla
poumyvat riad....
Ale tak co uz..... nemoze byt predsa kazda dokonala 😅

zuzana_m
11. jan 2012

@lillah ja tak isto 😅

olifcek
11. jan 2012

si super mama a jedna z mala, ktora sa na nic nehra 😉

4ocka
11. jan 2012

@anavila ahojky,asi sme natom rovnako. Ja mam sice len dve a rozdiel rok a pol,no...nervacila som,sem tam este nervacim...najhorsie je ked s mi v jeden den nazbiera vela roboty..riad umyvat kazdu chvilu,varit,pradlo vesat...do toho maly chodi,leziee...ked ho dam ku hrackam,nechce...jaci ako pavian,mne to usi trha...aleno dam malej hracku,on jej ju berie..place ona,jaci maly..usi mi drape...naberacku mi stratili,...hracky dofrckane vsade...mala kolko krat hlucha,uz musim kricat aby nieco urobi,potom zasa uplakana ze kricim...niekedy po riti hodim,cp nechce...no nervy..a anineviem ako a uz je 6 hodin vecer a treba kupat,obliekat,nakrmit,zuby umyt,uspat..a dookola..mm ze naco hento upratijem,ze to bude znpva rozhadzane.. 😖 vex to nemusim nic upratovat potom...nervy...my s mm mame pravidlo,ze ked bud zakricanim,alebo niejako inac rozplaceme dieta,ten kto ho rozplacmusi pomojkat a udobrit..aby sa nedialo ze jeden je zly,druhy dobry..bolacky fukam hlavne ja,ale ak je doma aj tatik,tak ide aj za tatikom..vies ako..lepsie ed dvaja fukaju a dvaja polutuju B-) tiez sa citim ako na prd mama,hlavne ked nezvladam hnev..ked nestiham to co chcem..ked robia bordel..vr..no smazim si.povedat,ze nechcem byt ako moja matka...bitky,bitky..bitky..vrla,velmi vela sa s detmi,hlavne s dcerkov(2.5) stiskam,maly sa este nechce tolko mojkat(11m) ,boztekujeme sa,kazde rano ked vstane dostane boztek a otazku- ako si sa vybobkala?(vyspinkala) a co sa ti snivkalo a vzdy mi odpovie- o sipovej ruzenke 😀 postiskame sa a potom moze zacat den... Poviem jej ze ju lubim..a este- lubis ma? A ako velmi? Aa,Matik ma lubi? A tatik,opyytaj sa tatika ci ma lubi...ked place,tak utreme slzicku,..uplne krasne..tak sa mi to tak vyrovnava 🙂 neboj,len musis vediet poveday a dost...postiskat deticky...robota pockka..alebo ked uz nakricis,nenechaj to tak,pekne udobrit..ja som mala zle detstvo..ani si nepamätam ci.okrem po bitke ma inac matka objala..slovo lubim? To som si myslela ze sa hovori len frajerom.. 😖 dat mame pusu??? Ee..mne mama nehovorila milo,zdrobnenina..nic take..a bratovo ano,objala,aj vyhresila..ale ..robila rozdiel..on bol baskedbalista,tak sme chodili povzbudzovat,ja som choddila na tanecnu,a myslis ze prisli na moje vystupenie?? Nie...petko sem,petko tam...a ja som musela upratovat,riady imyvar...kokos..no nervy..a tiez bol moj brat o rok a pol mladsi..ja som chcela preto prve dievcatko a druheho chlapceka(presne ako nam to vyslo,aj vekovy rozdiel ako sme chceli..) aby sa lubili,aby som maleho naucila posluchat aj starsiu sestricku,a tak ako sa naucila mala uprqtat,tak aj maly..a tak isto ho naucim prat a uvarit si nieco,aby sa nestaloze bez zeny nebude vediet palcom hnut...no uvidime ci sa podari 😀

halienka
11. jan 2012

@anavila no ja myslím, že by si práve nebola normálna, keby si pri troch tak maličkých deťoch zvládala všetko stále s úsmevom, by som si myslela asi, že si na nejakých liekoch 😀 veď ja mám len jedno a to koľkokrát vypením, tiež na ňu kričím keď už mi prasknú nervy, to sa proste inak niekedy nedá a podľa mňa to ani nie je normálne aby sme všetci chodili furt usmiaty a láskaví a vždy mať na všetko dobrú náladu...veď potom dieťa príde do sveta - škôlky napr. kde niekto aj sem tam zakričí a bude mať z toho nehorázny stres, lebo doma sa všetci usmievali a nikto ani hlas nezvýšil 😀 To je proste nereálne a trošku ma to štve na tom dnešnom trende na dieťa nezdvihnúť ani len hlas, lebo je to považované za zlyhanie rodiča, pomaly sa pokakať len aby sme rešpektovali všetky jeho chcenia a nechcenia, mne to teda nepríde zrovna reálne, iba čo to potom stresuje mamičky že či sú dobré matky a ani mi to tým pádom nepríde dobrá príprava do života. Veď ako inak sa naučia, že všetci majú niekde hranice, že je normálne ak prekročia niekoho hranice tak sa nahnevá, a takisto je normálne, že ak sú prekročené jeho hranice, tak sa tiež môže nahnevať a nie to potláčať. Netvrdím, že zámerne kričať alebo čo, ale ani do bezvedomia tie pocity potláčať a nasilu sa furt usmievať, žiadny extrém nie je predsa zdravý.
Nemeraj to, či si dobrá matka len tým, koľko si k deťom láskavá a usmiata, ale aj tým, ako sa o ne staráš, veď k tomu patrí aj to, že im varíš, perieš aby boli v čistom, prebalíš, nakŕmiš, učešeš, ideš s nimi von atď. Zlá mama je práve tá, ktorá zanedbáva aj takéto základné veci, jednoducho sa vôbec nestará a už vôbec by sa netrápila nad tým, že na dieťa kričala, keď už po 10x niečo vyviedlo. 😉 Netýraj sa pri tej všetkej starostlivosti ešte myšlienkami ako byť ešte lepšia a ešte dokonalejšia matka, lebo to je priama cesta k tým liekom, o ktorých som písala na začiatku 😀 😉

luciferkax
11. jan 2012

Ahoj. tri malé deti musia byť riadny zaberák.. ja mám dve, a večer som s vyplazeným jazykom 🙂 snažím sa byť dborá milá mama, starostlivá a všímavá manželka.. ale .. však nervy mám len jedny,,, aj moje deti dostanú krik...a niekedy neprávo.. apotomma to mrzíííííí