Spavý novorodenec

xarona
17. aug 2014

Ahojte mám otázku. Moje bábatko má 8 dní a vacsinu dna mi prespí. Spí v kuse 4 hodiny, potom sa zobudí, prebalím ho a nakŕmim, zhruba tak 15 min. na jednom prsníku a tak mi aj zaspí. Nie je to zvlástne? V plienke ma vsak vzdy nacikane aj nakakane, a neplace, takze si myslim, ze keby mu nieco chybalo a bol by hladny tak by mi to dal placom vediet, asi je takto spokojny. Vsade citam ze deti spia 2 hodiny a zhruba kazde 2 hodiny si aj pytaju jest, ale ten moj nie. Mlieka mam dost. Mali ste takúto skusenost?

tslobik
17. aug 2014

@xarona Ja myslím, že je to v poriadku. Môj malý bol taký istý. Spal skoro stále 😀 Narodil sa o 3 týždne skôr a sestričky tvrdili, že dospáva ten čas....Keby mu niečo chýbalo, tak sa určite ozve a bude plakať 🙂

charllotte
17. aug 2014

male babatka vela spinkaju, len sa napapkaju a spia dalej, aj moje deti boli riadny spaci 🙂

junova
17. aug 2014

@xarona Malé bábätko potrebuje veľa spať. Je to normálne, užívaj si to. Keď cika aj kaka je to v poriadku. Čo by som ja za to dala. Moje deti prvý týždeň tiež stále spinkali a potom prišla kolika. To bolo plaču každý večer 2-3 hodiny. Stále boli na prsníku.

kadri
17. aug 2014

@xarona gratulujem 🙂 moj syn bol taky spavec, tento rezim mal do 7 tyzdnov. kedze starsie deti mali silnu zltacku a kvoli tomu boli spave, tak som ho furt kontrolovala, ale on bol spokojny, priberal, vsetko ok. ak prospieva a dostatocne cika a kaka, mas uplne vzorne dieta, vychutnaj si to 😵

miku1
17. aug 2014

@xarona Je normálne, že takéto malé bábo vždy spinká. Moju mladšiu som občas nestihla ani poriadne nakojiť a už znovu spala. Užívaj si, kým je to takto 🙂 Ani sa nenazdáš a všetko bude inak 🙂

darinas2
17. aug 2014
Používateľ darinas2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od darinas2.

hlavne ked zacnu zubky rast 🙂

sosanna88
17. aug 2014

@xarona uzivaj si to kym mozes...je to normalne..moja o sebe riadne nevedela asik dva tyzdne, potom to vedela az moc...🙂

petuska2110
17. aug 2014

náš bol taký istý do 3 mesiaca krasne priberal a na 3mesiac v poradni mi bolo oznamene že schudol o pol kila čo je moc ked som doktorke povedala že ho nechavam takto spat aj v noci sa mi len raz zobudil alebo vobec tak mi pekne vynadala bohužial prestalo sa mi tvorit mliečko mala som len malo lebo vela spal a doktorka nakazala každe 3hodiny max budit aj menej ked chce papat. a už som nemohla dalej kojit takže sme museli UM mliečko po tyždni prevaženie pribral kilo. a tento isty pripad sa stal kamoške len skor jej mala ma 3mesiace a ked mala 2tiež schudla a kamoške sa nezacalo hned tvorit viac mliecka tiež musi UM davat a pritom som jej hovorila aby ju budila no neposluchla tak dopadla ako ja a velmi ma to mrzi ze som nemohla dlkšie kojit atd.tak moja rada znie budit kazde max 3hodky pri papani ti krasne zaspinka len preložiš dopostielky a je ale aspon budeš mat istotu že neschudne 🙂 dufam že som pomohla a prajem vam aj dietatku všetko dobre a vela zdravička 🙂

hatapkagb
17. aug 2014

@xarona Moja dcerka bola taka ako tvoje babatko.Cele 4mesiace bola uzasna,len spinkala a papala,pri nej som dokazala urobit cokolvek,navarit,upratat,oddychnut si,potom sa to ale zmenilonevadi.Tak dufam aj to druhe bude take,bola by som rada kedze som ostala sama.Dietatko budit netreba,aj ked spinka dlho,znamena ze mu nic nechyba,zobudi sa same na hlad a na prebalenie plienky.Neboj sa nicoho,bud rada,vyuzi ten cas na oddych aj ty,urob si veci okolo domu a relaxuj,potom uz nebude kedy relaxovat 😉

lienka2407
17. aug 2014

Moj maly spal prvy mesiac v kuse,aj som ho sem tam musela budit kedze mlieko mi tieklo ak nepapal po cca 3 hodkach ale uz druhy mesiac spal menej a teraz v 3 mesiaci uz spi cca 2 hodky a potom je tak 2 hodky hore uvidis zmeni sa to 🙂

sashenocka007
17. aug 2014

je to v poriadku nic sa neboj moj by spal aj 6 hpdin vkuse lebo mal zltacku musela som ho budit kazde 3-4 hodiny na papanie uzi si kym spinka zachvilu uz bude zivsi 🙂

bonaqa2013
17. aug 2014

Ak pekne priberá tak to nevadí že spinká aj dlhšie. Kľudne si choď dať malého prevážiť k detskému lekárovi.

lauricka
17. aug 2014

@xarona nie je to zvlastne, bud v pohode.

ewisam
17. aug 2014

@xarona je to uplne normalne, cim bude babo vacsie, tym menej spi a zaujima sa o svet. Moj ma 4 mesiace a ma rytmus co popisujes, teda dve hodiny bdenia... Priebezne sleduj ako sa to bude menit. je to fajn pomocka, aby si si vedela rozplanovat cas. Starsi ma 3 roky a po 12 potrebuje ist do postele 🙂 inak chyta druhy dych

isabel11163
17. aug 2014

@xarona ahoj, je to úplne v poriadku je to novorodenec a ten prespí väčšinu dňa to je v priemere behom prvých 28 dní (toľko trvá novorodenecké obdobie) 20 hodín denne a 4 hodiny je hore.. každé bábätko je úplne iné niektoré sú častejšie hore,viacej si pýtajú papať a niektoré by len spinkali..keby nebolo bábätko spokojné isto dá o sebe vedieť 🙂 ak by sa ti zdalo že spí fakt až moc a nepapá resp sa ti zdá že aj keď papá nie je to bohvie čo - tým pádom by si spozorovala že menej ciká a kaká treba to riešiť.

serpentino
17. aug 2014

Uzivaj si to,ono sa to vsetko zachvilu zacne menit,este budes spominat na casy,ked tak spinkal 😀 😀

kaktusik007
17. aug 2014

@xarona ano, mala som takeho isteho mladsieho - vdaka bohu 🙂)) akurat ked mal 3 mesiace, tak bol trosku hypotonicky, ale behom ani nie mesiaca zase potom vsetko brutalne dohnal a este aj predbehol 🙂))
bud rada, ze mas spinkajuce babatko... starsi mi v tomto veku spaval 20 minut 3x denne -- a to bolo teda fakt na prasky.

kaktusik007
17. aug 2014

@xarona a este jedna vec... aky si mala porod?? starsi bol taky prve styri dni -- siel akutnou sekciou, takze to boli este dozvuky narkozy... pises ze ma iba 8 dni, niektore deti su z toho apaticke trosku dlhsie...

danielahamar
18. aug 2014

ak sa ti zdá, že veľa spí, tak mu daj zobrať krv, možno je anemické bábo, vtedy sa veľa spí, ale ja si myslím, že je to ok, čo by dali druhé za také dieťa 😉

muffinka8
18. aug 2014

@xarona pekne papá, kaká, ciká, a spokojne spinká tak buď len rada 🙂 o mesiac to môže byť inak ... deti sa rýchlo menia

lauricita7
26. aug 2014

byt tebou by som si uzivala tento cas 🙂 moja mala bola takto asi mesiac a pol.. iba spala. ani neplakala nic.. som si tak pomyslela ze neviem co vsetky matky z toho robia taku tragediu.. ved to je super.. a potom prisli koliky :D moja pohoda padla na bod mrazu a myslela som ze zosaliem :D chvalabohu sme po neustalom skusani roznych kvapiek na koliky narazili na tie spravne (Coliprev) a malej sa ulavilo.. potom prisli zuby..a tak stale nieco.. 🙂 ale uz som na to nastavena.. takze na vsetko toto sa pozeram s nadhladom a teda len s usmevom na tvari spominam na casy ked mala spala kazde 4 hodiny a nevedela som co je to detsky plac :D