Veci, ktoré mi pomohli od narodenia môjho dieťaťa

alenka_ela
26. apr 2015

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Mam 10 tyzdnoveho synceka a dnes som si tak povzdychla nad matracikom v ktorom moj syncek spava. Povzdychla som si tak preto, lebo to bola snad najlepsia kupena vecicka do vybavicky. Poradila mi ho moja kamoska a som velmi spokojna. Napadlo ma, ze ci tu nenajdem takuto temu, ze mozno by som objavila dalsie vychytavky, ktore zase vyuzijem neskor pri hrani ci vychove. Mamicky ak mate aj vy veci, na ktore nedate dopustit, tak ich sem opiste a mozno si tak navzajom vo vela veciach pomozeme =)

emma_932
27. apr 2015

cucaci vankus 😀 kupovali sme ich na kila v Brendone, nechcel ani dudel ani hryzatka, len a len cucaci vankus 😉

alenka_ela
autor
27. apr 2015
alenka_ela
autor
27. apr 2015
tortelinka
27. apr 2015

pre mňa neoceniteľné: šatka a nosič, dávkovač mlieka, odsávačka na nos, kresielko a kopec iných vecí, na ktoré si nespomeniem 🙂 ale každé dieťa je iné..zavinovačku som pri prvom nepoužila skoro vôbec, druhý v nej zaspáva doteraz, má pol roka..prvý nemal hraciu deku..druhý ju používa dosť veľa

siska53
27. apr 2015

@sissy27 zvierata ziju nepomerne kratsie(cest vynimkam) a ich mladata dospievaju omnoho skor ako ludske mlada.
To by museli uz v 8tyzdnoch opustit deti matky a ist z domu. Alebo najneskor do par rokov. Co je asi nerealne,aby sa nejake 5-6r.dieta osamostatnilo.

sissy27
27. apr 2015

@siska53 práve preto nie je na mieste porovnávať ľudské a zvieracie mláďa... a ja som s tým nezačala...

rica1
27. apr 2015

@alenka_ela ahoj, prosímTa a kde na sk si to viem objendat ten red castle, pretoze akosi to nikde neviem najst, ☹

bielavila
27. apr 2015

@alenka_ela DAKUJEM KRASNE 🙂 IDEM KUPIT HNED ZAJTRA 🙂

bielavila
27. apr 2015

@rica1 http://forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idProdu... napr aj tu, ale to som nasla v googli prvu stranku, skus najst na heureka.sk, tam mas aj moznost vybrat si lacnejsie.

rica1
28. apr 2015

@bielavila Dakujem 🙂

alenka_ela
autor
28. apr 2015

@rica1 ja som kupila v bratislave v obchode for baby, aj kocik mam z toho obchodu

rica1
29. apr 2015

@alenka_ela ďakujem 🙂 ja som si len kukla prvoplanovo vtedy heureku a tam mi to vyhodilo ze sa neda porovnat cena či čo, tak preto som sem písala ale už som ho našla, ale je neskutočne drahý☹ 🙂
čo sa týka výbavy už sme minuli neskutočné peniaze tak uvidím ako sa rozhodnem ešte aj pre túto vychytávku 😀

alenka_ela
autor
29. apr 2015

@rica1 ano je drahy ale ked chces mat kludne dieta ked ti place tak by si dala cokolvek. Uvidis sama. No samozrejme, ze doeta sa da naucit spat aj v postielke. Ja sa o to pri druhom posnazim. Len toto prve sme si moc vuchutnavali ked sme prisli z porodnice a uspavanie v tom matraciku na kolenach bolo asi pre nas viac ako pre neho. Sledovali sme telku a pritom jeho ako spinka ako sa zo sna usmieva =) no a potom si na neho maly zvykol tak, ze vecer inak nechce byt. Ked ho tam dam, vie ze je noc a ze ma ist spat a trva asi 20 minut kym zaspi niekedy aj menej. Preneseme ho tak do spalne do jeho postielky a hotovo. Takze pohodicka vecer este pre nas. Deti potrebuju mat istoty a ked si na nieco zvyknu, ze to patri k spanku tak to vyzaduju, za to aj zaspia ked to dostanu. Niekto uspava na ciciku niekto na rukach a my v pohode pri telke na gauci a maly je spokojny. Takze teraz to berem ako najsuperskejsiu vec na svete a pomoc pred poorodnou depresiou haha

bielavila
29. apr 2015

@alenka_ela ahoj napisala si to prsne ako u nas, radsej zaspavat v kvalitnom madarciku ako naucit ho ne cecik a potom mi bude vyvadzat vzdy ked ho nedostane, vidim to na kamoskach, ani by som neverila ako dokazu deti vyvadzat ked nedostanu cecik podotykam, ze nie na jedenie, ale ukludnenie... nas nikdy nezapvala na rukach ani na ceciku, vzdy ho dam do coconbaby a spi o 5 minutiek. my sme to mali zo sebou uz v porodnici a chvalili aj lekarky a primar.

dada318
29. apr 2015

naša Kika zaspáva s niečim na tvári, môže to byť deka, kapesník, ale musí mať zakrytú tváričku, je to zaujímavé, pretože som sa s tým nikdy u žiadneho dieťaťa nestretla 🙂 zaspáva sama pekne, keď už počujem že spí, dám jej to dole, prípadne si to sama stiahne z tváričky 🙂

nenosím ju na rukách, dám ju pekne do postieľky, ona sa trošku pohraje s tou dekou alebo kapesníčkom a keď chce spať, dá si ho na tvár a zaspí 🙂

maminecka2
29. apr 2015

@rica1 Ahoj, každému mimi vyhovuje niečo iné, napr. my sme tí cicíkoví😀 a je to super, malého uspím na cici a potom si idem k telke. No a moja sestra vždy nakojí a potom malý nechce spať na cici tak ho vloží do kresielka a tam si zaspinká, skúšala všeličo a malému to vyhovuje takto. Kresielko má v posteli položené. No a v noci spia spolu pri sebe v manželskej, malého dosť bolieva bruško, tak mu podloží pod nožičky svoju nohu a tak spia. A to kresielko sme kupovali tu na MK za pár ečiek, je to také polohovateľné, do 9 kg ktoré sa dá dať takmer do úplného ľahu, takže nezaťažuje chrbátik. Možno by to bola taká lacnejšia alternatíva k tomu matracíku, hlavne na večerné uspávania kým ty si ešte niečo porobíš bez mimi. Sestra hovorí že by zaň dala aj tisícku, pri prvej nezažila že by chvíľu spala bez nej a nemusela by byť nonstop na rukách, na cici apod.

rica1
29. apr 2015

@maminecka2
@alenka_ela dakujem Kočky, no a do ktoreho mesiaca je ten matrac pre babetko vhodny? kolko vydrzi myslim npr na dlzku

anula
29. apr 2015

@brita
najnizsie riziko nahleho umrtia je v polohe na chrbte, nie na boku a uz vobec nie na brusku. Neviem preco by malo babatko spat v zavinovacke, nie v kazdej krajine zavinovacky poznaju a existuju a nie kazdemu babatku vyhovuju. Moja starsia dcera v zavinovacke revala ako tyrana, vyskusali sme ju len raz, mladsia spava len v nej, ale len na noc.

anula
29. apr 2015

@alenka_ela
vyzera byt super ten matracik.
ja mam taky velky, akoze kojaci vankus, je ovela dlhsi ako bezne vankuse a sirsi, casto mi mala zaspi na nom, alebo ju nim tesne obtocim. Kebyze som videla ten tvoj matracik, tak ho urcite kupim.

bielavila
29. apr 2015

@rica1 pise tam, ze dokial ho nedorastie, alebo do 4 mesiaca, ale moj syncek je drobunky, tak my budeme dlhsie pouzivat, akoze je to draha zalezitost na kratky cas, ale ja nelutujem, treba zvazit, ak velmi chces kukni aj tu na bazariku urcite najdes lacnejsie po jednom babatku.

alenka_ela
autor
29. apr 2015

@rica1 my mame 10 tyzdnov a sme akurat. Mame ale 6,5 kg. Takze sme trosku vacsi. V obchode mi povedali do troch mesiacov. No ma ho kamosko a jej syncek ma rok a stale v nom zaspava aj ked mu trcia nohy. Zevraj sa schuli do klbka a tak zaspi. Potom ho premiestna do postielky pod paplon. Takze aj ja nasho necham kolko bude chcet on. No a este som zabudla povedat, ze hlavny dovod preco som to kupila ten, ze moj manzel mava v tyzdni dve nocne a aby mi nebolo smutno, tak chodim vtedy k mojim rodicom. A aby maly nemal problem, ze je jeden vecer v tej postielke a druhy v inej, tak ma ten matrac. Je nan aj obal, takze nemabproblem s takymto premiestnovanim. Stalo sa nam, ze sme boli pozvany na grilovacku k tete a tam sme ho u nich okupali, uspali v matraci a.potom sme si ho v noci vzali domov. Byvame par domov od nich, tak to bolo tiez super.

zarica
29. apr 2015

Úplne najviac sme využili a využívame moje prsia ;) a našu náruč, aby nám ruky neodpadli, tak pomohla šatka, nosič 😀

jaja018
29. apr 2015

@emma_932 to je nejaky specialny vankus?

natalushka
29. apr 2015

Ahoj..tak moj syncek ma skoro 9 mesiacov,tak sme toho zasa az tak moc nevyskusali🙂 i ked je prvy,myslim,ze ziadne kraviny som nekupovala..ja s neviem vynachvalit kojaci vankus,i ked ten skor pre mna,hlavne pred porodom,ako pre babo..potom elektricka odsavacka mlieka..tu mi pozicali v porodnici,uzasna ulava,moja rucna sa potom nechytala,ale uz ani nebolo treba..UZASNE boli kompresy na bradavky,hlavne nez sa rozbehla laktacia,znicene bradavky..tieto kompresy ma zachranili🙂 uzasna vec je zavinovacka do autosedacky od Emitexu..vyuzivali sme v aute,v kocari v jeseni,este aj na jar..super kupa..dobra je aj hracia deka,maleho dlho zaujimala,ked uz sedi,uz mu ten vrch zavadzia,tak ju vyuzivame ako decku na sedenie..sikovne..a odsavacka soplov na vysavac,to bez debaty..a samosterilizacne flasky MAM..a dudliky od nich aj v tych sterilizacnych boxikoch..uzasne..a uzasne su body z H&M,take tie zavinovacie,ked bol maly novorodenec,usetrili nervy aj mne aj malemu🙂 a overalove pyzamka..a spacie vaky..a nepremokave plachty..a monitor dychu..naviac si nespomeniem🙂

emma_932
30. apr 2015

@jaja018 nieeee, obycajny vankus z brendonu. Za euro, ci kolko stal..