Ako odsávať mliečko? Ručne alebo odsávačkou?

barbyes
18. máj 2010

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o názor ako je podľa Vás lepšie odsávať mliečko-ručne alebo odsávačkou?

lenocka23
18. máj 2010

barbyes, je to individualne, jednej sedi odsavacka inej nie.. ked uz budes v porodnici, skus si pozicat a odskusat odsavacku tam.. poradia aj naucia ta ako ju spravne pouzivat... dopredu ju isto nemusis kupovat... 🙂

zuzkat1
19. máj 2010

hej hej dopredu nekupuj... ja som kupila rucnu odsavacku a je mi na dve veci... 30 eur v tahu...musela som kupit potom elektricku... odskusaj najprv ako ti radi lenocka a uvidis..ale ked chces odsavat ,tak rucne je to podla mna makacka,ale to aku odsavacku kupis tak to vyskusaj fakt🙂

jespera
19. máj 2010

ahoj - pridam sa aj ja, ja som mala mesiac malu v inkubat.- len som odsvala, takze mam skusenost. rucne - URCITE nieeee, figu naodsavas, a prsia ta budu boliet ako blaznive..
Odsavacka - na docasne odsavanie ti staci aj mechanicka, ak budes odsavat trvalo - mesiace - urcite elektricka..
Rucna je dobra medela harmony napr. - mala som ju aj ja, aj moje dalsie 4 kamosky a v pohode...
Ja som napr. ju nemala kupenu hned - zacala som az na nejaky 3 - 4 den po cisaraku a to bola chyba..treba hned...ale to je uz iny pribeh.

zuzkat1
19. máj 2010

ja tiez chvalim medelu, ale ja mam elektricku.. fakt dobra... ja odsavam odkedy sa mala narodila, lebo mam dost mlieka a saje ako diva🙂

luciaanna
19. máj 2010

Ahoj barby.
Aj môj názor je taký, že dopredu by som si odsávačku nekupovala. Možno ju totiž potrebovať nebudeš a nie je to veru lacná záležitosť, aby ti len tak stála v skrini nevyužitá.
Každej mamine vyhovuje niečo iné, niektoré využívajú klasické odsáv., niektoré elektrické, iné maminy perfektne odsávajú ručne. Ja som napríklad odsávať vôbec nepotrebovala, mala som vždy toľko mliečka, koľko malá potrebovala, nič navyše. A ak sa náhodou aj stalo, že ho bolo viac, tú trošku mliečka na uvolnenie prsníkov som vpohode odsala ručne.
V niektorých pôrodniciach majú odsávačky, takže ba si si mohla odskúšať aj tam, ktorá by ti vyhovovala. Ináč, v mojom okolí si maminy chválili Medelu.
Takže to, či je mliečko lepšie odsávať ručne, alebo s odsávačkou zistíš až potom, keď začneš naplno dojčiť a odskúšaš si to sama na sebe.

zuza.m
19. máj 2010

no ja osm tiež nepotrebovala odsavačku ked maly pil z prsnika ale nejako mal problemy sa prisata tak so mu mm davala cez flašku.takže sme odsavalli a odsavali niekolko mesiacov.zo začiatku som mala piestovu ručnu.dalo sa odsat ale strašne to bolo zdlhave a ruka mi išla odpadnut.potom som si kupila medelu mini č i ako sa volala elektricku bola som snou velmi spokojna .aj ked čas sa neskratil aspon ruky tak neboleli.tak že na len take odsatie plnych prsnikov stači aj obyčajna ručna piestova ale ak je treba odsat všetko mliečko je fajn ta elektricka..aj ked bola dost hlučna 😅

meckat
19. máj 2010

môj synček bol tiež v ink. síce kratšie, ale odsávanie mi išlo jedine ručne a nebolelo to veľmi - namakala som si správnu techniku - s masážami a teplými obkladmi to šlo v pohode, ale neskôr, keď som už potrebovala viac mliečka a hlavne som už nemala len kolostrum, tak jedine s pumpičkovou ručnou mi to šlo a to som mala požičanú. Požičala som si aj ručnú a aj v pôrodnici som nejaké vyskúšala. Keď som už bola doma, tak som si kúpila elektrickú medelu - a je luxusná. Ale určite by som si nekupovala dopredu, ak máš niekoho od koho môžeš požičiať, tak jednoznačne áno, ale vraj by sa to nemalo, ale po dôkladnej steril. by to malo byť v poho. Ešte nemôžeš dopredu vedieť čo budeš potrebovať, a zvačša je odsávačka potrebná v prvých dňoch, ked máš veľa mlieka, alebo ja som potrebovala aj neskôr, lebo malý mi v noci jeden mesiac dlho spal a prsia som mala ako melony, alebo keď mu budeš robiť neskôr kašičky, a taktiež pre dalšie bábo. Toť len môj názor a skúsenosť.

meckat
19. máj 2010

moje medela je tichučká, rýchla - suprová

meckat
19. máj 2010

a možno by bolo dobré si zistiť, aké odsávačky majú vo vašej pôrodnici, či sú vôbec funkčné a tak.... Tam je všetko steriliz. , takže si to tam môžeš v poho vyskúšať
😀

bublina01
20. máj 2010

Medela je fakt najlepsia - pouzivala som aj Avent, ale to sa nedalo porovnat - proste OTRAS a nikdy viac!
nasla som novu stranku www.vitalos.sk (dovozca Medela na Slovensko) a je tam skvelo popisane o kazdej odsavacke + aj nejake rady ked kojis
navyse je tam moznost si pozicat odsavacku Symphony, ktora je fakt perfektna a doteraz sa to na Slovensku nedalo

meckat
20. máj 2010

my sme tiež od vitalosa kúpili

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Ja som prve mesiace odsavala s Philips manualnou a bolo to super. rychle, tiche, bezbolestne. Kedze som sa rozhodla odsavat dalej tak som si kupila potom PHILIPS AVENT ISIS iQ UNO elektricku odsavacku. Som s nou velmi spokojna. Je sice dost draha, ale davku mlieka 180-200ml som mala odsatu za nejakych 15 minut a mohla som sa potom venovat drobcovi a ruky ma neboleli ako po odsavani s manualnou odsavackou.

gabika_83
20. máj 2010

Asi to zalezi od toho ako casto budes odsavat, ci len vynimocne alebo pravidelnejsie, ale to je asi tazko povedat dopredu, ze? Ja som investovala do elektrickej Medely Swing a nemozem si ju vynachvalit - relativne ticha, odsavanie rychle a bez namahy, neviem si predstavit ze by som to robila rucne...Ja odsavam dost casto, malemu robim zasoby do mraznicky, pre pripad ked si budem musiet niekam odbehnut a bude ho strazit napr. ocino. Takisto sa mi odsate mliecko velmi zislo ked som pred nedavnom zacinala s prikrmami, pridavala som ho napr. k zemiaciku, ked som ho mixovala, alebo ku ryzovej kasicke. Ak sa rozhodnes pre elektricku, fakt odporucam Medelu.

barbyes
autor
21. máj 2010

ďakujem Vám všetkým za rady, mooc ste mi pomohli lebo som fakt nevedela 😕 a môžem sa Vás ešte opýtať v čom mliečko v mrazničke uchovávate? treba na to potom kúpiť nejaké špeci nádoby?

lenocka23
21. máj 2010

ja nieco mam aj vo vyumyvanych teglikoch z actimelu (to po pouzity vyhadzujem)... 😀 ale mam aj pohariky VIA od avent, tie budu dobre aj na neskor na papanie ked pojdemem mimo domu... 🙂

barbyes
autor
22. máj 2010

ďakujem, nevedela som presne, či to môžem dať aj do nejakého téglika, super...

lenocka23
22. máj 2010

jasne ze mozes, pokial ho dostatocne vycistis, je to viac-menej jedno... 🙂 casom zistis sama co ti najlepsie vyhovuje...

zuzkat1
24. máj 2010

ja uchovavam v sackoch na mlieko... normalne tescove som kupila tusim 3 eura 40 kusov a je to super.. aj miesto to setri🙂