Ako prežiť materstvo a nezblázniť sa?

pia22
30. jan 2010

Nazov temy hovori za vsetko, takze sup sem prve prispevky 😉

susika
21. okt 2010

a najväčšia sranda je. že predvčerom som mala narodky, a taká na nič nalada, ani osla nebola, ved s kýzm a kamoške sa narodilo bábo🙂))aspon nejaké pozitívu..a datum bude mať pekný a aspon budem mať s kým to zapiť o par rokov🙂))

jasmia
21. okt 2010

@susika tak to je pech, doufám, že malá bude v pořádku, moc vám držím palce.

crca
21. okt 2010

Teda Susi,držím palečky ať máš malou rychle zdravou a doma ☹ To jsem sama zvědavá na co příjdou 😕 Jednou jsem měla mononukleozu a to jsem taky otekla v obličeji,ale jen tu jednu dobu,jen jeden den a pak už to slejzalo,ale takhle dvakrát?? 😒 No snad to nebude nic vážného.....Já nestíhám taky 😅 dopoledne když usnou,tak než sednu,holka se pomalu začíná probouzet a večer...sice usne,ale nevím za jak dlouho se mě vzbudí a to musím jít k ní a vzít jí do postele a já samozřejmě s ní 😅 Takže z netu není nic,ale začíná se to trochu upravovat a spí čím dál líp,už ani nemá takové ty hysteráky 😒

jasmia
21. okt 2010

@crca malá měla problémy se spaním? To jsem nějak nezaznamenala a nechce třeba už na velkou postel, Nela v tomhle věku, taky začala vyvádět v postýlce a jak jsme ji šupli do velké postele, spala jak dudek 😀

susika
21. okt 2010

@crca -ona nie len dva krát. ona sa taká vždy zobudila ráno a začala už puchnúť v noci. tatovi som vždy kazala, nech sa v noci zobudí,a ko vyzerá a azvola sestričku, lenže on vždy zaspí a ja sa zato bojím v noci, ked maleho krmim, aby jej neopuchlo hrdielko, aby mohla dychať.
oni to pripisovali stále potravinovej alergii, lebo ona sa aj vysypala. prvý den mala akoby pár velkých vyražok zliatych v jednu na brušku, na další den už mala na brušku viac, potom mala aj na chrbatiku a na krku..lenže ono sa to vysypalo a po tom dithiadene to zmizlo.v jedno rano jej ešte ani liek nedali a utekali rýchlo ku kožnému, nech sa na to pozrie a ono to zatial zmizlo.tak moj aspon ukazoval fotky, ako to vyzeralo.hovorím, záhada.ale tie opuchy ma viac štvu ako ten vysyp. už brali krv aj na nejakú chybajucu latku v tele, alebo je to hormon, ktorý opuchy sposobuje, lenže mi to tak nesedí na to. on je že vrodený alebo získaný. vrodený nemá mať po kom a získaný som našla na nete, že je to malá rpavdepodobnosť, lebo ono to býva zo stresu, ale uzkosti......a aj priznaky mi nejako nevychadzaju..ale nie som lekár, takže som radšej ticho, lenže su to drahé testy a eaka sa dlho, lebo čakaju, aby sa nazbieralo viac ludí na ne....tak som zvedavá.

jasmia
21. okt 2010

@susika tak to je fakt záhada 😒 , jsem fakt zvědavá, co ta tvoje maličká má, ale snad to nebude nic vážného. Co maličký, je hodný a kdy hodíš nějaký fotky, jsem zvědavá na toho malého prince.

susika
21. okt 2010

@jasmia -malý je zlatý.nie je z tých detí, čo sa najedia a hned spia, ale da sa..zaspí bud na cici alebo na rukách, sam v postielke sa cíti asi sam, no ma porazí, ak si na to zvykne. zatial mu to neberiem, ej maličký a taký ma krasny pohlad....dnes bol od rana hoe skoro do obeda a potom na kratko zaspal, ked som šla do nemocky a ho obliekala, sa prebrala a tam bol hoer selý čas a zaspal až o pol siedmej.tak ho ani nebudím, len už mrnkal, tak som zvedavá,či ma nezobudí, ked prave zadriemem a budeme sa rozpravť zo dve hodky🙂)
foto hodím, len som hrozne lenivá, a som rada, že stiham aspon kuki nejaké veci tu, ked tu sedím,tak len tie malje príznaky študujem v kadečom.a žu mi z toho dobre šibe...
ňmalý inak vyzerá presne ako ona, ekd bola malá, tak si stačí kuknuť album🙂))ale dam aj jeho folto. obaja su celý tatino, len oči malu po mne🙂)

pia22
autor
22. okt 2010

Ahojte dievčatá. Akosi som nestíhala. @susika držte sa, takéto niečo a ešte s pár dňovým drobčekom doma, chúďatko malá 😔 Tiež si myslím, že to bude alergická reakcia, hlavne aby sa jej to už nikdy nevrátilo.
@jasmia oslava bola fajn, až na to, že ju Šimi celú preplakal. Začal, keď svokrovci otvorili vchodové dvere a skončil, keď ich zatvorili. Svokor sa naňho nemohol ani pozrieť, ani odfotiť, nič, to tak kričal, akoby ho vraždili ☹ Usmievať sa začal až keď odišli, len škoda, že už bol večer. Keď bude čas hodím na FB fotečky, veľa ich nieje, nemali sme kedy ani natáčať, čo sme sa ho snažili ukludniť. Tak sme fotili aj večer, keď sme už boli sami, tam sa aspoň usmieva. Z darčekov sa mu najviac páčil nočník, nie že by na ňom chcel sedieť, ale hádžeme doňho lego kocky 😀 Dostal aj bábiku chlapčeka, krásne sa s ňou hrá-dáva jej papať, piť, uspáva ju, hládká, bočenkuje 😵
Dievčatá dnes pomaly začíname po roku prechádzať z bezlaktózového mliečka na "normálnejšie" so sníženým obsahom laktózy, tak nám držte palce, hrozne sa bojím, že sa mu vrátia tie problémy s bruškom. Keď si na to spomeniem😒 Držkajte sa a hlavne veľa zdravia pre tých našich drobcov.

susika
22. okt 2010

@pia22 - vyznáš sa, ked tiež hovoríš, že tomože byť alergická reakcia?veru, nech sa to už nikdy nevrati.
dne sme boli u takého dokiho, čo robí diagnostiku a vraj mu to vyzerá na vyruš,. kukal jej organy a an bezlepkovu to nevyzera ani na žiadnu infekciu. odporučil nam potraviny, ktoré bvy mala papať a zakazal jej mlieko ako také a nič granulované a vylučiť jej mikrovlnku.tak asi kupim sojhové, či ho bude piť. inak može kyslomliečne veci a jogurty a syry, len mlieko samotné nie.
prave som mu posielal amail, aké lieky nam poslali z nemocky ,t ak som zvedavá, či nam niektoré vyluči....no, len teraz neviem, komu veriť. ešte v pondelok deme po vysledky a rpepušťačku, tak som zvedavá