Andrológ - pomôže nám ?

honey777
30. nov 2009

Ahojte všetky, čo svoju túžbu po dieťatku nenosia len vo svojom srdiečku, ale sa o ňu delia aj s ostatnými. Bola tu podobná téma, ale týkala sa len konkrétneho Dr. Rada by som bola, keby ste sem prispeli aj „spolupacientky“ iných andrológov.
Keďže problém plodnosti sa týka oboch, čo sa v našich centrách akosi zabúda, že možno liečiť aj muža a nie sa hneď hnať na IVF (aj keď niekedy nieje iného východiska).
Prosím o príspevky po návšeteve u andrológov, kde a ako ste boli spokojné. A či vám pomohli.
My sa chystáme do TT k Dr. Gerbelovi, no som zvedavá. ďakujem

katka14
30. nov 2009

ahoj honey. no mi sa pokušame s MM niekam dostat, no nikto neche manžela ani len prijať. bol v TN u Dr. Sokola, ktory je urolog ale podla jedneho Dr. v BA aj androlog a ten mu spravil komplet vyšetrenia. všetko mal ok až na katastrofálny spermiogram a hned ho odporučil do centra. bez akychkolvek liekov alebo vitaminov. vraj je to zbytočne. tak sme chceli vyskusat este aj nejakeho ineho, no nevieme sa nikam objednat alebo dostat. je to hruza, ani neviem čo vlastne robit dalej. držím palce a daj vediet ako ste dopadli, kludne aj cez IP. budem veľmi rada.

honey777
autor
30. nov 2009

tak si ma našla 😵 , tak to vy ste už posunutí. Môj manžel bol asi pred 2 rokmi u normálneho urológa, porobil mu výtery, sono, vyš. moč, ale SPG odmietol, že on to nerobí, tak mu ho nakoniec urobil môj gyn. Za ten čas ja mám už všetky vyšetrenia porobené, snáď už len na genetiku, či imunológiu. Boli sme už aj vo FC na konzultáciu pred IVF a mala som si porobiť ešte nejaké vyš. Lenže akosi sa mi nechce do IVF, asi to nebude tá správna cesta pre nás. Intuícia u mňa dosť funguje. SPG je zlý. podarilo sa mi nájsť na nete tohto v TT, no uvidíme. Ozvem sa, neboj Katka. Andrológov je málo a nechápem, prečo sa takto bránia, ako si písala v podobnej téme.

katka14
30. nov 2009

máme za sebou 2 neuspešne IVF a preto sa mi moc nechce. genetiku máme už za sebou, výsledky budu po novom roku. tak čakáme ešte na ne, možno aj ta imunologia by nebola zla ale neviem ani kam by sme mali na nu ist. ak nam nikto nič dalsie neodpuruci a ostatne veci budu ok, tak asi na jar budeme musiet podstupit dalsie IVF. ale vôbec sa mi do toho nechce ale asi pre nás inej cesty niet. ja som od noveho roka nezamestnana, tak neviem čo bude dalej. 😒

bubulka722
30. nov 2009

Honey, Katka ahóóójte!!!
Super témička, budem sledovať ako postupujete. Ja som to po výnimočnej skúsenosti so Štefančíkom na Kramároch vzdala. Berieme vitamínky, tak v januári uvidíme. Držím palce!!!

kacenka74
30. nov 2009

Ahoj bubulka 722, tak sa opät stretavame 🙂, no aj ja mam za sebou Stefancika, no pravdupovediac, velky dojem na mna nespravil a este aj divne podotkol (takym neprijemnym tonom), ze ved treba zaplatit tri eura, my ze o.k. nie je problem, no uvidime nabuduce, ma mm robit kontrolny spg, len on tym z centra neveri, tak neviem, uvidime aky bude nabuduce. Drzim palce vsetkym kockam!

kaciatko81
30. nov 2009

ahojte, ja som pocula celkom dobre reakcie na lepiesa v ba. my s nim mame skusenosti len ako s urologom, ale aj ako androlog je vraj dobry. starsi pan, podla toho, co hovoril mm je mu tazsie rozumiet, ale asi vie, co robi.

siouxie
30. nov 2009

ahojte, kačiatko my sme boli u doktora Lepieša. Osobne mám z neho naozaj pocit, že je to odborník, trochu stará škola. Žiadna arogancia a majstrovstvo sveta ako u spomínaného doktora na Kramároch. A má skvelú sestričku.

Porobil nám toho dosť veľa, vedel čo a ako. Čo sa týka výysledku, nám veľmi pomoci nie je, aj keď ešte vec nie je uzavretá, takže sa možno časom k niečomu dorpacujeme.

Výsledky spg z CARov pre neho nie sú evľmi relevantné 😉 😀 . Takže trvá na zopakovaných spg a, samozrejme, nie po dvoch týždňochm ani po mesiaci, ale po troch mesiacoh (ako to aJ má byť). takže to chvíľu trvá. Počula som ale, že teraz už berie ľudí až po Novom roku, bude mať voľno.

katka14
30. nov 2009

ahojte babenky, tak nakoniec sme dopadli tak, že teraz sa aj tak neoplati robit kontrolny SPG, kedže tam bol drahy v novembri, 2 andrologovia nam cez tel. na zaklade informacii od ostatnych urologov nam odporučili profertil, tak si ho objednáme a bude manželik papat. a na jar uvidime 🙂

siouxie
30. nov 2009

kati, to som zabudla aj ja napísať. Mne sa trochu nepáčilo, že sme dostali odporučenie na Profertil, lebo som sa doktorovi zmienila, že manžel berie všetko, čo je v ňom, iba vo vyšších dávkach.
On odporučil 3 x denne profertil, ale aj tak to vychádza ešte na podprahovú dávku pre môjho muža. Viac to ale nerozoberal, a my sme profertil nekúpili, ale pokračujeme ďalej na jednotlivých zložkách. A ešte odporučil éčko 400. Hovorila som mu, že už to berie (vtedy) asi 4 mesiace. V podstate to nekomentoval, iba sme sa dohodli na kontrolnom spg. Ale ten až po novom roku, keďže teraz sme jeden absolvovali v care.

katka14
30. nov 2009

no moj drahy bral minuly rok EREGMU, ktora obsahovala vela uzitočných vitaminov vela podobných alebo rovnakych ako profertil, ale nezabrala, skôr do akokeby zhoršila. tak vyskušame toto a uvidime, čo nam ine zostava 🙂

martineluska
30. nov 2009

ahojte baby neviem že ako je to možné ale mojho muža štefančík zobral a dnes bol dokonca celkom ok. hormonalny profil ma ok len ma silný zapal v ejakuáte nasadil mu antibiotiká a o 15 dní má ist na kontrolu. povedal že mu to spermiogram može zhoršovat až o 30 percent. čudoval sa že s takimto zapalom nam ako mohly dovolit ivf malo sa to najprv preliečit 😠 A mam už aj geneticke vysledky koli čomu sa prestalo babetko vyvijat v 8 tt že vraj malo zapal ☹

evicka293
30. nov 2009

babulky ja mam 2 deti ale moj kamarat ma problemy zly spg tak som mu povedala nech skusi androloga dnes bol prvykrat u dr.štefančika na kramaroch povedal ze bol v pohode spravil mu utz varlat zobral krv aby zistil ci nema zapal a v piatok ma priniest spg,pytal sa ho ze odkial vie ze ma zly spg,tak povedal ze mu ho robili 4krat ked bol na umelom a dr sa ho spytal ci videl vysledky on ze nie tak vravel ze to mozu len povedat aby nahnali ludi na umele oplodnenie,tak to len skusenost dufam ,ze vam pomoze

bubulka722
1. dec 2009

Ako vidím babulky, máte niektoré so Štefančíkom aj celkom pohodové skúsenosti. Včera som tam volala, že potrebujem aby mi poslal naj. faxom výsledky horm. profilu a setrička mi povedala, že oni tam také vymoženosti ako fax nemajú. Tak teda poštou, to nebola ochotná, tak som jej navrhla aby to teda poslali s úhradou prijímateľa zásielky. Ani to sa jej nechcelo a povedala mi, aby som si zavolala o 12:00. Volala som, zrýchlene mi nadiktovala hodnoty a zložila. Tak to je fakt sila!!! Podľa mňa sú výsledky čisto pacientovým majetkom, oni majú nárok len na kópiu. Do BA to mám 100 km, tak tam kvôli tomu nepoletím a iné možnosti zlyhali. Mám ich plné zuby a vám ostatným držím palce!!!
Katka aj my sme chodili dr. Sokolovi do TN a tiež žiadne riešenia, povedal že sme stratený prípad a jedine IVF. Možno idem proti prúdu a chcem veriť na zázraky.
Pre všetky: Bambulky nevzdávajme to!!! My sa určite dočkáme!!! Musíme pevne veriť. Ja to hovorím tak: Čakám bábo, len ešte nie som tehotná.

katka14
1. dec 2009

babulka ahoj. super pristup, si bojovnicka. no my po včerajších nespočetných telefonátoch ideme na trojmesačnu kuru profertilom, potom na kotrolny SPG a dalej uvidime, asi IVF. ale keby profertil zabral, bolo by to super 🙂 vraj je teraz zbytocne robit dalsie SPG že to sa moc nemeni, u viacerých urologov mal rovnako zly SPG a dvaja mu odpuručili profertil, tak to vyskušame. ked nič, tak nam ostava asi len IVF, lebo okrem hrozneho SPG mal manžel všetko ostatne ok. tak vam držím palce a myslim na vás 😉

juliett7
1. dec 2009

Ahojte, prispejem aj ja mojou skusenostou. Moj manzel ma oligoastenoteraspermiu. Androlog to liecil liekmi, konkretne Provironom ale aj vitaminkmi, ale vysledok ziaden, tak nam neostavalo nic ine, len dat ziadost na IVF. Momentalne cakame na schvalenie a v januari mozem zacat stimulovat

larita112
1. dec 2009

Ahojte babulky, tiež vám sem prispejem... aj môj manžel má oligoasthenoteratozoospermiu a absolvovali sme už 2xIVF - vždy spontánny potrat a 4x KET - negatívny. Pred návštevou CAR sme boli u Dr.Gerbela v TT (tam písala, že sa chystá honey) a robil manželovi 3x spg, ktorého výsledok bol vždy rovnaký... medzitým mu predpísal profertil, ktorý bral cca 1/2 roka, ale výsledok žiadny, tak nás odporučili na IVF, ktoré dopadlo ako dopadlo. Tam bol spg tiež katastrofálny. A asi pre pol rokom sme boli v prahe na imuno vyšetrení a tam to isté... tiež som ho dopovala všelijakými vitamínkami, ale neviem či to bude mať v našom prípade účinok... ☹
ale budem vás tu sledovať a možno ešte na niečo užitočné natrafím aj pre nás...

držím vám veľmi, veľmi palčeky 😉 cmuk

honey777
autor
1. dec 2009

ahojte dievčence, vítam aj tie nové 😵 . Som veľmi rada, že sa nám témička síce pomali ale predsa rozbieha. Čo je to ten PROFERTIL ?
Martineluska, to mi je ľúto, že to ,,bábo,,muselo takto skončiť a vy smútiť. Ale keď sa spermijky vyliečia, tak je znova šanca, budem ti strašne držať palce.
Larita, som zvedavá, čo nám povie. Tak toho máte fakt húfu zasebou, ako dlho to už vše trvá ?
Bubulka, to je milé,,čakám bábo, ale ešte som neni tehotná,, 😵 . Aj u vás dnes tak katastrofálne pršalo ???

siouxie
2. dec 2009

honey, o profertile tu nájdeš celú tému. Ale zaujímavé debaty o vitamínoch, ktoré obsahuje + nejakých ďalších, sú najmä v témach Nepolodnosť u muža a Azoospermia.

Ide o to, že účinnosť, resp. aspoň šanca na účinnosť, súvisí s veľkosťou dávky a tá je u každého muža iná. Pretože je rozdiel, či má priemerných 80 alebo 120 kíl.

Samozrejme, nikde nie ja napísané, že akékoľvek viatmíny musia a aj budú mať účinok, ale ak sa užíva podprahová dávka, účinok sa nedostaví v žiadnom prípade.

Profertil je v tomto trocha zradný obsahuje všetko v jednom, ale naozaj v nižšom zložení ako je žiaduce. A na to, aby sa z neho brali vyššie dávky treba veeeľa peňazí 😉 .

Čím nechcem povedať, že všetky vitamíny osve sú úplne za facku, ale rozhodne sa oplatia viac.Treba to tu trocha naštudovať, v spomínaných témach je toho habadej.

honey777
autor
2. dec 2009

siouxie, dík za infošky, medzitým som už čítala o profertile a pokukám aj tie ostatné témy. Krásny deň

martineluska
2. dec 2009

ahojte baby moj mužík papal profertil pred 3 rokmi a jemu bolo zneho zle na žaludok a nechodil na vecko tak mu to dr zakazal . a tento bacil čo mu štefančik nasiel sa volá enterococcus faecalis a sposoboje u mužov neplodnost a u žien potrat 😲 neviem si predstavit že odkedy to má a prečo v centre na toho bacila neprišly. načo robia v centrach spermiogram? 😅

bubulka722
2. dec 2009

Martineluska čisto pre kšeft a aby mohli vypisovať papiere na IVF. Nám v centre vyšiel SPG oveľa horšie ako u urológa a prečo asi??? Na základe ktorého vyšetrenia mu to zistil? Mm mal pred 1,5 rokom v ejakuláte dg. zápal, predpísal mu Entizol a Biseptol, ktorý musel kvôli silnej alergickej reakcii vysadiť. Takže vôbec neviem, či to bolo vôbec riadne preliečené a viac sa o to nikto nezaujímal. Veľmi by ma zaujímalo ako na tom je, keď mu skoro pri každom SPG hovorili, že sa mu spermie zhlukujú dokopy a viac-menej sa motajú len dokola a to býva hlavne pri vačšom počte leukocytov ako je norma.

bubulka722
2. dec 2009

Martineluska inak myslím, že po úspešnom preliečení máte veľkú pravdepodobnosť otehotnenia!!! Držím palce a čakám na správičky...//... 😉 Aký ste mali u Štefančíka spermiogram? Porovnávala si to s CAR?

larita112
2. dec 2009

Honey, budem na Teba myslieť, aby vám to u gerbela dopadlo čo najlepšie a hlavne aby vám pomohol 😉
a u nás to všetko trvá cca 4 roky... 😒 máme toho húfu za sebou a možno ešte veľa pred sebou, no uvidíme, čo nás všetko ešte čaká...
držím nám všetkým palčeky 🙂

martineluska
2. dec 2009

teraz čo sme boly na ivf v septembri tak embriologička nás upozornila že má v spermiach leukocyty a velmy vela že by mal ist k urologovy. len škoda že nas nato upozornily už ked oplodnovaly vajička 😠 už bolo neskoro to riešit. a teraz mu to nasiel štefančik v ejakuláte že tento bacil sposobuje ten zapal. ja na zazraky už neverim ale aspon mame nejaku šancu že sa to zlepši. 🙄 som prekvapena že vas nechce liečit je to dost ... zvlašny človek nechcem ho škaredo nazvat 😎

martineluska
2. dec 2009

spermiogram mal trochu lepší ako v centre ale teraz zlikvidujeme bacila a budeme čakat na zázrak 😅 snažime už 7 rokov tak už by sa patrilo 🙂

bubulka722
2. dec 2009

Držím palce!!! Asi bol Štefančíkovi tvoj muž sympatickejší ako ten môj, inak si to neviem vysvetliť. Ja chápem, že si za tých 7 rokov z naivity úplne vytriezvela ale pozitívne myslenie dokáže robiť zázraky 😉
Honey, silno držím palce! Určite napíš ako ste dopadli!

martineluska
2. dec 2009

ozaj bubulka a aspon vam povedal ake mate tie vysledky? aj spermiogram?

bubulka722
2. dec 2009

Spermiogram nám ani neurobil a výsledky horm. profilu mi narýchlo sestrička vysypala do telefónu a tie sú o.k.

martineluska
2. dec 2009

ked ste tam boly nemusel mužík dat spermie?

bubulka722
2. dec 2009

Nie, nemal čas na spermiorgam, tak rýchlo kázal sestričke zobrať kvr a išiel preč. Nemá význam viac ho preberať, radšej zabudnem, že sme tam vôbec boli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre