Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

pastelka28
4. apr 2013

zdravim Vas mamicky...no ja som tiez zacala odnaucat od velkonocneho pondelka mojho 32 mesacneho synceka,no ale poviem Vam je to makacka..hlavne s tym zaspavanim inak si nan ani nespomenie...ale ked ide sponkat poobede,alebo vecer tak placka a pyta cumlik ☹ tka mu stale vysvetlujem,ze sa dudka stratila...ale aj tak placka,my je ho luto,ale uz ked som sa na to dala 😒 tak drzte palce a dufam na to coskoro zabudne a uz bude zaspavat ako predtym beho 10 minut,lebo teraz to trva aj hodinu...ale ak by mi dal neaku dobru radu,cim by sa mohol upokojit a zaspinkat potesim sa... 😵 s pozdravom Ivana

ivkalipka
9. apr 2013

Ahojte, aj my máme taký dá sa povedať, že už dost velky problém s odnaučením cumla... Mám 4 ročnú dcérku, ktorá bývala často chorá a dudlík jej pomáhal sa upokojovat. Neskor ked sme sa prestahovali, velmi trpela, nevedela si zvyknut na byt, lebo sme byvali v dome s velkym dvorom a kopou ludí a teraz skoro cely den len my dve zavrete v byte a samota... A tak sa v slabých chvílkach utiekala často k cumlu. Mala vtedy 2 roky a uz vtedy som ju snazila od neho odnaučit, no bolo mi jej lúto... Ked mala 3 roky opat sme jej ho vzali, ale velmi tazko to znasala a este k tomu začala dostavat take cudne tiky az s nou celou začalo trhat ako pri epileptických záchvatoch a neurologička nam povedala, nech jej radšej vrátila cumel, nech sa jej nervová sústava trocha upokojí. Teraz sa bojíme ale uz má 4 roky a s cumlom len zaspava, no chceme jej ho uz nacisto odnaucit!!! Len hladame stale ten najlepsi sposob aby sa jej tie epi krce nezhorsovali... A teraz cakame druhe babatko, tak ju presviedcame aby ked sa babatko narodi dala ho jemu, no nechce, hoci na babatko sa velmi tesi. Asi poviem, ze babatko sa narodi az ked uz nebude mat cumlik! uvidime, či to zaberie... Este mam 6 mesiacov 🙂

vietnamka
17. dec 2013

My sme chceli oducat od cumla cez vianocne prazdniny, aby sme boli obaja s manzelom doma, a boli na to teda dvaja. Lenze, pani ucitelka vo skolke nam jedneho dna povedala, ze jej dudku na spaniel nedala, a ze ju mozeme oducat, ak chceme.
Osobne ma to nenadchlo, lebo som chcela naozaj pockat az do vianoc, ale teda dobre, ked uz s tym zacala, tak sme isli do toho. Su to uz tri tyzdne, a je to stale hrozne. Dieta nam sice vecer zaspi, ale uprostred noci sa zobudi, a 2-3 hodinky si pobdie. Cez den prestala spavat uplne (predtym normalne spavala). Takze mam zhruba pol dna doma uplakalne nervozne dieta (teraz nechodi do skolky, bola casto chora a lekarka neodporucila dat do kolektivu).
Ked citam, ako ostatni oducili od cumla, ze to trvalo dva-tri dni, alebo ze to vobec dieta ani nepostrehlo, tak mi je do placu. U nas sme aj tuto noc plakali za dudkou ☹.

yuuki
4. feb 2014

my keď sme chceli odnaučiť od cumľa v noci, tak malý strašne nariekal to sa nedalo vydržať tak po pár minútach ho mal naspäť v ústach.. ale od vtedy prešlo 5 mesiacov , s cumlíkov som strihala, a on pokazenú dudku nechce 😀

martija
4. feb 2014

@vietnamka a keby si jej zatial cumlik iba na noc nechavala? Ja mam tiez krpca a na spanie cumel ma, a veru neriesim....nech ma, myslim,ze to nikomu nemoze prekazat. Nech sa nauci,ze skolka nie, doma cez den nie,ale na pokojnu noc ja osobne, keby to malo prispiek k pokojnemu spanku,by som cumlik nechala, ved neboj do puberty bude urcite prec 🙂

sono2
4. feb 2014

@yuuki to je zlaté., som sa zasmiala.

martija
4. feb 2014

@vietnamka a vidim,ze to z decembra prispevok, tak ako ste to zvladli?

sono2
4. feb 2014

@sloboda4 no perfektné teórie niektoré tu. Si to normálne predstavujem. Veľmi dobre.

jetynka
4. feb 2014

U nás kupodivu u všech třech dětí šlo odnaučení celkem dobře 🙂. Barborce v 10měs. přiskřípl dudlíka výtah a jiný nechtěla, pak jak se narodil bráška si ho vyžádala, ale jen na uklidnění bolavých dásní když jí rostly 5tky zuby, jak vylezly, tak ho pak nechtěla. Vojta byl kojený do 20měsíců a pak mi dudlíka v té době nějak překousl a my jsme řekli, že je fuj a že si ho vzal krteček na zahradu a zahrabal do země a on to vzal kupodivu dobře. A Klárce říkal o 2měs mladší soused že vyhodil dudlík do koše tak nejdříve se tomu divila a asi za 3týdny kdy jsme do ni hustili, že ňuník je fuj a že Lukášek ho vyhodil do koše, že je velký šikula se odhodlala k tomu ho taky vyhodit, sama a dobrovolně, dneska je tomu týden co to udělala a i když si na něho vzpomene tak nepláče jen se hrozně diví, co s ňuňíkem udělala 😀

janapavlik
4. feb 2014

My jsme se zbavili dudlíka až ve 2 letech, ale dcera ho měla jen na usínání. Dala ho čerstvě narozenému bratrancovi Matyáškovi 🙂 Úplně v pohodě se s tím srovnala, pochopila to velice rychle, že dudlík používají už jen miminka 😉 Jsem zvědavá, jak to pak půjde u druhé cácory 🙂

sarinka2012
5. mar 2014

Ahojte,čitala som celu diskusiu a všetky rady a asi dnes na obed vyskusame spat bez dudlika,dcerka teraz oslavila druhe narodeniny a cez den je bez dudušky ale na zaspavanie musia byt dve :( s flasou sme sa rozlucili uz pred Vianocami,darovali sme ju takemu keramickemu slonikovi co ma suseda pred dverami s tym že slonik je este babatko a velmi potrebuje flasku,s tym nebol najmensi problem,v noci ked je smadna tak sa posadi a dam jej napit normalne z pohara ale na druhu strane na flaske nebola ani tak zavisla ☹ mam z toho hrozne obavy,ale uz sa do toho musime pustit,viem že je to na mne

helka107
7. mar 2014

baby dnes som našla na FB jednu zaujímavú stránku, dosť ma zaujala, môže sa v nej pýtať na čokolvek a anonymne,asi len začínajú,ale kuknite https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

andrylm
7. mar 2014

moja Lucinka mala cumlik do 4 rokov a keby len jeden,dudlik bol jej milacik,sla do skolky od 3 rokov na podiv cumlik nechcela na druhy den doma,uvedomila si .ze ho deticky nemaju ,prve ked prisla domov,tak pod vankus za dudlikom a dohnala zameskane,bola proste zavisla,povedla som si ved ho nebude mat do 15,neviem ani ako prestala,kazdy vravel bude mat krive zubky a ma ich ukazkove,to iste bolo z nocnikom ,mala amok ked ho videla a nedavala som ju,sla rovno na zachodik,moj syn bol presny opak vo vsetkom,dudlik nemal a na nocniku sedel od 10 mesiacov a to bol jeho rytual ,posediet si a vzdy cakal na pochvalu ,je to individualne u kazdeho dietata,preco robit veci nasilu ked nemusime, musime si uvedomit ze aj to dieta je kazde ine ,nie je to proste podla knihy
dnes ma dcera 16 a syn 18 a ked im to rozpravam tak sa schuti na tom pobavime

alenamarian
13. júl 2014

Ja myslim,ked maminky nechcu aby bol plac,tak je najlepsie ,urobit nieco aby ho dietatko naozaj nechcelo samo,vo fore "nanic mama"som citala príspevok napchat rascu do dudlika a povedat ze su to cerviky....asi skusim aj ja,alebo odstrihnut tiez myslim ze dobry napad....Nas maly ma 2,5 rocka a zubky uz ma vykryvene a skratene v predu.Problem je ze naozaj moze potom suslat...Tiez ho maval iba na spanie,ale neskor ho chcel stale ....Teraz nam stale chodi z dudlom a uz je cas nieco vyskusat.....

2tamy2
5. dec 2015

Ahojte maminy ja by som sa chcela spytat co potom ked uz ten dudel nema?🙂 on sam ho dal mikulasovy..vobec ho nehlada je to 6ty den ale prestal spat na obed a aj vecer je s tym problem ..nevie sa ukludnit ..stale nieco robi vymysla len aby nemusel ist spat ..ma niekto s tymto skusenosti? Ako mu mam pomoct? Ma macika ale nepomaha to..nejale rady? Dakujem