Azoospermie a úspešný transfer

kimberley123
11. okt 2021

Dobrý deň.Rada by som našla niekoho komu sa podarilo IVF s touto diagnózou.Čo je všetko možnè a dà sa pre to urobiť?Vedel by niekto poradiť?Ďakujem

sweat
11. okt 2021

Opakovany nález azoospermie znamená neplodnosť a nieje možné podstúpiť IVF, lebo v ejakulate niesu spermie vôbec prítomné. Co sa urobiť dá, je nájsť dobrého androloga, ktorý sa pokúsi nájsť príčinu tohto stavu a odstrániť ju (co je beh na dlhé trate a častokrát sa ju odstrániť nepodari). Druhá možnosť je podstúpiť operáciu MESA/TESE - mikrochirurdicky odber spermii, ktoré budú následne pouzite pri IVF s metódou ICSI.
Každopádne aj tu odporúčam najskôr objasniť príčinu azoo, keďže to upresni šance na úspešné získanie spermií

A áno, dá sa aj s touto diagnózou počať a porodiť geneticky vlastne dieta, nas syn je toho živým príkladom 🥰

Držím palce a prajem veľa síl

andrea_82
11. okt 2021

Nenašli ani jediný ks spermie vo vzorke? U nás v prvej vzorke našli cca 5 ks a máme syna.

oslo1
11. okt 2021

Muz Mal azoospermia,Vela krat a dlho.
Potom chirurgicky mu odobrali spermie, Mal ich tam miliony.
Potom zacal brat Wellman conception tablets for men a Mal spermie AJ v ejakulate.
Dnes mame 3 rocneho Vratka. Muz je jeho biologickym otcom, mame ho vdaka IVF.
Drzim vam palce. Este dnes si pamatam to ciste zufalstvo.

beatinka
11. okt 2021

Záleži, či bola azoo jednorázový nález, alebo opakovaný. My sme mali prvý spermiogram azoo. Skúsili sme kadejaké vitamíny a o tri mesiace na kontrolnom spg našli okolo 60 000 spermii. Tak sme šli do ivf s tým, že muž mal spravené predoperačné, ak by sa v ten deň nenašli, aby mohli spraviť zákrok. Pri prvom ivf nebolo treba, našli dosť. Vklady 3 nevyšli. Potom druhé IVf tiež nebolo treba, vklad nevyšiel. Išli sme skúsiť posledný pokus, už si predoperačné ani nedával robiť, keďže vždy našli dosť pohyblivých. A vyšiel nám prvý vklad. Máme 4 mesačného syna.

kimberley123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fenakova
11. okt 2021

Ahojte žienky.... Možno sa tu najde nejaky pár ktory má podobný príbeh ako my...s manželom sme sa snažili rok o bábätko s prestávkami ... keďže sa nám nedarilo chceli sme vedieť ci všetko je v poriadku... manžel išiel na spermiogram a zistilo sa že ma oligoastenoteratozoospermiu... čiže malo spermií okolo 6 mil.morfologia 0 ...podstate spermie su pomalé a zdeformované..po 3 mesiacoch bol na kontrolný spermiogram výsledky nezmenené... čiže nás posielajú na umelé oplodnenie keďže prirodzenou cestou počať je šanca nulova... pochádzame od Prešova a nevieme vôbec pre ktoré centrum sa máme rozhodnúť kde to je najlepšie možno sa tu najde nejaký pár ktorý si tým prešiel a mal rovnakú diagnózu a bude nám vedieť poradiť budem zo srdiečka vďačná

jodo27
17. okt 2021

No náš príbeh je taký, že muž bol 2x na spermipgrame ( 6 mesačný rozdiel , bral veľa druhov vitamínov) no opakovaná azoo. FSH ma zvysene na hladinu 21 a endokrinologicka to “ nevie “ nijak znížiť, ma CT vyšetrenie mozgu, ktoré je v poriadku a jedine genetické vyšetrenie ukázalo že je prenášač cystickej fibrózy (ja nie som, čiže je to ok) a z tohto môže byt zapríčinená azoospermia. Nič nám ďalej neodporúčajú len Messa/Tessa zákrok, lenže je vraj tento zákrok na SR biedne vykonávaný a momentálne nemám chuť dať 500€ do operácie kde netuším či mu nájdu spermie… Dr. kočí v Prahe vraj dokáže zázraky s muzmi, ktorý majú azoospermiu, tak ak naňho máte peniaze, choďte k nemu. My nemáme na každú konzultáciu 200€….
Čiže vlastne… neviem čo robiť.
Len podstúpiť M/T a keď ani tam nebudú spermie tak je neplodny.

jodo27
17. okt 2021

@fenakova ja by som nesla na umelé oplodnenie ešte 🙂 zmeňte životný štýl, urobte si hormonálne imunolgicke vyšetrenie.. aj tak budú potrebné na umelé. Začnite jesť vceliu matersku kašičku, robi zázraky vraj. Nerobte hneď to čo Vám každú v tychto klinikách… neliečia, hneď posielajú na umelé.

jodo27
17. okt 2021

@kimberley123 kde a kedy idete tesa podstúpiť ?

fenakova
17. okt 2021

@jodo27 mali sté podobný príbeh ako my?

kimberley123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jodo27
21. okt 2021

@fenakova hore vyššie som rozpísala náš príbeh

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre