Bojovať či ísť na potrat. Aký máte názor?

palculienka789
12. aug 2011

Ahojte tehulky....som uplne na dne. So svojim muzom sme už 13 rokov a mame krasnu 2,5 rocnu dcerku. V poslednej dobe nas vztah akosi ochladol ( muz ma vela roboty v praci a so stavanim domu pre nas a ja byvam s malou sama od rana do vecera). Nasla som si milenca....zacala som prezivat to co mozno ani pri manzelovi nie. Teraz som zostala tehotna. S tym druhym.....Ja neviem co mam robit.n Neviem co dalej. Ked som sa to dozvedela bola som stastna ale postupne som si uvedomila, ze toto nemozem urobit svojmu manzelovi....Neviem ci dokazem zit s tym, ze on vychoava cudzie dieta ako svoje ale neviem ci dokazem zit ani s tym, ze by som si to dala zobrat. Skusala som rozne domace recepty na privolanie menstruacie ( ananas, teply kupel, tazke cviky na brucho ) a teraz vobec neviem ci ma zmysel este rozmyslat aby sa dietatko nenarodilo s nejakym poskodenim......Prosim ake su vase nazory, rady? Uvitam vsetko co mi aspon trocha pomoze rozhodnut sa. Dakujem.

susik77
12. aug 2011

@domini25 - mam pocit ze za chvilu tu napiseme roman 😀

acko
12. aug 2011

@bobocka absolutne suhlasim s vetou v predposlednom riadku v tvojom dlhsom prispevku. vidis, v niecom sa zhodneme.

ale nesuhlasim s tym, ze vsetky tri moznosti su na piiip.nemozes vediet ako palculienkin manzel zareaguje. mozno je to muz, ktory ju a jej dceru miluje natolko, ze nedokazal by bez nich zit. a casom to cele prekusne. urcite ho to bude strasne boliet, ale ved tolko parov uz zvladlo neveru, dokonca to ich vztah posilnilo.

detto, aj ta druha moznost, ze si to necha pre seba... kto z vas zazil uz nejake tie tazke chvile, a tragedie, tak viete, ze clovek sa nauci zit takmer so vsetkym. urcite v tomto pripade musi byt velky pocit viny, ale vacsina z nas sa zhodne v tom, ze vacsi pocit viny asi je po interupcii (pokial na nu ide zena, ktora uz dieta ma, vie co je to citit prve pohyby, vie, ze uz aj maly plodik je "zivy" tvor, zazrak zivota - lebo zivot je Bozi dar.).

A este jeden rozdiel je medzi alternativami 1+2 na rozdiel od alternativy 3. alternativy 1 a 2 mozu dopadnut dobre, tie tazke chvile, ktore po nich pridu su kvazi "zvratne". ale alternativu No 3 uz nikdy nikto neodcini.

ked nad tym tak rozmyslam, tak myslim, ze ak to povedat, tak este teraz, kym je dietatko v brusku. a oznamit to asi hned ked manzelovi oznami, ze je tehotna. jednak pre dobro chudaka manzela, nech ta rana nie je pre neho o to tazsia, ze k dietatku si zacne tvorit vztah ako ku svojmu, a potom o to vacsie bude sklamanie. a jednak z hladiska psychiky samotnej palculienky - lebo cela tato vec musi byt strasne psychicke bremeno, a to neprospieva nikomu, nie este tehotnej.

marissenka
12. aug 2011

tak nez to valim naplno s milencom si dam dokopy 2 a 2 , ze co ak budem tehotna??!! ze ano?!a nie teraz jednoducho ist na potrat-ved sa nic nedeje!! ach jaj!smutne... ☹ ☹ ☹

usiko
12. aug 2011

toto je vymyslena tema a palculienka sa dobre bavi.....

p3tra11
12. aug 2011

ja tomu nerozumiem, muz robil vsetko pre vasu rodinu, chodil do prace, staval vam dom a tebe sa z dlhej chvili a po x-telenovelach zdal, ze je nudny a ze uz sa ti tak nevenuje... tak si hladal "oporu" u ineho.. a nasla si ju?? pozri do akej situacie si dostala celu tvoju rodinu! co uz.... budes musiet pohladat riesenie, ktore bude dobre pre vsetkych, tak aby si neublizila nikomu (tomu sa teda nevyhnes, ale aspon aby si minimalizovala bolesti)... ale potrat urcite nebude to najlepsie riesenie... ak nie najhorsie, hlavne pre teba...
drzim prsty, aby si sa rozhodla spravne a NIKDY nelutovala svoje rozhodnutie...

fopardi
12. aug 2011

na niektore otazky sa ani neda reagovať važne - maš 13 či 14 rokov ???? viac sa k tomu ani neda napísať

pralinka25
12. aug 2011

@palculienka789 necitala som vsetky komentare tak odpoviem len za seba

ak je toto skutocny pribeh tak ti poviem jednu vec. pravda vzdy nejakym sposobom vyplava na povrch. niektora hned ina za roky ale vzdy sa to stane. nech by si aj sla na potrat to nic nemeni na veci ze tvoj manzel sa to raz dozvie. totiz nikto ti ho neurobi anonymne. vzdy bude o tom zaznam v karte a minimalne v zdravotnej poistovni. a nikdy nevies co sa moze prihodit a nedajboze sposobit do buducna nejake problemy zdravotne. a navyse teda by si bola hospitalizovana minimalne jeden den. to tiez neviem ako by si vysvetlila.
ja som teda proti potratu. babo si chcela planovala tak si ho nechaj.
aj ked to teraz vyzera velmi tazko ale najmenej bolestive pre vsetkych bude postavit sa tomu celom a vyriesit to co najskor. ked sa schovas len oddialis nevyhnutne.

macamac
12. aug 2011

či je príbeh skutočný alebo nie, stať sa môže hocičo

ja len k dieťatku-vždy budem na strane detí /či narodených alebo nenarodených/, vždy budem na strane "života"
a tu vôbec nejde o to,či je niekto veriaci,alebo nie
treba si uvedomiť,že je to "život" od počatia
odporcom toľko: prečo je potom tehotenstvo uznané na 9 mesiacov,resp. na 10 lunárnych mesiacov? keby to bolo zo začiatku len "niečo iné",tak aj tehu nech je menej mesiacov
skrátka- NIE potrat!!!! ten malý človiečik sa ničím neprevinil,len mal smolu,že vznikol za takých okolností-a preto nechápem,prečo by si to mal odskákať on?
je x žien,čo sa celý život liečia na ps. preto,že "zabili" svoje dieťa,nedali mu šancu pre hlúpe dôvody
výčitky zastihnú aj s odstupom rokov a byť potom na práškoch? radšej zvolím život-pre toto určite na práškoch neskončíš 😉
ak nie si materialista tak pochopíš,že najviac,čo na tomto svete vlastníme a že najviac,prečo sa oplatí tu vôbec žiť-sú práve deti
vedela by si si predstaviť,keď pozrieš na dcéru,že jej nedáš šancu? alebo že ju teraz nejak odstrániš zo svojho života? kruté?absurdné?
tak sa jej pozri do očí-a práve také isté nevinné očká spinkajú v tvojom brušku a čakajú,nevedia sa dočkať,až ťa uvidia
žiadny chlap nestojí za to,aby si sa tohto vzdala

k vzťahom sa nebudem vyjadrovať,lebo najväčší problém tu vidím práve v boji o zachovanie ďalšieho ľudského života-miminka v brušku
ostatné nemá takú váhu

toť môj názor,držím palce 😉

dagmarvan
13. aug 2011

nechať si dieťa zobrať,to sú následky na celý život to je môj názor,priznaj sa mužovi,lebo ani s klamstvom žiť to nejde ☹ ☹ ☹

domini25
13. aug 2011

@susik77 len rozmyslam v ktorom sne 😀 😀 😀 😀 moj by sa nestaral a ja to iste cudzie....jedine ze by mu maka zomrela

macamac
13. aug 2011

a inak-baby,ešte jeden postreh-aj pre tie,čo písali,že chlap to nerozchodí a nebude chcieť vychovávať cudzie dieťa
možno neuveríte-ale nemám dôvod klamať-u nás žije jeden chalan, ktorý má -neviem ako to nazvať,posúďte- asi "priateľku alebo nositeľku a vychovávateľku jeho detí" 😉
ide o to-tá baba nemôže mať so svojím mm deti a tak-mala s týmto jedno,asi bolo málo-behom 5rokov má s ním už 4!!!!!!! 😕
a viete čo? žije s mm, on to vie-asi nie je na hlavu-a on s ňou pekne vychováva tieto deti 😕
takže-vždy prišla domov už tehu,vynosila-no neuveriteľné 😕

skrátka-nikomu do hlavy nevidíme a nevieme ako premýšľa a prečo koná,žije,tak ako žije
nevidíme ani do žiadneho vzťahu-veď úprimne-ani vo vlastnom sa občas nevyznáme 😀 😀 😀 😉

takže-nikdy nevieme,ako život karty rozdá,treba len tú hru hrať a dohrať čestne,aby sme sa za seba nemuseli hanbiť 😉

mirka212
13. aug 2011

Palculienka, anechod na potrat, to je vrazda, to ze to male dietatko este nevidis neznamena ze uz nezije, cize ked pojdes na potrat ho zabijes.ine ti poradit neviem, ale viem ze Boh ma riesenie na vsetko, aj na tvoj zivot aj na tvoju situaciustaci k Nemu prist a poziadat Ho aby ti s tym pomohol( a vyznat hriechy)

lubikan
13. aug 2011

neviem si predstavit,ze by som ja na MD od rana do vecera s decom doma mala este aj cas na milenca...to sa ti ako podarilo ho uz len najst??

elise
13. aug 2011

neodsudzujte lebo nikdy neviete či sa to nestane aj vám, skôr je treba napísať to ako by ste to riešili vy ak by ste boli v koži pisateľky.

janie80
13. aug 2011

@lea1333 ahoj, pises "neviem co jej stale nakladate" Hadam nechces, aby ju niekto lutoval a pochopil? 😕 Musi sa rozhodnut sama... Je to je zivot a zivot jej rodiny... Ma toho na pleciach dost, ale nalozila si to tam sama... A dalsia vec, sme na stranke, kde vsetci chceme byt tehu, kde sme dievcata po potratoch a s problemami otehu a niekto tu napise otazku, ze mame poradit ci ma ist na potrat? 😕 Mozno to je krute, ale ked si myslela, ze na tomto fore najde pochopenie a same pozitivne odozvy, tak sa zmylila...
V ziadnom pripade nechcem nikoho posudzovat ani odsudzovat, len takyto problem u mna pochopenie nenajde... 😔

elise
13. aug 2011

ja osobne by som na potrat nešla a bojovala by som za život bábenka a snažila by som sa o tom otvorene porozprávať s manželom a našli by sme spolu určite dáke riešenie.

katy31
13. aug 2011

nesúďte, kým ste nezažili.. 😖 Ona nepotrebuje to, aby ste na ňu útočili.. ale to, aby ste ju vypočuli a pridali svoj názor. Žiaľ, život prináša aj takéto nezmyselné a neuveriteľné situácie. A žena v takejto situácii má strach, bojí sa, čo bude. A stojí pred hroznou dilemou, ako sa má rozhodnúť.. lebo napriek tomu, že má okolo seba kopec ľudí, na rozhodnutie je sama.. Držím Ti palce @palculienka789, aby si tento boj vyhrala a ten život, ktorý nosíš pod srdcom, za ten sa oplatí bojovať, aj keď s ním ostaneš sama... Dá Ti oveľa viac radosti, šťastia, zmyslu, ako obaja Tvoji muži dokopy... Boh s Tebou...

jenny23
13. aug 2011

ahoj .mas to tazke velmi.ale ked si mala milenca tak urcite asi manzela nemilujes.ten ti uz asi neveru neodpusti.tak zacni s tym druhym zivot si planovat a s manzelom sa rozved.alebo su aj taky co neveru odpustia a vychovavaju cudzie dieta.rob podla srdca.koho milujes .....a este nieco nechaj si to dieta.to za tvoje chyby nemoze..

mirfa
13. aug 2011

ach jaj... no to si dopadla 🙂 je tazke byt nerozhodna, pretoze ty urcite nevies co chces, kedze najprv ste s milencom planovali dieta a potom ako si zostala tehotna si sa snazila roznymi domacimi metodami onho prist. oklamat muza by si sice dokazala ale pravda by skor alebo neskor vysla urcite nejakou sprostou nahodou (nehodou) najavo.
nie som ziadna vestica ;) ale myslim si, ze aj Tvoj muz uz ma milenku... oni chlapi sa nezdaju, ale na tieto veci su obzvlast vnimavi a bez sexu dlho nevydrzia, takze ked mu to nejde s Tebou, urcite s inou ano... neviem ci by som chcela ostat v takomto vztahu. aj ked na druhej strane, stavia pre Vas dom, urcite Vas ma rad a nechcel by o Vas prist.. skus sa s nim porozpravat a vsetko mu povedat. mozno budes prekvapena.
a ak uz nemas zaujem o muza ale chces byt s milencom a on je tiez ochotny zostat s Vami (myslim aj s dietatom, ktore nie je jeho) a hlavne, vedel by sa o Vas troch postarat, tak zostan s nim...
na potrat by som nesla.... mozno predtym ako som zostala tehotna by som ti poradila aby si si to zobrala, ale teraz si ani neviem predstavit aby som niekomu nieco take poradila... ale samozrejme, je to na Tebe, musis sa rozhodnut sama
a este jedna rada 🙂 ja by som si v tychto veciach urcite nedala od nikoho radit.. asi by som vypocula, ale riadila by som sa vylucne sama sebou, svojou intuiciou a pocitmi 🙂

macamac
20. aug 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ako-mi-int...

ja len-že možno to sem trochu patrí-sledujem dlhšie-a prečo nik neprispel do tejto témy?
možno sa boja-alebo možno,niet sa čím "chváliť"...asi prežiť to z akýchkoľvek dôvodov nie je jednoduché 😔

@palculienka789

vinyan
21. aug 2011

Zivot cloveka je nad hodnoty prijemnosti vo vztahoch.
Poznam dievku, ktorej sa rodicia rozviedli, az ked uz sa malo 2.babo narodit, co nebolo "tatinove". (Ta mama ma spolu 4 deti, myslim). Nakoniec sa rozisli s muzom a vydala sa za milovaneho. Nove manzelstvo im funguje, otec ostal sam. Ale ma dobry vztah s vlastnymi detmi a oni sa casom zmierili...
Keby som sa rozhodla ostat s vlastnym muzom, asi by som mu to nepovedala - bolo by to viac o tom, ze chcem sebe dobre (aby sa mi ulavilo priznanim) ako jemu (ktory by sa s tym nikdy nemusel zmierit).

katmi
21. aug 2011

mna zabila jej otazka: A co je to znasat nasledky zodpovedne??to mi staci nato,aby som si o dotycnej pomyslela svoje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre