BOM - Billingsova ovulačná metóda. Skúsenosti?

anya01
21. máj 2010

Ahoj.Podeľte sa so svojimi skúsenosťami pri používaní tejto metódy. Ako ste spokojné, resp. nespokojné, čo by ste chceli poradiť, ako dlho ju používate...

zltalienka
16. sep 2016

Za účelom predchádzanie tehotenstva. Lebo som našla len skupinku snaziliek. Dakujem

zuzulale
9. okt 2016

babi ak mi poradi niekto ako mam začať s touto metodou??,

katarinkaulany
11. okt 2016

Chcem sa opýtať. Plodné dni začínajú po posledkom dni s výtokom?

stefanyj
11. okt 2016

@zuzulale ked si pozries stranku lpp.sk, najdes tam informacie, pripadne mozes kontaktovat aj poradcov z LPP. Da sa tam kupit aj kniha, ktora ta uvedie do tajov STM (symptotermalna metoda), ktora je spolahlivejsia ako BOM. Spaja BOM este so sledovanim bazálnej teploty a krcku maternice.

zuzulale
11. okt 2016

@stefanyj dakujem skusim kuknem 🙂

leenkaa2708
11. okt 2016

Spájanie BOM s inými ovulačnými metódami môže tak akurát ešte viac pomýliť :( buď si idem podľa jedného alebo podľa druhého..potom sa baby čudujú že to nefunguje :(

stefanyj
11. okt 2016

@leenkaa2708 určite nie. žena len sleduje viac príznakov svojho tela, nielen hlien, takže je spoľahlivejsia a lepšie funguje

leenkaa2708
12. okt 2016

@stefanyj no ja sa hadat nebudem ale z mojej dlhorocnej skusenosti a pozorovania okolia to tak nie je a hlavne to zeny potom myli ale nech si kazdy robi podla seba

littleslovak
12. okt 2016

@leenkaa2708 co je matuce na tom ze si okrem sledovania hlienu kazde rano zmerias teplotu predtym nez vstanes z postele? Je to sekundova az minutova zalezitost podla toho aky typ teplomera mas.

stefanyj
12. okt 2016

@leenkaa2708 ak žena pozoruje viac príznakov plodnosti, ktoré sa navzájom dopĺňajú - zjednodušene napr. Čiry ťažny hlien, zvýšenie nazvanej teploty a mäkký krcok znamenajú ovulaciu. Pri BOM žena sleduje len hlien, pričom ostatné príznaky nesleduje. Príznaky plodnosti/neplodnosti sa navzájom dopĺňajú, a ak sledujem viac príznakov, mám aj väčšiu istotu. To nie je môj výmysel, STM ma reálne väčšiu spoľahlivosť ako BOM. Ale ak ti vyhovuje viac len sledovanie hlienu a funguje to, tak nie je o čom.

stefanyj
12. okt 2016

Nie nazvanej ale bazalnej - pardon mobil

pekkka
12. okt 2016

existuje kopec appiek do mobilu, kde sa zaznačuje cyklus a plodne a neplodne dni všetko pekne ukáže graf 🙂 stačí trocha pohľadať a priadne zapisovať 🙂 ja používam app ženský denník

leenkaa2708
12. okt 2016

@littleslovak ved v pohode merajte si ja to nikomu nezakazujem :D

leenkaa2708
12. okt 2016

@stefanyj no vyhovuje, aj funguje..každý má to svoje a svoje skúsenosti a poznatky..nech si každý vyberie a kto chce vedieť o tom viac ten si zistí

michaelka_
26. mar 2020

Predchádzanie tehotenstvu pomocou bilinsovej metódy... aké máte skúsenosti ? Ja si pri určovaní neplodných dni pomáham aj aplikáciou ovu wiev, samozrejme používam to len ako pomôcku. (Dá sa tam nastaviť mód predchádzanie tehotenstvu. )
Najmä si všímam hlien...
Bola som na prednáške o tejto metóde, vraj to nie je metóda len pre kresťanky, ale lektorka hneď jedným dychom dodala, že používanie antikoncepcie je ťažký hriech. Nečudo, že sa potom na to pozerajú, ako metódu pre veriace ženy...Ak je táto metóda pre všetkých, mali by byť v otázkach viery neutrálni.

michaelka_
26. mar 2020

@rybicka256 počula som, že je to mýtus, že dievčatko treba plánovať pred ovuláciou a chlapčeka v deň ovulácie ,ale zaujímavá teória. (Reakcia na to, čo napísala užívateľka “ rybička”.)

mia091
7. okt 2021

@surrender môžte mi to prosím vysvetlí v skratke v správe? Lebo nejako tomu nerozumiem 😁