Čo na herpes?

jajka0211
8. nov 2011

Poradte co pomaha na herpes na ustach ;( Ako sa ho co najrychlejsie zbavit? Su nejake domace recepty alebo co z lekarne Vam pomohlo? Dakujem

jarunka111
8. nov 2011

to by aj mňa zaujímalo, lebo mm to má často a nič v podstate nemá nejaký veľký účinok 😒 On nemá ani dopredu napr. svrbenie na pere, žeby si to natrel včas. Ráno sa zobudí a herpes cez pol pery 😖 Nenatiera už ničím a hojí sa mu to rovnako rýchlo a bez komplikácií ako aj keď to má natreté drahými mastičkami 😒

ikke
8. nov 2011

maz z vlastneho ucha
na prve precitanie mozno trochu nechytne, ale funguje 100% 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/herpes-opar-na-perach/

annaopialova
8. nov 2011

ahojte mne pomaha tie nalepky na usta compit

petot
8. nov 2011

Herpesvirusy prezivaju v tkanivach latentne do chvile, kedy dojde k akutnemu oslabeniu imunity (kvoli stresu, ochoreniu apod). Ak sa herpes objavuje casto, znamena to, ze s imunitnym systemom nie je nieco v poriadku.

Nema zmysel riesit kozmetiku (pluzgier) a nechat imunitu v zlom stave. Zmysel ma posilnovat imunitu ako taku, potom sa s herpesvirusmi vysporiada aj sama. Ale toto je beh na dlhe trate.

Kratkodobo, moze pomoct vitamin C vo vysokych davkach (napr. 3g 4x denne). Vysoke davky sa vsak neodporucaju pri niektorych poruchach obliciek, metabolizmu zeleza/medi a deficiencii G6PD. Treba vela pit a najlepsi je taky pripravok, ktory neobsahuje nadbytocnu chemiu. Podrobnejsie na tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

Dlhodobe uzivanie vitaminu C vo zvysenych davkach, napr. 3x denne 1g, moze posilnit imunitny system. V zimnom polroku zaroven treba zabezpecit prisun vitaminu D3, aspon 2000IU denne u dospeleho.

Toto su len take zakladne namety, a nie som lekar, takze toto nie je lekarske odporucanie. Dalej treba dbat na odburanie stresu, kvalitny spanok, rodinnu pohodu, dostatok tekutin atd...

dusany
8. nov 2011

Jajka, po otestovaní ti takmer nič nechýba . Tvoja imunita je až 97 %. Máš dostatok skoro všetkých minerálov až na jeden,ktorým je,,SELÉN" z vitamínov máš tiež dostatok všetkých až na jeden chýbajúci a dôležitý vitamín,,A" nevyhnutný pre kožu,sliznice a somozrejme i očí. Lepšie ho užívať rastlinného pôvodu, než živočišného od ktorého hrozí väčšie uskladňovanie v organizme a môže byť spúšťačom ďalších nemoci. Po ďalšie máš nižší príjem tekutín. Selén a áčko si doplň a nezabudní na vodičku a budeš OK. VITAMÍN A je dôležitý pre dobrý zrak. Predpokladá sa, že nedostatok vitamínu A je celosvetovo najčastejšou chorobou z nedostatku vitamínov, ktorá môže viesť k poruchám zraku, v najhoršom prípade až k oslepnutiu. U detí sa môžu vyskytnúť poruchy rastu.
Sluch, čuch a chuť sú tiež závislé od vitamínu A. Je spoluzodpovedný aj za tvorbu a funkciu kože a slizníc. Vitamín A zmierňuje akné a iné kožné ochorenia.
Dobre fungujúci imunitný systém je odkázaný na dostatočné zásobovanie vitamínom A, lebo má za úlohu brzdiť rast zhubných buniek pomocou kyseliny retinovej, derivátu vitamínu A.
Beta-karotén, provitamín vitamínu A, chráni pred rôznymi rakovinovými ochoreniami a je preto, rovnako ako ostatné vitamíny, najväčším nepriateľom tzv. voľných radikálov. Voľné radikály patria k najreaktívnejším a najagresívnejším látkam v organizme, ktoré spôsobujú veľké škody na bunkách a tkanivách
VITAMÍN A a jeho provitamín BETA-KAROTÉN
Živočíšne potraviny ako vajcia, mliečne výrobky a pečeň sú bohaté na vitamín A. Všetky žlto-červené druhy ovocia a zeleniny, ako mrkva, paprika, broskyňa a ďalšie, obsahujú beta-karotén.
Rybí tuk, játra, mrkev, zelené a žluté listy, špenát, kapusta, petrželová nať, kedlubnová nať, meloun, meruňky, zelí, brokolice, kukuřice, dýně, máslo, vaječný žloutek, v menším množství mléko, tučné ryby, třešně aj.
Selén
Selén sa veľmi aktívne podieľa na odbúravaní voľných radikálov, ktoré spôsobujú degeneráciu buniek a starnutie celého organizmu. Voľné radikály prudko oxidujú bunky tela. Kyslík je pre telo normálne prijímaný pri dýchaní a slúži pre bežnú prácu látkovej výmeny. Žiadúci kyslík sa vyskytuje v tele v zlúčeninách, a nie je agresívny. Voľné radikály majú uvoľnené kyslíkové atómy z väzieb a tie sú pripravené naviazať sa na akúkoľvek obeť. Pokiaľ je v tele človeka málo selénu, ale i iných antioxidantov, nemôže sa brániť voľným radikálom. K najznámejším antioxidantom patria selén, zinok, bioflavonoidy, vitamíny A,E,C. Podľa vedcov najdôležitejším z nich je práve selén.
Tento dôležitý prvok nás chráni proti jedovatým škodlivinách zo znečisteného životného prostredia, proti ultrafialovému žiareniu, proti smogu a cigaretovému dymu. Selén sa ukázal veľmi účinným proti reumatickým chorobám. Lieči choré a bolestivé kĺby, kolená, členky, zápästia aj prsty. Voľné radikály napádajú s obľubou najmä chrupavky kĺbov.
Bohužiaľ, obsah selénu je u nás v potravinách veľmi nízky a ako bolo zistené, tvorí sotva 1 dennej dávky. Stredná Európa je vôbec oblasťou s nedostatkom selénu, jednou z príčin je vyčerpaná pôda z dôvodu obhospodárenia.
Preventívne dávky selénu sú dosť vysoké, preto je možné si množstvo dopĺňať v podobe tabliet. Denná dávka, ktorá by mala zabrániť vzniku rakoviny, je mnohonásobne vyššia, ako je normálna dávka. Prírodné zdroje selénu sú: celé zrná, orechy, semiačka, ryby.
Denná dávka je 0,1mg. Nezdá sa to veľa, ale aj tak je problém pri našom stravovaní ju dosiahnuť.
V tzv. vyspelých krajinách prijímajú ľudia stravou asi polovičnú dávku selénu, ako je zdravotné minimum. Je to spôsobené tým, že strava obsahuje málo rýb, obilnín, orechov a semiačok, ktoré obsahujú selén.

Zinok
Zinok je tiež výborný antioxidant a so selénom sa súčasne vhodne dopĺňajú. V ľudskom tele má zinok viac funkcií. Slúži na prácu imunitného systému, zúčastňuje sa na syntéze bielkovín, tvorby tkanív, spaľovaní cukrov, podporuje hojenie rán. Pri nedostatku zinku v tele dochádza k infekčným a vírusovým nákazám, vznikajú kŕčové žily, padajú vlasy, tvoria sa ekzémy, akné, artróza a veľmi nepríjemné choroby prostaty. Prirodzenými zdrojmi zinku sú obiloviny, najmä pšeničné otruby, sezamové semiačka, orechy, vaječné žĺtky alebo syry. Zinok môžeme dopĺňať aj tabletkami.

Selén ako aj zinok majú nenahraditeľné miesto najmä z hľadiska podpory imunitného systému.

maminka142
9. nov 2011

Ahojky 😉 Ja som mavala herpes pravidelne každy mesiac vždy pred mrchou 😠 A skušala som naozaj všetko aby mi to čo najrychlejšie zmizlo 😅 A z mojej skusenosti mi najviac pomohla masť z lekarne ZOVIRAX je síce drahšia, ale najučinnejšia zo všetkych, čo som za tie roky skušala 😀 Dokonca aj teraz niekedy, ked cítim, že začína herpes, tak tu mastičku mam vždy po ruke a hned si to natriem a herpes mi to uplne zastaví 😀 😀 😀 Takže odporučam, ale najučinnejši je hned pri začinajucom herpese 😉

kacasim
15. feb 2012

Já jsem také zkoušela snad úplně všechno....nejvíc se mi ale osvědčily náplasti od Compeed. Také jsem aplikovala na svědění a opar se skutečně vůbec neudělal!!! Navíc kůže pak pod náplastí byla jakoby jemnější a zhojená (předtím jsem měla popraskané rty) 😉

lili777
15. feb 2012

Ja tiež dávam hlas náplastiam Compeed. Predvčerom som zacítila herpes, dala si náplasť, mala som ju včera jeden deň a dnes som bez bolestí s chrastičkou, ani neviem že ho mám. Raz som dokonca si dala náplasť hneď ako som cítila, že sa mi robí a ani sa neurobil

danielitka26
19. nov 2012

baby poradte z coho sa ten blby herpes robi cely zivot som poriadne nevedela co je to a teraz posledny rok sa mi opakuje tak pravidelne ze som z toho nestastna cca 5 dni dozadu mi odpadla posledna chrsticka co som ho mala pod nosom teraz sa mi urobil na prere dnes do obeda 😖 😔

usiko
19. nov 2012

velmi si chvalia Compeed,ja som este nemala, ale mmne herpesin pomaha...aj ked pluzgier vyjde, tak za par dni je vyschnuty....uz dlho som opar nemala, ale ked sa najblizzie bude chystat, urcite si kupim Compeed....

vivusika
19. nov 2012

Ja mám problémy s herpesom už roky a u mňa je jednoznačne favoritom mastička Zovirax a zvýšený prísun vitaminu B, najlepšie B-komplex 😉

kukucka1979
19. nov 2012

skvele skusenosti su pri herpese s olejcekom tea tree s manukou a rosalinou od justu. odporucam.

lentuska
19. nov 2012

Ja by som to tiez neriesila len nejakymi mastickami, ale isla by som skor cez liecbu a posilnenie imunitneho systemu. Toto bol tiez moj problem v minulosti, s kt. som sa pasovala snad kazdy mesiac. Mne zasa pomohlo biorezonancne vysetrenie ,kde mi odhalili vsetky patogeny v organizme, znicenu imunitu a pod. Vypracovali mi presne zameranu liecbu prirodnymi preparatmi iba, odvtedy ,ako som videla a spoznala silu bylin, tak ATB do mna uz nikto nedostane. A ani nic podobne tohto typu. Ked sa to presne nakombinuje je to fakt sila. Vrelo odporucam kazdemu, nech uz ma akykolvek problem....Ja chodim k doktorke Tomovej, ktora sa zaobera takouto bioregulacnou medicinou a som spokojna.

gabkostanka
19. nov 2012

Cajovnikovy olej, compeed, zovirax, vectavir, herpesin, zubna pasta
Ked je casto, tak riesit s koznou lekarkou

hadassah
19. nov 2012

tiež sa prikláňam k čajovníkovému oleju. Okrem toho počas "herpesového" obdobia užívam B-komplex forte, dávam si aj 3-4 tablety denne.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankazv
19. nov 2012

Ja pouzivam tiez naplaste Compeed....a potom cajovnikovy olej...

babika003
27. nov 2012

ja s tým takisto bojujem celý život, je to pekná otrava ☹ vyskúšala som už úplne všetko, najlepšie mi pomáhal herpesin, no pred pol rokom som vyskúšala niečo na čo nedám dopustiť - a to je masť z konope, úžasne vec, krásne vysuší, a za tri dni je chrastička preč 🙂 momentálne mám olejček z konope, a takisto výborný, stoji asi 4 eur, a je voľne predajný v lekárni 🙂 a samozrejme, posilňovať imunitu 🙂

nanyka
27. nov 2012

jednoznačne podporiť imunitu, je to prejav narušeného alebo oslabeného imunitného systému ... v podstate všetky prejavy v podobe kožných chorôb sú prejavom vnútornej nerovnováhy..
prostriedkov na podporenie imunity je široké spektrum, treba popozerať, okrem vit.C sú dôležité aj skupiny vit.B, D a E
(napríklad nedostatok déčka je jednou z príčin vzniku autoimunitných chorôb - viď štúdia tzv. "china study" od T.Colin Campbell)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study_(b...

nicci254
1. jan 2013

mne na herpes perfektne pomaha 100% cajovnikovy olej od Dr.Mullera, bezne ho dostat v lekarni . perfektna vecicka 🙂

beethoven
1. jan 2013

ahoj, ja som maval herpes na tvari pomerne casto, vzdy mi najlepsie a najrychlejsie pomaha Zovirax.

maser
6. jan 2013

Moja neter mala roky problémy s herpesom na ústach a v nose. Vždy ked jej to prepuklo mala vyhádzanu celú pusu vyše týždna skúšala všemožných lekárov , homeopatiu byliny nakoniec užívala nejaké huby. Zdalo sa jej že jej to aj trochu pomáha ,ale znova to úspešné nebolo. Ked som sa dozvedel akú cenu je ochotná zaplatiť za krabičku sušenej huby, sľúbil som jej že niečo na jej problém určite nájdem. A tak som prišiel až na Hyrudoterapiu. Bol som presvedčený že súhlasiť dievča nebude, ale zaujalo ju to. Dnes je od prvého priloženia už 1a trištvrte roka a herpes mala iba raz taký malý v kútiku, ktorý sa jej rýchlo zasušil. Ja osobne mám s touto liečbou
len málo skúseností ale na herpes to zabralo perfektne. Neter na pijavice lekárske nedá dopustiť.

janinah
6. jan 2013

vyskúšajte mastičku Ophtalmo-Azulen,lacné a účinné 😉 a aj propolis pomáha

katka1981
6. jan 2013

mne najlepsie zaberak krem herpesin ale inak som brala kadejake lieky od imunologicky, nic mi nepomohlo, odkedy sa mi narodila dcerka, mam stale. Presne ako bolo spominane, vela spanku, kludu....... neda sa ho zbavit.

sendy182
6. jan 2013

doplniť vitamíny B...herpesin sú aj lieky........kamistat mastička na afty aj na herpesy je účinná.....niekomu len obyčajný tekutý púder......ja nemávam herpesy no raz som mala také vyrážky a na kožnom mi predpísala tekutý púder s antibiotikom bol žltý......a ten vysuší aj kiahne aj herpes.........tak si ho dávala moja mama na herpes a fakr už na druhý deň herpes vyschol 😝 ............

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera66
26. jan 2013

Mne sa dost casto vyhodi herpes vyskusala som uz vsetko ale najviac sa osvedcila zinkova pasta nie mast ale pasta stoji to 1euro a fakt pomaha herpes vysusi uz na druhy den

miminda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvapokorna
16. okt 2013

herpes je odpoveď tela na stres, vnútorné napatie. niekto na ne trpí, keď je vyčerpaný, hlavne psychicky. pre mňa je herpes taká červená kontrolka, znamenie, že sa mám zastaviť, trochu vypnúť, dospať, vykričať zo seba stres a zlosť. 😀 vždy doplním vitamíny a aj z estetického hľadiska nalepím na herpes náplasť z lekárne. mne sa osvedčili cosmos náplaste, treba ich dať hneď na začiatku a pomáhajú. ale hlavne je to miesto ochránené a schované.

anabella235
16. okt 2013

l-lyzin plus mastička na pokročilé štádium. zvýšiť príjem ovocia a vit. b