Dieťa s celiakiou. Uvítam akékoľvek rady

sanym
1. dec 2009

Ahojte. Hľadám mamičky, ktorých deti majú celiakiu. Môjmu 4-ročnému synovi ju diagnostikovali včera na základe výsledkov biopsie tenkého čreva a uvítala by som akékoľvek rady od skúsenejších mamičiek.

lilysk
28. feb 2018

@adamkofjo iba ak su bezlepkove

adawada
13. dec 2018
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Čaute, tak už aj ja som jedna z vás. Potvrdili nám celiakiu, dcéra nemala skoro žiadne príznaky iba nafukovanie a bola vzdy mensia od ostatnych deti. Strasne ma trapi ako budem riesit stravovanie v skolke, je to dost obmedzujuce pre celu rodinu ale spravim vsetko pre to aby bola v pohode. Ako to zvladate vy? Nosite speci stravu do skolky? Nasla som niekolko receptikov zaujimavych, https://biodiacelia.sk/videorecepty prosim baby pridajte aj vy co vas inspiruje a podla akych receptov idete. ja mam z toho hlavu ako melon. dakujem snad bude lepsie

pleja
13. dec 2018

My sme tiež varili do škôlky, v škole mu už varia... Recepty som mala normálne, len som všade dávala bezlepkovú múku namiesto obyčajnej. Akurát veci od muky (medovníky, palacinky, koláče) si hľadám recepty na Nete, aj keď podľa mojej skúsenosti napr. piškótové cesto funguje bezchybne, len vymeníš múku...ja mám celkom fajn skúsenosť na pečenie promix a promix PK. No a mne sa osvedčilo sem tam zamraziť 2-3 porcie jedla, kt. sa dá zamraziť a v prípade keď sa Ti nechce variť alebo nestíhaš jednoducho vybrať z mrazáku a dať do škôlky. napr. plnená paprika, guláš, krémová brokolicová polievka, sviečková boli výborné aj po rozmrazení len som ich ešte vždy prevarila aby získali znova správnu konzistenciu 🙂). No a varila som zvyčajne na 2 dni - napr. mäso večer a napr. ryžu alebo zemiakovú kašu som zvykla variť ráno. Niekedy aj jednoduchý zemiakový prívarok alebo polievka z trenej zeleniny sa dala stihnúť ráno. Na desiatu nátierky - tvarohová, rybacia, bryndzová, cesnaková,
ako ste zvyknutí. Sú aj horšie veci na svete než celiakia...zvyknete si.

sissahh
24. sep 2019

@sanym Ahojte , chcela by som osloviť hlavne tých alebo mamičky deti ktoré majú celiakiu , robím na bakalárskej téme o celiakii a potrebovala by som do časti výskumu zahrnúť konkrétne prípady /príbehy/ ako sa to u vás všetko začalo ako s tým žijete a čo vidíte ako nevýhodu budem vďačná za každý komentár k téme moc mi tým pomôžete ďakujem 😊

lily14
18. dec 2019

Ahojte od pondelka sme aj my celiatici teda dcérka 6 rokov...môže sa z toho aj potiť pri zaspávanie? Nie veľmi nemá mokré pyžamo atď ale je spotená prvú hodku spánku potom už akoby vyschla? Skúsenosti? Ďakujem

zuzkamark
15. jún 2020

@lily14 potenie je normalne u deti, nevidela by som za tym celiakiu.
Ktora podla Vas znacka muky je najlepsia pre chleby a ktora pre sladke pecenie?
Vopred dik

lily14
15. jún 2020

@zuzkamark ja nepoužívam mix vôbec. Iba miešam ružovú s kukuricou a pohankovou

frisnica26
17. jún 2021

@andreasiskova3 dobry den. Mozem vas poprosit nejake recepty? Dakujem

lilysk
17. jún 2021

@lily14 áno aj moja dcéra tak sa potí hlavne na vlasoch

elly23
4. feb 2024

Môžem sa prosím opýtať aké problémy mali vaše deti, než vám diagnostikovali celiakiu?

lily14
4. feb 2024

@elly23 bolesti brucha,čkanie,a zmeny pigmentácie,

dida81
6. feb 2024

@elly23 trochu ekzém od narodenia, málo železa, plačlivé dieťa... inak vôbec nič