Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

ppz
11. feb 2021

@barb1 dobry den, citam vase prispevky, aj ked je to uz dost davno. Mam doma take iste dieta, v septembri ide do skoly, uplne nesustredeny, teraz sme druhy mesiac doma a je to cim dalej tym horsie. Chxela by son vas poprosit konkretne na homeopata kontakt, kde ste boli vy. Bola by som vam vdacna, ak by to iba kusok pomohlo.

zvedavamt
11. jún 2021

Zdravím.
Mojej dcere diagnistikoval psychiater v 16r ADHD a bipolarnu poruchu,okrem iného predtym.uziva uz druhy rok antidepresiva a lieky na spanie. Po novych silnejsich zhorsenie stavu,ale ma pokracovat s vyssou dávkou. Pribrala 17kg. Teraz jej predpísal Concerta 18 ,ale pribalovy letak dlhy 1 meter nas odradil.Sice jej to kardiolig odobril,aj pri jej srdcovej vade,ale tie vedľajšie účinky su hrozné.
Ma niekto s tym liekom skúseností u detí? Vraj ich väčšinou znášajú dobre a vysledky su hneď.
Ale tiež tvdia,ze antidepresiva su v pohode.
Inak dcera bola v triede plnej hyperaktivnych deti,kde to neriešili,lebo deti boli nadane.maly kolektív (max 12)
A individuálny prístup aj ucebny plán najprv pomohli,ale o to ťažší bol pre vsetky deti prestup do obyčajnej triedy na strednej skole.

nikkas
15. jan 2022

@strociatka ahoj prpsim ta ako to neskor dopadlo s tymi prejavmi u tvojej?my mame rovnake prejavy ako sinpisala ty..aj s tym vonku atd..upravilo sa to u vas casom?alebo co na to pomahalo?dik

nikolka0000
8. nov 2022

@andrea1407 dobry den vam prajem... Dostali ste uz vyjadrenie? Toto iste mame aj my moja dcerka ma to iste. Aj ja si chcem dat poziadat o opatrovatelsky pripevok

normalna75
25. jan 2023

@mracik ako sa mám tu zapojiť do diskusie mám dieťa s poruchou pozornosti asktovoty

nikolka0000
27. feb 2023

@nikolka0000 podali ste si uz?

domika225
13. sep 2023

@tamarka ahoj, môžem sa opýtať? Je to už takto ďaleko lepšie? Máme podobný problém s hyperaktivitou