Tehuľky a snažilky závislé na fajčení. Ako prestať?

emmaelzer
30. nov 2010

Tuto diskusiu otvaram len pre tehulky alebo snazilky, ktore bojuju s touto zavislostou, chcem aby sa tu rozoberali rady, ako prestat, podporovali sme sa navzajom, hovorili o uspechoch, a oslavovali kazdy den, ktory sme si nezapalili...
Kazda osvedcena, ale aj neosvedcena rada je tu vitana....

andrejecka
30. nov 2010

@emmaelzer jej teším sa, ja sa snažím nefajčiť, ale chuť mám velkú. Vždy ked mám chuť, idem upratovať, ale hlavné je,že sa držím. A držím palce všetkým aby sme si nezapálili a to už nikdy.

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka Tak ti gratulujem, uz ti presli nevolnosti? Ja som nemala problem nefajcit prve 3 mesiace, ale potom to uz bolo horsie...Teraz pouzivam naplaste, a dost to pomaha...
To s tym upratovanim to je dobry napad 😉 ...Ja stale luskam slnecnicove semiacka, a su zdrave v teho....

andrejecka
30. nov 2010

@emmaelzer nevolnosti som nemala žiadne, vďaka bohu. tebe býva ešte zle?

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka tak ty si mala teda stastie, mne bolo zle cele 3 mesiace, teraz uz ale nie, a musim sa priznat, ze sa citim fakt lepsie ked nefajcim...teda uplne som este neprestala, mam rano jednu cigaretu, potom cely den naplast a vecer ked pride muz domov tak si zapalim...Bohuzial on fajci, a aj ked ja cigarety doma nemam, viem, ze on ich ma a velakrat cely den na neho koli tej hnusnej cigarete cakam...Ale teraz mam novy ciel, prestat s rannou cigaretou, chodim totiz na protifajciarske stretnutia a davame si kazdy tyzden novy ciel. Uz pomaly si zvykam na zivot bez cigi a som dost optimisticka, ze zachvilu budem cigaret free...

andrejecka
30. nov 2010

@emmaelzer ja som tiež do nedávna fajčila, teraz ráno si spravíme kávu a idem si ju s drahým vypiť na terasu von, on si zapáli a mne stačí že ju len trocha zacítim, najskôr som myslela že to nevydržím ale dá sa to. Niekedy mám chuť velkú, ale zistila som, že keď ju len ovoniam tak mi to stačí.

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka Moj kamos ked prestal, tak mu pomahalo cigaretu drzat v ruke.

andrejecka
30. nov 2010

@emmaelzer aj to je riešenie, oskúšam aj to

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka sice rizikove, ale vidim, ze mas dost pevnu volu, takze to zvladnes...kolko rokov si fajcila?

katakata
30. nov 2010

dievcata tak ja som tiez byvala fajciarka, teda ked nie som tehotna tak fajcim...asi tak krabicku denne uz peknych 15 rokov...teraz som druhykrat tehotna a prestala som rovnako ako aj pri prvom tehotenstve v podstate hned ako som si urobila test, teda v den meskania menzesu....chvalabohu ja mam asi stastie, mne to vobec nerobilo problem, prvy tyzden som sa sice musela tiez premahat, manzel je silny fajciar, ale potom mi to uz slo...u mna je velka motivacia, ze si kazdy den davam nabok 2,70 euro, co som denne davala na cigarety, ked vidim ako sa to tam hromadi tak mam velmi dobry pocit...no a mne je navyse z cigariet teraz velmi zle...straaaaaasne mi smrdia, aj manzel...a zaprisahavam sa ze sa uz k tomu zlozvyku nikdy nevratim...drzim vsetkym palce

andrejecka
30. nov 2010

@emmaelzer fajčila som 10 rokov a to som robila čašníčku takže denne tých30 až40, teraz na začiatku tehu som tiež fajčila ale len tak 2 denne a teraz už týžden nič.

andrejecka
30. nov 2010

@katakata dobrý nápad s odkladaním si tých penazí

andrejecka
30. nov 2010

idem sa obliecť a kúpiť si šporkasku, napíšem si tam velkými písmenami KUBA a za rok sa vyvalujem na pláži

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@katakata ti zavidim, ze si tak krasne prestanes, ked teho...verim, ze tento krat ta tie peniaze uz budu tak motivovat, ze po teho nezacnes....ja mam este stale dilemu, ci prestanem navzdy...niekedy, ked mam dobry den, tak si verim, ze uz nikdy nezacnem, a niekedy, uz len cakam, kedy to babo bude vonku....

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka tak ta Kuba to isti... 😎

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@andrejecka tak 30-40 denne fuf, tak to tie chudata pluca musia mat abstaky... 😀
Tak za ten tyzden to ta obdivujem si frajerka 😉 len tak dalej

katakata
30. nov 2010

@emmaelzer jaj tak mne by nepomohlo ani keby bolo uz babo vonku, sak este minimalne rok chcem kojit...aj pri nine som tak skoro dva roky nefajcila a sprosta som zacala...je to takze ked je manzel fajciar a stale provokuje a navyse ked nefajcim tak mi dym strasne smrdi aj to aky je muz cely zafajceny...

emmaelzer
autor
30. nov 2010

@katakata co uz spravis, fajcenie je zavislost ako kazda ina, aj narkoman bude vzdy narkomanom, len ked nebere drogy, je abstinujuci narkoman, a tak isto je to aj z fajcenim, potrva to asi mnohe roky, kym si moze povedat, ze je nefajciar, a nie abstinujuci fajciar...

Ale co uz , mas druhu moznost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre