Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
1. júl 2010

ajojte,
tak Adelka uz spi, bola hotova, a Petrik si keca na posteli, som myslela, ze zaspi a figu..

varim popri hrani sa s nimi franc.zemiaky, len este mi chladnu, co som varila v supke, polievku az vecer, ja nepotrebujem dnes a A.mala od vcera. Ani mi velmi v tomto teple nechuti, len ked potom by som mala malo mliecka, tak radsej papam.
Mala by som uz aj zbalit veci na dovcu, v sob.nad ranom mm vyraza zaviest tam auto. Len ked fakt mam z toho velku hlavu.
@blumka ked mala tete 2r, davala si jej plavky, ci myslis, ze bude stacit, ked bude hola alebo v gatkach? Prip.tricko, ked sa bude len na slnku hrat, aby ju nespieklo..

a dnes mame 5mesiacov 😵

zoska
1. júl 2010

@maculik gratulujem k vymesačninám 😵 😀 bože ako to leti 😕 si pamatam ako mi prisla sms od teba ze si v porodke 😉 a ah Petko je medzi nami uz 5 mesiačikov

kika58
1. júl 2010

@zoska cafko no veru sme najmaldsi vlastne az marcove 😀 som chcela vsetko pomenit ale potom uz nevydalo 😀
no a 7 budeme mat 4 mesiace 😵

dorotka2
1. júl 2010

@maculik aj my gratulujeme k vymesaciu. 🙂

olifcek
1. júl 2010

@blumka docitavam, ale reagujem c druhom okne x;o)

uz s ama fajne...

po prichode do nemocky bola oliv uzasna...usmievava,a komunikativna...akurat, ze nic nespala, hech, nemohla, setko a vsetkych chcela vidiet, kazdeho sa chcela dotknut, s kazdym pokecat, hehe...

ale, baby, oliv mi v den operacie naposledy jedna o 3:38, mali sme ist o 8.00 na stol uz...ale, na vizite, ktora bola o 7.55 sme sa dozvedeli, ze ideme az na 9.00!olivka teda papala o 3.38, zobudila sa mi o 5.30, odvtedy som ju zabavala, nosila, az mi zaspinkala...prisli mi ju o 7.30 zobudit, ze jej daju kanilku a infuzku do nej, tak ju zobudili, nastastie sa trafili hned do zily, a oliv ani moc neplackala...cakala som, ze prejde pol hodka, a ideme, dostala aj naladovku, po ktorej mala chvilku navaly placu, ale krasne zaspinkala....no ale, ked povedali, ze az o 9.00, opytala som sa, ze prosim? o 8.00 sme mali ist, tak sa vsetci divili, ze este nejdeme, prepisali to v i zosite operacii, vraj robili nejaky surny pripad...akoze super...tak oliv mi zacala o 8.30 strasne plakat, chcela PAPAT...no nemohla som nic robit, nesla ani utisit ;( drzala som ju na rukach, do zily jej tiekla infuzka..,.zazvonila som na sestricky, prisla jedna, pytam sa, ze ci nam mozu dat este oblbovacku, nech saupokoji, ze je hladna a zlostna, ze uz mala mat po zakroku a my sme este tu....tak, ze uz jej nic nemoze dat, lebo je pripravena na operaciu...tak sme sa spolu trapili..o 9 prisli po nas, sli sme na salu, teda do mestnosti pred, kde sme cakali dalsich 25 minut! tam sa dozviem, ze sme cakali za anesteziologickou, akoze....a pritom tam maju 4 operacne tymi....oliv bola o hlade o 90minut dlhsie!!!! a este mi ta lekarka povedala, ze jej kludne mohli dat oblbovak, ze chudak malicka x;o((( lebo plackala i tam, unavena, hladna, smadna..x;o((( opytala som sa, ci mam cakat, ze kedy mi ju asi daju....tak, ze operacia bude do 30minut, ale, ze je malicka, tak si ju tam nechaju dlhsie na prebudenie sa...ze nech idem na izbu, ze ma zavolaju, ked sa zacne prebudzat...tak ok....bola som na izbe, hlava mi sla prasknut...potom sla okolo sanitarka, ze o chvilku uz pojdeme...doslo mi, ze musime pockat, kym ona cosi urobi, ze uz sme mali byt dole...tak pockala som, sli sme vo vytahu, a tam sa prekecla ina sestricka, ze ved uz vam davnejsie volali, takych 15minut, co? pozreli na mna a ticho...ja len, ze super, dufam, ze bude oliv hajat...prisli sme pred operacnu sal, priniesli mi ju v postielke...bola ako voskova babika, ale spinkala...ked ju dali do vytahu, tak nesikovne a rychlo, ze kusok drtlo postielkou a oliv ocicka otvorila, ale bolo jasne, ze chce hajat este...tak som im povedala, ze opatrne....tak von uz sli pomalsie, ale pri prechode na oddelenie to iste, som na nich zazrela, tak boli ticho...dali mi ju na izbu, nemaju nadstandart, tak sme tam boli dve, vlastne ta druha, mlada dievcina sa uz vystahovala a dali tam mamicku s 3mes. babom...baba bola prijemna, i chlapcek fajn, len chcel kecat, sem tam plakat, a to bolo nevhodne, ve doliv potrebovala hajat x;o((( no ale o tej 11.00som ju uz mala na izbe, 2x sa zobudila ale 2s som ju uspala dalej, dokonca som ju ukolisala na rukach, polozila na vankusik a spinkala dalej...pomalicky uz aj farbu chytala...zaujimave bolo, ked soms a pytala, kedy mozem dat malickej pit vodicku a papat...koho som sa opytala, ten inak vravel.iterval sa pohyboval od 2 hodin az po 4...akoze... 😠 ale prisiel lekar, co olivku operoval asi 20minut po operacii, mozno i kusok skor, a on povedal, ze o 10skoncila operacia, nech jej dam napit o 13.00, a ked sa nic nestane, o pol hodku, hodku mozem nakojit...oliv ale potiahla spanocek do 14;30..O 14;40 som jej dala striekackou 20ml vodicky, co mi mimochodom poradila @latvia a @strapco13, tie baby sa zhodli v tom, ze mi jedna napisala max.20ml, druha 10-15ml, su uzasne obe! musela som im napisat, lebo z odpovedi sestriciek som uz bola zufala a lekar bol samozrejme dole na sale, mali operaciu za operaciou....po pol hodke, co mi tiez poradili @latvia i @strapco13 a aj lekar, co operoval, som dala mliecka cucnut...no nakolko som neodsavala, boli prsia riadne naliate, dokonca i tvrdsie, hech...nechala som ju 5minut...no ale hltavo jedla...bolo viac menej jasne, ze sa zgrcne...no nestalo sa...chytila uz uplne krasnu farbu, bola nemsierne komunikativna, ved i preto som jej dala vodicku a mliecko, co mam tiez od bab...proste musela byt uplne prebrata...pochodili sme po chodbe, pohrali sa s hrackou...o hodku chcela opat, tak som jej dala to iste prso...vyzerala, ze sme za vodou, tak okolo 16:45 dostala na chvilku i druhe prso, nech pije predne mliecko, a kusok mi ho vyprazdni...prebalila som ju, privinula si ju...a o chvilu gejzir...nevadi, ked som videla, ze ide grckat, naklonila som si ju k sebe, vygrckla sa, nastastie som sedela na prebalovacej podlozke, takze postel sucha, ale my dve totalka....dala som si ju na druhu stranu, a o chvilu dalsia davka....prezliekla som ju po chvilke, pochodili sme po izbe, a asi o 17:10 ju opat napinalo, ale uz sla zlta tekutina...sla som po sestricku, pozrela, a povedala, ze je to z anestezie, a ze ved mi vravela, nech jej nedavam papat, ze mala byt len na vode, samozrejme to hovorila cestou odomna..pockala som, kym pride a povedala jej, ze vodicku mi vzala v pohode, a z emliecka vela nedostala..proste i ona sama raz hovorila tak inokedy inak...ked sa mi grckla 1x povedala som si, ze o hodku dve dostane papat az, ze aby jej bolo lepsie...no a ked ta sestricka videla zlc a mala potrebu zdrbat ma, povedala, ze nech ju uz necham na vode len, ze kojit az v noci, alebo rano....som jej povedala, ze to nebude mozne, ze olivka nejedla od rana od 3:38, ze je uz po 17tej a ma hlad! a, ci mi pomozu, ked zacne vystajat, ze ja ju nenecham plakat...tak, ze vecerna zmena mi pomoze, ze jej cosi daju...kvapky....prisiel mm okolo 17:15, vzal malicku a spinkala....spinkala do 19:15, co boli uz dve hodky od grckania...cas, kedy ta mudra sestricka radila dat vodicku...ze po dvoch hodinach...no ale oliv uz vodu odmietala, spolubyvajuca mala cajik, rascovy, od hipp, tak mi dala, nech jej dam, co som vzala, lebo som chcela, aby aspon kusok vypila, nech nemusime zase infuzku...cAjik chvilku chutil, asi 10ml vypila, paq uz zase nechcela...nasilu som jej nedavala...snazili sme sa ju utisit, i mm...paq som sla okolo 20:00 za sestrickou, ze co radi teraz...ona s usmevom na tvari, ze no treba trosku aj vydrzat...uz som bola nasrdena....pisala som uz @latvia, ci by ma neprezvonila, ze jej zavolam....medzitym prisiel nas lekar, ze ide z operacky a pocuje, ze tu ktosi place zufalo...opytal sa, ci papala, ta mudra sestricka, ze ano, a aj grckala, hned sa opytala, ci stolerovala vodicku, co som teraz davala, ja, ze ano, ze to i predtym, tak lekar, nech dam kludne papat znova...sestricka hned, ze ano, 10minut ju nechajte kludne, dobre? odrazu som ju i podla nej mohla nakojit!!! grrrr....my sme uz ale boli po pape chvilkovej, lebo som i mm povedala, ze nech sa zgrcka, dostane infuzku, ale nebude tak zufalo plakat....ked lekar dovolil papat, uz som jej dala prso i na zaspanie....ale skor, nez som jej dala papat, odsala som si cez 300ml mliecka, ktore som sa tej mudrej sestricky pytala, ze kde ho mozem odovzdat, nakolko dole na prijme bol oznam, ze mamicka, ktora da aspon 300ml mliecka, ma stravu zadara, o co mi neslo, jedlo sme uz mali vyplatene, len mi bolo luto vyliat ho....ni povedala, ze nech kludne vylejem, ze to by som musela byt vysetrena, ci som vhodna a bla bla bla...nemala som uz energiu nnieco jej hovorit, no zaroven som mala ciste svedomie, leobo som sa opytala na moznosr darovania mliecka...ta sestra sa inak chvalila, ze je z novorodeneckeho...bola sice kvalifikovanejsia, aspon mi to tak prislo, ale zase...vecer som po 20tej poprosila mm, ci mi nepopyta ibalgin....sla mi hlava prasknutnoc pred operaciou som takmer nic nespala, neslo mi...potom som bola kusok vystresovana z toho, ze od 5.30-8.00 musime vydrzat o hlade, co bolo nakoniec v pohode, spinkala na mne a ja som sa prechadzala, no ked sa to pretiahlo o hodku, a nakoniec az hodku a pol, oliv plackala, ja som nemohla pomoct....nepridalo mi to..potom tie rozne odpovede sestriciek na to, ze co po operacii...o chvilu vosiel mm do miestnosti s tym, ze mi ho skoci kupit, lebo, ze sestricka vraj nemoze nic dat, ze jednak niesom pacient a ze i keby sebe chcela pomoct, tak to nie je tak jednoduche...povedala som mu, ze nevadi, nech necha tak, ze uz zajtra si doma odpociniem...ale bola som zufala, jak ma hlava bolela...priznavam i menej som pila, ale nie naschval, proste som na to nemyslela...potom ta sestricka prisla, dost drza, a, ze ved kojim, ze neozem ibalgin, ja, ze kojim uz pol roka a viem, co mozem, a ibalgin smiem. ona, ze ale ved len paralen, a ja, ze viem, ze mozem ibalgin....uz som nediskutovala...tak pri odchode zacala, ze nech mm kupi, ze ona nemoze dat a bla bla bla...tak mm siel a o chvilku mi priniesol 3x200...dala som si hned 2x200 a o chvilu ulava...to uz bolo okolo 21:00, lahla som si s oliv, mm nas ulozil, bala som sa, ze bude grckat, ale uz som jej prsnik nevzala...no a ked zacala svoj ritual, ze chytila, pustila a otocila sa, vedela som, ze sme za vodou x;o) no ale spat sa jej nechcelo....tak sme sa este o 23;00 prechadzali po chodbe, komunikovala s kresbami na stenach, ja som od unavy uz takmer nevidela, ale bola som stastna, ze je uz oliv uplne dobre x;o) paq sme si lahli, dala som jej druhy prsnik, fajne jej slo, tak potahala a spokojne zaspinkala...v noci som sa vykradla na wc, bolo asi 1;00, PRIDEM NAZAD A OLIV ROCKY ROZPAZENE, miesto pre mna nikde...toto mi robi aj doma, hehe, len doma je viac miesta, kam sa mozem podiet...tak som si sadla a divala sa z okna..o taku hodku som to vzdala a lahla si do postielky 😀 😀 teda polovica tela v nej a druha na posteli, tak krizom som lezala x;o)) rano oliv krasne hajala....len ma potrebovala dostat opat z postele, kde neviem ako sa mi podarilo dostat, tak vkuse cuckala, i fajny cuclek mam, tak som sa odtiahla, a ona si spokojne lahla na chrbat, rozpazila a spinkala, akozeeeee....rano prisla sestricka, ta z novorodeneckeho, otvorila, velka vrava, a ja, ze pssst, deticky spia...tak chlapceka zobudila, oliv hajala dalej....olivka sa zobudila okolo 7:15, usmev, ziadnu papu nepytala, neviem, ci si pamatala, ze ani vcera nedostala 😕 ale prebalila som ju , prisla vizita, kde primar, ze ukazte stehy? rozopla som plienku, tam naplast, a on, ze ok, mozete ist dom... 😨 obliekla som ju apockali sme zbalene na tatka a prisli dom x;o) konecne....

inak casto som ju prezliekala..2x sa prekakla, 1x ogrckla, a 1x kusok kakla na oblecko... 😀

olifcek
1. júl 2010

jajj...a rano sa ma pyta sestricka z novodoreneckeho, ze ci mi je lepsie...ja, ze jo...ze mm priniesol ibalgin...ona, ze ibalgin a kojenie? ja, ze ano.a ona zase, ale ved to mozete max. paralen, ja, ze urcite mozem ibalgin, ked to nie je dlhodoba liecba...nepochodila u mna nicim...pretoze ja mam info od @annag x;oD proste smola..tej, co tam bola somnou sa pytala, ci pije kolu a ci koji...lebo mala coca colu, a ze nekoji...ona, ze fajn, lebo to sa nesmie pri kojeni...chapete?? akozeee..zlaty MK a ludia na nom 🙂

ideme o 5 dni na kontrolu, nemam to mocit, a po 5 dnoch mozeme olivku osprchovat, ale nesmieme este kupat, fuuu....x;o( stehy su vstrebatelne, takze to je fajn...

olifcek
1. júl 2010

dakujem, ze ste na nas mysleli!!!

olifcek
1. júl 2010

teraz len dufam, ze to nemame i na druhej strane..

zoska
1. júl 2010

@olifcek uffff Oli zvladli ste to.... so strasne rada ze uz je to za vami...garonka pisala ze sa vam to posunulo o 90min. tak prve co ma napadlo bolo, ze preboh, kolko Oliv nebude papat ☹
akoze slovenske zdravotnictvo asi zasa nesklamalo a blbych sestriciek su vsade zastupy...cest vynimkam, pretoze take su nastastie tiez...
no teraz rychlo zabudnut n tento zazitok 😉
Oliv potvrdila ze je bojovnicka...je to skvele a silne babatko 🙂

olifcek
1. júl 2010

@zoska ani nedali ziadne utlmujuce ecicky po...nic nebolelo x;o) len hlad bol veliky x;o((( ved papala po 12 hodinach a o dve hodky to vyvratila...ae paq uz bolo bre..

a ked sme sli hajat, nechtiac som ju laktom do hlavky udrela 😔 zaplackala, ale dala som prso a bolo ok...neviem ci moc, bojim,ale nema hrcu, sprava sa normalne...mam ju ist dat kuknut, alebo pockat do 4.8, ked ideme na neuro a tam vzdy kukaju fontalenku cez usg?

blumka
1. júl 2010

@olifcek, Juli sa mi budi ale kaslem na to, musim to docitat 😀 😀 ..
normalne som to citala s vidlickou zemiakov na polceeste do ust...
teda poviem ti...kopla by som tam do zadku hlavne tie kvalifikovane sestricky...to si bola v novej? 😖
a oliv je mala velka bojovnicka...zlatusik, sa musela vytrapit poriadne a ty tiez...uz to mate za sebou chvalabou

blumka
1. júl 2010

@olifcek mne juli spadla z postele a nic sa nedialo..neboj..deti nie su z papiera ze ked udres trosku ze uz daco sa im ma stat..ved si vezmi ked sa prechadzas po nasich uzasnych cestach ako to s nou musi drgat 😉

maculik
1. júl 2010

@lienka2 u nas je to tiez tak dnes, Petrik doobeda velmi malo papal, len pocuckal a hotovo, az teraz pri uspavani papal poriadne. Podla mna je to tou horucavou, tiez si len cucnu od smadu a velmi im nechuti...

@matka331 ak su take vysoke horucky a nema ine priznaky, tak by to fakt mohla byt ta 6.choroba. Adelka to mala min.leto a 4dni mala 40ky a na 4.den sa vysypala, horucky prestali. Na zubky su to vysoke teploty, to sa mi nezda.

Ak ale neprejdu do 3dni,t ak na 4.den chod znovu k dr, nech vezmu krv a moc na vysetrenie, ci nema zapal v tele.

svetlankat
1. júl 2010

@olifcek juuj otrasny zazitok, chvala bohu uz to mate uspesne za sebou, ste hrdinky

blumka
1. júl 2010

@maculik..ja som terezke ku vode davala vzdy minimalne gatky, nikdy nebehala s holym zadkom ani po zahrade a uz si to vobec neviem predstavit niekde na kupku medzi cudzimi ludmi.. 😅 a ak sa bude kupkat tak nenechavaj na nej schnut..hned prezliekaj aby nedostala zapal alebo kvasinky...a tricko tiez daj aby ju nespalilo..a jasne ze krem minimalne 50 ak bude na slnku 😉

blumka
1. júl 2010

@maculik a vsetko naj petkovi v 5. mesiacikom..ale to letiiiii 😉 a chvilu ze polrok..wau..

jaja32
1. júl 2010

@olifcek ...to je super, že už ste domka a máte po tom....normálne som čítala o dušu a malú som nechala chvíľu povrešťať... držte sa

jaja32
1. júl 2010

@maculik tiž sa pridávam a želám všetko naj

maculik
1. júl 2010

@zoska veru, aj mne sa zda, ze to len teraz bolo... ani sa nenazdame a budeme oslavovat rok 😵
@dorotka2 dakujeme 🙂

a idem citat olif, aj ked ma cakaju tie zemiaky - boze, ja blbe francuzske zemiaky varim skoro cely den 😅 😀

svetlankat
1. júl 2010

aj ja sa pridavam vsetko naj oslavencom

olifcek
1. júl 2010

@blumka jo, v novej veru....katastrofa...to sestricky na novorodeneckom na 17 poschodi boli uzasne...ochotne...nie ako toto tu....ved oliv bola po operacii a nik sa na nu neprisiel ani len pozriet...som sa bola opytat, ked ju dali na pristroj, ze co to je, ake hodnoty maju byt, nech viem, co sledovat...mala pristroj na meranie srdiecka a kysliku v krvicke...po 2 hodkach som si ju itak vzala, lebo mi ju jedna sestricka zobudila...bola hlucna

blumka
1. júl 2010

@maculik aj ja som jedla francuzske dnes 😉 ale este od soboty 😅 mnam..moje najoblubenejsie jedlo..
casopis ti poslem zajtra, oki? dnes akosi nie je nikto kto by siel na postu

blumka
1. júl 2010

@olifcek taketo veci by mali robit ludia, ktori to nemaju ako zamestnanie ale fakt ako povolanie...a ktori sa vedia vcitit...skoda ze je takych malo 😒

olifcek
1. júl 2010

baby, ste uzasne....normalne mi az slzy vyhrkli... 😉 neprajem ziadnej maminke, aby nemohla dat babu jest, a pritom mohla...viete ako to myslim, ze? snad oliv na vsetko skoro zabudne...

kludne sa napapajte, tie riadky odtial nezmiznu ;o)

maculik
1. júl 2010

@blumka super, gatky som uz nakupila, prave kvoli tomu prezliekaniu, nech nema na sebe mokre. Mame 5ks, ale zajtra este dokupim, ved sa hodia, kedze aj oducat budeme, aj pod saty a pod.

a to tricko aj do vody, ze? Lebo na suchu jasne a aj dnes na balkone vo vani mala tricko, kedze tam bolo slniecko. Ale bola tam len do 10,15, potom uz sme boli v obyvke.

olifcek
1. júl 2010

@jaja32 daj do IP cislo uctu a sumu i s postovnym ;o)

blumka
1. júl 2010

ja uz som dojedla 😀 a juli si tam vzdycha, snad spi 😀 😀

maculik
1. júl 2010

blumi jasne, ved ja na Sk dojdem az koncom mesiaca 🙂

blumka
1. júl 2010

@maculik dobre je aj do vody, lebo slnko vie byt agresivne ked sa tak odraza...len mne terezka napr. nechce tricko, lebo ved ma plavkovu podprsenku, tak nemozem jej ju schovat 😅 tak ju aspon poriadne namazem

a gatky sa ti zidu urcite..ja mam asi 20 ks a stava sa ze musim rychlo prat len kvoli tomu ze uz nemam ziadne ciste...niekedy ked sa zabudne si curkne aj do kazdych 😀

garonka
1. júl 2010

aj ja som tuuuu

konečne sme zaspali od rana 😒 😒

idem si prečítať @olifcek prispevok a moja syrova omačka počka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre