Kámošky z Nitry a Modrého koníka

bystricanka
6. feb 2010

Ahojte
ja som sa s dovolením adminky rozhodla otvoriť pokračovanie našej témy. Kedže mi nešlo dobre prispievať do starej, tak som to musela riešiť takto.
Tak hor sa do písania a adminkám dakujem 😵 😵

veverca
18. máj 2010

jéj Helen, tak sa dočkáme 😀

helenkasabinka
18. máj 2010

veverca 😀 😉 a potom mozeme dat parkove stretko 😵

veverca
18. máj 2010

len nech už to slnko svieti, lebo teraz by sme sa v blate utopili 😝

helenkasabinka
18. máj 2010

veverca veru 😔

klba
18. máj 2010

ahojte, drobec uz spinka a ja trosku vegetim, stihla som si navarit, uz o 10, h sme mali na stole 😅 , mala som pomocnika 😉 , drobec mi pomahal obalovat karfiol a aj som pradlo poskladala, kniznicu dala do poriadku, skrine triedila, este to nemam dokoncene uplne, ale par tasiek som zaplnila. 😉

berus, na dovolenku ideme uz o mesiac, ale mne chybalo aj dost letnych veci, minule leto som bola ako slon siroka, tak bolo treba satnik doplnit. 😉

karin, dajte sa do poriadku, drzim palce nech ste cim skor zdravi. 😉

inak mne sa ta choroba u drobca vobec nepozdava, 😒 uz je to 4 dni co berie ATB, aj sirupy a kvapky a nic, ziadne zlepsenie, ☹ stale riadne kasle, uplne dusivy kasel ma a aj soplikov ma stale dost a vobec nema vodove ale huste zlte, co nie je dobre, kazdych par minut beham s kapesnikom a utieram mu nos.
Zajtra budem volat doktorke, nech s tym uz nieco robi, ved berieme lieky od piatku a dnes je utorok a ziadny posun k lepsiemu nevidim, bojim sa aby z tolkych chorob z ktorych sa tazko dostavame nedostal nejake ine problemy, napr. s prieduskami, srdieckom...

dupinka
18. máj 2010

Ahojte!

Práve odišla jedna návšteva, do štvrtka máme voľno 😵 😵 a potom prídu svokrovci 😠 .

Poviem vám, čistý "cvok house" s tromi malými deťmi v našom byte, nejdete von kvôli počasiu, ich deti ukašľané a usoplené, nášmu Adamkovi sa ťahá 3. zub von už celý týždeň, včera až krv z pusy mu tiekla.
Zarevaný bol, lebo nie je zvyknutý mať pri sebe deti dlhšie ako pár hodín.... A mama sa mu dostatočne nevenovala, lebo som makala jak čierny, dookola variť a upratovať. 😒 😒 😒

A tatko v práci, dnes má pohotovosť kvôli povodniam. Opäť prší, tak dúfam, že ich teraz nepošlú niekam plniť vrecia s pieskom. Nič v zlom, ale každý nadáva na armádu, ale keď sú prírodné nešťastia, tak sú "gumy" dobrí.

karinka
18. máj 2010

ahojte baby
dakujeme

klba,aj vy sa dajte dokopy,vikend mame krasny,nech mozeme s deturencami vypadnut uz z domu

sasulec
18. máj 2010

Ahojte,hlasim neskorsi prichod,doobeda sme sa dobre do ruzova vyspinkali a potom sme si dali ranajocky a pohrali sa,teraz mala troni a nie a nie zaspat,uz vcera bola bez poobedneho spanku,nuz necudo,ked sme hajali do pol 10. 😅
Tak ja si idem dat kafco,malu ulozim nech si aspon oddychne a pojde zas sinkat o 20. ak uz spat nebude poobede 😕
Aj vcera zabralo,zaspala rychlostou blesku 😉
Ber tak tak musime si pomahat,ved pre mna to bola cest,dobre sme si pokecali aspon s Jajkou,aj s malou sme si boli potom vzacnejsie,cele poobedie bola na mne nalepena a taak ma vybockala ked som prisla 😅 uz ma cakala v okne,ze mama kde siii??? 😵 😵 😵
Klbi maly jaky pomocnicek,aj mala rada obaluje s babi v nedelu rizky 😀 ona celkovo rada s nami vari,tak som zvedava co povie na kuchynku k narodeninkam 🙂
Marodikom zelam skore uzdravenie 😔
Zuzi uz je lepsie? Ten dnesny prispevok bol uz pozitivnejsi,tak dufam,ze uz je lepsie iked ja viem,je to tazke,taka vec zaboli 😔

klba
18. máj 2010

dupi, no nezavidim ti, este ze to mas za sebou, uzi si volna aspon do stvrtku kym sa ti nedovali dalsia navsteva. 😉 😅

karin, v ten pekny vikend moc nedufam, neverim ze nam bude dovtedy lepsie, my sa budeme len z okna na slniecko pozerat. 😒

sasul, ved to obalovanie sme od vas pochytili, nech sa mladenec uci 😉 , nech je suci na zenenie. 🙂

inak furt hutam nad tym domom, neda mi to ja som sa do neho zalubila 😅 , aj suseda ho bola kuk a vraj je velmi pekny, utulny a ma krasny pozemok a tie lesy blizko 😵 , Juri mi slubil ze ho pojdeme buduci tyzden kuk, dufam ze ho dovtedy nepredaju, bo mne sa o nom uz aj sniva. 😅
A uspech je ze si juri podrobne kuk ten inzerat, uz sa so mnou na tu temu aj rozpraval, uz sme spekulovali ako to spravit s bytom, aj sa mu dom pozdava, tak ked ho uvivi live snad ho chyti za srdce. 😉

helenkasabinka
18. máj 2010

ja som dala malu spinkat,vlastne uz pol hodinku spinka a ja som povysavala predtym a umyla riad a upratala a teraz oddychujem,dnes nevarim lebo mame od vcera ale na veceru spravim cigansku pecienku 😉 dnes mam brusne tance ale nejdem lebo mam dohodnute jedno stretnutie so zlatnickou a chcem pokuk aky tovar ma a nieco si aj kupit 😉

sasulec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veverca
18. máj 2010

Klbi, opýtaj sa doktorky, či malému nemôže urobiť výter z nosa, keď má stále také škaredé sople. A bývanie v rodinnom dome má svoje čaro. Aj keď okolo domu je stále nejaká robota. Tak držím palce, nech sa aj Jurimu ten tvoj domčúrik zapáči.
Dupi- no to je super, taký návštevný týždeň....potom sa budeš mesiac regenerovať. Pevné nervy želám.
Sašul- tak poobedný spánok pomaly rušíte? Aspoň budete cez leto mobilnejšie, keď nebude chodiť spať cez deň.
Helen- zlaté šperky ideš nakupovať, ty budeš čačaná 😉

sasulec
18. máj 2010

ani nie moja ona keby vstava len o hodku skor tak spanok potrebuje aj sama by sa ukladala ale ked vstava kolo 10. tak vtedy nechce spat a ani nieje umrnkana alebo unavena 😕 ale za to vecer budem mat skor fajront,dnes mi to aj vyhovuje,mam serialiky 😉)

any23
18. máj 2010

ahojte kočky 🙂 my dnes máme za sebou poradnu, dá sa povedať že úspešnú 😎 tlak, moč oki, výsledky z krvi tiež - protilátky negatívne /som RHneg./, aj krvný obraz celkom fajn, len mi trochen kleslo železo oproti minulajšku tak musím doplnať 😉 po gyn.stránke tiež celkom fajn, len sa nám skrátil krčok, na 2,5cm, ale bránka sa neotvára tak by to malo byť OK 😕 vraj je to v pohode, len sa musím šetriť... aj som videla malinkúúú 😵 doki nám ju pozrel sonom, má sa super, pekne nám narástla, ale krútil hlavou nad tým ako nás dr.linder minule vystrašil - pozeral miery čo nám zapísal vtedy do knižky a vraj to je v pohode, je trošinku menšia, ale to je v poriadku, sám povedal že nie každé bábo sa narodí ako 3,5 kilové a je to dievčatko a tie zvyknú byť menšie 🙂 aj teraz máme odchýlku 1mm na hlavičke aj stehienku ale že je to v norme 🙂 tak sa tešííím 😵 😵 😎 aj papiere na MD som dostala - 27.5. ukončujem marodku a od 28.5. nastupujem na materskúúú 😎 dneska som zase prala mini vecičky, včera som si ich dala namočiť, sú to také ešte po alexíkovi, sem-tam fliačik, nechala som to 24h namočené a bola som prekvapená ako mi to všetko pekne zišlo, vyzerajú ako nové, snehobiele 😵 čas-nečas mám toho habadej ešte na pranie, nemôžem čakať kým sa počasko umúdri 😠 ale teraz neprší, vietor fúka tak do večera mi to snáď vyfúka a zajtra môžem žehliť 😅 včera som bavlnené plienky žehlila, alex len chodil a očumoval, chcel mi samozrejme pomáhať 😝

aj som začala čítať čo ste popísali, no daleko som sa nedostala - už ma odtialto vyhánajú, tak vám len rýchlo píšem čo máme nové 🙂 večer dočítam 😉 dúfam že sa máte dobre a marodikovia sú už zdravučký 😉

sasulec
18. máj 2010

any a v akom prachu si predmacala? mam par triciek s fliacikmi kt. mi je luto,ze nejdu dole 😕

any23
18. máj 2010

sasul persil sensitive,vcera som to namocila,trochu v rukach preprala a nechala v tom a dnes som to dala na 40tku a super to zislo🙂kuk som malu kaderku-heeerecka je to😉

sasulec
18. máj 2010

any nam neukazes tu vasu heerecku? ceme dake foto 🙂

veverca
18. máj 2010

Sašul, tak zatiaľ kuk moju herečku 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/veverca/albu...

helenkasabinka
18. máj 2010

veverca bola som veru u zlatnicky a kupila som si zlate a aj strieborne nausnicky 🙂

klba
19. máj 2010

bre ranecko 🙂

any super ze poradna dopadla ok a setri sa. 😉

vever, robili nam vyter z nosa, vtedy to bolo vtedy negativne a vecer som zabudla vratit ATB kvapky do chladnicky, snad sa do rana nepokazili. 😅

mne pekne zisli flaky v bielidle savo, aj skvrny od ovocia, ale je to len na biele veci. 😉

vcera pred piatou som bola zase v meste, bola som vymenit drobcovi nejake oblecko, aj jedno tricko co som kupila malo vyrobnu vadu, zase som sa rozsupla 😅 a kupila som si taku milu tyrkysovu mikinu s macickou 🙂 , nejake tricka, aj susiakovu supravu som si kupila, aj dalsiu bundu, nejake spodne pradlo a malemu v tescu nohavice, tricka a klobucik 😵, tak aspon mam co robit, podavam dole visacky a dam to poprat a dokoncim co som vcera nestihla, pokazila sa mi jedna skrina tak som ju opravovala, to mi behlo do planu. 😉

domyyy
19. máj 2010

ahojte kočky 🙂 ja som dnes bola na sedemnásťročnej prehliadke 😅 /neviem prečo ale znie mi to smiešne 😅 😀 / kontrolovala ma celú chcela som jej zamlčať chorobu no pozrela na mňa a hneď vedela koľká bije 😅 takže mi dá ATB a to sa už cítim celkom dobre 😒 brala mi krv aj merala tlak-mám ho vysoký, merala to dvakrát...ach jáj porazí ma....takže o 11:45 sa mám vrátiť a dá mi lieky 😝 už sa teším.....celý týždeň mi nevyšiel 🙄

veverca....detičky máš zlaté 😵

sasul...malá herečka 😉 celá mama 😀 😵 😉

klbi....nemôžem ísť s tebou na nákupy? 😅 že by sa mi niečo utrelo 😀 normálne Ti závidím ako tak čítam koľko vecí si pokúpila 😅 samozrejme v dobrom 😉

heli....zo stretka nášho nič nebude 🙄 chorá som a nechcem malinkú nakaziť ☹

any....teším sa tým výsledkom 😵 😵 😵 😵 neboj všetko bude ok 😵 😵 😵 teším sa s tebou na Emku 🙂 😅 😵

dupi...ach jáj, vydržte to nejako, potom už budete mať zase na nejaký čas kľud 🙂 😵

beruska113
19. máj 2010

Ahojte, my sa dnes chystame aj s tatom do mesta, lebo som povedala, ze nas mui vyvencit urgntne, lebo nam doma sibne a to sme boli vecer na navsteve, ale nestacilo. Luki ma nejakeho koka ci co, brala mu min. tyzden vyter, tak ma brat lactobacilu baby probiotika dlhodobo a o mesiac sa vysetrenie zopakuje. Blizsie nic neviem, lebo som s nou len volala a maly po mne skakal a vrestal do ucha, takze tak. Utekam sa vyfintit.

sasulec
19. máj 2010

ahojte,prave dovaram,robime si so Sasulkou rizotko a mrkvickovu polievocku so syrovymi palacinkami 😝
Veve nebola si dnes okolo nas? asi som vas videla bola si aj s drobcami??
idem docitkat 😕

sasulec
19. máj 2010

veve mas prekrasne deturence,mala ma take krasne uprimne ocka 😵
Ber uzite si mesto 🙂

sasulec
19. máj 2010

Domy ze by??? 😕 😕 😕 😅

dupinka
19. máj 2010

Ahojte!

my sme dnes ráno boli plávať, super bolo, len Adamko si podráždil zúbky, tak trochu umrnčaný bol. Pred chvíľkou zaspal, ani obed nechcel papkať, tak zje potom.

Sasul: aké sú to tie syrové palacinky? Hoď recept. Ja práve špekulujem, čo variť pre svokrovcov, nech opäť niečim zaujmem, to vždy na svokrušu zaberá 😀

veverca
19. máj 2010

Ahojte 🙂
Klbi, nech ti urobí ešte raz. Keď má tie sople zelené, nejakého bacila tam musia nájsť a potom by mu mohla dať ABT podľa toho, čo nájdu. A ty máš normálne nákupnú horúčku.... budeš iná cica v mačičkovej mikine 😉
Domy...sladkých 17, ty sa máš 😵 A z čoho máš ten vysoký tlak, taká mladá baba? Možno si len bola v strese z dokiny a preto ti stúpol.
Beruš, no ako si sa vyvenčila? 😀
Any, tebe to ale uteká. Veď už ani nie dva mesiace. Vychutnávaj si to.... 😎
Sašul, nebola som. Stále trčíme doma. Už ma z toho domáceho väzenia trafí.... 😖 Bojím sa aby Taťka niečo nechytila. Ale dúfam, že zajtra bude vonku lepšie a pôjdeme sa aj my venčiť. 🙂

zuzanakarolinka
19. máj 2010

čaute, 😉
malá spinká, dnes sme boli cca hodku vonku, prešli sme sa do centra a potom trošku po chrenovej, lebo tento čas, skôr nečas no čistá hrôza

beruš, a že je tomu nášho fešáčikovi? že mu Kajka pusu posiela, aby sa mu uľavilo a skoro vyzdravel

any, pripomínaš mi vo svojich príspevkoch moje obdobie, keď som robila podobné veci ako ty, chystala si výbavičku, moja malá sa tiež narodila iba 3 kg, nemusí z nej byť valibuk, za jedno budeš mať ľahší pôrod a za druhé, ona keď bude papať, tak narastie tiež veľká kočka 😉 , teším sa s tebou, že je všetko OK

sasulec
19. máj 2010

Nova riflofka od mami 😀 a nasa vybavicka do dazda od babi 🙂

sasulec
19. máj 2010

aha veve,tak este ze som nevubehla von a nezacala vykrikovat,chudak teta by nechapala,ale podobali sa na vas este aj deticky vo veku tvojich chi chi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre