Každé dieťa sa vie naučiť spať - téma bez konfliktov

nina88
26. apr 2011

Prosim bud otvorte staru temu,alebo nechajte tuto nanovo, myslim,ze vela mamiciek potrebuje tieto rady a vzajomne skusenosti a tie ostatne nech sa sem proste nepripajaju... Ak aj bude nejaka negativna narazka, proste to treba ignorovat... 😉

stvura
26. apr 2011

No ja by som potrebovala radu...ale od maminky ktora ma dve deti, ako riesila nespanie druheho. Nechcem totizto aby mladsie zobudilo starsie. Pomalicky asi budem musiet zacat, nakolko sme momentalne v stadiu kde zaspava asi na 4x a to len a len na prse, v noci sa dojci asi kazdu hodinu, ak mam stastie tak aj 8x za noc. Problem je v tom, ze v noci skutocne nepije, len si pocuckava. Chcem zacat teraz, nakolko este nestoji v postielke a pretoze mi uz odchadza chrbtica pomalicky z toho nosenia {nie ze by bola mala nejaka tazka, je lahucka, no "spacirovaci a natriasaci maraton" celu noc je uz po tyzdni nezvladnutelni. Dakujem za vsetky rady.

nina88
autor
27. apr 2011

Ahoj, no najvyssi cas naozaj, lebo moj Risko uz stoji a to on je velmi vytrvaly, vcera stal hodinu a plakal, verim ze keby lezal tak zaspi ovela skorej. mame 1. NOC ZA SEBOU, BUDEM HLASIT AKO POKRACUJEME... 😉 😉
@stvura

prasiatko30
27. apr 2011

@stvura my sme museli babule na noc oddelit - urobili sme pokus a mali sme ich asi tyzden spolu - mala zacala spavat na velkej posteli a veru islo to stale horsie a horsie, mladsia potrebovala aj hodinu aj skoro dve na to aby zaspala, plakala, spievala , vyskakovala z postele 🙄 nakoniec sme ju pekne prestahovali do dalsej izby a tam sa uz pomaly naucila aj sama zaspavat - takze cakam kedy pride cas na druhy pokus aby zacali spavat spolu - zatial som rada ze teraz sa naucila spat na velkej posteli, a pred asi tyzdnom zaspavat sama - cize precitam rozpravku, dam bozk na dobru noc a zhasam svetlo - nechavam len take malicke v zastrcke - a spi sa - takze mozno do septembra zmakneme aj spolocne spanie - ale treba ist na to pomaly

zuzin78
27. apr 2011

@stvura ahoj my mame taky isty problem, len moja mladsia je mesacna a ta v noci toho moc nenaspi, a tak budi starsiu, uz sme rozmyslali , ze ju dame do detskej spat, ale potom cez den by sa tam nemohla starsia hrat. asi prestahujeme starsiu do detskej, a mm bude pri nej spat v noci, alebo ja . proste mladsia budi starsiu, a potom nam v noci placu obe 😔 😖 a uz sme unaveni z toho.
drzim palceky

liviaf14
27. apr 2011

čaute baby, ja som v tej starej téme našla spôsob ako uspať nášho 14. mes. drobca, keďže absolútne nechcel spať v postieľke, spával s nami na posteli a kojili sme celé noci. od rôčika spáva na normálnej veľkej posteli, ktorá je medzi stenou a našou posteľou. konečne sa všetci vyspíme, malý sa budí iba minimálne v noci a v 14. mes. sme po 3mesačnom postupnom odstavovaní prestali v pohodičke kojiť a bez stresu 🙂

prasiatko30
27. apr 2011

@stvura - a este som zabudla podotknut ze pokial som kojila tak krpaña bola u nas v spalni - to si ani neviem predstavit ze by som musela chodit ku nej do inej izby lebo ta moja tiez prisla do stadia ze sa kojila aj kazdu hodinu - co nebolo v podstate kojenie ale ma pouzivala ako cumel 🙄 🙄 az som po dovrseni jej 1ho roku povedala dost a cez noc sme odstavili - odvtedy zacala spavat viac-menej celu noc, davam jej len napit vodu - teraz -1r21m - sa zobudi uz len tak 1x za noc na vodu

bubelko
27. apr 2011

@stvura u nas pomohlo odstavit nocne kojenie podla knihy. skratka sme presli len na 1 kojenie nad ranom. tiez si len pocuckaval a ked som po tyzdni takychto noci takmer trafila autom zvodidla, tak som skratka musela odstavit, lebo to uz bolo nebezpecne pre vsetkych. nastastie to islo bez problemov. k tomu som na radu pediatra zaviedla pevnejsi rezim v stravovani a aj celkovo. toto u nas velmi pomohlo. 😉

domcatko1991
27. apr 2011

ja potrebujem radu....moja Sabinka ma rok a naucila som ju spat iba v kociku a v noci pri mna v posteli...to ze spi pri mne v noci mi vobec nevadi aspon ju mam pri sebe....ale cez den mame problemi..ja nemozem nic robit lebo uz vie chodit tak tym padom sa vie uz aj postavit a lahko by mi vypadla s kocikaa tak musim sediet pri nej a ano mi pospi aj 3 hodiny dvakrat do dna..tak viete si to predstavit....nevravim ze v postielke mi nepospi ale najdlhsie pol hodinu a to je pre nu zle potom je cely den velmi zla...ako ju mam naucit na postielku a aby sa jej tam spalo dobre a aj dlho??????

liviaf14
27. apr 2011

@domcatko1991 my sme "preskočili" spanie v postieľke, drobec spáva na veľkej posteli, ja si ľahnem s ním, uspím ho, potom od neho vstanem, urobím mu "ohrádku" z paplóna, aby nespadol, potichu si v dome robím a keď ho počujem, že sa budí, idem za ním, aby sa nepostavil a neodkráčal z postele 😉

danielaviki
27. apr 2011

my mame podobny problem, cez den spi Viki vonku v kocari ale len 1x od 1 hodiny az 3 hodiny,ja ho mam priputaneho, takze nevypadne a vidim na neho z okna ale zas sa nam ledva uz zmesti do kocara. a neviem ako ho mam cez den uspat v postielke vo vnutri. on ma rad hojdanie v kocari a potom aj ked nechce a nie je este unaveny tak zaspi. vecer zaspava s nami na gauci pri telke, on sa este hra a vymysla, potom dame mliecko, vylezie si na mna a zaspi a potom ho prekladam do postielky a vydrzi spat celu noc s obcasnymi vynimkami. ako teda naucit teda spat dieta cez den v postielke?poradte.....

liviaf14
27. apr 2011

@danielaviki ja uspávam tak, že si ľahnem k malému, on ležká na boku, ja za ním, pridržiavam ho rukou, aby sa nemohol postaviť, on po chvíľke prestane so mnou "bojovať" 😀 , jemne ho tulkám a hojdám do boku a späť, a to ho uspinká. podľa segrinho malého viem, že od kočíka treba odučiť, lebo on jej ešte hádam trojročný spával poobede v kočíku, nechcel inde. tak ja som vyskúšala na drobcovi a funguje to aj mimo kočíka

danielaviki
27. apr 2011

@liviaf14 ...no s tymto budu musiet bojovat moj manzel a svokra nakolko sa mi o neho staraju lebo ja som v praci, no obavam sa ze mus zaspi skor oko on 🙂 ja to budem skusat cez vikendy a volno, este mame jeden pokus uspat ho v kociku a potom prelozit do postielky...uvidime....

liviaf14
27. apr 2011

@danielaviki no zo začiatku je to trošku boj, ale netreba ustúpiť a nenechať stavať drobca na nôžky, oni sú vymyselníci v tomto 😀 mm keď zaspí pri ňom, tak drobec skoro vždy zarovno s ním, sú vtedy ako keby prepojení 😀 držím vám palce. ja som sa bála, že náš nikdy nebude spať sám, ale ide to 😀

bashka
27. apr 2011

@stvura pocuj, ty ju v noci nosis? A keby si si ju zobrala do postele k tebe? A nech si cucka kolko chce...ja som tak s malou od malicka a nemam absolutne ziadny problem s tym, ze sa v noci zobudi pre to, ze ma chce citit, ze sa chce uistit, ze tam som...ale toto si asi nechcela pocut, ze...ale ako sorry baby, nechat 9 mesacne babo postojacky plakat HODINU 😕 😕 😕 len pre to, ze ja sa potrebujem vyspat a vobec ma nezaujima, co chce moje dieta 😕

kludne to odignorujte 😉

nina88
autor
27. apr 2011

@bashka neviem kolko mas deti,ani sa nechcem hadat a nic podobne, len vysvetlit,ako by si sa mohla zamysliet skorej ako nieco napises... Ak by som neriesila tuto situaciu (samozrejme aj ine maminy,ale napisem moj dovod), bohvie ako by to dopadlo. Nech sa hocijak premaha,clovek ktory v noci vstava 15 krat je nevyspaty a podrazdeny,nehovoriac o tom,ze jazdim autom a mam aj starsie dieta a nehodlam zaspat niekde za volantom len preto,ze moj syn je zavislak... Odnasa si to moja dcera,moj manzel,lebo ani on sa nevyspi a myslim si ze kvoli tyzdnovemu placu sa neoplati znicit si rodinu. Maly si zvykne, do mesiaca zabudne ze sme vobec nieco na nom skusali a bude mat oddychnutu matku a rodinu v pohode. Myslim,ze k tomu nemam viac co dodat... 😉
A nesud,lebo budes sudena - Zapamataj si!

bashka
27. apr 2011

@nina88 ani ja sa nechcem hadat, mam dve deti 1 a 3 rocne, uz 3 roky som sa nevyspala, no a co, ale proste to citim tak, ze vyplakat dieta nie je v poriadku a nechapem, preco by malo spat celu noc za kazdu cenu. Ale kazdy nech si robi so svojim dietatom co chce, ja mam nazor taky, ze je to sebectvo...ok, uz nepisem nic, fakt nemam ani chut, ani cas to riesit...ani neviem naco som sem nazrela...moja chyba, bavte sa dalej
...este k tomu, ze maly si ZVYKNE...nezvykne, vzda to, no co mu ine zostava 😉

ela2710
27. apr 2011

@bashka ja si myslim, ze mas pravdu, ale nechcem sa im tu miesat ...ja len poviem ako to robime my, maly spinka len raz za den a to na obed az do nejakej 15-16:00 potom je hore az do osmej, najnovsie do deviatej, hrame sa s nim, venujeme sa mu, chodime na prechadzky, hoci v kociku nespi, hra sa v nom, vecer je taky unaveny, ze zaspi a spi az do rana 🙂 ziadny plac ani nic podobne, mali sme iste placlive obdobie, no vsimla som si, ze sme ho davali spat skor nez chcel, hoci zyval, pretieral si oci, spinkat nechcel,...tak sme sa rozhodli, ze ho nechame hore, budeme sa s nim dovtedy hrat az sa tak unavi, ze zaspi aj sam, teraz ho dame vecer do postele (spi s nami v nasej, nam to tak vyhovuje, ked ho nieco vyrusi len kukne na nas a spinka dalej 🙂 ) a zaspi sam, pripadne ho hladkam po vlaskoch a chrbatiku - maly zaspava na boku, teraz sa ale sam zacal pretacat v spanku aj na brusko 🙂 nikdy by som svoje dieta nenechala plakat v postielke, dieta nie je hracka a ani zvieratko, s ktorym sa pohram a potom ho ,,odlozim" ale to je len moj nazor, ani mna si netreba vsimat, len sa mi ta cela metoda nepaci 😉

nina88
autor
27. apr 2011

@ela2710 tak naco sa sem vobec ides pozriet,nechapem? Aby si sa sama pred sebou utvrdila aka si dokonala? Kazde dieta je ine, kazda matka je ina, zeny preboha spamatajte sa... 😢

nina88
autor
27. apr 2011

@bashka ja nepotrebujem aby spal celu noc. ani ho nechcem odlozit. trha mi srdce ked place,ale nenasla som iny sposob ako ho oducit kazdu pol hodinu hladat prso. mam ho odstavit? je to lepsie? ja si rada necham poradit,len si nemyslim,ze je spravne nechat sa totalne odrovnat a so sebou aj celu rodinu pre maleho nocne uspokojenie... som preto fakt tak sebecka?? 😒

jarunka111
27. apr 2011

@nina88 úplne s tebou súhlasím 😉 a nebudem to radšej ďalej rozvádzať, aby s 😒 a to niekoho nedotklo....

jarunka111
27. apr 2011

@nina88 nie si sebecká!!!! Neboj, riaď sa podľa svojho pocitu a daj na rady tých, ktorí ti chcú naozaj poradiť a nesúdia ťa ....Nájdeš tu našťastie aj také a ostatných si ani nevšímaj, to by človeka porazilo, keby má "vyhovieť" všetkým. Malinký sa naučí spinkať, napapá sa a vyspíš sa aj ty a oddýchneš, aby si mu bola zase k dispozícii a budete všetci spokojní, a to je najdôležitejšie 🙂

ela2710
27. apr 2011

@nina88 vyjadrila som len svoj nazor, zakazes mi to? nerobim sa dokonalou, to som nikde nenapisala, povedala som len, ze mam rovnaky nazor ako bashka a to je vsetko...

monuska342
27. apr 2011

moj maly spinka celu noc od troch mesiacov a vdaka aj tejto knihe ktoru som citala este v tehotenstve vobec nieje sebecke nechat dieta plakat...aj dietatko sa potrebuje v noci poriadne vyspat a aj maminka lenze to este nechape takze ho to musi niekto naucit...maly sem tam v noci aj pomrnci lenze vela krat je to iba zo sna a netreba ho hned vytahovat s postielky zbytocne sa iba preberie a potom nezaspi...som zastanca celonocneho spanku 🙂 nie za kazdu cenu ale ked to ide tak preco nie:D

nina88
autor
27. apr 2011

@jarunka111 dakujem moc za povzbudenie... 😉
@ela2710 zakazat ti nic nemozem, len otvorit oci,ze nie vsade su rovnake podmienky,nie vsetky deti su ako to tvoje a nie vsetko je cierne alebo biele...

nice202
27. apr 2011

@nina88 ja suhlasim s tebou. a chapem aj tvoje dovody, preco to robis 😉

ela2710
27. apr 2011

@nina88 ved ale ja som netvrdila nic z toho, co mi tu pises...asi si ma absolutne nepochopila, napisala som len, ze sa to da aj bez placu, ak by bolo dieta unavene, vyhrane, vyblaznene, tak by skor prespalo celu noc, skor by sa naucilo spat v priblizne rovnakom case...neviem kolkokrat za den spi tvoje dieta, nase spi raz, aj preto si myslim, ze nam prespi celu noc, ale samozrejme nebolo to tak vzdy, male deti sa potrebuju budit viac, kedze chcu stale papat, vacsim detom staci cez den jeden spanok a potom prespia celu noc a je to bez placu, to je vsetko. Prajem pekny den 🙂

kaja73
27. apr 2011

Tie čo si myslia, že je normalne ak sa dieta budi každu pol h,alebo hodinu a že ak to mama chce riešit tak je sebec,tak tym len tolko,že aby si uvedoili,že spanok je jedna zo ZAKLADYCH potrieb dietata a ak ju nema uspokojenu-a to teda nema,ked sa budi tak casto-tak sa mu mozog nemože vyvijat spravne.A je jednoznacne spravne takyto spankovy problem riešit.Teraz nemyslim deti, čo sa budia 2-4 krat,ale fakt tie co sa budia v pol h ,alebo hodinovych intervaloch-to je už o inom-u dietat vznika spankov deficit a ten može ohrozit jeho zdravie,tak ako aj nevhodna vyživa.Spanok je vlastne vyživa pre mozog.A myslit si že unavenim dietata sa niečo rieši nie je spravne-ja som si to mylsela pri prvom synovi a stale som sa ho snažila unavit,stale sme niečo robli a to bola chaba-uplne sme sa zacyklili v nespavosti.mylsela som si že mu proste v roku stači spat v noci 9h a cez den 1h-a to bola obrovsak chyba - dosnes ma problem so spankom a to ma 12 rokov.

gretkab
27. apr 2011

Ta kniha je zaujimava a kazdy si z nej moze vziat to, co uzna pre svoje dieta za vhodne, nemusi ju prijat za svoju celu. Ja som podla nej ucila maleho zaspavat ked mal 8 mesiacov (dovtedy som ho uspavala hopsajuc na fitlopte a dosli sme do stadia, ze som ho 20x uspala, prelozila do postielky a on sa 20x zobudil pri prelozeni a mohli sme zacat odznova). Moj ciel nebol prespata noc, moj ciel bol aby zaspal pekne sam, ked ho ulozim do postielky. Trvalo nam to 2 tyzdne (a druhy tyzden neplakal viac ako 5 minut) a zrazu sme mali doma podstatne lepsie vyspate, usmiate a spokojnejsie dieta. Pre seba a svoje dieta to pokladam za spravne a znova by som sa rozhodla rovnako - kazde dieta aj kazda maminka je ina a co funguje pri jednom nefunguje automaticky pri druhom.

nina88
autor
27. apr 2011

@ela2710 moje dieta spi cez den ľ krat,niekedy aj 3 a myslim,ze je ovela horsie natahovat ho,aby nespalo,ako ho nechat chvilu poplakat. On ten denny spanok potrebuje. Moja dcera ma 6 rokov a donedavna tiez potrebovala cez den spat,dokonca mam odskusane,ze ak spi dobre cez den, spi lepsie v noci. To je to o com som ti pisala. Ty nemozes pozerat na ine deti cez to tvoje,chapes? Zato ze u vas to tak funguje, to neznamena,ze to bude aj inde. MOJ MALY ked nezaspi do 3 hodin od posledneho spanku, je jak paralizovany, neviem si predstavit,ze by som mu to zredukovala na 1 spanok,ani si nemyslim,ze to je spravne... A ty si myslis,ze sa s nim cez den nehrame a neunavi sa?? On je unaveny,len potrebuje na spanok prso a to je zlozvyk,nie nevyhnutnost pre jeho zivot, tak si myslim,ze sa mozem pokusit to zmenit...

jarunka111
27. apr 2011

@kaja73 pekne a hlavne pravdivo si to napísala 😉 Je normálne, že ľudia majú odlišné názory, ale bolo by vhodné, keby vedeli kde, kedy a komu ich adresovať 😒 My sa tiež trocha so spánkom trápime, tak tu chodím po rady, aj keď som doteraz tu veľmi neprispievala. Ale našla som si, čo nám vyhovuje a tak robíme. A to že to iní robia inak ešte neznamená, že je to zlé a sú sebci......