Kedy ste menili kočík za káričku?

martina00707
1. mar 2012

Ahojte baby v ktorom mesiaci ste menili kocik za karicku? my mame 5 mesiacov a asi este mesiac pockame ved este nieje take teplo..Dakujem 🙂

lucka1987
1. mar 2012

no my mame 5 mes + 2 tyzdne .. a minuly tyzden som menila za sportovu cast .. banivka uz bola tesna.. a dalsia vec je, ze marek v nej nechcel lezat.. uz davam do polosedu, on sa uz potrebuje pozerat naokolo a tak .... ale u svokry mam druhy kocik s vacsou vanicou.. takze ked ma ist spat a mame byt vonku tak pouzijem ten 😉

stanislavao
1. mar 2012

pokial dieta nevie samo sediet, tak je vhodne nechat ho v kocari na lezato. prave vcera som citala, ze bolesti a poskodenia chrbtice su z toho, ked sa dava dieta do akoze sediacej polohy, kym na to nieje pripravene. my sme mali sportovy kocar asi od 6-7 mesiacov, ked uz sam sedel.

alex31
1. mar 2012

Odporuca sa menit az vtedy ked uz dietatko samostatne pevne sedi aj bez opory. Skor moze dojst k poskodeniu chrbatika.

anjelicek26
1. mar 2012

U dcerky v 8 mesiacoch a u maleho skor, asi v pol roku, ale to sme mali korytkove sedenie v kociku - bol este takmer v lahu - tak to islo.

leeenka26
1. mar 2012

Ahojte chcem sa opytat v sportovom kociku moze byt dieta aj v zimnych mesiacoch? Videla som ze mamcicky davaju ale mne to pride ze je zima na to nie? Nevyznam sa vobec preto sa pytam. Moj maly sa narodi v maji a v zime by mal ist uz do sportoveho.

hori
1. mar 2012

presne tak, nezavisi to len od sedenia, ale aj od pocasia... v mrazoch by som do karicky nedala ani 8-mesacne...

petkave
1. mar 2012

Káričku? To je čo za slang? 😅 Ak sa pýtaš na športový kočík, tak u nás to bolo, keď mal malý 8 mesiacov. V hlbokom kočíku vydržal od augusta do konca marca a keď začalo v apríli pekné počasie, šiel do šporťáka. Môj malý v kočíku veľmi rád a dlho vyspával a šporťák sa mu moc nepáčil, pretože tam nemal kľud a svoje súkromie. A nakoniec, bola som rada, že celú zimu vydržal vo vaničke, aspoň tak bol poriadne chránený pred hnusným počasím.

zu2za3na
1. mar 2012

leeenka26 síce nemám s tým ešte skúsenosti ale ked ho dáš už sediet, tak ho snád poriadne zababušíš, nie? nejaký overalík, čapica a teplý šálik to spravia...čím skôr malého začneš trošku "otužovať", tým lepšie a nebude ti toľko chorľaviet

lussy666
1. mar 2012

karicka? to je sportovy? preco ze karicka?🙂) no, to je jedno...v 8 mesiacoch.

sashabb
1. mar 2012

@petkave tiež som sa nad tým pozastavila. Neviem si predstaviť dieťa voziť miesto v kočíku v nejakej káre 😀 😀 😀 sorry za srandu. Kočík je v hlbokej verzii a športovej verzii nechápem pomenovanie karička ... omg 😲

A k veci, záleží to aj od typu kočíka. Niektoré vydržia dlhšie ako napr. tako, inglesina a pod. tam sa deti vmesia bez problemov aj do 1r. a ine su typu buzz a stole kde v pohode môže byť v športovej vezrii už menšie mimi 😉

jabadaba
1. mar 2012

to je co? Karicka? Ale asi myslis sportovy, ze? No tak pokial dieta nesedi samostatne tak by som pouzivanie sportovreho kocika zvazila. 5 mesacne mimino je este v pohode do hlbokeho. Ja som prve dieta takto vozila az do 9. mesiaca. Mladsie je sice v sportovom skor, ale to bolo asi az od 6. mesiaca a zasadne lezmo. Az teraz uz normal sedi.

kvetinqa
1. mar 2012

ja tiez pocujem slovko karicka prvykrat 🙂 My sme menili v 6. mesiacoch

cmulinko
1. mar 2012

mamicka...celkom nerozumiem zmyslu tvojej otazky.nie je to tvoje prve dieta,tak hadam nie si natolko zaciatocnik,ze takuto (pre mna ) zasadnu vec neovladas...a len tak na okraj..nenasedia sa tie nase deti este dost v skole?...kam sa ponahlas s 5 mesacnym dietatom?Pre mna nie je dovod menit z vanicky na spotrovu cast ani vtedy ak dieta nevydrzi a reve...no nech radsej reve ako neskor mat vaznejsi problem s chrbticou...sama mam svoju chrbticu v haji a to mam len 30 rokov a som kandidat na 2 umele platnicky..nikomu to neprajem.Moja dcera ma 9mesiacov..este je stale v polosede...v kociku vzpriamene este nesedela.

katarina_k11
1. mar 2012

U prveho synceka v piatich mesiacoch, ale dovod bol ten, ze sa s fusakom nezmestil do vanicky. Napolohovany bol na lah, lebo este nevedel sediet... U druheho cca v siedmom mesiaci.

tanyja
1. mar 2012

voziť malého v káričke je dosť nepohodlné 😀 , ale myslím, že máš na mysli športový kočík však? my sme v 7. mesiaci prešli na športový kočík, celú zimu bol v riadnom hlbokom a potom športový, a páčilo sa mu, mohol si nohy vykladať na madlo a aj zavše pospal v ňom, ak ti malý už vie pekne sedieť, tak nie je problém a teraz už ani sneh nie je, totiž mnohé športové majú predné kolieska otočné a príliš maličké a to je nevhodné do snehu 😖

exupery
1. mar 2012

V piatom mesiaci-aspon tolko horko tazko s krikom vydrzala v hlbokom,potom sla do sportaku na lah,neskor polosed,v pol roku sedela,tak na sed.
Niektorym detickam sa jednoducho korbicka nepaci,zial moje patrilo medzi ne 😉

annie13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika2606
1. mar 2012

boooože teraz si všetci robte z nej srandu že napísala kárička, niekde to tak volajú a nepríde mi to vôbec smiešne je to normálne...určite poznáte viac takých slov ktoré sa niekde používajú a niekde nie. Určite každý pochopil o čo ide

aliza
1. mar 2012

moj syn je od narodenia v sportovom kociku, samozrejme, isiel uplne nalezato. narodil sa v septembri a zima bola dost tuha....nebol ani raz chory. Takze ja osobne nevidim problem mat babo v sportiaku, dokonca aj v zime. Akoze co by sa babu malo stat? hlavne, ked je vo fusaku a mate nanoznik 😖

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
4. mar 2012

@annie13 netreba urazat pani dokonala..... ked nevies tak nepis....

mi sme davali aj aj.... ale vacsinou do vanicky lenze tu to neni velmi trendy 🙂 mat vanicku... ludia z europy maju len 🙂 ked sa sli prechadzat tak som davala vanicku a ked sme sli v aute tak len hniezdo... zial vanicka neni dovolena u nas do auta.......

pimpulienka
4. mar 2012

Až keď mala cca 9 mesiacov zmenili sme na športovu verziu a v 1,5 roku golfovy..

zazalienka
4. mar 2012

malý je januárový, v deň keď mal tri mesiace šiel z hlbokej vaničky do šporťáku, pretože sa do vaničky jednoducho nezmestil.. kým sám nezačal sedieť vozila som ho naležato.. potom v poloľahu a potom sedel pekne sám.. mimochodom doteraz šporťák využívam..
samozrejme kým bolo chladnejšie mal fusak, deku a nánožník..
btw u nás sa slovo kára alebo kárička používa bežne - Trnava a okolie tak neviem čo sa vzrušujete🙂 autorka sa asi nepýtala na lietadlo alebo vlak🙂
Trnafčanky vedia o čom hovoríme🙂

koralinka
4. mar 2012

ja som jej dala po 7 mesiaci - dovtedy sa mi tam zmestila a bolo zima, keby sa mi tam zmesti ešte jej nechám vaničku - zdvihla som jej vyššie opierku

niektoré mamičky už MUSIA voziť aj v 5tich mesiacoch, keďže dnes vyrábaju kočíky-vaničky pre liliputov, moja dlhana by sa do máloktorého zmestila a vedela som že v zime bude kritický stav kedže už bude sedieť ale bude zima preto som hladala kočík predovšetkým s veľkou vaničkou

carmella
4. mar 2012

ja som menila ked Mal maly 4 mesiace ale svagrinka ma Malu este stale v hlbokom kociku a to ma uz 8 mesiacov . vela mamiciek nerozmysla ked kupuju kociar ze v zime potrebuju dat do kocika aj fusak tak velky pozor 🙂

lubina
4. mar 2012

starsia sa narodila v auguste a az ozaj do jari sme ju vozili v kociku-vanicke, teda mala asi cez 8 mes. ked sme ju dali do sportaka. Mladsia sa narodila v dec. a tu sme dali do sportoveho zaciatkom jula, ale dal sa dat uplne do lahu, takze si tam aj polezkala ale mohla aj pozerat okolo seba 😉