Kojím aj každú polhodinu - kedy sa to zlepší?

pizik
8. feb 2011

Ahojte mamičky. Aj vy ste s tých, ktoré koja veľmi často? Ja kojím niekedy aj každú polhodinu. Malý má už tri mesiace a myslela som si, že sa to bude zlepšovať a intervaly postupne predlžovať, ale žiadne "zlepšenie" sa zatiaľ nekona.... 😒 Niekedy som z toho dosť vyčerpaná a najradšej by som s tým prestala. Ak ste boli v podobnej situácii, kedy sa to zlepšilo? Ďakujem.... 😉

norikk
8. feb 2011

pizik, pri dojceni plati zasada, ze sa dieta dojci na poziadanie...ako uz bolo mnoho krat spominane, dieta dojcenim nedostava len stravu, ale potrebuje cico aj vtedy, ked je smädne, ked ho pali zaha, ked sa nudi, ked potrebuje citit maminku....to su dovody, preco moze chciet byt dojcene kazdu polhodinku...dojcenie ma byt "zabava" aj pre maminku a dietatko, nie zataz...skus si najst v tomm nieco, co ta bavi....ak by bola pricina casteho dojcenia hlad babatka, tak to znamena, ze sa nedokaze poriadne napapat pori jednom dojceni a treba zmenit, ci zlepsit techniku.... velmi dobra stranka je www.dojcenie.wordpress.com.... rezim pri dojceni , taky pravidelnejsi zacina byt, ked sa babetko zacina dokrmovat....ale stale plati zasada, ze sa dojci na poziadanie.....materske mleiko je lahsie stgravitelne ako umele....preto zbytocne budes chciet, aby sa babatku predlzovali intervali....ked vytravi, vytravi, musi papat znova.....prajem vela radosti z dojcenia...

zazalienka
8. feb 2011

Aj u nás to tak bolo, každú pol hodinku aj v noci. Nemohla som sa pohnúť z bytu ďalej ako 500 m, pretože malý spustil obrovský plač a hneď chcel papať.. Postupne som predlžovala intervaly medzi papaním o 5-10 min., aj keď s plačom, ale nakoniec sa mi to podarilo natiahnuť aspoň na hodinu-hodinu a pol. Chce to len vydržať, kojím ešte doteraz. Aj ja som bola vyčerpaná, vypadávali mi hrozne vlasy, ale vydržali sme a okolo 4 mesiaca už papal úplne krásne. Odporúčam každý deň trošičku natiahnuť ten interval, aspoň o pár minút. Chlapci sú hladoši a pokiaľ je dosť mliečka tak nevidím problém. Napraví sa to, len treba vydržať. Držím palčeky🙂

trinity525
8. feb 2011

V tretom mesiaci kojit kazdu pol hodinu??? Tak v tomto obdobi tento interval normalny podla mna nie je a zacala by som uvazovat o dokrmovani lebo podla mna je dieta hladne ... Ja nesuhlasim s plnym dojcenim aj za cenu toho, ze dieta ostane hladne ... Ja mam osobne malo mlieka, ale i tak mi spi minimalne 1,5 hod a ked vidim, ze je hladny po dojceni a mne uz nejde ani kvapka tak dokrmim ....

mmaattuuss
8. feb 2011

Viem, ze je to urcite vycerpavajuce, ale kolko mamiciek by bolo rado, keby malo dost mlieka a mohlo kojit. Myslim, ze je lepsie kojit aj ked casto, ako sa trapit s odsavanim a prihrievanim a k tomu pocuvat vycitky okolia suvisiace so skorym dokrmovanim, ked dieta nevie samo sat.

nice203
8. feb 2011

Sama vies, ze asi nieco nie je v poriadku, ak kojis kazdu pol hodinku. podla mna zacni dokrmovat, aby sa to zlepsilo. to ze malo mlieka neexistuje, je blbost. existuje.

zajo79
8. feb 2011

trinity525 nechapem preco dokrmujes... no ked dokrmis, tak potom sa necuduj ze mas malo mlieka.

🙄 a ze preco je vacsina deti na um.

pizik - napis annaq, ak chces kojit nadalej, tu ti nic moc mudre neporadia.

pancake
8. feb 2011

aj moja mala by bola rada keby som jej kazdu polhodinku ponukla prso, ale snazim sa ju nosit na rukach, hupat aby este zaspala. ale ja kojim kazdu hodinu a pol. skor nie ani keby co bolo. lebo to mlieko co ma v brusku este nie je stravene a uz by tam bolo dalsie cerstve.potom sa to zrazi a mala mi grcka zrazene mlieko.tak si davam na to pozor.
aj mne sa zda ze mam malo mlieka ale to by mala nemala o viac ako kilo odkedy sme prisli z nemocnice. podla mna malo mlieka nemôzes mat ani slabe mlieko. ja viem, je pohodlnejsie kupit sunar, dat ho, dieta vam bude spat aj 4 hodiny ale to uz je na kazdej mamicke ako si spravi. ja som tiez unavena pretoze den noc stale kojim prebalujem odgrgujem... ale chcela by som kojit aspon 6 mesiacov. 😉

babatko88
8. feb 2011

aj my sme sa často kojili, no chyba nebola v malom, ale vo mne, jednoducho som mu nedala, predlžovala som to po piatich minútach a nakoniec sme sa kojili z 1hodky až každé 3hodiny 😉 netreba sa dať odradiť plačom, trošku pomrnčí a zvykne si... skús to, nám to pomohlo aj pri prvom aj pri druhom synčekovi... jednoducho mu rozprávaj, ukazuj hračky, daj dudku a kolíš na rukách... zo začiatku to bude ťažké, no vydrž, lebo takto sa zničíš a malého nikdy nenaučíš režimu...

renatka100
8. feb 2011

ja som si myslela, ze kazdu hodinu a pol je zle, to je teda fuska a nezavidim ti, ja sa citim uz takto uplne vycicana a prsia ma bolia fakt dost. Niekedy aj odsavam a davam jej to z flasky...tak si aspon trochu hlavne v noci oddychnem

didulka85
8. feb 2011

Si si ista, ze tvoje babo papa kazdu pol hodku? Podla mna len drzi bradavku a dudluje, ale nesaje. Potrebuje, aby si bola co najblizsie k nemu. Niektore deti su take.
Na tej stranke, co ti pisala @norikk najdes videa, kde uvidis, ako rozoznat kedy dieta papa a kedy len cucka.
V ziadnom pripade nedokrmuj. A ked, tak urcite nie flasou.

miska333
8. feb 2011

ked ti pekne pribera tak mu skus davat prevarenu vodicku alebo cajik, mi sme mali feniklovy od ukonceneho 1tt a maly nikdy s bruskom problem nemal

zuzkaremiaska
8. feb 2011

Pizik,my sme mali to isté. Mala som pocit,že nič doma nerobím,len sedím a prekladám!!! ☹ Aj mňa to dosť otravovalo,ale bola som rada,že mám mliečko. Dokyna mi odporúčala dokrmovať, ale ja som videla,že mi pekne priberá, tak som nedokrmovala. Malá, ako rástla,bola viac vnímavejšia a čas sa postupne natiahol. Teraz má 6 mesiacov a vydrží aj hoďku a pol, ale niekedy len hodinku. 🙂 V noci je často hore, automaticky pýta prsník, ale len 5x potiahne a spí ďalej. 😔 Takže to nie je o hlade,ale o zvyku a tulkaní. Držím palce. Vydržať, vydržať!!! 😵 😵

dahra
8. feb 2011

Ja kojim doteraz, nedokrmovala som umelym mliekom (vynimajuc 2x ked som bola v nemocke po laparke a kvoli narkoze som 12 hodin nemohla dojcit, maly mal vtedy 6tyzdnov). Od zaciatku som si davala pozor, aby som nedojcila prilis casto. Ani raz som nedojcila skor ako po 2 hodkach. Ked som dojcila, tak doslova s hodinkami - stopovala som si cas, aby papal z oboch prsnikov /cca 10 min na kazdom staleho pitia) Od zaciatku sa naucil, ze ma jest, ked sa nuka. Take, ze 5x potiahnem a dost, to nepoznam. Maly je vsak spac - dokaze spat hodiny vkuse, takze niekedy ho bolo treba aj budit. Nikdy mi vsak ani na um neprislo, ze by mohol byt hladny, ked place nejake 2 hodky od najedenia. Viem, ze sa vzdy dobre najedol, doslova odkvacol syty. Ak plakal, to som ho vzdy povozila, pohojdala, kym bol mensi dala cumel. Vyckali sme cas (min. 2.5 hodky) a potom papal.

natynina
8. feb 2011

Ahojte aj ja stale kojim svoju dceru a to uz ide mat rok aj tri mesiace a je coraz viac zavisla od prsnika a to nechce flasu ani cumel .odporucam kojit najviac rok,lebo stale vacsia zavislost. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ejuska79
8. feb 2011

aj ja som mala taku krizu, ze som kojila kazdych minut...ale to bola laktacna kriza, inak kojim kazde hodinky, ale ked sa narodila kojila som kazdu hodinku, bolo leto asi bola smadna...my to mame horsie vecer, vtedy kojim kazdu pol hodinku, dokym nazaspi...inak ako na prsniku zaspat nevie...snazim sa ju to odnaucit, ale dokaze potom plakat aj 2 hodky, a ked jej dam poom prsnik, hned spi...a aj tak sa velmi casto budi, aj 10 krat...tiez jej staci len prso a hlavne ma asi potrebuje citit...

aliza
9. feb 2011

ahoj, ja som toto mala pri dcere a ziadne rady nefungovali, ale vydrzala som a po 6.mesiacoch sa to zlepsilo, ale tie prve mesiace som nic nerobila, len kojila, dieta stale revalo,...nastastie som si to mohla casovo dovolit, ale aj tak to dodnes vnimam ako velke trapenie a nie ako radost z kojenia, ani malu som si vobec neuzila. Tlak bol velky, tak som drzala. Pri synovi som kojit prestala z rovnakych dovod plus zdravotnych a je to uplne ine dieta, spokojne, stastne, vysmiate, najprv papal kazde 3 hodiny, teraz kazde 4, v noci nepapa vobec. A lezu mi na nervy reci, ze dieta sa potrebuje v noci tulkat a citit maminku....to akoze deti na UM nepotrebuju citit maminku???? blbost .... niekto si potrebuje zdovodnit to, co mu vadi, len to nedokaze zmenit.
tazke sa netrap, rob, ako citis, dolezita je stastna, spokojna maminka, nie mliecko. MM nie je vseliek, vsetky tie deti s ekzemom vo vedlajsej teme su cisto kojene, ked uz sme pri tom a dokonca deti na MM byvaju rovnako chore, ako tie na UM, ak nie viac.

mywiel
9. feb 2011

V troch mesiacoch je rastovy sprut a vtedy babo moze pytat castejsie, malu som takto kojila tiez kazdu hodinu ale ona mala koliky a tym prsom sa vlastne ukludnovala, ale bol to zacarovany kruh, lebo kedze tak casto jedla nestihala to mlieko travit a mala koliky dookola takze to nebolo riesenie. Ja si myslim ak babo dobre taha a papa tak je dobre aby vydrzalo 2 hodiny, ak nie dat trosku caju na oklamanie, inac fakt nebude stihat travit, lebo kazdu polhodinu to je na nervy aj pre teba, ale zalezi aj ci poriadne taha a kolko stiahne, ked tak malo vydrzi, je mozné, ze sa vela nenaje a ako dlho pije?

atrami
9. feb 2011

Nenapísala si ako dlho trvá kojenie. Popros lekárku, nech urobí skúšku dojčenia-zistíš tak, či máš dostatok mlieka. Skús si predné mlieko odstriekať a dať zadné výživnejšie.
Mne to robil najmladší syn, do 3 mesiacov len na mne vysel, po prechode na tuhú stravu sa to zlepšilo. Ak malinký dobre prospieva, tak by som umelé mlieko nedávala.

hori
9. feb 2011

podla toho ci mas dost mlieka alebo malo... ak dost a je spravne prisaty a ozaj pije, tak by som mu postupne predlzovala intervaly aj za cenu mrncania alebo placu... ved aj ty mas narok na trochu pokoja a kojenie je nielen krasne, ale aj vycerpava az-az, to verim.
ak by mohlo byt mliecka malo alebo dieta len drzi bradavku a dudluje, tak ja som za dokrmovanie hoci aj lyzickou - podla mna je krute nechat dieta hladne len preto, ze chcem zachranit kojenie... ja som takto "kojila" 4 mesiace - mala hladna a vrieskala kazdu pol hodinu a "mudre" poradkyne mi radili nedokrmovat, ze vsak hlad ju prinuti tahat... k nicomu to neviedlo a hovorim to sice velmi nerada, ale s umelacom zmizli vsetky problemy...

miskap
10. feb 2011

Je pravda, že dojčené detičky zväčša vyžadujú častejšie kŕmenie, lebo jednak je mliečko ľahšie stráviteľné a jednak to nie je len o jedle! Dojčenie má aj psychický význam, pri dojčení sa dieťa ukľudní, napĺňa si aj svoje iné potreby. Nepíšeš, ako malý pije, či pije z jedného prsníka alebo z oboch, či prospieva, či zaspáva na prsníku. Ja by som ti odporučila pokúsíť sa nadojčiť malého z oboch prsíkov, aby bol sýty. Ale musí jesť, nielen dudkať. To, či naozaj pije nájdeš na videách, čo ti písali dievčatá vyššie. Potom by mal dlhšie vydržať do ďalšieho kŕmenia. Ak máš pocit, že niečo treba riešiť, obrátila by som sa na laktačnú poradkyňu. Určite nedokrmuj, ak malý prospieva. Ak treba dokrmovať, tak sa to dá aj na prsníku pomocou hadičky. Vtedy budeš stimulovať tvorbu mliečka a malý bude piť zároveň aj tvoje mliečko aj príkrm. Ale neriešila by som to sama.

lumimi
10. feb 2011

skus niekedy dudlik, nech sa oklame, vydrží trošku dlhšie, urobí sa ti viac mliečka a viac sa naje.

cikyta
10. feb 2011

Ak je bábo nepokojné,ukludní ho iba prsník. Nech už je to čokolvek...od refluxu,cez bolenie bruška,po len-také dudkanie,kedže nemá dudlík....
Tu nejde o jedlo,ale o ukludnenie.