Koľko príkrmu spapá 7 mesačné bábo?

benabianca
12. aug 2007

Moja Bianca sa mi zda dost pazrava na to,ze ju prikrmujem estelen posledne 2-3tyzdne,dokaze zjest aj 70ml kase a otvara pusinku dalej(a to predtym pila este mliecko).Pri Benjaminkovi som na to nebola zvyknuta,on mi tolko nezjedol,tak preto sa pytam.Davate im tolko,co ziadaju alebo tolko,kolko sa vam zda dost?2 krat denne dostava prikrm.

misulda
9. feb 2010

Vdaka za rady. To Dieta som citala. Raz som mu dala do ruky kusok jablka, hryzkal si to pekne. Stale sa mu jablko vysmykavalo z ruky, ale bavilo ho to 🙂 Druhykrat som mu opat dala jablko, ale ine a to uz nechcel po prvom zahryznuti, asi bolo kysle. Tak som mu opat dala ine, sladsie a to si uz do pusy nedal ani za svet 😀 potvorka mala, pamata si vsetko. Aj lietadielka robim, kadejake sasoviny, ale on sa uz naucil, ze akonahle ovori usta, hned mu do nich nieco vlozim, tak ich drzi zavrete 🙂 Ale nieco sa pohlo. Mate pravdu, ze asi to treba trochu inak pripravit a skusat, co mu chuti.

Inak, zistila som, ze bio mrkva je horkejsia ako ta obycajna...a neviete, kde dostat kupit bio hydinove maso? Hladam a nenachadzam

zuzanakarolinka
9. feb 2010

môžem sa ťa opýtať, na čo ti je bio?

misulda
9. feb 2010

jasne, z toho, co vsetko som o hydine pocula (ako sa zvierata vo velkochovoch chovaju) by som aspon na zaciatku radsej davala malemu maso zo zvierat, ktore volne behaju po dvore a nie su plne chemie. My doma jeme bezne maso.

misulda
9. feb 2010

Hlasim, ze dnes, ked som zmenila mrkvu (asi je sladsia) a urobila z nej uplne hladku a riedku kasicku, tak maly ju jedol 😀 Mala som pripravenych len nejakych 30-40ml, lebo predtym mi zjedol len par lyziciek, a to bolo malo!

doty1
9. feb 2010

My budeme mat na buduci tyzden 7 mesiacov a prikrm davam na obed a na olovrant, alebo taku skorsiu veceru. Inak kojenie. Ale kolko spapa nemam tusenia 🙂 , nevazim to ani nemeriam. Papame zatial vsetko, v pohode a hlavne vela 😀 . Odhadujem, ze na obed spapa taku klasicku plnu kompotovu misku, a za hodinu musim uz kojit. Zacala takto papat hned od zaciatku, mne sa to zdalo moc, ale doktorka mi povedala, ze mozem byt len rada a mam ju nechat. Samostatne mi nezje zemiak a jablko, zemiak musi byt dokonca skryty v niekolkych druhoch zeleniny. Inak neviem kde sa to v nej straca, lebo minuly tyzden jej do 6 kg chybalo este 40g.

evinka1232
9. feb 2010

tak to žasnem...naša malá stále len kojiť a to bude mať o týždeň 7 mes. 😠 prikrmovať sme začali cca pre 6 týždňami...zeleninka viac chutila ako ovocie..ale spapá málo, teraz je aj chorá..takže absolútne nič nechce..len kojenie...sa obávam či je všetko v poriadku...

sisaha
9. feb 2010

tak u nas nezaberie ani lietadielko, ani hracky, ani grimasy, nic. Akonahle zisti, ze je to lyzicka s jedlom, zavrie usta a koniec. Sem tam sa mi podari dostat do nej 40 ml na obed zeleninu s masom. Ovocna vyziva je tiez umenie - z toho tak 20 ml. Inak iba UM okolo 120 ml. Voda ani čaj nehrozia. Čo s ňou? Čakať kym sa to zlepší? Nútiť,nenútiť do jedla? Bude mat 7 mesiacov a váži 6350 g. Podla mňa malo.., ale naozaj do nej neviem nič naviac dostať.

evinka1232
9. feb 2010

naša mala pred 3 týžd. 7150 g...ale teraz sa určite ani nepohla...chorá je...ale ide mi to pekne na nervy, že málo papá, snáď nebudeme kojiť do 15-tky 😠 😠 😠

doty1
9. feb 2010

dievcata, ako som pisala, nasa mala minuly tyzden 5960g, tiez sa mi to zdalo viac ako divne, ale doktorka ze v pohode, ze pri kojenych detoch je to normalne - od 16.12.2009 do 03.02.2010 pribrala 15g. Slecna si dokonca svoju davku mliecka pije v noci, nie cez den, cez den len tak aby "nezahynula" 😀 aj to je vraj OK. Takze v noci kojim kazde dve hodky 😝 . Ja by som do jedla nenutila, skus znovu za 4-5 dni.

spalka
9. feb 2010

tak sme na tom podobne ako misulda, evinka sisaha a to ma mala o tri tyzdne 10 mesiacov. zbada lyzicku, hlavicka nabok a ustocka zamknute, tak ju necham hrat v stolicke s lyzickami na ne usta otvara, tak smyk s jedlom dnu, ale na to mi uz tiez dosla - jeduje sa, nechuti jej - takze skore pre dnes: doobeda 3 lyzicky jablcka, poobede 3 lyzicky mrkvy s karfiolom, tiez odplakane...ja uz neviem ako na nu, pediater mi odporucal nech je s nami, tak ja si vzdy pripravim, dam jej stolicku ku stolu ja jem a davam pritom lyzicku jej, nepomaha, dalsia rada bola dat jej ochutnat z mojho, len trolilinku, nechce ani to, dalsia rada, ze trosku prisolit, aby to malo chut, co sa mi moc nepacilo, ale skusila som trosku, nepomohlo! nepomaha ani spievanie, ani lietadlo, ani haaam, ani krmenie otecka, no nic! pred tyzdnom mi spapala aj cele jablcko, surove, ale muselo byt sladke, teraz nepapa ani to ☹...ale bola teraz chorucka, siesta choroba, este je vyhadzana chudatko, ja asi pockam do konca tyzdna, budeme iba kojit nech sa "zresetuje" a v pondelok zacneme odznova 😖

evinka1232
9. feb 2010

spalka...a ako sa u vás prejavila tá šiesta choroba? my už 3 deň teploty, kašeľ, sople nič...boli sme aj na pohotovosti, vraj hrdlo a dýchanie čisté, vraj zúbky, na druhý deň sme bežali ku našej dokyne, lebo ráno 39,1 hor. tá zistila, že má poriadne zapálené hrdlo..aj ušká má citlivé...ale ona tam jačala ako pavián, ked som jej stlačila ušká ja, tak absolútne nato nereagovala, skôr mi to prišlo,že sa bála doktorky a revala pri každom...a tie teploty sú stále, len už miernejšie...tak čakám, či sa vyhádže abo nie...a to papanie je hrúúúza...dnes som tu štekala ako blbá.. ona sa rehota tak šup ho lyžičkou dnu..ale aj to asi len 5-6 biednych lyičiekc zeleniny...pred obedom spapala 2 biedne lyžičky jablkovej výživy...no ide mi to na nervy...

mamkamimka
2. okt 2010

Ahojte dievcata, pisem sem prvykrat, doteraz som vas len citala pre info. No teraz by som aj ja chcela poradit, ci niektora neviete poradit, co robit s babtkom, ked nechce flasu. Papame od narodenia UM, mame AVENT flase, Davame Nutrilon AR lebo maly ma reflux . Teraz ma 6 mesiacom a jeden tyzden a uz 2 tyzdne strajkuje, zopne pusu a nechce flasu, ale ked mu ju strcim nasilu do pusy, tak vypije skoro vsetko co tam ma? Ako to riesit, mate taku skusenost?

mamkamimka
2. okt 2010

Este nieco dodam, ja viem , ze niektora si poviete, co ta chce ked jej maly zje nakoniec co mu da, ale ide mi o to, ze s takou nechutou sa pozera na tu flasu, a niektore deticky sa tesia na svoju flasticku s mliekom....... aspon to vidam vonku na prechadzke. "maminka vyjde s kocikom, poda dietatu flasu s mliekom , dieta si ju vezme s usmevom , lahne do kocika a pije si ju samo..." Naozaj nemate nejaku fintu? Dik za akukolvek odpoved.

mamkamimka
2. okt 2010

@danu ahoj, ja ti napisem len moj nazer, podla mna by malo dietatko spapat tolko kolko si pyta, ono vie kolko ma dost. Mna trapi ina vec, co ak mi nechce zobrat flasku do pusy, akoby mu na nej nieco vadilo..... Ja ho nakoniec nasilu nakrmim, len ma to stoji nervy a maly mi pri tom velmi place.....

exupery
2. okt 2010

...ako kedy a podla toho naco ma chut.Ovocie niekedy 200,inokedy 100,niekedy ani pusu neotvori,len sa sklebi,....a obed-ako zeleninka plus masko alebo polievocka,tak isto...ale zase vecer,ked ma kasu to pusu otvara,spapa zo140-160vody,a potom este pred spanim flasku mlieka...nenutim ju,snad ked trochu podrastie bude papat lepsie...

kojka
29. nov 2010

Mam dcerku 7 mesacnu a na obed mi zje skoro 200ml polievky a niekedy si este pyta mliecko, My mame zavedene uz 3 jedla - na obed polievka, zelenika olovrant ovocie alebo jogurt a na veceru ma kasu. Je uplne zdrava a spokojna - bola plne kojena a kojena je aj dalej. Myslim ze dieta vie kedy stacilo.

lucinka02
29. nov 2010

Ahojte,
dieta si vypyta kolko potrebuje a kazde je individualne....takze kolko deti tolko chuti...zbytocne sa nestresujte a neporovnavajte. Zavadzanie prikrmov je obdobie plne otazok, skusate, co bude chutit a snazite sa riadit podla tabuliek a rad pediatrov, niekedz je vsak realita trochu ina....Mala mi tiez slabo papala a bola som z toho zufala, navyse jej viac chutili kupovane veci, ako tie odo mna... Ale aspon som si co to pozistovala o kupovanej vyzive a viem, ze si bez vycitiek mozem do kosika hodit take ovko. Vsetko je na nieco dobre, takze hore hlavu... 😀

denisooocka
25. okt 2011

@berus222 moj presne tak isto..:O je to weka?

zivika
25. okt 2011

@mamkamimka mozno m mu nechuti mlieko...myslim, ze ak mate stale rovnake flase, resp. cumliky, nemal by s nimi mat problem...my sme tiez mali okolo siedmeho mesiaca problem, vyskusali sme asi tri znacky mlieka, kym zacal papat normalne...a neviem aky mate cumlik, ale mozno uz potrebuje ten s tromi dierkami, aby lepsie tieklo 🙂...

halime
21. dec 2011

@kojka ahoj kojka, ked si ju takto dokrmovala kedy a kolko miieka ti cez deen. Do toho vypila? Mam problem ze mu zarobim mliecko tak po dvoch troch hodinach od obeda alebo aj rano pred obedom ked uz vidim ze je hladny a on ho voobec nepije :( a potom len polytvam a vyhadzujeme. Kolko mliecka a ako casto (kedy po jedle ci pred jedlom) ste davali 7 mesacnym maluchom???

veronikam
21. dec 2011

Neni to vela, nas maly zje na veceru kasu zo 180 ml mlieka, takze pohoda. Deti sa nesmu obmedzovat v jedeni, sami vedia kedy maju dost. 😉

cselli
20. mar 2013

@misulda .....ahoj, mne zo zaciatku tiez nechcel papat zeleninku, ale potom som ho osalila jednym super sposobom. Kedze straasne lubi kupovane vyzivy (jablko, broskyna, marhula...atd) tak som spravila nasledovnu vec. Ten moj domaci zeleninovy mix som dala na lyzicku a koniec som namocila do vyzivy. Najprv mu to treba prilozit len k peram, on dojde na to ze hmmm to by mi celkom aj mohlo chutit a usta si otvorí uvidis......skus a daj vediet 🙂

darja12
15. apr 2016

naša 6,5 mes zje 100 g zeleniny na obed zatial len. prikrmujem od ukončeného 6 mes.. od 7 začíname s masom a ovocím.