Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

medvedik30
25. jan 2008

ahojte baby,som tehulka v 3.trimestri a objavila som si na predkoleniach prvé kŕčové žily.. ☹ nie som obézna, ani som za tehu veľa nepribrala, pred otehotnením som nijaké také problémy nemala..HAK som neužívala, mala som len sedavé zamestnanie..a máme ich aj v rodine..potrebujem radu, či ste už mali takýto problém..čo mám s tým robiť?čo mi pomôže?ostanú mi po pôrode?aké máte skúsenosti?

harvanovasimona
18. mar 2019

@iwana55 a ešte skus ísť na chirurgiu.... Lebo sa zhoršuje.. A tiež spomeň gynekológovi...

iwana55
19. mar 2019

@harvanovasimona dobre, ďakujem za rady. A ako to je s nosením kompresných pančuch?bez nich sa to nevylieci? Mne ich doktor kázal nosiť, ale ako náhle si ich dám, mám hrcu v krku, zle sa mi dýcha. Proste mi ten kompres nerobí dobre...

evaachesa
19. mar 2019

@iwana55 ahoj, prosim ta tie kompresne pancuchy mas na predpis od cievneho? Minuly rok som bola na cievnom v sukromnej klinike a doktorka mi povedala ze uz pred tehu by som mala zacat nosit a v tehotenstve ze su na predpis. Zatial som to neriesila no uz sa chystam...tehotensku knizku dostanem az buduci tyzden. Asi mi ich predpisu len na zaklade knizky ze? Tiez by ma zaujimalo ci existuju aj kompresne leginy, lebo pancuchy mi nepridu velmi pohodlne. Vopred dakujem.

iwana55
20. mar 2019

@evaachesa ano od cievneho na predpis. Ale to mi predpisoval ešte pred tehu.daju sa kúpiť aj bez predpisu, ale sú omnoho drahsie

evaachesa
20. mar 2019

@iwana55 dakujem za info 🙂 prosim ta a daju sa tu zohnat aj kompresne leginy? Na zahranicnych strankach som nejake nasla, ale nie u nas. Ty nosis aky typ? Mozes mi nejake konkretne odporucit (znacku)? Vopred dakujem 🙂

harvanovasimona
21. mar 2019

@iwana55 ja som v tehu mala to zakázané neviem prečo..... Skratka mi to nik ani nechcel predpísat mohla som nejaké ale nie presne také co boli na predpis kupovala som ich v zdravotníckych potrebách..

iwana55
21. mar 2019

@evaachesa ja mám značku Maxis. Sú to nadkolienky, leginy neviem či zozenes.

iwana55
21. mar 2019

@harvanovasimona Máš ich ešte? Že by si mi ich odfotila?

harvanovasimona
21. mar 2019

@iwana55 bohužiaľ značku ti nepoviem sú to také hrubšie silonkove podkolienky

ajsha123
27. nov 2020

@evaachesa Ahoj, našla si niekde tie komoresivne leginy? Resp.tehotenske komoresivne leginy? Našla som na stránke Maxis leginy, ale k tomu, ci existujú aj tehotenské, som sa nedopracovala... Ďakujem.

evaachesa
27. nov 2020

@ajsha123 ahoj, nakoniec som bola ešte u iného cievneho na poliklinike a ten mi povedal že to nemám také zle a ani puncochy mi netreba...že keby som veľmi chcela tak môžem podkolienky, ale že nemám stresovať ... Takže celé tehu som nič nenosila a žiadne problémy som nemala vtedy a ani teraz rok po pôrode 🙂

ajsha123
27. nov 2020

@evaachesa Tak fajn, ja asi k cievnemu predsa len budem musieť ísť, aj keď som sa tomu dotetaz vyhýbala... A potom uvidím, co mi povie.

evaachesa
27. nov 2020

@ajsha123 áno, určite zajdi...on to najlepšie posúdi 🙂

marina447
22. feb 2021

Ahojte, potrebujem radu. Už počas tehotenstva som mala problém s kŕčovými žilami, potom to nebolo také hrozné.Tak som to neriešila a zanedbala som to. No poslednú dobu mám zase problém ,ale už to aj dosť bolí,nie je to už len kozmetická vada ako predtým. Máte nejaké triky ako sa zbaviť bolesti, ale nie lieky prosím. Skôr nejaké domáce finty 🙂

misulienkamisa
23. feb 2021

@marina447 domáce finty sú asi len obklady, možno nejaké kúpele ale keď ťa to bolí tak neviem asi len tabletka od bolesti. Mala by si zájsť k doktorovi čo najskôr

maca283
23. feb 2021

@misulienkamisa mne pomsha aj fortiven hlavne v lete Je to na prírodnej báze

ajsha123
23. feb 2021

@marina447 ahoj, ja som návštevu cievneho odkladala veľmi dlho, lebo som sa bála, že si budem musieť pichať fraxiparin. V každom tehu sa mi to zhoršilo, po pôrode stiahlo, nemala som žiadne problémy. No teraz som uz musela ísť, dr.mi urobil sono ciev... Mám to dosť v zlom stave, ale liečiť sa dá až po pôrode. Detralex tbl by mi nepomohol... Jediné, čo pomôže v tehu, su kompresivne pančuchy... Dal mi urobiť na mieru... Uz ich mám doma a fakt je to lepšie. Nemám tak navrete žily a nebolia tak, ako predtým. Ja som to predtým liečila tak, že keď som cítila, že ma nohy veľmi bolia, na chvíľu som si ľahla a vyložila nohy a vždy aspoň raz za deň som ich natrela (lieton gel, venucare gel...). Natieram ich aj teraz, aspoň večer, to mi fajne stiahne a schladi.

marina447
19. mar 2021

@misulienkamisa tabletky jesť nechcem, to nie je pre mňa riešenie.
@ajsha123 ja to nemám až v takom stave ako ty, nebolí ma to často ani to nie je také viditeľné, no keď to príde, že dlhšie vhodím, tak večer mám veľké bolesti :/ Niečo na natretie by som mohla kúpiť, ja si dávam len obklady keď to príde

misulienkamisa
24. mar 2021

@marina447 moja mamina si strieka taky sprej na nohy, ze jej to pomaha a je to lokalne tak ze to moze pouzivat aj dlhodobejsie.Len neviem ako sa vola :/ Skús najst na googli

marina447
20. máj 2021

@misulienkamisa a ako sa prosím ťa volá ten sprey? Lebo ja začínam mať problémy keď som celý deň na nohách, večer ma ide poraziť od bolesti :(

misulienkamisa
24. máj 2021

@marina447 zhodou okolností som jej ho bola včera kúpiť a nevedela som prísť na názov, lekárnička mi pomohla na to prísť čo chcem 😂 vola sa to reparil ice-spray, ma to obal ako väčší deodorant, také praktické balenie do kabelky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre