Krvná skupina 0. Je príčinou potratu a neplodnosti?

katkarv
14. mar 2011

ahojte,mam krvnu skupinu 0pozitiv a niekde na nete som nasla clanok ze my z touto krvnou skupinou mame nekvalitne vajicka hlavne s pribudajuci vekom,teda ze ich mnozstvo a kvalita je nizsia ako napr.u krvnej skupiny Apozit ta je na to najlepsie.Prosim zapojte sa tie co mali missed alebo riadny potrat a napiste aku mate krvnu skupinu,nech to vyvratime alebo bohuzial potvrdime.Dakujem vsetkym za odpoved

katrin21
3. jún 2015

@katkarv potraty mozu skor skosobovat nejake patogeny a parazity.. skoda, ze sa to neskuma, ked zena potrati... a hlavne lekari sa tomu malo vennuju, lebo sa to problematicky diagnostikuje..to skor biorezonancia pomoze...
a kazdy kto sa jej vysmieva, tak tomu odkazujem,ze uz aj DOVERA pouziva biorezonancne pristroje napr. ako zdravotna sluzba vo firmach.... takze .... a zrovna vcera som mala v rukach skripta mediciny - Mikrobiologia, kde sa presne riesili patogeny, echinokoky, stafylokoky, skrkavky, lamblie, orthopoxvirus, herpesoidne virusy , shisostoma (ci ako sa to vola, pekna potvora) a pod...
chvalabohu, su moznosti, ako sa to diagnostikovať teda da,len treba najst toho spravneho cloveka , co sa tomu venuje...
vacsina problemov, traviacich tažkosti ale aj nadory mozu byt sposobene patogenmi o ktoryhc nevieme, ze ich mame ...
No a potom genetika... pokial ide o potraty.. o to viac, ze pises, ze uz si mala aj postihnute dieta so zle vyvinutym srdcom.. tak to skor bude nieco take...

crystal333
3. jún 2015

takze moja skusenost taka, ja mam A pozit.,prve tehotenstvo potrat, a druhe skoro,teda tiez mi hrozil potrat ,len v pokrocilejsom stadiu... Moja mama ma krvnu skupinu O pozit.,prve tehotenstvo ok, druhe a tretie potrat,stvrte tehotensto ok

samain_night
3. jún 2015

@katusa16 myslim vseobecne, nie je to dane ze sa to stane len pri 0+ a 0+ ... Je to "dane" pre vsetky krvne skupiny, ak je rovnaky rh faktor, mozu nastat komplikacie, teda, ze telo matky (krv) si mysli, ze v tele je cudzia latka - parazit/choroba, proti ktorej musi bojovat a znicit ju .. teda, znicit rastuci plod .. aspon tak mi to bolo vysvetlovane ..

anndrea
3. jún 2015

@katkarv ahoj ja mám 0 pozitív a otehotnela som absolútne bez problémov pri oboch detičkach a druhé som mala po 30tke tak držím palce nech sa aj Vám podarí.

cannella
3. jún 2015

Ja mám 0+ dve tehotenstvá v 27 a 30 rokoch, z toho dve zdravé deti, obaja sa nám podarili na jeden šup, nie za mesiac, ale na jeden jediný pokus. Potrat nemám za sebou, našťastie, žiadny

lyrra
3. jún 2015

@katkarv ja mam tiez 0+ a za sebou dve bezproblemove tehotenstva, dve zdrave deti a nastastie ziadny potrat. Ani pocatie nebol nejaky problem 🙂 a to som tiez nebola najmladsia - prve dieta sa mi narodilo ked som mala necelych 29 rokov a druhe ked som mala 33. A moj muz ma tiez 0+.

kacenkaharris
6. jún 2015

Ahoj, ja mam 0 pozitiv a otehotnela som hned prvy mesiac snazenia vo veku 34 a okrem desnej nevolnosti prve 4 mesiace som nemala ziadne vazne zdrav.problemy pocas tehotenstva, prirodzeny porod bol krasny a vsetko v poriadku. Nikdy som nepotratila. Drzim palce!

hviezdicka111
6. jún 2015

no podla mna to az tak tou krvnou skupinou nebude..ja mam B+, dlheee snazenie, kym som vobec otehotnela, cele tehu same komplikacie...o dalsie tehu sme sa snazili "len" pol roka a nakoniec to skoncilo potratom...a poznam baby s 0+, ktore otehotneli bez problemov, bez problemov deticky vynosili...

tecko28
6. jún 2015

@katkarv necitala som celu diskusiu , zatial ani ten clanok, alew moja vlastna skusenost. O par dni budem mat 38, mam krvnu skupinu 0+ a otehotnela som na prvy sup ako sme sa s manzelom rozhodli, ze zacneme skusat, cakam zdrave dieta, co mam potvrdene tak morfologickym ultrazvukom ako aj amniocentezou, ktoru som podstupila len koli veku. Vysledky vsetkych skriningov som mala podla dr lepsie ako ktorakolvek mlada 25 rocna. Takze krvnou skupinou to nebude, treba hladat asi priciny v inom. Kazdopadne ti zo srdca prajem, aby sa ti podarilo tiez mat dietatko a nezaoberaj sa popisanymi blbinami-papier vela znesie 🙂 Riad sa svojou intuiciou, ver, ze sa to podari, psychika vela ovplyvnuje.

katkarv
autor
6. jún 2015

@tecko28 Tema je hodne stará,odvtedy mám už dcérku a čoskoro bude synček na svete,čiže aj ja už viem že ten článok bola blbosť.

0silvia0
6. jún 2015

@samain_night to, čo popisuješ, takto to funguje, keď má matka rh faktor - a otec rh faktor +, rovnaké rh faktory nikdy nerobia problémy v tehotenstve... matky s mínusovým rh faktorom sú viac sledované a môžu mať problémy, aké popisuješ, takže to popisuješ dosť scestne: http://www.pluska.sk/mamina/tehotenstvo/problem...