Ste za jednotný rodičovský príspevok od 2011?

tyli
12. okt 2010

založila som túto otázku preto, že ma zaujima názor vás všetkých.
bolo by dobré ak by sa každý vedel vyjadriť bez emócií jednou - dvoma vetami, kde dá najavo svoj súhlas, alebo nesúhlas.
ja som za jednotný RP aby sa zmazali rozdiely madzi mamičkami na RD. nesúhlasím aby niektoré mamičky od 1.1.2011 poberali viac 256eur a iné menej 190eur.

trimity68
13. okt 2010

ano je to svinstvo ja som čakala na dieta 10rokov a prispevok som brala vyšši 5mesiacov ateraz 190 dalšie dieta nebude clovek aby nekupil pomali nič

riamim
13. okt 2010

Nie som za jednotný RP, pretože ako už zo samotného názvu vyplýva, nie je to príspevok na dieťa, ale PRE RODIČA. A rodičovi, ktorý pred tým pracoval, sa nástupom na rodičovskú dovolenku výrazne zníži jeho finančný príjem, kdežto rodičovi, ktorý pred tým nepracoval, sa logicky príjem nezníži.

kvietocek7
13. okt 2010

ak este stihnete kupte si dnesne SME noviny tam mihla radi ako vytlct zo statu co najvacsiu matersku 😵

vivika2
13. okt 2010

no nestihla som si kupit noviny
ale zaujimalo by ma ze ako aj ked pre mna je uz neskoro

ludka140281
13. okt 2010

tato tema je premna adrenalinova....preco by pracujuca,alebo ta co si platila mala doostat tolko co ta ktora ani prstom nepohla,aby si prilepsila...kazda mala moznost platit si a mat sa tak lepsie...ja nesuhlasim 😖 bolo by to nespravodlive voci nam samoplatcom a pracujucim

dzio2
13. okt 2010

som proti jednotnemu ,

tinika
13. okt 2010

aj ja som proti jednotnemu, jedine ze bude vo vyske 276 pre vsetkych ale to sa mi nezda zase fer, kedze je vela "mamičiek" (myslim tie čo ich maju vela a nestaraju sa one a nikdy neplatia a ani nebudu ziadne odvody a dane a ziju len zo socialnych davok

usiko
13. okt 2010

nie som za jednotny RP, som za to, aby sa prideloval RP podla toho, ci ma matka nieco odpracovane alebo nie. Argument, ze ved predsa nemoze matka za to, ze nemala to stastie pracovat po VS a otehotnela, je scestny, pretoze existuje planovane tehotenstvo. A ked ja som si vedela zariadit, ze mam prax v obore 10 rokov a teraz som prvykrat tehotna, tak si myslim, ze ak niekto chce viac penazi,tak by mal tiez podobne uvazovat. Ja nesuhlasim, aby som mala RP este nizsi ako 256 eur, a zeny, co este vobec nepracovali, budu mat taky istyu ako ja a podobne matky, co maju roky prace za sebou.No ale v tejto bananovej republike asi tazko takto uvazovat....

ollski
13. okt 2010

ANO, taktiez som za jednotny PR!!!!!...a nie som ani romka, ani studentka!!! aj koli zmenam a PN som nestihla odpracovat 270 dni...takze nehadzte nas prosim, vsetky, co poberame tych 164€ do jedneho vreca s nezodpovednymi matkami...ano mate pravdu, je problem z toho daco kupit 2 detom 😔 ...zabudla som hlasovat :(

judit00
13. okt 2010

ja som PROTI a to z toho dvovodu ze pracujuce by mali dostavat viac....

ivetkab.
13. okt 2010

Tie ktoré nikdy nepracovali by mali dostávať menej a tie ktoré vôbec niekedy pracovali, alebo aspoň 3 roky od ukončenia školy mali by mať viac.