Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
17. mar 2010

ahojte kocky idem vas docitat 😉

inak niekto sa tu pytala ci v inych statoch davaju na latkovanie prispevkdy od statu..tak jane spomynala ze 85 eur davaju v rakusku..
u nas nedavaju???

crysmile
17. mar 2010

dugy, si robis srandu? u nas? 😀

dugyna
17. mar 2010

kocky a do coho davate smeti?

emjee
17. mar 2010

dugyna aka vtipna 😀 u nas nie su na taketo veci prachy 😝

dugyna
17. mar 2010

ja ze preco mne plienky tak rychlo uschli oproti tomu co piste vy...nasa pracka zmyka na 1300 otacok..takze asi tak 😉

crysmile
17. mar 2010

dugy do coho smeti? akoze myslis obycajne? do vedra a potom do smetiaka..
tak ti dobre zmyka.. ja mam na 1200 a mam ich vlhke dost, ked ich vytiahnem.. mozno aj preto ti schnu rychlejsie, lebo nemaju este uplnu savost..

dugyna
17. mar 2010

zajaciq ja viem kto bral BL plienocky , jane a bamboo sme brali spolu na polku...neboj este urcite budu skus kuknut aj mmb

inak emjee dnas dosla IT SIO a magic a som ich porovnavala a matros vyzera byt rovnaky..a IT sa daju prat na 60 takze podla mna v pohode mozes oprat..a inak toie magic boli M a IT L a ta IB sa mi zdalal oproti nej mala..

emjee
17. mar 2010

nasa zmyka na 1200, BBH sa stale susia 😅

otazka: ako je to so susenim aio vonku / na slnku?

crysmile
17. mar 2010

emjee, noo to je podla toho, ako je vonku, ale ked je vlhke a mokre pocasie, schnu strasne pomaly.. ked je slnecno, tak ked prevesis plienky na susiak tak, ze ich prevesis cez dva drotiky, tak uschnu do vecera, ak ich tam das rano.. ja sa na to tesim, lebo plienky su vyvetrane.. no a bambusky samozrejme pomalsie schnu, ale vacsinou do vecera mi vsetko takto uschlo, ak som ich este stihla prevratit, tak tym lepsie..

crysmile
17. mar 2010

emjee super plavky v albume 😉

dugyna
17. mar 2010

no ja viem ze to bolo asi vtipne.. 😉
hladam nejaky ekosposob na smeti..nie igelitove vrecka z obchodov ☹ ..ale nechcem behat s celym smetiakom vonku..smeti vyhadzujeme vecsinou ked vencime..

no nie su nove tie plienocky BL bamboo asi 6krat poutite..a ostate asi 2 mes..tiez BL a popo..a uschli menej ako za 24hod..

crysmile
17. mar 2010

tak ti dobre zmyka, ze ti tak rychlo uschli.. super 🙂
ekosposob je fakt bez sacka, naspodok mozes dat noviny.. lebo ked to budes davat do cohokolvek ineho, tak to uz eko nie je podla mna, napr. papierovy sacok tiez nie je eko ak ho vyhodis a davas ho novy..

crysmile
17. mar 2010

alebo davat igelitovy sacok do vedra a stale dookola ten isty pouzivat, smeti z neho vysypat.. no ale to asi aj smrdi.. to bol len napad.. 😅

zajaciq
17. mar 2010

dugy za taku cenu asi tazko. Uz to neriesim, hadam by sa patrilo najprw porodit a potom za behu dokupit co bude treba. 😨

crysmile
17. mar 2010

zajaciq, nebooj, este nakupis, mozno aj za taku cenu, co vies..

emjee
17. mar 2010

prepacte vesiam pradlo a medzitym aj dojcim 😀 ja len, ze ci AIO neskodi slnko 😅

crysmile
17. mar 2010

emjee teda pokial viem, tak skodi len vlniakom.. nemala som pocit ze by to tym mojim nieco uskodilo.. a ty si inak sikovna ze este aj dojcis, aj vesias pradlo, aj na MK skocis..

etuska
17. mar 2010

Izabelka-dik za info 😉

Dugyna-my zijeme v UK-tu davaju prispevok na latkovky 50libier-ale nie vsade-Londyn urcite+nejake vacsie mesta-nase som nenasla zatial 😒 -ale poslali mi 1 sadu zn.Littlelamb" zdarma(bamboo plienka,PUL-ky+2 vkladacky)

Inac-my tu mame 3 konvy na separovany odpad(domovy odpad-cierna,plasty,papier..-modra,kompost-hneda-tak mam dobry pocit,ze recyklujeme a tiez do kazdej domacnosti mame malicky hnedy kos,do ktoreho nam davaju zadara!!!"biodegradable" vrecuska-to su tie co sa samy rozlozia na zvysky z jedal a to sa hadze do hnedej konvy-akoze na "kompost"

crysmile
17. mar 2010

etuska, noo, zaujimave to s tym biodegradable vrecuskom.. kolko platite za odpad?
my mame v nasej dedine v kazdej ulici tri kontajnery - na sklo, plast a papier.. ale asi sme mimo temy..

emjee
17. mar 2010

ked sme sa tu bavili o kalichu a latkovkach, tak mi napadlo, ze odporucam vlozky do podprdy od ellas house konopne s flisom - su uplne uzasne 🙂 v sestonedeli som pouzivala pratelne od aventu, vobec nestihali, potom som presla na jednorazovky od babylove (vyskusala som viac znaciek a tieto mi najviac sedeli a sali), no ale odkedy mam tieto EH uz ine nechcem 🙂

crysmile
17. mar 2010

emjee, ja som ich kupila kamoske, dufam ze jej budu dobre... kolko ich točíš?

emjee
17. mar 2010

mam 4 pary, ale tocim len 3 - periem s plienkami

crysmile
17. mar 2010

ja mam len babylucy flanelove a su o nicom..

dugyna
17. mar 2010

zajaciq neboj aj za taku cenu..ja som tu uz predtym takto nalupila BL baboo clasic a organic xs/s a potom este aj jednovelkostne BL organic.. takze neboj urcite este budu

etuska aj ja som pocula ze su biodegratovaltelne vrecuska...mna by zaujimalo ze co jepravda na tom ako pisu na taske z kaufladn ze 100% recyklovatelna

crysmile
17. mar 2010

myslim ze recklovatelna nie je to, co je rozlozitelna..

dugyna
17. mar 2010

musim niekde pohladat take vrecka...

inak kocky prala som v orechoch a parada..ja som maximalne spokojna..taky spinavy obrsu mi to vypralo n a40 bez predpierky a namacania...som bola vlemi milo prekvapena..

a inak spravila som ten odvar do 1litra s 10 polkami..a umyvala som v tom panvicu a plastove misky zamastene..a bola som tiez uzasnuta aj moj mm..lebo s jarou by to rtvalo dlho..a vela by som jej minula a orcechy stalica trochu odvaru a hotov...

crysmile
17. mar 2010

dugy este som nerobila z orechov odvar, nesmrdi?
baby, tak zajtra sa neuvidime, kedze budu robit MK.. tak dobru nocku a pekny zajtrajsi den..
a zajo, dufam ze sa dozvieme ze uz mas maleho zaja na svete..

dugyna
17. mar 2010

crysmile 😉 hej ma to zvlastny zapas..nieco mi to pripomina..ale neviem co ..taky hnusny zapach..ale mycie schopnosti super

izabelkak
19. mar 2010

ahoj kočky, dlho sme sa nevideli🙂))

s tým praním nechcem vás strašiť, ale mám pocit že som čítala že žmýkať max. na 1000 otáčkach, neviem čo je na tom pravdy, ja žmýkam na 800 aj to mám pocit že nám pračka újde z kúpelne...

my sme zase dajako zaparení ☹ škoda že som si nekúpila tú liečivú vlnu, tak som to večer nevydržala a capla malej jednorázovku....

už mám plenuchy od švargrinej 10 x popoliny ultra bioflanelku jednoveľkostnú - použité 2 - 3 x maximálne a 8 x biofroté - nepoužité fungláče ani neopraté, vrchnáče popowrap 1 x S a 2 x M, crysmile žial L-ko nie .... a celuloz.separačky 1 celú rolku a 2 x chýbajú asi 2 - 3 kúsky, keď ich porovnám s tou novou neodbalenou - tak keby ste náhodou mali záujem, cena dohodou....

matja
19. mar 2010

iz, ja dávam žmýkať už rok na 1300 otáčok a pleny sú v pohode