Máj 2011. Je tu niekto, kto sa teší tak ako ja?

zuzanaca
25. aug 2010

Ahojte 🙂
Je tu niekto, kto sa teší na MÁJ 2011 tak, ako ja?
Baby, sem sa sem! 🙂

macka381
22. aug 2013

@kubinca jee, ty máš ale zlaté deťúrence 🙂 toto asi nezažijeme, náš Lukáško má hrozné obdobie vzdoru, len jedy a jedy dookola, stále mi uteká, kdekoľvek sme, tak sa nabehám, z toho mi tvrdne brucho a už ma 2 dni bolí hlava, takže už len trpnem či vlastne vydržíme 10 týždňov do konca 😒 neviem aké to bude keď sa narodí malý, ale nudiť sa rozhodne nebudeme 😒 a veru vôbec si neuvedomuje, že príde druhé bábo, to ešte len budú žiarlivostné scény 🙂 🙂 takže nič moc, už to len vydržať nejako

kubinca
25. aug 2013

@macka381 no veru ja stale nechapem cim som si zasluzila take dobre deturence, ja o malom za ten tyzden ani neviem ze ho mam, a Terka je tiez suprova 😵 rano vstala a pochystala mi vsetko na prebalenie, a aj v noci ked maly trosku mrnka tak hned ide k nemu pekne ho pohladka po hlavicke da mu pusu povie aby neplakal, lahne si a spi dalej... dokonca ked tu bola navsteva a hlasno rozpravali tak ich okrikla nech su ticho ze Matus predsa spi ! 😀 dufam ze nam to tak dobre pojde aj dalej 😅 a neboj aj u vas to bude isto fungovat ked pride babo 😉

macka381
25. aug 2013

@kubinca tak to je moje najväčšie želanie, aj keď Terka je dievčatko, tak je aj viac starostlivá. Ten náš loptoš total nezáujem o bábo, akurát brucho mi stláčať to by vedel hocikedy. Neviem ako to bude ďalej, ale už by to aj viac oddychovať, ale náš šintrík nie a nie poslúchať, už len čakam kedy ho prejde to jeho hrozné obdobie vzdoru.

kubinca
13. sep 2013

@macka381 ahoj, ako sa mate? uz sa ti to pekne krati 🙂 my stale pohoda, mame aj trosku rezim zabehnuty... v noci spime vsetci v jednej izbe, ale nebudi sa maly ani mala... maleho v noci neprebalujem, a asi len raz kojim, takze som aj vyspata... dva tyzdne dozadu sme boli na poradi tak mal uz 5kg 😎 dnes ma Matusko jeden mesiac, tak strasne to uteka... ale nejak si ho viac uzivam ako Terku ked bola malicka, hlavne viem rozpoznat jeho plac, aj nemam taky strach ho chytat a kupat ho a podobne ... inak Terku mi od januara zoberu do skolky na pol dna, tak aj ona aspon bude medzi rovesnikmi 🙂

macka381
18. sep 2013

@kubinca ahoj, to je super, že sú takí zlatí a poslušní 🙂 nechajú ťa pekne vyspať. Ja vstávam doteraz, malý nad ránom pýta mlieko,takže som stále zabehnutá a to ešte aspoň 2x chodím na wc-ko. No veru kráti sa mi to, až sa obávam. ako bude reagovať, aké to bude so súrodencom. Stále máme obdobie vzdoru, celé dni je zavesený na mne, tak to bude všelijaké.
Nad tou školkou uvažujem aj ja,ale do "normálnej" my ho nezoberú a súkromnú máme v druhom meste, tak neviem čo mám robiť.

macka381
4. okt 2013

@kubinca ahoj, ako sa vám darí?čoskoro už budete mať 2 mesiačiky, ale to letí....

kubinca
4. okt 2013

@macka381 ahoj, no veru leti to 🙂 mame sa fajn, uz mame zasebou aj krst... maly je stale super, krasne sa uz nahlas smeje, drzi hlavku, prevali sa z bruska na chrbatik a cez den s nim nemam ani vela roboty, kedze sa nerad nosi 😀 mam ho v starej liberte este co sme sa my v nej vozili a len si ho premiestnujem podla potreby po chalupe 🙂 Terka tiez v pohode, len je trosku taka uplakanejsia, ale nie je to nic hrozne, da si aspon vysvetlit, a momentalne leti na starych hovorenych rozpravkach z platní, tak dokaze pritom dlho lezat a pocuvat, a aj slovnu zasobu si vdaka tomu strasne rozsirila, stale si spieva pesnicky a hovori si casti z tych rozpravok 🙂 no akurat ja som chora uz tyzden, mam chytene hrdlo, hlasivky a drhem ako tuberak, deti sa zatial drzia tak dufam ze to odomna nechytia 😖 vy sa ako mate? zvladas to este s bruskom ako sa citis? citis sa ze by to mohlo byt skor?

macka381
10. okt 2013

@kubinca ahoj, musím zase skonštatovať, že máš super dobré dietky 🙂 Toto by som aj vážne chcela a hlavne veľkého malého pomocníka, ktorý sa bude tešiť na bábätko. No kedže si potrebujem teraz na konci oddychnúť, a nech sa troška chlapček odpúta maminky, tak ho dáme dočasu do súkromnej škôlky. Nemám ho s kým mať a strašne je na mňa naviazaný, tiež tá reč nič moc, tak snád mu to len prospeje.
Pocity mám veru všelijaké, už by som aj bola niekedy rada, keby je na svete, lebo ten spánok je nič moc. A či skôr to bude, tak netuším, ešte som nebola na vyšetrení v 36.TT ani prietokoch tak uvidime, dám potom vedieť. Tak skoro sa uzdrav....

kubinca
10. okt 2013

@macka381 myslim ze s tou skolkou ste to dobre vymysleli, isto mu prospeje, bude aj nuteny viac rozpravat 🙂 len asi nieco na imunitu radsej davat, nech vam domov choroby stale nenosi, ja rozmyslam ze terku dam az vo februari, lebo ten januar po vianociach su vsetci chory a chripky zuria... dnes sa terka zobudila s teplotou, ale inak sa nic nedeje tak cakam ci sa to bude zhorsovat, uz sme rok neboli u dr a ani mi velmi nechyba 😀 ja uz som celkom ok len pokasliavam, a cudujem sa ze maly to odomna nechytil...tak drzim palce nech uz to mas skoro za sebou a porod nech ma hladky priebeh 😉

macka381
15. okt 2013

@kubinca no veru, náš malý sa zobudil zo štvrtka na piatok, kašlal o 106 🙂 a dr, že ved má laryngitídu. tak čakám kým to prejde, aby sme sa stihli zaučiť v škôlke🙂 Inak vraj do konca okt.asi neporodím, je vraj stále vysoko, prietoky sú Ok, váha 3900g, takže riadny cvaldo to bude 😉 Držte sa.....

kubinca
13. nov 2013

@macka381 ahoj, pozeram ze uz mas davno po termine, ako sa mate? uz si dvojnasobna maminka? 🙂 cakam na info...

macka381
15. nov 2013

@kubinca Ahoj, ano už sme od soboty doma aj s naším druhým chlapčekom. Volá sa DAVID, miery 4130 g a 53 cm, narodil sa presne na termín a veľmi veľmi rýchlo. Napíšem viac do IP. papa

dadika1114
20. feb 2014

@mystery7 ahojky citala som ze si pisala o tom oscilokoksine pre tehotne ..prosim ta ako casto to mozem denne uzivat? sestra mi kupila 6 ampuliek no nebol k tomu navod a ani krabicka

hradnapani
20. feb 2014

@dadika1114 ahoj, ak smiem, odpoviem ti. tu je navod, kde mas davkovanie http://www.kezdravi.cz/oddeleni/397-oscillococc...
Ale: od jednej lekarky - homeopatky viem radu, ze absolutne netreba uzivat celu tubicku naraz, jednorazovo. Ze uplne postacujuce je mnozstvo, ktore si nasypes do vrchnacika. A mam overene, ze ucinok je rovnaky a hlavne velmi na tom usetris, lebo takto ti tych sest tubiciek vydrzi aj pre celu rodinu na rok 🙂
a je lepsie to uzivat preventivne, ja som sa ako tehotna vyhla vsetkym chripkovym epidemiam co toho roku boli a kolegovia chodili uspesne nakazeni do roboty...

erika1305
9. apr 2014

ahojte aj ja sa k vam pripajam diagnostikovana HIT synovy aj dcere sme uplne na začiatku tak aspon že som niečo našla kde sa otomto piše a chcem sa spytat najdem tu aj nejake recepty? a kde? dakujem pekny dnik prajem

lenka07
21. sep 2014

Prosím o radu ktorá ste mali lokálne umrtvené miesto s mesokainom a chirurgicky zákrok /odstránenie výrastku po poštípaní kliešťom toho som mala cca 3 roky do zadu a teraz sa to začalo zvädčovať a bolelo to / a ak som tehotná? Nemôže to uškodiť ? Ďakujem za odpovede alebo aspoň jednu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre